Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
aman da amaaaaaaaaaaaaaan yiğit büyümüş. gamyoncuiremsu çok iyi olmuş,gerçekten çıkmış aradan.rüzgar da 5 günlükken olmuştu sünnet.babası yapmıştı :)) yarası 2 günde geçmişti.küçükken daha kolay iyileşiyor.umarım yiğit de kolaycacık iyileşir.

rüzgarın günlük macera raporu: ayrı yedirilmeye çalışılıp suratıma tükürülen yumurta,yarım armut,tek tek kıymaları ayıklanıp dil vasıtasıyla habire dışarı itilen kıymalı patates,yoğurt,yarım muhallebi....

şu kahvaltı işiiiiiiiiii ve alıştırma bardağııııııııııııııııııııııııı işi beni yordu ayyyyyyy!!!!!!!!!!!!!!!!

hayırlı olsun canım.bende yasında sunnet ettırmek ıstıyorum ama cesaret edemıyorum.kolay atlattımı yıgıt

Sağol canım..doktorumuzda dedi,en güzeli doğumdan sonraki ilk iki hafta ama o zaman bilemedik.çok şükür yiğit gayet iyi

hayırlı olsun canım.bende yasında sunnet ettırmek ıstıyorum ama cesaret edemıyorum.kolay atlattımı yıgıt

Çok sağol canım..ilk gece biraz sıkıntımız oldu.akşam saat 17.30 da sünnet oldu..19.00 da evde bir fitil yaptık,çünkü acısı vardı,uykudan ağlayarak uyandı..sonra gece 00.30 da bir daha çok ağladı..o zamanda fitil yaptık..zaten doktorumuz iki fitil yeter demişti..bir daha da sabaha kadar uyudu..ama sürekli meme istedi o ayrı:))ilk gün altını açalım pek istemedi,korktu tabi yavrum..ama daha 24 saat dolmadan eski hareketli,neşeli haline döndü şükür..

maşallah yiğit'e çok tatlı olmuş hatta süperrr tatlı,hayırlı olsun darısı başımıza...Benim doktor arkadaşım kendine ait küçük bir hastanesi var gel doğumgünü hediysi Taylan'ı sünnet edelim bizim orada dedi ben cesaret edemedim ve bana dediği ya iki yaşına kadar sünnet ettirsin yada beş yaşından sonra sünnet yapılır.Pskolojileri bozulmasın diye imiş.Sanırım ben beş yaşından sonraya bırakıcam.

Bizde geldik nihayet ne çok ilerlemiş forum çok özledim sizi arkadaşlar Bursadaydık biz düğünümüz vardı atlattık ve geldik ama bebekle düğün yolculuk alışveriş hepsi çok zor kalabalıktan hiç hoşlanmadı kızım fazla ilgi çok rahatsız etti gülceyi uyumadı yemedi ağladı ve sürekli mız mız bide tabii bana yapıştı çok zorladı valla üstüne ishal oldu ama bugün daha iyi dün akşam döndük artık uzun süre dışarı çıkmam çok yoruldum gerçekten gülce sabah malum kahvaltısının yarısını yedi öğlen tarhana yedi uyudu uyanınca yoğurt denedim yemedi akşamada köfte düşünüyorum yemezse erişte
Bu arada yiğit erkek olmuş hayırlı olsun çok şeker olmuş yakışmış sünnetlikler

Çok sağol canım..düşünüyorduk zaten,iyi de oldu.darısı başınıza.taylanı öpüyorum..

sen bilirsin canım ama cesaret edip yaptırırsan sen de taylan da rahat eder.ben de baştan çok istememiştim ama bizim doktorumuz babamız.evde onun borusu ötüyor bu konularda.şimdi iyiki yapıp kurtulduk diyoruz.gerçi rüzgar 5 günlüktü.hareket etmek,emeklemek vs gibi derdimiz yoktu.o yüzden hemen geçti yarası.ne olduğuu anlamadan bitti.

Son düzenleme:
Bu ara iştahsızız gene.sabah bırakmaya gittik,eltimde melemen -sahi bu melemen midir menemen midir-vardı,ondan bandırıp yedirdim biraz,kahvaltısı o oldu,öğlen de yoğurtlu bir corba yemiş az.akşam pırasa pişirdim düdüklüde , birkaç kaşık yoğurtla ondan yedi az.
bu arada sadece ıspanak yıkarken kullandığım sirkeyi artık çok şeyde kullanıyorum,çünkü denemelik karnıbahara koydum 2 gun önce,bi baktım kabın dibine epey kum birikmiş .
tdk ya baktım menemen. :)

Zaman zaman oluyor tatlım ben artık iştahsız zamanları çok takmıyorum,sonuçta kısa bir süreç geçiyor sonra yine eski haline dönüyor.
Sirkeyi bende kullanırım,bütün arkadaşlarımıda öneririm.Elma yıkarken bile on dak.falan bekletirim sirkede...o tarımsal ilaçların falan temizlenmesinide sağlıyormuş.

Bende sirkeyi halı, koltuk silmekten tutta tüm sebze ve meyvelerin yıkanmasında kullanırım. Halıları çok güzel dezenfekte ettiği gibi çokta güzel parlatıyor :)))

viola hayırlı olsun canım,sünneti de aradan çıkartmışsın,iyi atlatmışsınız geçmiş olsun yiğit'e.darısı bizim başımıza.Efe o kadar hareketlendi ki anlatamam,5 dakikakayı bırak 30 sn oturmuyor,canım çıkıyor bütün gün,sünnet için ilerisini düşünüyoruz 5 yaşından sonra bakalım hayırlısı.yürümek üzere birde,baya ilerletti yampiri yampiri yürüyor bütün gün,bende peşinde.üst iki dişimizde acayip kabardı,bir türlü patlamadı ya,alttakileri mi bekliyor acaba çıkmayıp çıkmayıp 4 ü birden mi çıkacak bilmiyorum ama onun da huzursuzluğu var

biz de doğduğunda yaptırmıştık sünneti. o zamanlar çok ağlamıştım ama şimdi iyi ki bitmiş o iş diyorum. kanını bile aldıramıyorum kıyıp şimdi, nasıl sünnet ettirirdim bilmem.
bu arada bu pazar oğlumun benden yemek istemediği konusunda yanıldığımı fark ettim. çocuk sadece benimle faydalı şeyler yemek istemiyor. yoksa makarna, börek, çörek vs. verdiğim sürece yiyor. rica edicem şu foruma biraz da böyle alternatifler yazın. fırında makarna pişirmekten çok sıkıldım.

Sağol canım..aradan çıktı iyi oldu,darısı başınıza..Yiğitte çok hareketli ve sürekli çekmece önlerinde...mutfakta çekmecede ne varsa yerlere atıyor:))kendi yürümüyor daha.ya bir yere tutunuyor ya da bize,öyle yürüyor..dişlerinizde yakında çıkar:)bizim şimdi altta 2,üstte 2 dişimiz var.üstten ve alttan 2 şer diş daha patladı:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…