Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Arkadaşlarım doktorumun verdiği ilaç adını merak edenlere özelden yazarım malum burda ilaç adı virmek kesinlikte, kattiyen yasak, ayıp, bide Allah'tan günah

Efe'm yine hasta:KK43:((( ve biz yine antibiyotik kullanıyoruz.pazar günü bitirmiştik bronşlar doluydu,geçti.dün yine ateş,doktora gittik boğazı iltihaplanmış bu sefer başka bir antibiyotik daha.offffff ya,el kadar minicik yavrumun bu 3. antibiyotik kullanışı.iştahı da tam yerine geliyordu gitti tabi yine:KK43: nerde hata yapıyorum anlamadım..çok moralim bozuk

Efe'ye çok geçmiş olsun.Annesi üzülme o kadar Efe bir kaç gün içinde eski haline dönücek.
Bebişime ben bugün tavuk suyu çorbası yedirdim.Tavuk suyunu bir parça tavuk eti,patates,havuç ve çok tahıllı ekmekle beraber yedirdim.
Yakında bende bir konu açıcam Taylan bugün annesine ne yedirdi diye,yaklaşık bir haftadır Taylan'da bana yemek yediriyor,durumdan hiç memnun değilim ağzımdakine yutmadan yeni bişeyler sokuşturuyor eğer açmazsam ağzımı öyle bir çığlık atıyorki sıkıysa açmıyım.Tam tamına bir kilo almışım bir haftada.Bebekleriniz yemiyorsa Taylan'ı desteğe gönderebilirim her koşulda elindeki yiyeceği ağıza sokmayı başarıyor.

bu sabah bi kalktı öksürük ve ateşi vardı ölçtüm 38,5 çıktı hemen doktora gittik ilaç verdi. ama antibiyotik vermek istemiyorum içinde penisilin var ne yapmam lazım ya . ilk defa üşüttü hiç hali yok içim parçalanıyo valla

bu sabah bi kalktı öksürük ve ateşi vardı ölçtüm 38,5 çıktı hemen doktora gittik ilaç verdi. ama antibiyotik vermek istemiyorum içinde penisilin var ne yapmam lazım ya . ilk defa üşüttü hiç hali yok içim parçalanıyo valla
Canım doktor verdiyse bence kullan,hastalık ilerlerse daha fazla ilaç kullanmak zorunda kalıcak.Bol sıvı alsın,ıhlamur içir,tavuk çorbası yedir.Geçmiş olsun...

Efe'm yine hasta:KK43:((( ve biz yine antibiyotik kullanıyoruz.pazar günü bitirmiştik bronşlar doluydu,geçti.dün yine ateş,doktora gittik boğazı iltihaplanmış bu sefer başka bir antibiyotik daha.offffff ya,el kadar minicik yavrumun bu 3. antibiyotik kullanışı.iştahı da tam yerine geliyordu gitti tabi yine:KK43: nerde hata yapıyorum anlamadım..çok moralim bozuk

geçmiş olsun canım Allah acil şifalar versin

geçmiş olsun canım doktorun verdiği ilacı ver bence bi bildiği vardır hem hastalık artarsa daha fazla ilaç vermek zorunda kalırsın

bu arada herkes çocuğunun kilosunu yazmış bende yazayım geçen ay kontrole gittiğimizde 8800 gr dı doğum kilosuda 3500 gr bebeklerin arasında en zayıfı benimki herhalde
zaten çevremdeki bebekler bile Enes i geçti ondan küçük olmalarına karşı

Son düzenleme:
900 kahvaltı karışımı
1100 tahin pekmez
1200 kıymalı sebze çorbası yarısını içti
400 yoğurt ve çok az erik püresi
700 tavuklu sebze çorbası az tatlımaya ekmek içi
900 da uyudu 10 00 150 cc mamasını içti gene yattı.
eve çok gelen giden olunca öğün atlamıyo çok yoruluyo seviniyo.benide hiç üzmüyo. nerdeyse dışardan adam toplucam yemek vakti :KK43:(
bu arada bugün kayınvalidem diş hediyesi clipso almış yarın denemeyi düşünüyorum tavuklu yada kıymalı sebze çorbası yaparken tavuğu ayrı sebzeleri ayrımı pişircem ayrı ayarları var hepsini buharda pişirsem olurmu?

900 kahvaltı karışımı
1100 tahin pekmez
1200 kıymalı sebze çorbası yarısını içti
400 yoğurt ve çok az erik püresi
700 tavuklu sebze çorbası az tatlımaya ekmek içi
900 da uyudu 10 00 150 cc mamasını içti gene yattı.
eve çok gelen giden olunca öğün atlamıyo çok yoruluyo seviniyo.benide hiç üzmüyo. nerdeyse dışardan adam toplucam yemek vakti :KK43:(
bu arada bugün kayınvalidem diş hediyesi clipso almış yarın denemeyi düşünüyorum tavuklu yada kıymalı sebze çorbası yaparken tavuğu ayrı sebzeleri ayrımı pişircem ayrı ayarları var hepsini buharda pişirsem olurmu?

ne kayınvalideler var yawwww kaydirigubbakcemile5
bu arada sabah 9-12 arası 3 öğün çok değil mi?

he walla aynısını ben de düşündüm, clipso hem de
güle güle kullan walla gözümüz yok desem de yalan olur:))
kızlar nerdesiniz yaa, gelen giden az, yemiyor mu bebişler

kizlar dr gittik carsamba 9kilo bu ay tam 1kilo almis kuru kizim beni o 1kiloyuda nasil aldi bilmiyorum bu kadar istahsizlikla

hadi gözün aydın canım
yemek vermiyor musun bu kıza diyememiştir hain doktor:))

sukur yoktu o bu sefer erkekti cok iyi buyume cizgisini tekrar yakalamis dedi bir ara dis yuzunden bayagi sarsilmisti ha birde disi cikmis bebeklerin anneleri babaklerinize yumusak bebek fircasi alicakmisiz onu eline verin dislerini artik bunla kasisin hem dis fircalama aliskanligini erken kazanip fircayi sever hemde killarin dis etine masaji diseti acisini hafifletirmis unutmadan dr Aptamili ozellikle son ogun gece ver dedi illaki icicek 1yastan sonra buyume situne gececekmisiz birde son ogundan sonra sabaha kadar sadece su verilecekmis mama vermek emzirmek yok kesinlikle dedi tabi tabi dedim ma benimki emmiyicek ha ortaligi yikar o suluguda kafamda patlatir

ateşi biraz düştü gibi 37,4 oldu. alnında ateş yok yanakları kıpkırmızı. yemek yemeyi kesti sadece emiyo ilaçları kusuyo napcam yaaa

sukur yoktu o bu sefer erkekti cok iyi buyume cizgisini tekrar yakalamis dedi bir ara dis yuzunden bayagi sarsilmisti ha birde disi cikmis bebeklerin anneleri babaklerinize yumusak bebek fircasi alicakmisiz onu eline verin dislerini artik bunla kasisin hem dis fircalama aliskanligini erken kazanip fircayi sever hemde killarin dis etine masaji diseti acisini hafifletirmis unutmadan dr Aptamili ozellikle son ogun gece ver dedi illaki icicek 1yastan sonra buyume situne gececekmisiz birde son ogundan sonra sabaha kadar sadece su verilecekmis mama vermek emzirmek yok kesinlikle dedi tabi tabi dedim ma benimki emmiyicek ha ortaligi yikar o suluguda kafamda patlatir
Uyanacakta Taylan bende onu emzirmicem valla dünyayı dar eder bana.Ben uyanınca emziyorum,bizimki tam bağımlı zor olucak zaten ayırmak onları şimdiden düşünüyorum.Babası dört yaşına kadar emmiş,ben yaz ortası gibi emzirmeye son vermek istiyorum,birbuçuk yaşında olucak. oğlum mama almıyordu,sebze ağırlıklı beslendiği içinde kilo alımı zayıf gidiyordu.Ancak sebze ağırlıklı beslenmesininde nimetlerinden faydalanıyorum,şimdi ben son bir aydır Aptamil'e bebe bisküvisi karıştırıp yediriyorum gece uyumadan önce,devam sütüne geçmeyi doktorumuz karar versin eğer gerekliyse tabiki geçeriz. Mama bisküvi karışı Taylan'a kilo aldırdı doktorda şaşıracak bu ay.Kilo alımı düşük,henüz normal sınırlarda hem sağlıklı bebek üzülme,makarna,pilav ve mama yedir diyemiyecek sanırım:))Bizim doktor Nuray'ınkine göre daha insaflı.

ateşi biraz düştü gibi 37,4 oldu. alnında ateş yok yanakları kıpkırmızı. yemek yemeyi kesti sadece emiyo ilaçları kusuyo napcam yaaa
Ateşinin düşmesine sevindim,canım elbette iştahsız olucak iki gün önce bende hastaladım ve hiç birşey yiyemedim,bugün daha iyiyim ve iştahım açıldı.Madem emiyor sen beslenmene çok dikkat et sen iyi beslenki oda beslensin.Salgın var gördüğüm her dört kişiden ikisi hasta bu sıralar.Ateşide düştüğüne göre iyileşmeye başlamış.

defne de çok düşkün memeye, ben de istemiyorum gece emzirmek ama hayatta uyumaz
denemeye de cesaretim yok, bir uykusu açıldı mı emse de uyumaz diye korkuyorum
1 yaşında kesmek istiyorum ben ama 2-3 ay daha bekleyip yazın anneme gidince de deneyebilirim

kızlar benim bir arkadşım var defneden 3 hafta büyük bebeği
kilosu çok normal, zayıf değil, 1 ay az aldı diye dr. karbonhidrat ağırlıklı besle demiş
sürekli gittiği bir dr değil bu arada
o da o günden beri çorbalrına ekmek, mamalarına bebe bisküvileri doldurup duruyor
bana pek doğru gelmiyor bu
sevhancım dedğin gibi sağlıklı olması yararlı gıdalar yemesi kilodan daha önemli gibi geliyor bana

bu arada birşey sorayım
kuru fasulye, nohut veren var mı?
defne gazsız bir bebek olmasına rağmen ben daha cesaret edemedim
yeşil mercimek yiyor ama

defne de çok düşkün memeye, ben de istemiyorum gece emzirmek ama hayatta uyumaz
denemeye de cesaretim yok, bir uykusu açıldı mı emse de uyumaz diye korkuyorum
1 yaşında kesmek istiyorum ben ama 2-3 ay daha bekleyip yazın anneme gidince de deneyebilirim

kızlar benim bir arkadşım var defneden 3 hafta büyük bebeği
kilosu çok normal, zayıf değil, 1 ay az aldı diye dr. karbonhidrat ağırlıklı besle demiş
sürekli gittiği bir dr değil bu arada
o da o günden beri çorbalrına ekmek, mamalarına bebe bisküvileri doldurup duruyor
bana pek doğru gelmiyor bu
sevhancım dedğin gibi sağlıklı olması yararlı gıdalar yemesi kilodan daha önemli gibi geliyor bana

bu arada birşey sorayım
kuru fasulye, nohut veren var mı?
defne gazsız bir bebek olmasına rağmen ben daha cesaret edemedim
yeşil mercimek yiyor ama
Doktor saydığın yiyeceklerden ver demişti bende denedim ama çok gaz sıkıntımız olmuştu.taylana biz zaten gazman diyoruz gaz nöbetine girmişti.Belkide tesadüftür çünkü brokolide çok gaz yapıyor ama ben yinede veriyorum.
Kilo konusunda haklısın füsfüs bir çok konuda haklı olduğun gibi benim için.

Bizim drda ekmeğe bisküviye çok karşı önemli olan ne kadar çok yediği değil ne kadar besleyici faydalı oldugudur diyor ben bu zamana kadar çorbalarına ekmek koymadım hiç sadece bisküviyi kesemedik sabahları veriyorum ayrı ayrı versem yemiyor karışım yapınca ne kadar yediğini biliyorum oyunla tvyle bir şekilde yiyor bu arada kızım antibiyotik alerjisi oldu düzeldi ateşi düştü derken bide kaşıntı ve ishal çıktı dün yine drdaydık ilacını değiştirdi zayıflamış kızım 300 gr gitmiş yemiyor çünkü emmeylede bu kadar oldu. Dişide çıkmak üzere çok sıkıntılı bu aralar gülce bide nişan düğün olayı çıktı bursaya gitmemiz lazım ne yapacagım ya kalabalık kargasa kızım zaten hasta yandım ben

ne kayınvalideler var yawwww kaydirigubbakcemile5
bu arada sabah 9-12 arası 3 öğün çok değil mi?

benimki erken uyuduğu için (800 gibi mızıklamaya başlıyor).öğünleri yetişmiyor.tahin pekmezi verebileceğim başka saat yok. kahvaltı ve yoğurt öğününde veremeyeceğim için mecbur öğle sebze çorbasından önce veriyorum. gerçi birer kaşık oda enerji veriyor epey bi saat onula oynayıp sebze çorbasını güzel içiyor.genelde 3 saatte bir besliyorum.daha erken sadece tahin pekmez var . ama aralarda ne mama ne anne sütü başka hiçbirşey almıyor yemiyor.4 saat uyku sattleriyle çakışıyor.yukardaki menümuz dört dörtlük olan genelde hepsini bitirmiyor ikindiuykusu uzun olursa akşam çorbası kaçıyor.geçen ay bu menüyle 400 gr almışız :))
benimki sülalenin tek oğlan bebeği(soyisim devam ettirme takıntısı) bide görümcem çocuk yapmayı düşünmüyor. dolayısıyla tüm birikim bizimkine.

X