Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
evet canım, anne sütüyle çok aldı dediğin gibi
6 aylıkken 10 kiloydu zaten, ama ne bileyim çok yiyor gibi geliyor
babasıyla ben de görseniz çöp gibiyiz
canım dert etme o kadar,yesin kuzucuk ne güzel ama yine de dikkat etmeye çalış.yürüdükten sonra atar biraz kilo,e birde emiyor tabi olcak o kadar
ekmek, makarna vs. vermiyorum pek, emekleyince pek bir fark olmadı
bakalım yürüyünce fark edecek mi?

:)füsfüs maşallah... yürüyünce verir bence öyle çok bebek gördüm...yememesi daha fena hem....ela da bazen maşallah çok iyi yiyor diyorum çok yiyor ya kilolu olursa ama bazen de hiççç iştah yok o zamanda ne yapacağımı şaşırıyorum ne derttir bunlar yahu:))
kızlar miktarı siiznle paylaşayım yorum yapın aban az mı yiyor çok mu?sabah kahvaltı pek yapmıyorpeynir yerse birde zeytin bazen yumurta sarısı...öğlen bir kase çorba meyve aralarda akşamda bizimle epey yiyor kase dolusu değil ama...geceye yakında 200cc bazen daha bile fazla muhallebi...
ne dersiniz çok mu az mı?

Bence değil. Bize doktorumuz 10. aydan itibaren öğünleri 200 cc olacak en fazla 250 cc yiyecek ve üzerine emecek demişti. 200cc bir su bardağı kadar. Benim oğlum çeyrek çay bardağı yer ve çıkarmazsa dünyanın en mutlu insanı oluyorum. Bence Ela'nın yeme ölçüsünü en iyi doktorun değerlendirir. Bana göre maşallahı var kuzunun..

oğlum sabah 1 yumurta (2 günde bir 1 dilim ekmeğe beyaz peynirli tost),1 dilim ekmek 180 cc inek sütü
arada 1 meyve
öğlen yine yarım dilim ekmek doğranmış çorba (200-250 cc)ya da yemek
akşam üstü 200 cc yoğurt
akşam da yine yarım dilim ekmek doğranmış çorba yada yemek(200 cc)
gece 200 bazen 250 cc süt içiyor

buna göre kesin obezdir diyorsanız yanılıyorsunuz 13 aylık ve 10200 gr

doktor normaldir diyor bazı bebekler çok yer yakar bazıları az yer yine aynı kiloda olurlar metabolimaya bağlı ben de yerim kilo almam
naçizane fikrim bence bu kiloları falan kafanıza takmayın artık oyun oynuyorlar mı? gülüyorlar mı? ciltleri parlıyormu ona bakın sevgiler...

teşekkür ederim rahatlattın beni xeno cuma.s.

Maşallah defneciğime..valla yiğitte aynı canım ya.en son 12900 çıktı da doktorum bana kızdı..Ama dediğin gibi yiğitte anne sütüyle aldı kiloları ve hala da 6-7 kez emiyor maşallah..bende yedirdiklerime dikkat ediyorum,birkaç aya dengesini bulur diye düşünüyorum..iyice de hareketlenicek artık:)))

inşallah canım
evet sağlıklılar gülüp oynuyorlar, bir sorun yok ama insan konu çocuk olunca çok ayrıntı düşünüyor
sonuçta obezite de bir hastalık, hem de tehlikeli bir hastalık
evet obez değiller belki, ailemizde de yok ama biz bu çocuklara dayarsak sürekli karbonhidratı, dikkat etmezsek zaten kilo almaya yatkın oldukları için obeziteye davetiye çıkarmış oluruz diye düşünüyorum ben
endişem de o yüzden
öpüyorum yiğitimi

İyide tatlım sen beslenmesi konusunda dikkat ediyorsun,karbonhidrat almamasına özen gösteriyorsun.Çok erken değilmi bu endişe için Defne nin doğum kilosuda iyidi sütünde iyi geldi herşey aslında gayet normal doktorumuz bize gözden kaçırmamanız Tayalan nın doğum kilosu der bende size aynı şeyi söylicem.Taylan da düşük kilolu doğmasaydı belki Defne ye yakın olacaktı.Sonuçta Defne nin genetiği belli kendinizi üzmeyin.

haklısın sevhancım, doğum kilosuna göre aynı persentilde gidiyor zaten, doktorların söylediği de bu yönde hep
hiçbiri sorun var demedi, ne bileyim işte daha 9 kilo olmayanları duyunca bizimki çok göründü gözüme

füsfüsüm kafaya takacak bi şey yok bence..benim kızımda küçükken çok kiloluydu..hemde çok iştahlıydı gerçi halen çok iştahlı ama kilosu her zaman önde gidiyordu..10 aylıkken 10 kiloydu .11 aylıkken yürümeye bi başladı şu an 17 aylık ve 10 kilo 500 gram..deli gibi yiyor ama hareketten asla kilo almıyor..

bugün babaannedeyiz maşallah bugün iştahı yerinde
9da standart kahvaltı tam evden çıkarken hepsini çıkardı o ayrı 11 de kahvaltıyı çıkardığı için takviye kahvaltı öğlen 1 kase tarhana çorbası 4 te 1 kase yoğurt şimdide tavuksuyu çorbası içti aralardada emdi

e ben de yazayım ne yediler bugün.ikisi beraber sabah 2,5 zeytin,küçük kase cavdarlı mısırlı,azıcık bi kasar peynir.yarım dilim süte batırılmıs ekmek.öğlen azıcık yoğurtlu havuçlu bulgur pilavı,ikindin 1 elma,aksam denize annem yesil mercimeğin suyuna ekmek batırmıs yoğurt ve pilavla yedirmis.gökay uyuyor kalkınca ne yedirsem bilmiyorum yavru kuşuma.benimkiler de az yiyormus be

kızlar 1yaşına yeni girenler ya da bizim gibi girmek üzere olanlar
şu aptamillerin junior olanlarından veriyor musunuz?
ben dün aldım bir tane,veriim bakimm napcak

Bilge bugun çok iştahsızmış,nerdeyse hiç bir şey yememiş,ikindi eve gelince tavuklu şehriye yedi biraz.yatmadan da kavanoz mamalarından biraz.grip olmaz inşallah,belirtiler var.bu arada sprey kullanan varsa burun için yara etmiş bizimkinin burnunu,girfer a döndük,nöb. ecz. dan aldık.

Aptamil sevmiyormuş bizimki pek.Pınar çocuk sütü veriyoruz birkaç gündür,erken mi başladık bilmem,ama sanki daha rahat emiyor.

Ben manyak Milupa'yı aramış ve bilimsel çalışmaları olup olmadığını varsa kaç çocuk üzerinde denendiğini ve makalenin gönderilmesini istedim ama bilimsel bir çalışma ne aptamilde ne de çocuk sütlerinde var. Ben günlük süt vermeye çalışıyorum Çınar'a..

eferim xenocum :)
tavuk ciğeri tarifi ararken bir yorum buldum bir yerde,şöyle diyor yaklaşık.
"bebeğim 10 aylık,ciğer vermeye geç kalmıştım,dr danıştım kuzu ciğeri önerdi,kuzu sadece süt içer dana ot yer,havadan enf. kapma riski var.tavuk ciğeri ise sakatat sınıfında ."
ciğer veren duymadım burda hiç,veriyormusunuz?
not:tavuk ciğeri ayrıca tavuklar cabuk buyusun diye verilen ilaçlar karaciğerden atılamadıgı için zararlıymış.denemek için almıştım,çöpe mi atcam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…