Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Ben sararanları kullanmıyorum bizim evde Taylan dışında brokoli yiyen yok epey bir atılıyor çöpe.Ben piştikten sonrada yemyeşil olmasını istiyorum bu açıdan sararan varsa kullanmak gelmiyor içimden.

bıldırcın yumurtasını doktor mu önerdi kullanmaya ne zaman başlnmalı ve ne şekilde veriyorsunuz
brokolinin tarifini bana da verir misiniz kızlar
maşallah kuzucuklara şifa olur inşallah yedikleri

Ben sararanları kullanmıyorum bizim evde Taylan dışında brokoli yiyen yok epey bir atılıyor çöpe.Ben piştikten sonrada yemyeşil olmasını istiyorum bu açıdan sararan varsa kullanmak gelmiyor içimden.

brokoliyi sararınca bende kullanmıyorum eğer siz yemiyosanız dal dal satılıyo marketlerde onlardan al bizde de eşim yemediği için sdc oğlum için alıyorum

brokoliyi sararınca bende kullanmıyorum eğer siz yemiyosanız dal dal satılıyo marketlerde onlardan al bizde de eşim yemediği için sdc oğlum için alıyorum
Çok haklısın bazen öyle yapıyorum bütün sebzeleri marketten az alıyorum.Ama pazardakiler daha taze gözüküyor oradada pek gramla falan satmıyorlar hatta yarım istesen bile bir kilo veriyorlar bende herseferinde kendimde yiyecem bu sefer diyorum yine yiyemiyorum sebze.
Oğlum yine diş çıkarma sürecinde daha yeni çıkmıştı heralde belirli bir dönemden sonra daha hızlanıyor iştahı hemen azalıyor ama ben kandırarak yemesi gerektiği kadar yediriyorum.
Sabah kahvaltısı her zamanki gibi.öğle yemeği;bugün tarhanaya karnabahar ve havuç ekledim ayrıca kıyma değişiklik olsun diye sevdi yemeğini yedi.Ama ikindide yine yoğur yemedi çok uykusuda bastırmıştı şimdi yoğurt çorbası yapıcam.

bu tarhanaya sebze ve kıymayı nasıl ekliyosun

az yağda un kavurdum daha sonra buzluğumda olan kemik iliğini ve suyunu kattım içine 1 diş sarımsak rendeledim.kaynarken yoğurt,yumurta ve azıcık limon karışımını ekledim.başka bir yerde sebzeleri haşladım(kereviz,patates,havuç,brokoli,bezelye).sebzeleri malum daha yiyemeyeceği için rondodan geçirdim.karıştırıp az kaynattıktan sonra içine azıcık dereotu kıydım.sonra afiyetle hooooooooop mideye

defne hasta, iye
ilk defa doğru düzgün birşey yemedi, meyve hariç, ona hayır demiyor
yemek, çorba, yoğurt hep 2 kaşık yedi, ben de zorlamadım

geçmiş olsun canımm.....

benimki sabah 8 tahıllı ballıyla sütlü muhallebiyi ılık suyla karıştırıp yedirdim bir kasenin yarısını yedi...
öğlendee yoğurt yedi kendi mayaladığımm...küçük meyve püresi kavanozundna birkaç kaşık kaldı..
akşamda çeyrek muz bir elma yarım purtakalı sıkıp püre yaptım onuda yedi...küçük ama bugün ilk defa böle iştahlı yedi..böle olsa hep sebze sevmiyoruzz yoğurt alıştı çok şükürr sabahlrı birde yumurta yedirebilsem çok süper olcak ama zorlamıyorum tadlara yavaş yavaş alışıyorr...ekmek içi yemeğe bayılıyor amaa...

füfüfs geçmiş olsun canı m nesi varrr??

defne hasta, iye
ilk defa doğru düzgün birşey yemedi, meyve hariç, ona hayır demiyor
yemek, çorba, yoğurt hep 2 kaşık yedi, ben de zorlamadım
Geçmiş olsun Füsfüs'cüm dilerim güzel Defnemiz en kısa zamanda iyileşir eski iştahına hızla kavuşur.

bu tarhanaya sebze ve kıymayı nasıl ekliyosun
Tatlım ben Afyonluyum afyon'nun kendine özel tarhanası var Taylan onu severek içiyor.Ben sebzeleri buharda pişiriyorum hem yumuşak oluyor hem vitamin değerini kaybetmiyor en önemlisi lezzetini koruyor sebze sevenler için güzel bir alet.sebzeleri ve kıymayı buharda pişirdim, içine hiç bişey eklemeden ne yağ ne tuz ne salça, sonra ocakta pişirdiğim tarhanaya ekledim.Hepsini birbirine karıştırıp yedirdim.sebzeleri genelde tek veriyorum artık buharda pişirip yine tatlanssın diye birşey koymadan ama bugün böyle bir değişiklik olsun istedim şaşırıyorum bazen ne pişiriceğimi.

sabah kahvaltıyı bitirdi extra öğle uykuusndan önce ilk kez birer kaşık tahin pekmez karışımı yedi.
öğle tavuklu sebze çorbasını bitirdi
ikindi yoğurdunu bitirdi
babası geldiğinde süpriz herşeyi yedi dedim ve akşam tarhana çorbasını iyi gecelr mamasını ve en az beş çeşit hazırladığım meyve pürelerinin hiçbirini yemeden uyudu.halada uyanmadı gece boyuncada toplam 200 cc anca mama içiyordur( üç dört kez kalkar.
bu arada bugün balık vermeyi düşünüyordum sardalya. babası kılçıklarını temizleyemezsin çok küçük kılçıkları var dedi yedirmedi siz veriyormusunuz küçük balık bide sebze çorbasına direkt atsam olurmu balığı pişermi?

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıdım benım kızım 11 aylık ve 7 kilo 300 gram yemek problemimiz var yazdıklarınızı okudum ve yarın sızın tarifleri deniycem birde benim kızım bebelac bahce sebzeleri kavonoz mamasından baska hiçbirsey yemiyor. o mamada artık uretımı bıtmıs ve bız bır haftadır perısan olduk hıçbırsey yemedı. en sonunda esim bebelac firmasından rica etmiş fabrika stoklarından 24 tane varmış onu getırdıde ıkı gundur rahatım günde 3 tane yıyıyor ve bız şimdi karakara düşünmeye basladık bıtınce yandık yanı o yuzden sızın tarıflerıde aralarda bı deneyım bakalım.

idrar yolu enfeksiyonu canım, salı günü ve dün ateşliydi, bu gece çıkmadı çok şükür
Geçmiş olsun Füsfüs'cüm dilerim güzel Defnemiz en kısa zamanda iyileşir eski iştahına hızla kavuşur.
çok sağol sevhancım, ateşi çıkmasın da başka bişe istemiyorum walla
bu arada benim eşim de afyonlu ama merkeze çok uzak, evcilerden, dinara yakın
hiç sevmiyorum ben orayı, merkezi hiç görmedim ama

oğlumun hala hiç iştahı yok,bir lokma bişey yemiyor,neredeyse bir hafta olacak.antibiyotik bitene kadar böyle devam edecek herhalde offf ya(

benim kizim tamamen bebeklige dondu aptamil disinda birsey girmiyor midesine bu sabah 180cc aptamil yarim dilim ekmek ici az paynir yumurta yedi oglen tavuk yemegim var pilav yogurt verip deneyecegim yemez ya biliyorum ikindi meyve puresi yapicam yemiyecek aksama yesil mercimek yemegi vericem yemiycek bende mecbur aptamil vericem 210cc icer dr aptalim su meyva suyu iciyorsa endise etme dedi ama aptamille nereye kadar disleri sanirim ikisi ayni anda cikti simdi ustler geliyor sanirim istah falan yok ama emme super biraksam tum gun emer

dün sabah peynirli omletin yanında peynir domates zeytin ezmesi tereyağ pekmezli ıhlamur içerek yedi.

arada 1 deveci armudu içine 1 kaşık 7 tahıllı

öğlen balıklı çorba

arada milupa meyveli karışım ilk defa verdim yedi. milupanın hediye paketinden çıkmıştı. çok şaşırdım. normalde milupanın sütlacı ve meyvesine karıştırdığım tahıl hariç hazır hiçbirşey yemez.

akşam yoğurtlu ıspanak

üstüne zararlı olurmu bilmiyorum Kinder süt diliminin yarısını yedi. ben yerken tattırmak için verdim. ama çok komikti hali ilk ıssırığı aldı beğenmemiş gibi yaptı yürüdü gitti.sonra durdu birden tadını aldı döndü geldi ağzını açtı bekliyor ver diye gene aldı gitti tekrar döndü geldi:) biz kendimize alıyorduk üzerinde çocuklarda ara öğün olarak verilebilir yazıyormuş dün gece incelerken farkettim.bunu acilen doktoruma sormam lazım. zararı olmaz derse arada sırada veririm.

sonrada meme oyun ve uyku:)

bu arada oğlum artık gece emmek için hiç kalkmıyor bazen su içip yatıyor genelde ona da kalmıyor.çok mutluyum
darısı uykusuz annelerin başına

nergizcim 41 kere maşallah barışa
ne güzeldir gece boyu uyumak kimbilir
o kinder süt dilimini biz de çok aradık, tabi kendimiz için, bulamadık hiç bir yerde
güzel miii

nuray sen de yoktun bayadır, asya da düzelir inşallah canım

ya olmaz mı ne diyorsun insan gibi uyuyorum
birsürü rüya görüyorum eskisi gibi
artık gece meme vermediğim için uyanınca kalkmak mecburiyetinde değilim
genelde babası kalkıp su veriyor birazda sırtını okşayıp uyutuyor
ah aahhh eski günlerin kıymetini bilememişiz

inşallah bozulmaz bir daha
bu kadar emek boşa giderse çok üzülürüm valla

süt dilimi süper pingui e öyle biz her gece eşimle yiyoruz birer tane bu aralar:)

Son düzenleme:
Füsfüs'üm elbette bizimde gece deliksiz uyucağımız günler gelcektir.sabırla bekliyorum daha iyidir umarım bugün Defne, forumdaki bebeklerimizin iştah sıkıntısı yine zirvelere çıkmış.taylan bana yemek yedirmeye başladı alıyor ekmeği ağzıma sokuyor bende o arada onu yediriyorum keyif aldığı için oyun yarıda kesilmesin diye yemeğini yiyor.Ama Taylan çok bonkör doydum falandan anlamıyor tabi aralıksız ekmek dolduruyor ağzıma yanında ağzıma eliyle verebileceği uygun gıdalar.Bizim yemek şeklimiz böyle bu sıralar.Yoğurt yemediği için akşamları koyu kıvamlı yayla yediriyorum.Bugün ıspanak yedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…