Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
eferim xenocum :)
tavuk ciğeri tarifi ararken bir yorum buldum bir yerde,şöyle diyor yaklaşık.
"bebeğim 10 aylık,ciğer vermeye geç kalmıştım,dr danıştım kuzu ciğeri önerdi,kuzu sadece süt içer dana ot yer,havadan enf. kapma riski var.tavuk ciğeri ise sakatat sınıfında ."
ciğer veren duymadım burda hiç,veriyormusunuz?
not:tavuk ciğeri ayrıca tavuklar cabuk buyusun diye verilen ilaçlar karaciğerden atılamadıgı için zararlıymış.denemek için almıştım,çöpe mi atcam :KK43:

Ben asla vermem ciğer. Bebeğe ciğer verilir hipotezi yaklaşık 3 yıl önce geçerliliğini kaybetti. Çünkü hayvanların en pis yeri kara ciğerleri

xenom kadar bilgim olmasa da ben de vermem
kendim bile sakatatı sevmeme rağmen tedirgin yiyorum ve çok nadir
defneye 3-5 yıl vermem heralde
fazla mı abarttım:)))

kızlar 1yaşına yeni girenler ya da bizim gibi girmek üzere olanlar
şu aptamillerin junior olanlarından veriyor musunuz?
ben dün aldım bir tane,veriim bakimm napcak
Ben aptamil veriyorum junior geçmedim zaten mamayı sevmiyor bisküvi ile karıştırp yediriyorum geceleri, bazı gecelerde aynı markanın muhallebisini veriyorum.
Bakalım İpek sevecekmi?benide bilgilendirirsen sevinirim..

sizinkiler yine iyi beni oğlum daha yeni sekiz kilo oldu dr dan çıkınca göbek attım çaktırmadan aman sekiz kilo oldu bari diye
iki kilo doğdu sekiz aylıktı ben onu toparlamya çalışıyorum 10 kilo olanlar şanslı daha ne istiyonuz ne kadar küçük falan dediklerinde üzülüyorum herkese açıklama yapıyorum sekiz aylık doğdu da kiloso da azdı falan diye
bu arada bizim oğlan da aç geziyo 11-12 aylık ken daha iyi yiyordu şimdilerde bayağı iştahsız

megilara ben junioru denemiştim ama inan kokusu beni bile rahatsız etti.biz beslenemeyen hastalara onun bi değişiğini veriyorduk aklıma hemen onlar geldi.tabi ağzına bile sürmedi.kutusu şimdi oyuncak oldu.

Arkadaşlar Gülce ne zamandır forma girmiyor profiline baktım yaklaşık 10 gün olmuş. Haberi olan var mı??

aptamil junior küçük şişe vanilya aromalı büyük şişe değil ikiisde tatlı ama toz kutu daha az tatlı .birde şişede olanı kızımın kakasını sulu yaptırıyor

pınar çocuk kızıma gaz yaptı nestle çocuktan şikayetim yok

bende gecelerı nestle cocuk sutu verıyorum.doktor junıor mamaya gerek olmadıgını soyledı.derınde 1 yasını doldurdu 9800gr suan.4 kılo dogmustu ama sonra kılo alımı yavasladı.bu gunlerde de kahvaltı dahıl pek yemek yemıyor.dıslerdenmıdır nedır.bu arada hala 2 dısteyız.su dısler cıkmadıkca gerılıyorum ve her huysuzlugunu dıse baglıyorum

bende gecelerı nestle cocuk sutu verıyorum.doktor junıor mamaya gerek olmadıgını soyledı.derınde 1 yasını doldurdu 9800gr suan.4 kılo dogmustu ama sonra kılo alımı yavasladı.bu gunlerde de kahvaltı dahıl pek yemek yemıyor.dıslerdenmıdır nedır.bu arada hala 2 dısteyız.su dısler cıkmadıkca gerılıyorum ve her huysuzlugunu dıse baglıyorum

bizimde 2 dişte baya bekledik şimdi 4 diş aynı anda geliyor .

Ben manyak Milupa'yı aramış ve bilimsel çalışmaları olup olmadığını varsa kaç çocuk üzerinde denendiğini ve makalenin gönderilmesini istedim ama bilimsel bir çalışma ne aptamilde ne de çocuk sütlerinde var. Ben günlük süt vermeye çalışıyorum Çınar'a..

:roflol::roflol:
ayy xeno yaaa:))
günlük süt,şu cam şişede satılanlardan mı veriyorsun?

selam kızlar
Enes de bende grip olduk burnumuz tıkalı tabi iştahı olmayan oğlumun yemesi hepten kesildi bu arada alttan 4. dişimiz hala çıkamadı onunda huysuzluğu var
sabah zorla reklamlarla kahvaltısını yedi sonra elma rendeledim ama 3-4 kaşık anca yedi şimdi uyuyo uyanınca ıspanak yapcam bakalım nasıl bi tepki verecek

Ben asla vermem ciğer. Bebeğe ciğer verilir hipotezi yaklaşık 3 yıl önce geçerliliğini kaybetti. Çünkü hayvanların en pis yeri kara ciğerleri

yaaa öylemiymiş... bana geçen hamileliğimde zorla yedirmeye çalıştılar 1 lokma aldım onu da zor yuttum... oğluma da vermem zaten... ama herkes çok faydalı olduğunu söylüyo...

bizimde 2 dişte baya bekledik şimdi 4 diş aynı anda geliyor .
4 diş aynı anda mı nasıl yani...:1shok:yazık ya ne kadar ağrı çekiyodur yavrum...
selam kızlar
Enes de bende grip olduk burnumuz tıkalı tabi iştahı olmayan oğlumun yemesi hepten kesildi bu arada alttan 4. dişimiz hala çıkamadı onunda huysuzluğu var
sabah zorla reklamlarla kahvaltısını yedi sonra elma rendeledim ama 3-4 kaşık anca yedi şimdi uyuyo uyanınca ıspanak yapcam bakalım nasıl bi tepki verecek

geçmiş olsun canım....a.s.

biraz önce terbiyeli kereviz pişirdim
ama çok kötü bir kerevizmiş ya da ben tam soyamadım anlamadım
kürdan gibi kenarları...:KK43:(
ipek de yiyemedi haliyle

bugünlerde herrrr zamankinden daha huysuz oğlum....yeni eve mi alışamadı,dişten midir anlamadım.köpek dişleri de aşağıya doğru inmeye başlamış,7. diş yolda diyeceğim ama erken gibime geliyor.

bugün kahvaltıda kavga ettik.rüzgar, öğlen yayla çorbasını iade ederek öcünü aldı annesinden.. bir de asla kahvaltıyı ayrı yemek istemiyor.ben de yılmadan ayrı vermeye çalışıyorum ama her seferinde suratıma tükürüp durmasına dayanamayıp o korkunç bulamaca dönüyorum.heeeeeeeeeeeeeeer gün aynı.ne yapacağım,nasıl alışacak bilmem.

bir de bu ara bezini değiştirmeme izin vermiyor.sanırım oyundan,yaramazlıktan geri kalmak istemiyor.ciyak ciyak ağlıyor....sizinkilerde de böyle yapan var mı?

Yiğitim şimdi uyudu ve bende hemen kk ya girdim:) Dün sünnet sonrası biraz zor bir gece geçirdik ama bugün iyiyiz maşallah..Akşam ananesinin yaptığı kerevizli bir yemek yedi oğluşum,şimdide uyuyor..bütün bebeklere güzel uykular..

bugünlerde herrrr zamankinden daha huysuz oğlum....yeni eve mi alışamadı,dişten midir anlamadım.köpek dişleri de aşağıya doğru inmeye başlamış,7. diş yolda diyeceğim ama erken gibime geliyor.

bugün kahvaltıda kavga ettik.rüzgar, öğlen yayla çorbasını iade ederek öcünü aldı annesinden.. bir de asla kahvaltıyı ayrı yemek istemiyor.ben de yılmadan ayrı vermeye çalışıyorum ama her seferinde suratıma tükürüp durmasına dayanamayıp o korkunç bulamaca dönüyorum.heeeeeeeeeeeeeeer gün aynı.ne yapacağım,nasıl alışacak bilmem.

bir de bu ara bezini değiştirmeme izin vermiyor.sanırım oyundan,yaramazlıktan geri kalmak istemiyor.ciyak ciyak ağlıyor....sizinkilerde de böyle yapan var mı?

ah canım sorma bende altını değiştiremiyorum hele bi uzandırmayı deneyim yandım basıyo çığlığı ayakta olacak beyfendi oda oyunla tabi... annemler bile şaşırıyo sen nasıl bunun altını değiştiriyosun diyegamyoncuiremsu

Yiğitim şimdi uyudu ve bende hemen kk ya girdim:) Dün sünnet sonrası biraz zor bir gece geçirdik ama bugün iyiyiz maşallah..Akşam ananesinin yaptığı kerevizli bir yemek yedi oğluşum,şimdide uyuyor..bütün bebeklere güzel uykular..

hayırlı olsun canım damatlığını da görürsün inşallah

selam kızlar

Geçmiş olsun

ayyy erkek oldu yiğit demek ki:)))
hayırlı olsun canım

X