Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
xeno; bugün bir kitap aldım iştahsız bebekler içinmiş.gerçi bebeğin küçük tabaktakileri ayırt edebilirmi bilmiyorum ama kitap vs satan yere gidersen bir bak. Anne yemekte ne var kitabın ismi. 5 ytl fiyatı. yemeklerden tabağa şekiller çizip resimler yapmışlar her sayfada. mesela patlıcan yemeğinden penguenin siyah kısmını pilavlada beyaz kısmını yada güneş şeklinde omlet vs. çok güzel bir kitap.foto çekebilirsem eklerim birkaçını.ben çok üzülüyorum sen böyle bunları yazınca kimbilir sen neler çekiyorsun.

Canım ilgine teşekkür ederim. Önerdiğin kitabı ablam hediye etmişti geçen ay. Ne güneş, ne penguen banamısın demiyor Çınar'a.. Elimde yemeyi gördüğü an vaaaahhhhhh diye bağırıp, kafasını iki elinin arasına alıyor, ardından iki eliyle ağzını kapatıyor. Bugün hiçbirşey vermedim. Annem evde yok, karışanda yok..dolayısı ile Çınar çıkarınca olurmu yine yedir, sen ne biçim annesin diyende yok. Görmeyin halini Çınar çok mutlu kahkahalar atıyor. Arada gelip kazağımı çekiştirip emme beyanında bulunuyor. Emiyor. Şarkılar söylüyor. Bu saat oldu tık yok adamda. Ne yapacak çok merak ediyorum

ya gerçekten bilerek kusuyor gibi çınar yaa, şaştım kaldım
formunu mu korumaya çalışıyor çocuk nedir?
gülcemize de nice mutlu yıllar inşallah

Gibisi fazla füsfüsçüm. Bilerek, kasıtlı çıkarıyor. Annem dışarıya gitmeden önce sözlü yaptı onu. Kaşık, tabak, çatalla. Oyun oynarken sorun yok ağzını açıyor. Annem gerçekten içine meyve koymuş püffff diye yine kilit yapmış ağzını..

Canım ilgine teşekkür ederim. Önerdiğin kitabı ablam hediye etmişti geçen ay. Ne güneş, ne penguen banamısın demiyor Çınar'a.. Elimde yemeyi gördüğü an vaaaahhhhhh diye bağırıp, kafasını iki elinin arasına alıyor, ardından iki eliyle ağzını kapatıyor. Bugün hiçbirşey vermedim. Annem evde yok, karışanda yok..dolayısı ile Çınar çıkarınca olurmu yine yedir, sen ne biçim annesin diyende yok. Görmeyin halini Çınar çok mutlu kahkahalar atıyor. Arada gelip kazağımı çekiştirip emme beyanında bulunuyor. Emiyor. Şarkılar söylüyor. Bu saat oldu tık yok adamda. Ne yapacak çok merak ediyorum
merhaba canım çınarda işe yar mı bilmiyorum ama gün içinde emziriyorsan emzirme olayını kaldırırsan yemek yiyecektir ceylinde yemeyi reddediyordu dr bize bunu önerdi evet emek için yakana yapıştığında hayır demek yada emzirmemek çok zor o ağlarken ama alışması için bunu önermişdi gece emzirmeye devam ama gündüz hayır demişdi

merhaba canım çınarda işe yar mı bilmiyorum ama gün içinde emziriyorsan emzirme olayını kaldırırsan yemek yiyecektir ceylinde yemeyi reddediyordu dr bize bunu önerdi evet emek için yakana yapıştığında hayır demek yada emzirmemek çok zor o ağlarken ama alışması için bunu önermişdi gece emzirmeye devam ama gündüz hayır demişdi

Canım onu da denedim ama yok. Doktorum sıkıntın Haziran'a kadar . Sen işe başladığında eli mahkum yiyecek diyor. Bakalım ne olacak bende merak ediyorum. Bu zamana kadar doktorum hiç yanılmadı umarım yine yanılmaz.

Öncelikle Gülca'nin doğum günü bende kutlarım,ömrü boyunca sevgi dolu,mutluluk dolu sağlıklı günler geçirmesini dilerim...
Son bir kaç gündür bizde bazı yasaklar deliniyor,Taylan bey deliyor zaten neye kızasam yapmıcam desem bir bakıyorum zaman içinde yapılır hale geliyor büyük konuşmıcam,neyse 1 nisanda bir yaşına giriyor bu kadar zaman sağlıklı bir şekilde geçirdik sanırım bu kadar harfi harfine olmasada bundan sonrada alışkanlıklarımız devam edecektir.
Sabah kahvaltısını nazlanarak yaptı milupanın peynirli pekmezli ve sütlü mamasına biraz 1 tatlı kaşığı ceviz,badem vs...koydum yarım çay kaşığı kadarda toz haline getirilmiş siyah üzüm çekideği uzun zamandır kullanıyorum xeno önerdi doktor onayladı bende faydasını gördüm diye biliriz.Kibret kutusu kadar peynir,bir yumurta sarısı,yarım su bardağı şekersiz ıhlamur.
Öğlen sebze çorbası yapım,şimdi kalktığından beri ilk defa uyuyor rada sadece iki çay kaşığı pekmez yedi uykusunu alamadığı için birşey yemek istemedi hemde uyumuyor bu sıralar ne gece ne gündüz ben çok yorgunum derdimide bu arada paylaşmış oldum.Bütün bebekler güzel güzel mamalarını yerler umarım....

alizecm sen hala ayrı yemek mi yapıyorsun?

evet canım ayrı yapıyorum çünkü Enes e verdiğim bazı sebzeleri eşim yemiyo mesela kerviz brokoli gibi bende oğlumun her şeyi yemesini istiyom onun için ayrı pişiyo onun yemeği

sabah kahvaltısının son 3 4 kaşığını yemedi bende zorlamadım sonra uyudu
uyandığında armut verdim hava güzel diye dışarı çıktık 1 saat arabasıyla gezdirdim eve geldiğimizde dün akşamdan yaptığım brokoli çorbasını içirdim dışarı çıktığından mıdır nedir hiç itiraz etmeden yedi şimdi uyuyo kalkınca meyveli yoğurt vercem akşamada sulu köfte yapmayı düşünüyom bakalım yicek mi

ipek hanıma havuçlu pırasalı mercimek çorbası yapmıştım 1 kase yedirdim biraz önce
hanımefendi yemek istemediği zaman ağzındakini pırttttt diye çıkarmayı öğrendi bu ara
üst baş batıyor tabi
kızlar bugün gittim spiral taktırdım,acıdı yawwww

Doktorumuz Çınar'a tuz verdi. 100 cc ye yani 1 çay baradağı yemeğe baş parmakla, işaret parmağı arasında kalan fiske olarak tabir edilen kadar koyabilirsin sonuçta tuzunda besleyiciliği var dedi. Kızarıklıkların balıktan olduğunu zannetmiyorum. Balıktan olsaydı daha önce yediklerinde de olurdu. Portakal, kivi vs verdin mi???

Portakal suyu veriyorum hergün muz ya da elmayla karışık genelde meyve saatimiz 11.0012:00 gibi ama dün geç verdim akşam biz yerken oda ısıra ısıra yedi bilmiyorum normalde gülce alerjik zaten zaditen kullanıyoruz bu durumlarda anlayamadım acaba geç yemesimi sorun oldu test lazım ama kızım küçük olmuyor biraz daha böyle devam sanırım

bu kız beni delirtecek uzun zamandır tv ile yemek yiyorduk artık oda hak getire.yemk istemiyor.benimde gönlüm rahat olmuyor.bugün yine dr gittik.ilk defa kan tetkiki yaptırdık röntgen çektirdik.röntgen kemik gelişimi nasıl diye çekildi.kan damlasını 10 damlaya çıkardı.tiroid değelerinin 1 tanesi yüksek çıktı.kontrole alındı.bu arad seven seas kullanan varsa aranızda onun içinde devit 3 yokmuş ayrı kullanmak gerekiyormu.ben sözde bu meslekteyim ama bütün cahilliğim üstümde.beraberinde multitabs önerdi.kafasının büyüklüğünü ise önemli değil dedi.kafadan kurtulduk hormonlar vurdu.bu arada bende dr mu değiştirdim.

hayırlı olsun diyeyim:))))bende artık bi çare istiyorum.spiral hamileliğide var sen yinede dikkatli ol canım

hmmm fiko benim kızında kemik gelişimi yavaş bıngıldağı bayaaa açık demişti bize dr d3 ü artırdık
sabah bıldırcn peynir meyve suyunda cicibebe hurma kayısı karışımını
arada1 elmasını
öğlen 1 kase balık çorbasını yemiş
ben geldikten sonra masada karnıyarığın içinden verdim ekmek banıp sonra yarım kase yoğurt yarım muz mamasını içip yattı
gündüz yiyomuş :nazar:ama ben geldikten sonra nazlanıyo muhallebisini ağzınasürmedi yine:KK43:

merhabalar.benim oğlum sizin bebeişlerden çok küçük 14 martta 7 aylık olcak.Şimdiya kadar patates.havuç.ıspanak.maydanoz.prasa sebzeleri verdim.Meyvelerden ise elma şeftali.kayısı.ananas.mandalina.portakal.şorbalaa pirinş.irmik.mercimek ve şehriye ekliyordum.kahvaltı için milupanın kahvaltılıklardan kullanıyordum.Gece için ine hazır gece tahıllardan.
sorum su 7 aylıkken hangi besinleri ekleyebilirim.

bizimde bıngıdağımız hala kapanmadı dr normal dedi bazı çocuklarda geç kapanabilir dedi
geçen hafta hastalandığı için gittiğimizde minadex e başlattı iştahı için ne zaman etkisini göstermeye başlar acaba

merhabalar.benim oğlum sizin bebeişlerden çok küçük 14 martta 7 aylık olcak.Şimdiya kadar patates.havuç.ıspanak.maydanoz.prasa sebzeleri verdim.Meyvelerden ise elma şeftali.kayısı.ananas.mandalina.portakal.şorbalaa pirinş.irmik.mercimek ve şehriye ekliyordum.kahvaltı için milupanın kahvaltılıklardan kullanıyordum.Gece için ine hazır gece tahıllardan.
sorum su 7 aylıkken hangi besinleri ekleyebilirim.

tatlım kıyma ekleyebilirisn çorbalarına 30gr kadar.( yağsız dana eti 2 yada 3 kere çekilmiş) kahvaltısına yumurta(1/8 başlayıp giderek artırark) peynir ilave edebilrisin.yoğurt veriyorsundur sanırım yazmayı unuttun.bir kaşık pekmez günün herhangi bir satinde verebilirsin( yoğurt ve peynirle beraber vermemen gerek)tüm yeşil yapraklıları ekleyebilirsin(pazı kereviz kökü,kırmızı pancar vs) gaz problemine göre soğan karnıbahar lahana da verebilirsin.kıymaya alışıncada tavuk eklersin.

bizimde bıngıdağımız hala kapanmadı dr normal dedi bazı çocuklarda geç kapanabilir dedi
geçen hafta hastalandığı için gittiğimizde minadex e başlattı iştahı için ne zaman etkisini göstermeye başlar acaba

bizimkide ayına göre açıkmış biraz bende dert etmedim görümcenin oğlunun 2 yaşında kapandı dr götürdü drun çocuğunun 2,5 yaşında kapanmış önemli değil geç kapanan daha iy demiş bizimkide yawaş diyo anlamadım kafamçokkarıştı
inşallah çabuk fayda görürsünüz canım abimin kızı 2,5 yaşında 5 6 aylıktan beri seven seas minadex kullanıyolar ama işthı yok hala malesef

tatlım kıyma ekleyebilirisn çorbalarına 30gr kadar.( yağsız dana eti 2 yada 3 kere çekilmiş) kahvaltısına yumurta(1/8 başlayıp giderek artırark) peynir ilave edebilrisin.yoğurt veriyorsundur sanırım yazmayı unuttun.bir kaşık pekmez günün herhangi bir satinde verebilirsin( yoğurt ve peynirle beraber vermemen gerek)tüm yeşil yapraklıları ekleyebilirsin(pazı kereviz kökü,kırmızı pancar vs) gaz problemine göre soğan karnıbahar lahana da verebilirsin.kıymaya alışıncada tavuk eklersin.

Teşekürler canım.Evet yoğurt ve yumurta veriyoru.Yazmayı unutmuşum.Gaz problemimiz pek olmuyor o zaman karnıbahar ve lahana deneyim.Çok sağul.:dance:

evet canım ayrı yapıyorum çünkü Enes e verdiğim bazı sebzeleri eşim yemiyo mesela kerviz brokoli gibi bende oğlumun her şeyi yemesini istiyom onun için ayrı pişiyo onun yemeği

sabah kahvaltısının son 3 4 kaşığını yemedi bende zorlamadım sonra uyudu
uyandığında armut verdim hava güzel diye dışarı çıktık 1 saat arabasıyla gezdirdim eve geldiğimizde dün akşamdan yaptığım brokoli çorbasını içirdim dışarı çıktığından mıdır nedir hiç itiraz etmeden yedi şimdi uyuyo kalkınca meyveli yoğurt vercem akşamada sulu köfte yapmayı düşünüyom bakalım yicek mi

Enes bebeğinde yemediklerine bakınca acaba diyorum tüm 13 Martta doğan bebeklermi işatahsız yoksa piyango bize mi vurdu???? süper loto Çınar

makarnayı nasıl yapıyorsunuz bide hangi makarnadan başladınız ilk yapacağımda önerilerinizi bekliyorum
bu arada gülcenin doğum gününü kautladık sanırım mutlu yıllar gülce

pekmez peynirle verilmez mi ben mi yanlış okudum

Portakal suyu veriyorum hergün muz ya da elmayla karışık genelde meyve saatimiz 11.0012:00 gibi ama dün geç verdim akşam biz yerken oda ısıra ısıra yedi bilmiyorum normalde gülce alerjik zaten zaditen kullanıyoruz bu durumlarda anlayamadım acaba geç yemesimi sorun oldu test lazım ama kızım küçük olmuyor biraz daha böyle devam sanırım

Kıyamam ben ona ilaçdaşım benim. Zatiden uyutmuyor mu Gülce'yi??? ben lisedeyken bir kaşık içerdim valla nasıl uyurdum anlatamam.. Allah şifa versin kuzumuza.. Bir ara Çınar'ın çeyrek balık yediği dönemde (M.Ö. kaçtı hatırlamıyorum o derece eski yani.) ben akşam öğününe balık hiç koymadım ağır gelir diye. Zaten doktorumuzda öyle demişti. Ondan olabilir ama zatidende kullanıyor bu durumu doktorunla en kısa zamanda paylaşmanı öneririm

X