Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
nuray bu tarifler çok yardımcı olacak bana cooook saolşimdiden..bende tarifler biriktirmeye calışıorum cünkü ne yapacağımı bildiğim söylenemezsana bu tariflerin kaç aylıkta verilebileceğini sormak istedim..benim kızım beş aylık meyve suyu ve püreleri tadıyo şimdilik..bunları ne zaman yiyebilir dersin normal şartlarda
çok teşekkür ederim nnuray. çok güzel şeyler yazmışsın. kafama takılan bişey olursa yine sorarım. teşekkürler. bebeğinle sağlıklı mutlu günler :1hug:

umarım bu sefer nuraya gider:)canım acemi bi anneye başka tariflerde verirmisin..ne yapacağımı pek bilemiyorum da bu tarifler cok güzel6 aylık bebişe neler yapılabilir
canim once sunu soyliyim verdigim tum meyva sulari taze uzumude siyah aliyorum meyva SIKAcagina atiyorum tavuk etini bende 6ay 1haftalikken vermeye basladim miktarini sorarsan ki ben corbalari gunluk yapiyorum dr ertesi gune kalan sey artik cop olur dedi (tavuklu yemegin tarifi:1kibrit kutusu kadar tavuk gogsunu 4e boluyorum dusun o kadar kucuk bebek yumrugu kadar minik patates.ayni buyuklukte havucu yine okadar taze alip hasladigim bezelyeyi konserve kullanma zaten ve pirinci minik tencereye koyuyorum 1tatli kasigi zyagi yarim domates rendesi ekleyip hepsi dagilana kadar pisiriyorum sonra az puturlu robottan geciriyorum bunu oglen yemegi olarak dene)(mercimek corbasindada mercimegi pirinci birer avuc koy yine az biraz patates havuc ekle ben once minik bir arpacik sogani yagda cevirip malzemeleri ekliyorum en sonda 3tutam ince irmik atiyorum benim kizim biraz bogazina duskun 1cay kasigi salca koyuyorum salcasiz olunca yemiyor tum malzeme pisince blendirdan gecir) kayisi suyuna muhallebi ise 4kuru kayisiyi kaynatiyorum iyice dagiliyorlar sonra pirincunu mamasini bu kayisi suyu ile pisiriyorum sekeri dogal almis oluyor mis gibi kayisi kokuyor dilersen o pisen 4kayisiyi rondadan gecir muhallebine ekle meyveli muhallebi olur yada yogurduna ekle kabiz oldugu zaman ise hasladigin kayisilari tum o su ile robottan gecir yedir bebekler seviyor ardindanda su ver kabizligi 1saat icinde azalir hem bebegin kuru kayisidan demir alir birde benim kizim en cok ispanak puresini seviyor 6 7 yaprak ispanagi guzelce yika az suya at icine minik bir patates rendele iyice pistimi catalla pure yap yedirmeden oncede icine tuzsuz beyaz peynir ekle bunuda oglen ogununde verebilirsin yine aklina takilan birsey olursa mesaj at baska tarifleri eklerim

merhaba ben yeni uyeyim. benim kizim 1 yasinda yemesine cok dikkat etmeme ragmen kabizlik sorunu var aslinda her gun kaka yapiyor ama bazen poposu kaniyor doktoru kakasi sert oldugu icin dedi ilac verdi ama nafile.lutfen yardim edin

merhaba ben yeni uyeyim. benim kizim 1 yasinda yemesine cok dikkat etmeme ragmen kabizlik sorunu var aslinda her gun kaka yapiyor ama bazen poposu kaniyor doktoru kakasi sert oldugu icin dedi ilac verdi ama nafile.lutfen yardim edin

benim kızımda kabız canım ben bayadır 8 aydır falan duphalac kullanıyorum.hiç bir yan etkisi yok.lifli gıdalar yemeleri gerekiyor ama yemiyor. zaten zor yiyen bir çocuk.poposu çatlamışsa fito diye bir krem var kulak çubuğuna onu sür poposundan içeri biraz sok .bizimkide kanamıştı duphalac ve fito ile geçirmiştik şimdiden geçmiş olsun

sagol canim.doktorora 2 sefer goturdum her seferin baska ilac yazdi.benim kizim ilaci kaldiramiyor.fazla veremedin kusuyor cunki.senin dediyin ilac nedirki.ben almanyada yasiyorum burda varmi acaba

X