Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Günaydın güzel anneler,sabah klasik kahvaltımız ettik.yumurta,ıhlamur,peynir,zeytin,ceviz..arada balda tattırıyorum az az..
öğlene de tavuklu güzel bir yemek yapayım dedim.sebzeli falan ama daha yapmadım..şimdide emdi yiğit oyun oynuyor...

kızlar bugün keçileri olan bir öğrencim keçi sütü getirdi:)))
kaynattım ben de
yoğurt yapıcam
bakalım ipek hanım beğenecek mi?yer inşallah,ne kadar faydalıymış keçi sütü

arkadaşlar bugün kızımı muayeneye götürdüm dr çinko başladı aranızda kullanan varmı.

keçi sütünün çok faydalı olduğunu biliyorum ama biz nerden bulak anam

ayrı yedirmeyi bir türlü beceremediğim kahvaltı faslından sonra yarım armut yedik.sonra mercimek çorbası.akşam üzeri azıcık yoğurt yedik.sonra gece tahılı ve anne sütüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü.

iki eliyle ağzını kapatmayı da öğrendi iyice.güleyim mi ağlayayım mı bilemedim ama..... mirmirmirmir

dün Enes ilk defa kendi başına 3 adım attı çok mutlu oldum :)) artık yürümeye başlayacak sanırım kendide çok sevindirik oluyo

sabah kahvaltısını zorla yedi bu yemek işi beni iyice sıkmaya başladı sürekli elleri ağzında sonra banyo yapıp uyudu uyandığında brokoli çorbası yapmıştım onu yedi gene zorla reklamla yedirdim sonra meyveli yoğurt yedi uyudu uyandığında tavuklu patates havuç yaptım yanında portakal suyuyla onuda ıkına sıkına yedi şimdide muhallebi yapcam yiyip uyuyacak

bu arada salı günü kontrolümüz vardı kilosunu sölüyorum 8945 şaka gibi

canım gönderirim istersen...
göndermiş kadar oldun.keçi yoğurdu da ne lezzetli olur be.Maraşımı özlemişim.2 sene oldu ...
arkadaşlar bugün kızımı muayeneye götürdüm dr çinko başladı aranızda kullanan varmı.
balık yağının içinde varsa kullanıyoruz ama hariçten hayır.
dün Enes ilk defa kendi başına 3 adım attı çok mutlu oldum :)) artık yürümeye başlayacak sanırım kendide çok sevindirik oluyo

bu arada salı günü kontrolümüz vardı kilosunu sölüyorum 8945 şaka gibi

anacım bizimki bayadır bırakınca adımlıyor da,gerisi gelmedi.bekliyoruz hem üst dişleri,hem yürümesini:)

yemek konusunu hiç sormuyorum eltime,artık biz alana kadar ne yedirdiyse,benim götürdüğüm çorbayı yedirmemişti,ikindi eve gelince ben yedirdim.akşam onlara gitiik tekrar pastamızı alıp,acıkmış kucağına gitti yengesinin :) o çorba verdi biraz,pastasından da eltimin kızı tattırdı, anacım ağlıyor , zor getiriryoruz eve - maşallah diyeyim -, bakıcı bulacak olanlar çocugu varsa iyi olur bakıcının :)

terbiyeli kerevizi nasıl yapıyordunuz, megilaracım sen yapıyordun sanırım,başka bilen varsa da yazsın lütfen.
bugün yaptıgım çorba : daha önce anlatmışımdır. un çorbası diyorlar burda .
kıymaya , az salça kattım, un ile ufacık ufacık yuvarladım,tencerede soğan kavurdum , az domates doğrayıp su koydum,kaynayınca kıymaları attım, pişince tel şehriye attım -erişte atılır normalde - . yedirirken sarmısaklı yoğurt katılıyor , çok lezzetli ve besleyici bir çorba oldugunu düşünüyorum .
dereotu cok yakışır

terbiyeli kerevizi nasıl yapıyordunuz, megilaracım sen yapıyordun sanırım,başka bilen varsa da yazsın lütfen.
bugün yaptıgım çorba : daha önce anlatmışımdır. un çorbası diyorlar burda .
kıymaya , az salça kattım, un ile ufacık ufacık yuvarladım,tencerede soğan kavurdum , az domates doğrayıp su koydum,kaynayınca kıymaları attım, pişince tel şehriye attım -erişte atılır normalde - . yedirirken sarmısaklı yoğurt katılıyor , çok lezzetli ve besleyici bir çorba oldugunu düşünüyorum .
dereotu cok yakışır

dilersen bende yazayim sogani ardindan havucu yagda kavurup salca ekliyorum ardindan patates ve kerevizleri birkacta kereviz sapini ekliyorum suyunu ekleyip kapagini kapatiyorum su sebzeler azicik gecsin yeter yemek pismeden tuzunu ekliyorum bir kasede 1yumurta sarisini ve yarim limonu( limonu kendin ayarla yarim eksi olur dersen )cirpiyorum azicik yemegin suyunu ekleyip sosu agir agir kerviz yemegine ekliyorum 5dkk daha kisik ateste tutup altini kapatiyorum lezzetli oluyor dilersen salcasizda ayni sekilde oluyor secim senin

dilersen bende yazayim sogani ardindan havucu yagda kavurup salca ekliyorum ardindan patates ve kerevizleri birkacta kereviz sapini ekliyorum suyunu ekleyip kapagini kapatiyorum su sebzeler azicik gecsin yeter yemek pismeden tuzunu ekliyorum bir kasede 1yumurta sarisini ve yarim limonu( limonu kendin ayarla yarim eksi olur dersen )cirpiyorum azicik yemegin suyunu ekleyip sosu agir agir kerviz yemegine ekliyorum 5dkk daha kisik ateste tutup altini kapatiyorum lezzetli oluyor dilersen salcasizda ayni sekilde oluyor secim senin

a.s. aynen böyle yapıyorum ben de
ama salçasını çok az koyuyorum

cok sağolun kızlar.
keskin bir kokusu var su kerevizin,hiç alışamadım.
portakallı yapmıştım ilk seferinde,pırasayla,çok süperdi,sonrakiler ağır,acımsı kokulu oldu.
sadece mercimek corbasına katıyorum bilgenin,sizden görünce terbiyeli özendm.

ben artık yazmıyorum pek yaa
bugünlerde anneannesi var, hergün değişik şeyler yapıyor bize, az yağlı az salçalı az tuzlu yapıyoruz defne de yiyor
h, sonu baklalı enginar yedi, bugün kurufasulye pilav, dün de pırasa yemişti
haftanın özeti gibi oldu:)))

ben de gecen markette enginar gördüm,alacaktım kendime guvenemedim.çok faydalı biliyorum ama kendim de 1 kez yedim bir davette.nasıl soyulur nasıl pişirilir bilmem,zamanıysa alıp deneyeyim.
bakla iç bakla mı,normal mi?
bir yerde bebeğe bakla verilmez diye birşey duydugumu hatırlıyorum,gerci patllıcan da verilmez diyorlar,domates de...

taze baklaydı
benim de aslında aklımda öyle birşey kalmış ama 1 yaşına geldiler ya artık biraz daha rahatım
bakladan az birşey yedi zaten
enginar çok yararlı cidden ama ben de kendim cesaret edemem sanırım
annem yaptı işte sağolsun

yusuf bu sabah
kahvaltıda peynirli yumurta , ılık bal şerbeti , bir dili ekmek içi , az reçel

arada az elma kemirdi :))

öğlen tarhana çorbası

arada bir salata

akşama doğru az makarna

bizle birlikte 3 köfte ve yoğurt yedi uyudu

ama tekrar kalktı halen uyanık
birazdanda muhallebi yedirim