Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Bunlar doktorun insiyatifine kalmış.Şükür bebekler hasta değil ama bizim doktor gerekli görüyor gizli enfeksiyon olabilir vs...diye yaptırdıklarımız hep temiz çıktı.Bizden aldıkları ücrette bunlar için çok ucuz oluyor.
İncikboncuk çok geçmiş olsun.Demir hareketli bir bebek doğal bunların olması bizde gün içinde neler atlatıyoruz.

Aman Allah korusun. Tedbiri elden bırakmamak en iyisi. Bende aslında böbrek fonksiyonlarına baktırmak istiyorum Çınar'ın hazır kan verecekken. Çınar'ın yüzü şişiyor, iniyor gibi geliyor bana doktorumuzda delirme yok öyle sana öyle geliyor oğlum çok sağlıklı diyor. Bende albüminden şüpheleniyorum. Taylan'nın böbrek genişlemesi olduğunu nasıl anladınız???? Bizde tam kan tahlili yaptırcağız amaç demire bakılması. Birde ben troid hastası olduğum için troid fonksiyonlarına baktıracağız. Birde malum idrar kültürü.

Yok Allah'a şükür hasta değiller. Benim oğlum üzerinize afiyet biraz prematüre de :)) birde doktorumuz titiz. Her doktor yaptırmıyor. Her hastasından rutin istiyor 6 ayda bir idrar kültürünü, belli dönemlerde de kan tahlilini..

çok geçmiş olsun canım ya
su toplayan yere dokundurmayın patlarsa iz kalabilir

sağolun arkadaşlar ama sabah kalktığında su toplayan yer patlamıştı bile ama acıdığını sanmıyorum yoksa ağlardı geçecek heralde bir sorun görünmüyor
bu arada demir yeni bi huy edindi yemeğe başlarken ağlıyor ilk kaşığı yedirene kadar bayağı uğraşıyorum daha doğrusu bekliyorum , (yemek yedirirken pek konuşmam da) sonra ağlaması bitince ağzını aaçıp yemeye başlıyor çok ilginç değil mi?

bizim dr umuz niye hiç istemedi acaba.ben de merak ettim şimdi.bir daha gittiğimizde istesem mi?ya da ben istesem yapar mı?çok cici bir kadın ama...kızım daha hiç hastalanmadı çoook şükür....ama yine de bi baktıralım....ayy kan aldırırken kıyamet de kopar valla.kollarını nasıl sabit tutuyorsunuz benimki çeker durmaz hiç...:bbo:

Biz 6 aylıken yaptırmıştık idrar kan tahlillerini 1 yaşındayken tekrarlanacaktı kızım hasta olunca beklemeyelim hepsini yapalım dedi dr tahlilleri yapıldı iyi çıktı çok şükür ama demir ilacına devam dedi sınırlarda devam ediyormuş kızım bugün biraz daha iyi ama yemiyor emmiyor sadece su içiyor dün koca günü 1 kase yogurtla geçirdi bugünde yarım kase yedi daha yok şehriye çorbası seviyor kıymalı şehriye yaptım yok bizim köfteden verdim yok patates pilav herşeyi denedim en son eline yarım muz verdim yarısını yemiştir ya düzelecekmi acaba iştahı zayıfladı zaten dahada zayıflayacak korkuyorum ya bir arkadaş havuç tohumu iyi geliyor yazmıştı denesemmi ya belki işe yarar

doktorumuz bizede 6. ayında idrar tahlili yaptırmıştı temiz çıktı

kahvaltıda kek,aptamil,çeyrek elma püresi ve peynir vardı,çay kaşığını ısırma bahanesiyle de tahin pekmez.
öğleye ise burada gendime çorbası diyorlar ondan vardı.
dünden yarma-döğme-gendime-den artık ne diyorsanız buğday yani,onunla kurufasülyeyi haşlamıştım,düdüklünün sıcağında bıraktım,yumuşadı iyice.bugun de kavrulmuş soğan biraz et suyu,maydanoz ve nane ekledim,dereotu süper yakışıyor evde yoktu,hah birkaç küp de domates,taze varsa rendelenebilir,yeşil fasülye küçük doğranıp katılabilir.kaynadı biraz.sonra altını kapadım,ılıyınca yoğurt kattım,sarmısak da olabilir sonradan geldi benim aklına,birkaç kuşbası eti blendrla ezdim,ekledim tabağa ve yedirdim,meyve istememişti zaten,kahvaltıdan 5 saat sonra filan bunu yedi.
akşama da lahana sarması aldım eltimden,ondan yer belki ya da pırasa yaparım.

minadex ya da seven seas kullananlar devit kullanıyormusunuz?bir gün durup bir gün verdim bu hafta 7 seas,vermediğim gün Dvit verdim,doğru mu,ferrum da verdim.

afiyet olsun bilgeye de
şulecim senin yemekler bana çok karışık geliyor yaw, bişey anlamıyorum
yemekler de sorun yok da beni aşıyor sanırsam:))
defne bugün süper kahvaltı yaptı, şaştım walla
yumurta sarısının hepsini yedi
kibrit kutusuna yakın peynir yedi
aralarda tahin pekmez verdim kaşıkla, onları da yedi
dah yiyecek, ben de yumurtanın beyazından verdim birazda
tahin pekmeze biraz ekmek batırıp verdim, ıhlamur içti
kahvaltıdan 2 saat sonra falan 1 elma püresiyle yarım portakal suyunu karıştıdım onu yedi
emdi uyudu
uyanınca dün yarısını götürdüğü brüksel lahanasından vericem, tekrar acıkırsa tavuk suyuna çorba yaptım yarın için, ondan veririrm
maşallah iştahı yerinde bu aralar
darısı tüm yemeyen bebişlerimize

Gülce bugün biraz daha iyi çok şükür kahvaltısını bitiremedi ama önceki güne göre iyiydi yumurtasını yememişti bizimle birlikte yarısını yedi öğlen brokoli kereviz havuçlu uydurma çorba yaptım yarım kase yedi biraz zorladım öğürmeye başladı bıraktım şimdi uyuyor uyanınca meyveli yogurt vermeyi düşünüyorum pek sevmiyor ama bakalım akşamada bulgur pilavı yaptım bide 1 adet köfte ayırdım baharatsız umuyorum yedirebilirim.Defneye Bilgeye afiyet olsun yarasın

bizim kızın dibi delindi arkadaşlar
az önce de yarım kase tavuk çorbası, arkasından tavuk pilav yedi
hastalıktan çıktı diye mi acaba bu iştah
uyanınca da brüsel lahanası yemişti bir kase

bizim kızın dibi delindi arkadaşlar
az önce de yarım kase tavuk çorbası, arkasından tavuk pilav yedi
hastalıktan çıktı diye mi acaba bu iştah
uyanınca da brüsel lahanası yemişti bir kase

Maşallah canım ya.Defneciğim yesinde büyüsün:) Yiğit bu akşam banyo yaptı,hemen emdi ve uyudu.henüz akşam yemeğini yediremedim...

minadex ya da seven seas kullananlar devit kullanıyormusunuz?bir gün durup bir gün verdim bu hafta 7 seas,vermediğim gün Dvit verdim,doğru mu,ferrum da verdim.

bende meyve yemediği günler multitaps yediği günler sadece devit 3 veriyorum. sanırım minadexin içindede d3 var.doğru yapıyorsun sanırım.

bende seven seas kullanıyorum.ayrıca devit3 kullanmaya gerek yok zaten içinde var.multitabs kullanıyordum seven sease döndüm oda bitince minadeks kullanmayı düşünüyorum.

bugun karşı komşum bir çorba verdi,tabağım vardı,boş dönmedi:)şimsi ordan döndük akşam oturmasından.yoğurt çorbasıymış,yoğurt , un ve yumurtayı karıştıra karıştıra pişiriyor ve salça sosu ekliyormuş,ama salça hiç belli değildi.ve güzel olmuştu.

Son düzenleme:
beyaz lahana yemeği yapan var mı kuzucuklara
nasıl yaptınız tarif verebilir misiniz
Bol miktarda B, C ve E vitamini ve potasyum içeren lahananın,
şeker ve romatizma hastaları için de çok faydalı olduğunu belirten
uzmanlar, bol arsenik, kükürt ve vitaminleri ile kanı temizleyip cildi
güzelleştirdiğini, bol idrar söktürdüğünü, vücuttaki suyu ve zehirli
maddeleri idrarla dışarı attığını bildiriyor.
Uzmanlar, lahananın kansızlığı giderdiğini ve kansere karşı
etkili olduğunu da kaydediyor.
Uzmanlar, sadece lahana çeşitlerinde bulunan U vitamininin,
mide ve bağırsakların iç yüzeyini koruduğunu, oralardaki
yaraların iyileşmesini sağladığını da vurgulayarak, bu sebzenin,
yaşlanmayı önleyici ve kalp krizine karşı koruyan
bir mineral kabul edilen selenyumun kaynağı olduğunu hatırlatıyor.

akşam için kapuska yapıcam ceylinede bundan mı yedirsem acaba yoksa farklı bişey mi yapsam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…