Bebek Sonrası Yaşanan Sorunlar

Bekar değil misiniz? Bekar olmak ne zaman alay , hakaret konusu oldu?

Burda "kocam 13 saat çalışıyor, zaten hiç yorulmuyor eve gelince bebeğe de bakıyor, izin günlerinde hep bakıyor ama ben bütün gün evdeyim diye beni pohpohlamiyor ühühü " diyen bir kadını gazlamadik diye bizi "kocatapar" ilan edip canhıraş savaş açan biri için , bekarliği hakaret kabul etmek çok talihsiz bir açıklama olmuş?😂 Bilinçaltı işte, yansıtıyor da yansıtıyor 😂
İnsanların ayarı yok çünkü. Kadına yapılan haksızlıkta bas bas bağırıyoruz burda, adama yapılanı söylemicez ama olur mu öyle şey? Bu da bir nevi cinsiyetçilik.

Siz çocuğun bakımını babaya verdiğimi nereden çıkardınız? Çocuğun altını değiştirmek bütün yükü sırtlanmak mı demek? Çocuğun oyun oynaması babasıyla? Eşim sabah 7’de gidiyor işe akşam 7’de geliyor. Oğlum 8’de uyuyor en geç. Uyuması için popoya pışpış yeterli 5-10 dk kadar. Tüm gece uyuyor sabah 6.30’a kadar. Sabah yarım saatleri var yani. Eşim haftanın 6 günü çalışıyor 1 gün evde onda da evdeysek eğer altını değiştirip oyun oynatıyor bir de gün içinde 2 kere uyutuyor ve gece uykusuna yatırıyor.
Ben size neler yaptığımı anlatayım mı?
Sabah 7’de başlıyorum önce kahvaltısını hazırlıyorum yedirene kadar 30-35 dk geçiyor. Sürekli bez değiştirmem gerekiyor çünkü çiş yaptığı an değişsin istiyor durmuyor yerinde. Günde en iyi ihtimalle 8 kere altını değiştiriyorum. Uyutunca mutfağı topluyorum öğle yemeğini hazırlıyorum. Uyanınca yediriyorum yürüyüşe çıkarıyorum. Dönünce yine uyku vakti geliyor uyutup akşam yemeğimizi hazırlıyorum bebeğime de son öğnünü. Uyanıyor yediriyorum oyun oynatıyorum, yürüme egzersizleri vs. Banyo yaptırıyorum eşim işten geliyor. Her günüm böyle geçiyor ama yine de eşime kötü davranmıyorum. Anladınız mı? Rahata mı alışmışım? Çok rahatım aynen. Günde 1 öğün yiyorum.
Benim bahsettiğim konu kimse güllük gülistanlık yaşamıyor hayatını. O zaman hepimiz kavga dövüşle yaşayalım. Bu mu yani? Siz de demek ki böyle bir insansınız. Ben annemi intiharla kaybettim de yine de yaptığım hataların sebebi olarak bu travmamı göstermedim. Allah aşkına ya neyi savunuyorsunuz?
Başınız sagolsun

bunun yaşayarak öğrenmekle ilgisi yok, seçtiğiniz eş profilleriyle ilgisi var.
Ah canım ah eşin ne kadar mükemmel olursa olsun sabah 7 akşam 7 çalışıyorken, bebek akşam 8 den sabah 06.30 a kadar tüm gece uyurken yani sen de evdeysen bir yerde patlar. Anlamadığın şu kadının gece uyku sorunu yok.

valla siz kendiniz nasıl deneyimlediniz veya çevrenizde ne yaşandığını görüyorsunuz bilemiyorum
ama benim yakın çevremde var gayet de güzel beraber bakıyorlar karı koca
kimsenin de sızlandığına şahit olmadım çok çok yakın olduğum insanlar
benim kardeşimle aramda 10 yaş var, kardeşim doğduğunda babam da her şeyiyle ilgileniyordu
10 yaşındaydım gayet net hatırlıyorum
benim bebekliğimde de ilgilenmiş benimle
ne kendi çekirdek ailemde ne de çevremde bebeği olan çiftlerde baba kendisini geri çekmiyor
hiç öyle ben çalışıyorum yoruluyorum bebek bakımıyla uğraşamam moduna girmiyorlar
buradakiler babaların yarım saat çocuk pışpışlamasını normalleştirmişler onu yaparsa allah razı olsun modundalar ki ben bunu eleştiriyorum
konu sahibine, adama çok yüklendiği söylenilmiş
benim nezdimde benim normalimde bu bi yüklenme değil gayet de yapması gerekeni yapıyor adam
kolay mı? asla değil. zor. ama ebeveyn olmak zaten kolay değil hem anne hem baba açısından.
ha sıkılmış bunalmış olabilir insan dönem dönem kendini yorulmuş hissedebilir o ayrı konu
lakin çocuk bakımını sadece kadının görevi olarak kanıksamış yorumlar var onlara hayret ediyorum
karı koca beraber çocuk bakmaya şaşırıyor insanlar ben de onlara şaşırıyorum
bana göre olması gereken zaten o . ama birilerine göre lütuf. üzücü bence .
Valla burada kimse çocuk bakımı sadece annenindir demedi. Babanın yardımı bakımı lütuftur da demedi. Uydurup uydurup yorum yazıyorsunuz

Gece uykusuz kalmıyor oluşunuz nasıl bir lütuf maşallah diyeyim.
Eşiniz dışarıda olduğu, sabah 7'den akşam 7'ye kadar çalıştığı işte nasıl yorulmuyor anlamadım. Kalktığı saat çok erken zaten. Akşama da kadar da çalışıyor sonuçta. Onun işini gözünüzde çok küçültmüşsünüz. Gece uykusuz kalsanız, eşinizin çalışma saatleri daha az , izin günü 2 gün olsaydı yorumum farklı olurdu ama ya eşinizin gerginliğini görmezden geleceksiniz, ekstra bir beklentiniz olmayacak ya da biraz dinlenmesine müsade edeceksiniz. Her şey aynı anda olmaz.

en azından ben evlenirken kendi düşüncelerime, doğru ve yanlışlarıma göre eş seçimi yapacağım
bazıları gibi erkek tapar değilim

kimi kocatapar ilan etmişim ? kime öyle bir cümle kullanmışım ve nerede kullanmışım ?
iddia ettiğin şeyi ispatlamak zorundasın, yok öyle yalan söylemek. bekliyorum.
🤔

Konu sahibi deneyiminiz için üzüldüm. Çiftlerin anne baba ve eş sorumluluklarını öğrenmesi zaman alıyor. Size önerim açıkça eşinize duygularınızı söyleyin; erkekler imayı kadınlar kadar net idrak edemiyor. Kolaylıklar dilerim

Tüm yorumları okumadım ama 1 saat bakıyor gibi gözüküyor. Onda da bakıversin bi zahmet zaten çocuğu tüm gün görmüyor. 1 saatte çocuğuyla ilgilensin. Başta bütün sorumluluk demiş konu sahibi sonra 8 de uyuyor demiş. 8 de gerçekten uyuyorsa eşide zaten yapması gerekeni yapıyor. Çocuğuyla vakit geçiriyor. Bu zaten zorlama değil sorumluluk değil sevdiği için evladı için yapmalı. Tüm gün çalışıyorum çok yorgunum çocuğuma 1 saat ayırmak artık zor geliyor diye trip atıp gergin gergin takılıyorsa. Ne diye çocuk yapmış derim ben bu adama.

Yılanın başını küçükken ezmek gerekiyor. Yaşadığınız şeylerin benzerini yaşadım. Benim bebeğim yok ama çok kötü günler geçirdim. Eşim iş stresinden kendini kapadı oyun bağımlısı oldu ve ben ayrılma kararı aldım. Sonra terapiye gittik biraz çabayla düzeldi her şey.Demem o ki terapi vs tekliflerinde bulunun. Bişeylerin ters gittiğini düşünüyorsanız ve hissediyorsanız bunun peşine düşün.

Biz erkek bir şeye elini sürmesin demiyoruz. Adam altı gün çalışıyorsa tek bir gün izni varsa bir zahmet o izinde de çocuğun tüm bakımını vermek eşitlik yada adalet olmuyor.
Aynı şekilde kadın 6 gün çalışıp tek izin gününde de tüm bakımını alsa çocuğun ona da itiraz ederim.
Abartmayın isterseniz
Yok anlatma yok olmuyor 😃 senin dediğini anlayıp cevap gelmiyor. Senin dediğinden söylemediğini anlayıp ona cevap veriyorlar.
Burada hiç bir üye adam çocuğa bakmasın demedi zaten.
Ya bir tane adam çıksın karısına işi kolay zaten desin hepimiz nasıl linç ederiz. Bazıları her hatayı erkeğe atmayı feministlik zannediyor.

10 seneyi geçkin süredir üyeyim, cidden yorumlarından birşeyler öğrendiğim, hayatıma değer katan birkaç üye benim düşüncemin aksi yönde yorum yaptı. Allah Allah dedim sanırım ben yanlış düşünüyorum tekrar tekrar düşünüyorum ama hala aynı yerdeyim. Ambale oldum. Bu toplum annelere asla senin sorumluluğun fazla kaçtı kocan seni rahatlatsın demiyor nasıl doğurduysan öyle bakacaksın tabi diyor, biz neden kocasına madem baba oldun bakacaksın diyemiyoruz ki. Bence konu sahibi üyenin yükü daha fazla, kocasıyla yer değiştirme fırsatı olsa bence hemen değiştirirdi. Bilmiyorum gerçekten bu konunun üzerinde daha bayağı düşünmem gerekiyor sanırım.

10 seneyi geçkin süredir üyeyim, cidden yorumlarından birşeyler öğrendiğim, hayatıma değer katan birkaç üye benim düşüncemin aksi yönde yorum yaptı. Allah Allah dedim sanırım ben yanlış düşünüyorum tekrar tekrar düşünüyorum ama hala aynı yerdeyim. Ambale oldum. Bu toplum annelere asla senin sorumluluğun fazla kaçtı kocan seni rahatlatsın demiyor nasıl doğurduysan öyle bakacaksın tabi diyor, biz neden kocasına madem baba oldun bakacaksın diyemiyoruz ki. Bence konu sahibi üyenin yükü daha fazla, kocasıyla yer değiştirme fırsatı olsa bence hemen değiştirirdi. Bilmiyorum gerçekten bu konunun üzerinde daha bayağı düşünmem gerekiyor sanırım.
Bence yanlış düşünüyorsunuz. Burada çocuktan çok bunalan bir çok üyeye babasının da çocuğun hayatına dahil olması gerektiğini,kişisel alanlarının olması gerektiğini söyledik.
Konu sahibi konuya başlarken “gece babası uyutuyor,sabah işe gidene kadar ilgileniyor,işten gelince tüm sorumluluk ondan” dedi ve bir başka konusunda da “tek izin gününde çocuğun sorumluluğu onda “ dedi.
E konuda da eşimin tahammülsüzlüğünden bahsedince biz de sebebin bu olabileceğini söyledik.
Sebep bu olamaz mı sizce ?
Ha bunları yapar ama sebebi bu olmayadabilir o da bir ihtimal.
Yani işin özü kimse adam çocuğa bakmasın demiyor ama bu ihtimali düşün diyor

Zaten çocuk bakmak çok zor bunda herkes hemfikir. 4.5 aydır ben de bebeğimleyim tek başıma, sağ olsun eşim de akşam gelip yükümü hafifletiyor, nöbeti olmadığında da yardımcı oluyor. Ama herkes şu yüzden konu sahibine hak vermedi; eşinin işini son derece küçümsüyor, akşamları ya da haftasonu tek izin gününde yaptıklarını da öyle. E madem eşin bakıyor çık dolaş, kendine vakit ayır ev işi şu bu demiş, beklesin onlar. Yani eşi bakarken kendine vakit oluşturabilir. Annelerin arada kafa dağıtmaya hakkı olduğu gibi konu sahibinin eşinin de var, yani adamın iş ve evde çocuk bakmak dışında bi hayatı yok gibi duruyor burdan. Ben şahsen buna tepki gösterdim, adam kadına birkaç saat de olsa alan açarken, kendi alanı yok ve işi küçümseniyor. Doğru değil bu

Zaten çocuk bakmak çok zor bunda herkes hemfikir. 4.5 aydır ben de bebeğimleyim tek başıma, sağ olsun eşim de akşam gelip yükümü hafifletiyor, nöbeti olmadığında da yardımcı oluyor. Ama herkes şu yüzden konu sahibine hak vermedi; eşinin işini son derece küçümsüyor, akşamları ya da haftasonu tek izin gününde yaptıklarını da öyle. E madem eşin bakıyor çık dolaş, kendine vakit ayır ev işi şu bu demiş, beklesin onlar. Yani eşi bakarken kendine vakit oluşturabilir. Annelerin arada kafa dağıtmaya hakkı olduğu gibi konu sahibinin eşinin de var, yani adamın iş ve evde çocuk bakmak dışında bi hayatı yok gibi duruyor burdan. Ben şahsen buna tepki gösterdim, adam kadına birkaç saat de olsa alan açarken, kendi alanı yok ve işi küçümseniyor. Doğru değil bu
Hay ağzın bal yesin 😃😃 kız sanki biz adam çocuğa dokunmasın dedik ha.

X