Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bugün bizimde pek iştahımız yoktu inşallah hastaolmuyoruzdur zira babannemiz daha yeni grip atlattı :KK43:
kahvaltısın iyi yapmış neyseki meyvesuyunda ceviz hurma cicibebe tahıl bıldırcın yumurtası
öğlen mercimek çorbası yarım kase ikindi tekrar denedim yine biraz çorba biraz yoğurt
muhallebi denedik ondanda azcık
yatmadan mama
bakalım yarın nasıl olcak

füsfüs canım bebişin kaç kilo resimde çok gelmedi bana çok hoşgözüküyor
bide kızlar et suyu nezaman katılır sebzelerebide ilk hangi sebzeleri vercez hangilerini daha geç vercez sizler tecrübelisiniz yardımınıza ihtiyacım var

canım bebeğüm 7 aylık olcak.bizim doktorumuz karnıbahar.nahut ve soğan verme dedi gaz yapar ancak 7 yada 8 ayda denersin dedi.patlacan da vermedi vitamin yokmuş.et 7 aydan sonra dedi.şlk verebilecen sebze havuç patates enginar kereviz kabakolsun.meyveler ise elma armut şeftali kayısı ananas portakal mandalina.Ama mevsimde olan meyve ve sebze tercih etmelisin.
kabak sonbaharda toplanır ve mart ayına kadar taze kalır.şimdi pazarda var hala ma verilmesi çok sağlıklı değil.taze gçzükse de verilmesi doğru değilmiş.
mercimek şehrşye 7 aydan sonra verilirçilk baştan çorbalara pirinç ekleyebilirsin.
kolay gelsin.

Gülceye bugün kıymalı brüksel lahanası yaptım bu arada yarından itibaren 1 yaşında olacagız azcık tuz kattım yanındada yoğurt az yedi ama zorlamadan yedi akşamada yayla çorbası var ondan veririm diyorum ya da bulgur pilavı yaparım daha karar vermedim.bu arada füsfüs canım çok güzel olmuşlar bravo sana

yağda unu hafif kavurdum sonra su ekledim içine pirinç,bulgur,patates ve tavuk ekledim çok güzel oldu batuhanda çok sevdi

müjdeeeee...oğlum bugün azıcık patates püresi ve 1 tavuk kanadı yedi kaydirigubbakcemile2....

füsfüscüm çok güzel olmuş...ellerine sağlık...çok zevklisin ayrıca...

müjdeeeee...oğlum bugün azıcık patates püresi ve 1 tavuk kanadı yedi kaydirigubbakcemile2....

füsfüscüm çok güzel olmuş...ellerine sağlık...çok zevklisin ayrıca...

Aman maşallah de:nazar::nazar: dilini ısır, poponu kaşı..Devamı daha da artarak gelsin inşallah

defne de bir bageti bitirdi
üstüne de bir kase tavuk çorbası içti
darısı yemeyen bebişlere
yorumlarınız için de ayrıca teşekkür ederim canlarım

Canım,şimdi gördüm mobilyaları..harika olmuşlar,eskisiyle alakası kalmamış..defneciğim güle güle kullansın:)

sabah 8:30 kahvaltı
12:30 öğle yemeği(köfte patates ve yoğurt) burda 4 saat ara verdik.
okul çıkışı bir kafeye gittik oyun parkı varmış,top havuzu filan,tabi bizimki girişte bir dede heykelciği vardı ondan tırstı ve diğerlerine de bakmadı:) neyse ayıptır söylemesi bizim pizza geldi mamma demeye başladı,az çorba söyledik,ve yedi maşallah,saat 15 civarı,yani 4 saat ara mara boş iş.
meyve işine geri dönüp şüpheli şahıs olan portakalı çıkarsam iyi olacak sanırım.

sabah 8:30 kahvaltı
12:30 öğle yemeği(köfte patates ve yoğurt) burda 4 saat ara verdik.
okul çıkışı bir kafeye gittik oyun parkı varmış,top havuzu filan,tabi bizimki girişte bir dede heykelciği vardı ondan tırstı ve diğerlerine de bakmadı:) neyse ayıptır söylemesi bizim pizza geldi mamma demeye başladı,az çorba söyledik,ve yedi maşallah,saat 15 civarı,yani 4 saat ara mara boş iş.
meyve işine geri dönüp şüpheli şahıs olan portakalı çıkarsam iyi olacak sanırım.

Aman iyi maşaallah çok sevindim. 1. dereceden şüpheli şahıs körtopalı ya çıkart, yada teknik takibe al. gerekirse bi yakalama kararı çıkıverir artık hakkında

sabah kahvaltıyı reklam karşısında yedi sonra banyo yaptı ve uyudu
uyandığında kendimize et haşlama yapmıştık ondan verdim yedi sonra dışarı çıktık hava aldık eve gelince meyveli yoğurt yedirdim ev yapımı yoğurdu yemiyo ne yapacağımı bilmiyorum :KK43:(
akşamda tavuklu kereviz yemeği yaptım çok az ondan yedi
yatmadan öncede az muhallebi yedi şimdi uyuyo

Gülceye bugün kıymalı brüksel lahanası yaptım bu arada yarından itibaren 1 yaşında olacagız azcık tuz kattım yanındada yoğurt az yedi ama zorlamadan yedi akşamada yayla çorbası var ondan veririm diyorum ya da bulgur pilavı yaparım daha karar vermedim.bu arada füsfüs canım çok güzel olmuşlar bravo sana

güzel kızının doğum günü kutlu olsun canım
Allah sağlıklı mutlu uzun ömürler versin

canım kafa çapı kaçki ayına göre bizim kızında biraz önde de merakettim....
füsfüs bencede çok değil benimki klasik kahvaltısını yapıyor bi tabak meyve karışımını bi kase yoğurdunu öğlen ve akşam birer kase çorba veya yemek yiyor yatmadan öncede 120 cc suyla yaptığım muhallbesini yiyor ama gel görki kilo 8.760 kg ama dibi delik kase 3-4 kez kaka yapıyor.durmuyo vücutta yedikleri.zaten dün kafam allak bullak oldu kiloya ve boya göre kafa önde gidiyor.beyin tomografisi istendi.bende 4 saat felan beklemiyorum vediğimi yiyor ama tv yoksa lokma yemiyor.nasıl kurtaracam bilmiyorum.oooooffffffffff offffffffffff.anam bizi 4 tane nasıl büyütmüş bilmiyom.:çok üzgünüm:

canım geçmiş olsun benim kız hasta olmadığı halde hep böyle ben artık hasta oldum sinirimden 5 aylıkken beri böylwyiz yaaa 9 aya girdi ne sinir sistemi kaldı bende ne de sabır...:eek:klava::eek:klava::eek:klava::eek:klava:senağlama
Enes bugün beni çıldırttı gene :eek:klava:
3 gün kayınvaldemlerde kaldık onlarda işe gitmek için erken kalkıyolar Enes de seslerinden uyandı hep 9 dan önce kalkmayan çocuk 7:30 dedi mi kalkıyo tabi uykusuda var ama uyumuyo nede kahvaltısını yapıyo iyice düzeni bozuldu sabah gene erken kalktı hazırladım kahvaltısını 1 kaşık anca yedi sonra uyumak istedi uyuttum neyse dedim uyanınca yer uyandı ama sdc 3 kaşık yedirebildim
öğlen yarım muz yedi sonra uyudu uyandığında tarhana yaptım çeyreğini anca yemiştir kaşığı görünce başlıyo tükürük çıkarmaya başlıyo ne yapacağım bilmiyorum ya iyice sinirlerim bozuldu
sonra :eek:klava:evde yaptığım yoğurtla meyveli yoğurdu karıştırıp veriyodum biraz ıkına sıkına yiyodu onu da yemedi bugün 1 küp meyveli yoğurt verdim yedi
bu hastalık bizi mahvetti :KK43:( zaten yemiyodu şimdi iyice aç geziyo ya :KK43:((

canım kilosu normal olan bebekelre 4 saat arayla ama benim kızım kilosu düşük iştahda fazladıyla düşük 6 saati bekliyor delirtecek beni aaz da yiyor...
sabah 8 :30 gibi kahvaltı,11:30 gibi meyve yedirmiş bakıcı,öğle arası gittim meyveyi yedi sonra iade etti dedi.ben de artık meyve vermeyelim dedim,hiç yemeden dolayı kustugunu görmedim ben,blumik olacak allah korusun.
öğlen tavuklu şehriye,biraz evvel de lahana sarma verdı gene eltimde ondan verdim,yoğurtla.
diyorum ki 4 saat arayla yesin,ara öğün de vermeyelim,ne dersiniz.siz kaç saat arayla veriyorsunuz?
Not:anne sütü yok.

xenocum kaşımaz mıyım?kulak arkalarıma varıncaya kadar her bir yanımı kaşıdım valla...sositososito
1 tavuk kanadı mutluluğu da senin bebişe....derisini falan atınca pek bişey kalmıyor gerçi ya...neyse!!!bu da çok büyük gelişme :lepi:

buarada benim aç yavrum 6.dişini de bu sabah itibariyle pörtletmiş bulunmakta...bu ne hız anlamadım ki...şimdiden köpek dişleri de iyice şişti.

X