Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bizim dr da öyle canım, kesinlikle hazır mama bisküi vs yok dedi
zaten mamadan nefret ediyor, kahvaltısına da bisküvi yerine ülkerin şekersiz organik kahvaltı mamasını buldum, 1-2 kaşık ondan koyuyorum, onu yiyor
ekmek hiç denecek kadar az veriyorum zaten istemiyor
gören rejimde zanneder, sebze meyve ve çorbayla beslenyor ama maşallahı var
ilaçlardan sonra defne de günde 3 kere kaka yapmaya başladı, ishal değil ama cıvık, belinden çıkıyor hep
ilaç bitti ama kakası düzelmedi

Hiç aklıma gelmemişti bende organik kahvaltı maması alayım en dogrusu o olur bisküviyi bırakmak istiyordum zaten sağol canım

seyhancım sağol.bebişler tek yesinde ben herşeye razıyım.bundan sonra ayaklanır peşinde koşmaktan veririsin kiloları dert etme boşver.aslında Taylan bir ara bana uğrasa hiç fena olmaz:))

Çınar sabah kahvıltısının hepsini iade etti yine .. Antibiyotiğimiz bitti. Saat 17.00 de kontrole gideceğiz. Bakalım ne olacak????

sabah malum kahvaltı-bu arada cicibebe veriyorum ben bir sakıncası oldugunu da sanmıyorum
dr verebilirsin dedi
öğlen yabanmersini-elma karışımı(hipp)yedi
biraz önce uyuttum uyumadan 120cc mama içti
akşam için brokoli çorbası yapıyorum

slm kızlar çalışıpta bebeklere bakmak gerçekten zormuş.ama anneyiz üstesinden geliriz.benim kız emmeyi iyice unutacak nerdeyse emmeyi bıraktırsam sevinip göbek atacak.biberonda almıyor.mama desen oda yok.sütte alması lazım ne yapacam bilmiyorum.bide sözde sağlıkçıyım.sabah malum kahvaltı.arada meyve püresi.öğlen etli çorba yapmıştım(balıkesirin meşhur çorbası)ikindi elmalı yoğurt akşama allah kerim.bende clipso istiyom kayınvalidemi tanıyan varsa söylesin:)))))aman o benden istemesinde.

sabah her zamanki kahvaltı hayret ettim maşallah dedim gık demeden yedi sonra yarım muz yedi uyudu
uyandığında ilk defa sulu köfte yaptım ama yarısını anca yedi gerisi duruyo biraz sonra tekrar denicem bakalım yicek mi

megilara brokoli çorbasını nasıl yapıyorsun.onu hiç denemedim.

canım brokolileri
1 tane havuç ve 2 tane yer elmasını 1 tane de soğanı iri doğrayıp suya atıyorum
haşlandıktan sonra
1 su bardağı süt koyuyorum 5 dk daha kaynatıyorum en son 1 çorba kaşıgının ucuyla
tereyağı koyup blenderdan geçiriyorum

öğlen kereviz,havuç vs mercimek çorbası,etli.az önce de biber dolmasının tadına baktı , gezmedeyiz.
fiko şu balıkesirin meşhur çorbasının tarifi lütfen...

bizim de 2 dişimiz çıktı ama,babaannede tık yok,hedik bile yapmadı.şu clipsocu kaynana bizimkileri toplasa da seminer verse.

aaa bu bayağı değişikmiş
ben sadece brokoli ve sütle yapıyordum, biraz da un kavuruyordum
bi de bunu deneyeyim barikkk

Eline sağlık.. Bende böyle deneyeceğim hemen yarın. İnşallah yer benim hayta

Bugün kontrolümüz iyi geçti. Çok şükür hastalığı atlatmış. Darısı diğer hasta bebeklerimizin başına.. Az önce Çınar'a İtalyanlar gibi uzata uzata Efeee Çınaaareee Monto Beneeee diye diye güldürdüm, gülerken de etli, pirinçli, havuçlu ıspanak yapmıştım ondan ağzına tıkıştırdım. Tahminimden fazla yedi. Sonra hemen odadan kaçtım. Emmek ister bağırır, bağırırken öksürür sonra meşhuuurrr cömertliği ile yediklerini iade eder diye.. Anneannesiyle oyun oynuyorlar..Şansım varsa birazdan uyur yoksa yine gönüllü gece bekçiliğine devam.

benimd eaklıma yattı böle bende deneyeceğim sebzeyle arası yok bizimkinin inşallah yerr..

bende yapayım bari bu brokoli çorbasını zaten ne yapcam diye kara kara düşünmekten sıkıldım uğraştığım kadar yese bari (
kaç brokoli çiçeği kullanıyorsun bide ne kadar suda pişiriyon

2 parça kuzu gerdan almıştım onları düdüklüde haşladım piştikten sonra didikledim.başka yerde 2 kaşık unu az sıvıyağla kavurdum et suyunu ve didklediğim etleri ilave ettim.az kaynayınca yoğurt,yumurta ve limon karışımını ekledim.isteğe bağlı üzerine tereyağı ve sarımsak.benim kız koca bi kase sarımsaklı yedi.afiyet bal löp löp et olsun....

ohhhh afiyet olsun kuzuya

kızlar bu akşam demir masanın üzerine , oldukça uzağa koyduğumu sandığım çay dolu bardağa uzanarak üzerine döktü hemen üstündekileri çıkarıp soğuk suyla yıkadık ve acil yanıklar için aloe veralı bi krem sürdük şükür ki çok az bir yeri su topladı (1 cm kare kadar) başka bişey yok ama çok üzüldüm , babasının kucağında ağlarken bana bakıyordu sorgulayan gözlerle noldu bana der gibi az önce baktım dudağım uçuklamış sizler de dikkat edin sıcak şeyleri uzağa değil çoooooook uzağa koyun nasıl uzandı oraya anlayamadım bi de soru su toplayan yer nolcak şimdi patlarsa acır mı acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…