Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Umarım biran önce yararını görürsünüz. Çınar'a 13 Şubattan beri veriyorum ama gördüğüm yarar ortada.. Kıtlık getirdi evladım..

Patates ve havucada bayılıyor bebekler. Ayrıca haftanın 2 günü çay kaşığının ucuyla tereyağı vermişti doktorumuz.

Gülce bugün yine aç gezdi kahvaltısını yapmadı az muz yedi öğlen netten aldıgım tarifle sütlü havuç çorbası yaptım bşrkaç kaç kaşık yedirdim oh nihayet diyecektim ki iade etti ikşndide bir kase yogurt yedi şuan onunla idare ediyor yemeye niyeti yok akşama köfte var bakalım yiyecek mi ne olacak bu çocuk ya emmek yok yemek yok iştahı gelsin artık psikolojim bozuldu yap dök yap dök ya bu kadar değildi bu çocuk düzelecek derken daha fena oldu uykuda yok bu aralar 4 te uyudu dün gece bakalım bu gece ne olacak uyurken dönüp duruyor gaz var gibi ya hala gazı olabilir mi karnıbahar yemişti bir iki kaşık

Canım Çınar'da da gaz sorunu yeniden başladı. Portakal veya minadex yapıyor bilmiyorum. Gülce öğürdüğü an daha çıkarmadan hemen yemek vermeyi kes. Çünkü Çınar'da artık çıkarmak davranış biçimi oldu. Yemek vermeyi yatmadan engeç 1 saat öncesi kes. O da uyku problemi yapıyor.

yaşınız hayırlı olsun Allah sağlıklı sıhhatli ömür nasip etsin
havuç çorbasıda midesini bulandırmış olabilir bende denemiştim bi kere ksmayan kızm çorbayı çıkarmıştı tadını bende sevmemiştim zaten.... iştahsız çocuk çok zor gerçekten bi ara bizde öyle oyunla filan yiyoduk şimdi daha iyi acıkınca yiyo (babannemiz zorluyo biraz galiba görmüyorm ama tahmin ediyorum ) inşallah bozulmaz tekrar korkuyorum

tatlım bizim doktor süt ve süt ürünlerini(anne sütü hariç) pekmezle beraber verme dedi.(pekmezdeki demirin emilimini azalttığı için) zaten besinlerle alınan demirin çok az kısmı emiliyormuş anne sütündekine göre.o yüzden dikkat ediyorum anne sütüde almadığı için.

oğlum bugünlerde sindirim problemi yaşıyor..çoooook yiyor ya ;ondan!!!kabız gibi biraz...sıksık , azıcık , kestane gibi yapıyor kakasını.

bugün minicik bi peynir yedi...meyve tabiki yok...mercimek çorbası....yoğurt verdim,güzelce iade etti.önümüzdeki hafta taşınma telaşım var.olmayan düzenimiz de bozulacak.şimdiden strese girdim.taşın,yerleş,düzenle derken bakalım nekadar süre geçecek....

bir de arkadaşlar siz vitamini aç mı tok mu veriyorsunuz?yoksa kafanıza göre mi takılıyorsunuz? ayrıcaaaaaaaaaaaaaaaaaaa polivit kullanan arkadaşlar devit veriyor musunuz yanında?

ben vitamini kafama göre veriyorum sanırım
unutmamaya fırsat bulmaya çalıştığım için denk geldi mi veriyorum
defneye bugün için pazılı ve brokolili mercimek çorbası yapmıştım, azıcık bulgur da koydum
yedi tabi, oburix:))

canım şu iştahınızın yarısını ecrine verse RABBİM maşallah canım.....

Anladım canım dün yogurt yedirmiştim 10 dk geçmedi uyudu yarım saat sonra kalktı 4e kadar uyumadı bu akşam hemen uyutmadım bakalım şimdi uyuyor umarım rahat uyur Bende portakal veriyorum ama dün yememişti ondan degildir mutlaka belki üşüttü diyorum heryere girip çıkıyor halıda tutamıyorum onu nerde açık yer bulsun oraya oturuyor b

Sağol canım Allah hepimizin bebeklerini korusun. Bende denedim hakikaten tadı kötüydü ama ne bileyim onlar bebek öncelerden karıştırıp sebzeleri veriyordum sesi çıkmıyordu damak tadımı oluştu ne. Ah iştahsızlık çok zor kızım zor yiyordu ama bu kadar değildi o günleri özledim

kızlar yaa ben hep aynı kahvaltıyı vermekten tedirgin olmaya başladım
her sabah cicibebe-peynir-pekmez-ceviz-yumurta(gün aşırı)
nasıl çeşitlendirebiliriz kahvaltısını?

Canım Çınar'ın mucizevi azda olsa yediği dönemde ( bize doktorumuz hergün yumurta veriyor ) birgün omlet, birgün katı yumurta yapıyordum. Sonra krep vermeye başladım. Yanında yutabilsin diye birgün bitki çayı, birgün portakal suyu, birgün Humana'nın meyve çayını verdim. Şimdi süt ekledim mesela.Bulamaç şeklinde çok az verdim. Hep ayrı ayrı verdim. Meyve suyunu pekmezle tadlandırdım. Yaz sonuydu ilk kahvaltılarımız. Domates, peynir, ekmek vermiştim Humana'nın karışık bitki çayıyla. Pekmezini daha sonradan vermiştim meyvesiyle. Yani cevizi ve pekmezi hep ayrı ve arada verdim.

Birde bir dönem yaz sonu dedim ama sonbahardı domatesini öldürdüm içine önceden haşladığım yumurta sarısını ve terağını ekledim. Bir tür yalancı menemen oldu . Ihlamurla onu verdim.

kayısı haşlayıp bulamaca ekliyorum ben
yumurta günümüzse peyniri yumurtayı ayrı ayrı yediriyorum, yanında ıhlamur içiyor
tahin pekmez karışımından da ya çay kaşığıyla ya da ekmek bandırarak veriyorum
geçen hafta sonu omlet yapmıştım çok sevmişti

kayısı vu huma ıslatıyorum bende akşamdan sabah onları eziyorum ceviz ve cicibebesini (yumurta yemediğimiz günlerde tahılda ekliyorum) bazen meyvesuyu bazen ıhlamurla ıslatıyorum
bi gün bıldırcın yumurtası bigün yumurta veriyorum bazen omlet yapıyorum
haşlanmış patates olduğunda yumurta peynir pekmez karıştırıp kumpir yapıyoruz
ama genelde pekmezini kahvaltıdan sonra yer

bana sanki cicibebe yemeden doymazmış gibi geliyor
yani sadece yumurta ve azcık peynir doyurmaz gibi geliyor bana
şu organik kahvaltı karışımını alıp denemek istiyorum
hep ıhlamurla ıslatıyorum,başka neyle ıslatabiliriz,yani bisküvileri ezebilmek için
ılık olması lazım,meyve suyuyla nasıl eziyorsunuz?
xenom,füsfüsüm teşekkür ediyorum şekerler...

günaydın ...baybmix veren arkadaşlar varmı ne düşünüyorsunuz bu konuda??
günaydın canım
bizim doktorumuz
babymix gibi küplerdeki yoğurtları
hele meyvelileri falan kesinlikle önermedi
daha sulu kıvamda normal yoğurt ver demişti
gerçi bizim ki onu da yemiyor ya neyseeeee

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…