Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Canım ben karşı komşumun oğluna meyveli mayalıyorum. Çocuk maşallah yalamadan yutuyor. İstersen muz ez içine, istersen şeker değil de pekmezle tatlandır. Ben öğün olarak veremiyorum maalesef. Malum Çınar'ın iştahı ortada.. Çorbalarına koyuyorum yoğurdu (

Denedik canım meyvelide denedik,bisküvili denedik,pekmezli denedik ben yoğurdu sevdiremedim bir türlü aslında yemeklerle yiyor ama ben yanlız vermek istiyorum.Hani şu demir kalsiyum hikayesi yüzünden.
Sabah kahvaltımız;Daha önceden hazırlayıp kavonoza koyduğum ceviz,badem,fındık,kabak çekirdeği,üzüm ve kayısı ezmelerinden bir tatlı kaşığı kadar mamaya ekledim.Ayrıca bir yumurta,beyaz penir ve yarım yumurta beyazı yedi.Bir saat sonra bir tatlı kaşığı üzüm pekmezi şuan uyuor şimdi gidip kıymalı karnabahar yapıcam.

ya burda eşim bakmış clipsoya en küçük 4.5 litre. çok büyük bir kase yemek için koca tencere diye almamış. daha küçüğü varmı? almalımıyım?

clipso sadece bebeğinin yemekleri için kendinize yaptığın yemekler içinde çok kullanışlı almanı tavsiye ederim

teşekkürler canım
peki bi ölçüsü var mı

sabah kahvaltı karışımımızın yarısını yedi
öğle kıymalı karışık sebze çorbası yarısını yedi
ikindi yoğurdu bitirdi
akşam kalan sebze çorbası ve çeyrek muz ve pekmezini yedi yattı.
clipso tavsiyeleriniz için teşekkürler.
ayrıca dün geceden beri neden ikindi yoğurt veriyorduk düşünüp duruyorum heryere baktım bulamadım

clipso sadece bebeğinin yemekleri için kendinize yaptığın yemekler içinde çok kullanışlı almanı tavsiye ederim

teşekkürler canım
peki bi ölçüsü var mı
yarım çay fincanı bulgura 2 ye yakın su koydum, çok yumuşamayınca biraz daha eklemiş olabilirm ama bizim ki köyden gelen bulgur, markettekiler belki daha kolay pişer

ipek sabah malum kahvaltısını yapmış
öğlen uyanınca yarım muz yemiş
ben okuldan geldikten sonra yemek yerken benim tabağıma sulandı 6-7 kaşık
etli patates yedi

bizde rutin kahvaltı portakal suyu
öğle uykusuna geç daldı uyumadan önce süt
şimdi füsfüs dan ilham alarak ne zamandır yapmadığım bulgur pilavını yapıyorum pişsin bende yiyeceğim yanlız ben içine 1 küçük patateste rendeledim, 1 diş sarımsak, az maydanoz ve taze nane kattım.

hepinizin sorunu ayni hemen hemen istahsizlik arkadaslar eger bebeginiz sadece 1ogunu duzenli yediyse bu 1yasina kadar olan tum bebekler icin gecerli o gunluk ihtiyacini almis demektir kendinizi uzmeyin heleki pesinden kasikla dolasmayin karni aciktiginda gelicektir kaygilarinizi anlayabiliyorum gun icinde yedigi 5kasik bulgur pilavi,1kase uzerine basarak soyluyorum ekmeksiz corba yada iyi bir kahvalti tum gunu destekler yogurt konusuna gelince yogurdu sade vermek bir cocuk icin en dogru hareket aptamilde islatilmis bebe biskuvisi sizin evinizde yaptiginiz kekin bir kirintisi kadar bile saglikli degildir kaldiki Aptamili sadece sut sekli ile kullanmaz en dogrusu

sabah kahvaltısını 12 gibi ancak yaptı (sütlü portkllı mısırlı tahin pekmez yumura beyaazı ve hala bişey yemedi maalesf
ecrincim haklı olabilirsin ama anne yüreği dayanmıyo işte

Çınar hasta. Az önce tekrar doktorumuzdan geldik. Bu sefer antibiyotik başladı içmezse iğne yazdı. Eğer tıkanırsa, gece kaç olursa olsun araşalım hastanede hava vereceğiz dedi ( İştahsız diye hayıflanmayacağım artık. Sağlıklı olsun varsın yemesin.

xenocum yoktun zaten bu aralar ben acaba yine sen mi hasta oldun diye düşündüm ama çınarmış
çok geçmiş olsun canım, defne de de hafif ateş ve az öksürük var, umarım artmaz

bende bu akşam hastanemizde yapılan ve beğenerek yediğim sebze çorbasının tarifini sonunda ahçımızdan alarak yaptım bayılarak yedi.inanın çok yapmadığıma üzüldüm benim bile canım istedi azıcık yedim babası görmeden:))))

tarfini alabilir miyiz?
gwçmiş olsun cnm,Allah şifa versin.
teşekkürler bilgiler için.kahvaltı öneriniz kek o zaman ya da başka naler verlim kahvaltıda?

Canım geçmiş olsun dilerim en kısa zamanda Çınar iyileşir.

canım çok geçmiş olsun Allah acil şifa versin

Enes de bütün gün bişey yemedi akşam sebzeli mercimek çorbası yaptım sevdiği için çok şükür yedi bi öğün yemiş oldu bölece

sabah kahvaltıda peynir, az kek içi , azıcık milupa 7 tahıllı bunları bir fincan gelmez pınar sütle ıslattım.
öğlen brokoli tarifi ararken yoğurtlu versiyonunu gördüm,broklili yayla demeli,içine bıldrcın y. sarısı ekledm az,un koymayı unutmuşum,az yoğurt az süt,tavuk suyu,üzerine tereyagda nane.pek de güzel olmadı :)
not:brokoli sararırsa bozlulur mu,yoksa çiçeklerimi açmış?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…