Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
çok geç değil mi?benimki 10 da uyur.

evet 10 uyumuştu ama ne yazıkki üstekilerin sesinden sanırım ağlayarak uyandı
zaten çok kuşku uykusu var
uyku düzenide cabuk bozuluyo
biz biraz gececiyiz
napıcam bilmiyorum derin uyumuyoo:sm_confused:

kızlar 13.5 aylık bebeğim ateşli iki gündür. Normalde de hiçbirşey yemiyor şimdi hastayken hiç yormak istemiyorum onu yedirmeye çalışmakla. Zate onun da savaşacak hali yok, sürekli uyutuyorum dinlensin diye. O uyurken de biberonla pediasure ve tahıl mamalı süt veriyorum iki gündür.Başka ne verebilirim biberonla?

gece bizim kız da ağlayarak uyandı,babası kucagına aldı sakinleşti biraz,yataga koymak isteyince istemedi,gördüğüm kadarıyla sıkıca tuttu babasını,korktu herhalde,kabus görmeye ne zaman başlıyorlardı ? okuyordu bir yandan babası .
....
sabah sabah yeşil mercimek pişiriyorum.
bir yandan da terbiyeli kereviz .
herekse iyi , mutlu huzurlu , neşeli ,bol iştahlı , yeni şeyler öğrenmeli gunler diliyorum :)

bizde bugün kayınvalidemlerer gidicez bende erken kalktım oğlumun yemeğini yapimde orda zor olmasın bana

Günaydın kızlar,klasik kahvaltımızı ettik,artık birazda bal ekliyoruz..bugün ananemize gidicez,bende rica ettim enginar yaparmısın diye,yiğite yediricem..

sütün içine yumurta sarısını katabilirsin,meyve püresi,pekmez.Bazen yemek istemeyince böyle yapıyorum.

:teytey:kızlar nihayet incilendiiiiiiiiiiiik:) oğluşumun ilk dişi biraz garip ama üst sağdan geldi,yanındakide bugün yarın patlar,alt dişlerde bir hareket yok.gece uykusu kötüydü zaten daha da kötü oldu,uykusuzluktan ruh gibi dolanıyorum,ne zaman düzelecek bu durum bilmiyorum ama bütün günün yorgunluğu birde uykusuzlukkafamçokkarıştı
ne güzel ya sizin bebişler her bişeyi yiyor.Efe sabah nefret ettiğim ve vazgeçiremediğim süt yumurta peynir yani kahvaltı karışımını,öğlen çorba(ya sebze,ya tarhana,ya tavuklu yoğurt çorbası yada mercimek bunların dışında çorba yemez),orman meyveli büyümix 2 tane,hazır muhallebi(içine meyve rendeliyorum) yazdıklarımın dışında hiçbir farklı birşey yediremiyorum.artık 1 yaşında herşeyi yemeli ama yemiyor mümkün değil.ona ayrı yemek pişirmiyim bizle yesin içsin istiyorum ama aç gezmeyi tercih ediyor küçük bey.nasıl alışacak ya offfff

ben de yumurtunın beyazını katıyorum omlete, ama hepsini değil
tam olunca hepsini yemiyor çünkü

canım oncelıkle ılk dısınız hayırlı olsun.bızde 3.dısı cıkardık dun.derınde efe gıbı merak etme.son bır aydır sacede yogurt corba yıyor cok nadırde meyve.kahvaltı bıle etmıyor artık.ben cok sıkılıyorum bu durumdan degısık seyler yesın ıstıyorum ama olmuyor.eskıden peynır zeytın domates yumurta yıyen cocuk artık kahvaltı mamasını bıle zor yıyor.napıcam bılmıyorum

Canım,ilk dişiniz hayırlı olsun..sağlıklı bir şekilde sırayla,efeciğimi üzmeden hepsi çıksın inşallah..

hayırlı olsun dişiniz, bizimde sizinki gibi ilginç bir biçimde ilk alttan tek çıktı sonra onun yanında çıktı. sonra üstyan orta ikiler onun yanı hepsi ikişer gün arayla çıktı alta üçüncü çıktı ve en kötüsü 4 numaralar küçük azılar çıkıyor hemde 3'ü birarada tabi bizde yine iştah yok keyif yok mirmirmirmir

Biz dün aşıya gittik. Doktorumuz nihayet 7. ve 8. dişini gördü. Aslında çıkıp çıkmaması o kadar önemli değil malum Çınar iştahsız olduğu için sadece fuzuli yer işgal ediyor :)))

füsfüsüm doğum gününüz kutlu olsun.kutlamalar nasıldı.yaşından sonra değişir derler değiştimi:))))annen içinde gözün aydın bi süre tatil yaparsın ne pişirsem konusunda darısı başımıza:)))))))))))

kızlar bebeklerde 7 ve 8. dişler nerden çıkıyor?ela çok huysuz huzursuz uykusuz vs..acaba diyorum ama önlerde de çıkan diş yok...

hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.bütün bebişler kolayca çıkarır inşallah bütün incilerini.her dişle de bir o kadar artar inşallah iştahları,amiiiiiiiiiiin:)

sağol canım, partimiz yarın
12. aya çok güzel girmiştik uyku açısından
tek sıkıntımız o konuda zaten ama 2-3 haftadır gece uykuları çok kötü
diş mi gelecek anlamadım ki
gece uyanıyor uyutamıyoruz
onun dışında yürümeye başladı gibi, salonu baştan başa katediyor ama tutunmadan kalkamıyor henüz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…