Bebek Sonrası Yaşanan Sorunlar

eşşek gibi babası olarak o çocuğa bakacak
"yardımcı" olmayacak, "bakacak"
zaten gece zırt pırt uyanan bi bebek değil. işe gitmeden önce yarım saat ilgileniyormuş
evde olduğunda da emzirme vs hariç diğer ihtiyaçlarla ilgileniyormuş
bebek hasta değil bişey değil ortada aman aman bi bakım yok
bu kadarını da yapınca psikolojisi bozulacak sağa sola saldıracaksa gitsin ötede girsin depresyonuna

buradaki üyeler de gelmiş ah vah ediyorlar adama. ne ah vah ediyorsunuz be ?
bu kadın 9 ay karnında taşımış vücudu değişmiş fiziksel psikolojik bi yığın değişim geçirmiş
galiba siz alışmışınız etliye sütlüye dokunmayan sadece 2 sevmekle babalık yaptığını zanneden iskele babalarına
konu sahibini eleştiriyorsunuz
tabi ki adam da bakacak gerekirse uykusuz kalacak , yorulacak,
ana baba olmak kolay değil. çocuk bu çocuk, oyuncak değil

Okuma yazman yok mu? 6 senedir hiç öfke sorunu yaşamayan adamın öfke sorunu var ve psikolojisinin iyi olmadığının karısı bile farkında. Bu adamın daha fazla üzerine gidilse belki cinnet geçirecek, belki karısına belki çocuğa belki kendisine zarar verecek.

Psikolojisi iyi olmayan öfke sorunu yaşayıp kendisini tutamayan bir insanın bu şekilde üzerine gidilmez. Konu sahibi ısrarla öfke sorunu yaşayan psikolojisi iyi olmayan adamın üzerine gidiyor.

Ah vah dediğimiz bir cinnet geçirip evde birilerine zarar verse görürsün ahı vahı.

İyi de ben adam 5te geliyorsa gece 12ye kadar verilmeli kadın tamamen elini çekmeli demedim kaldı ki kadın da eşi için sabah yarım saat akşam yarım saat ilgileniyor çocukla (çocuk geri kalan zamanda uyuyor) yazmış. Bu kadarcık da bakmasın diyorsanız bu nasıl adalet yok artık. Bebeğim olana kadar çalışan bir kadındım ev işleri yapmak yerine çalışmayı tercih ederim. Keşke eşim bebekle ilgilense de ben çalışsam yani ne kadar abartıyorsunuz çalışmayı. Yeni ayaklanan bir çocuğu kafanıza göre başıboş bırakamazsınız malesef uyanık olduğu her an yanında olmanız gerek. Vaktiniz kalırsa ev işleri yapıyorsunuz bu da ciddi bir tempo gerektiriyor hiç oturmadan bütün gün çocuk ve ev işleri arasında mekik dokuduğumu bacaklarımın kitlendiğini bilirim yani bu kadar küçümsenecek bir durum olmadığını düşünüyorum.
Ben durumu küçümsemedim zaten. Konu sahibi eşim işten gelince tüm sorumluluk onda yazmış. Eee normal mi bu ?
Sonuçta ortada bir sorun olduğunu düşünüyorsa bu seçeneği düşünmek anormal mi ?

Okuma yazman yok mu? 6 senedir hiç öfke sorunu yaşamayan adamın öfke sorunu var ve psikolojisinin iyi olmadığının karısı bile farkında. Bu adamın daha fazla üzerine gidilse belki cinnet geçirecek, belki karısına belki çocuğa belki kendisine zarar verecek.

Psikolojisi iyi olmayan öfke sorunu yaşayıp kendisini tutamayan bir insanın bu şekilde üzerine gidilmez. Konu sahibi ısrarla öfke sorunu yaşayan psikolojisi iyi olmayan adamın üzerine gidiyor.

Ah vah dediğimiz bir cinnet geçirip evde birilerine zarar verse görürsün ahı vahı.
Aman hiç laf anlatma ya. Bazısı at gözlüğü takmış doğru Budır diyor. Ama gördük ki değilmiş

Aman hiç laf anlatma ya. Bazısı at gözlüğü takmış doğru Budır diyor. Ama gördük ki değilmiş
ben sizin mahalle arkadaşınız değilim, benimle bu üslupta konuşamazsınız.
cevap da vermiyorum.

Son düzenleme:
ben sizin mahalle arkadaşınız değilim, benimle bu üslupta konuşamazsınız, ikinizi de şikayet ettim.
cevap da vermiyorum.

İnsanlara burada mahalle ağzıyla "be" yazarak cevaplar yazan birinin, hakaret edilmediği yoruma mahalle arkadaşın değilim demesi ilginçmiş. Burası devlet dairesi değil. Nokta kullanmayı öğren, biraz hayata karış.

O zaman başkalarının yorumları sizi ilgilendirmiyor. Savundugunuz kişi kendi bebeğinin ek gıda dönemini bile külfet olarak görüyor. Kendi ağzıyla yazmış o gelince her işi eşim yapıyor. Bazen bebeğim ilgi ıstiyor bakmıyorum diye yazmış. Adam gayette bebeğine bakıyor eşine yardımcı olmuyor. Feminizmi karistiriyorsunuz bence. Daha önceki konuları da öyle biri alıntı yapmış oradan gördüm. Adam da gayet sıkılabilir neden hep kadınları haklı görüyorsunuz. Madem hazır değildi doğmayacakti o bebek. Bebek ilgi ıstiyor bana ağlayarak bakiyor benim içimden gelmiyor kucağıma almak yazmış mesela. insanların da eledtirdigi o aslında.
Bekarlar anne ve babanın bebeğe eşit şekilde bakabileceğini sanıyor ama bu imkansız. Sosyo kültürel konumdan ve karakterlerden bağımsız şekilde mümkün değil bu.

İyi de ben adam 5te geliyorsa gece 12ye kadar verilmeli kadın tamamen elini çekmeli demedim kaldı ki kadın da eşi için sabah yarım saat akşam yarım saat ilgileniyor çocukla (çocuk geri kalan zamanda uyuyor) yazmış. Bu kadarcık da bakmasın diyorsanız bu nasıl adalet yok artık. Bebeğim olana kadar çalışan bir kadındım ev işleri yapmak yerine çalışmayı tercih ederim. Keşke eşim bebekle ilgilense de ben çalışsam yani ne kadar abartıyorsunuz çalışmayı. Yeni ayaklanan bir çocuğu kafanıza göre başıboş bırakamazsınız malesef uyanık olduğu her an yanında olmanız gerek. Vaktiniz kalırsa ev işleri yapıyorsunuz bu da ciddi bir tempo gerektiriyor hiç oturmadan bütün gün çocuk ve ev işleri arasında mekik dokuduğumu bacaklarımın kitlendiğini bilirim yani bu kadar küçümsenecek bir durum olmadığını düşünüyorum.
Adamın tek izin gününde çocuğun tüm bakımını komple eşine veriyormuş. Adamın tek izin günü bakın. Yani buna da normal diyorsanız artık

Son düzenleme:
Bekarlar anne ve babanın bebeğe eşit şekilde bakabileceğini sanıyor ama bu imkansız. Sosyo kültürel konumdan ve karakterlerden bağımsız şekilde mümkün değil bu.
valla siz kendiniz nasıl deneyimlediniz veya çevrenizde ne yaşandığını görüyorsunuz bilemiyorum
ama benim yakın çevremde var gayet de güzel beraber bakıyorlar karı koca
kimsenin de sızlandığına şahit olmadım çok çok yakın olduğum insanlar
benim kardeşimle aramda 10 yaş var, kardeşim doğduğunda babam da her şeyiyle ilgileniyordu
10 yaşındaydım gayet net hatırlıyorum
benim bebekliğimde de ilgilenmiş benimle
ne kendi çekirdek ailemde ne de çevremde bebeği olan çiftlerde baba kendisini geri çekmiyor
hiç öyle ben çalışıyorum yoruluyorum bebek bakımıyla uğraşamam moduna girmiyorlar
buradakiler babaların yarım saat çocuk pışpışlamasını normalleştirmişler onu yaparsa allah razı olsun modundalar ki ben bunu eleştiriyorum
konu sahibine, adama çok yüklendiği söylenilmiş
benim nezdimde benim normalimde bu bi yüklenme değil gayet de yapması gerekeni yapıyor adam
kolay mı? asla değil. zor. ama ebeveyn olmak zaten kolay değil hem anne hem baba açısından.
ha sıkılmış bunalmış olabilir insan dönem dönem kendini yorulmuş hissedebilir o ayrı konu
lakin çocuk bakımını sadece kadının görevi olarak kanıksamış yorumlar var onlara hayret ediyorum
karı koca beraber çocuk bakmaya şaşırıyor insanlar ben de onlara şaşırıyorum
bana göre olması gereken zaten o . ama birilerine göre lütuf. üzücü bence .

Bazı konularda çocuksuz bekar kadınların yorumları beni çok güldürüyor
eşşek gibi babası olarak o çocuğa bakacak
"yardımcı" olmayacak, "bakacak"
zaten gece zırt pırt uyanan bi bebek değil. işe gitmeden önce yarım saat ilgileniyormuş
evde olduğunda da emzirme vs hariç diğer ihtiyaçlarla ilgileniyormuş
bebek hasta değil bişey değil ortada aman aman bi bakım yok
bu kadarını da yapınca psikolojisi bozulacak sağa sola saldıracaksa gitsin ötede girsin depresyonuna

buradaki üyeler de gelmiş ah vah ediyorlar adama. ne ah vah ediyorsunuz be ?
bu kadın 9 ay karnında taşımış vücudu değişmiş fiziksel psikolojik bi yığın değişim geçirmiş
galiba siz alışmışınız etliye sütlüye dokunmayan sadece 2 sevmekle babalık yaptığını zanneden iskele babalarına
konu sahibini eleştiriyorsunuz
tabi ki adam da bakacak gerekirse uykusuz kalacak , yorulacak,
ana baba olmak kolay değil. çocuk bu çocuk, oyuncak deği

Siz çocuğun bakımını babaya verdiğimi nereden çıkardınız? Çocuğun altını değiştirmek bütün yükü sırtlanmak mı demek? Çocuğun oyun oynaması babasıyla? Eşim sabah 7’de gidiyor işe akşam 7’de geliyor. Oğlum 8’de uyuyor en geç. Uyuması için popoya pışpış yeterli 5-10 dk kadar. Tüm gece uyuyor sabah 6.30’a kadar. Sabah yarım saatleri var yani. Eşim haftanın 6 günü çalışıyor 1 gün evde onda da evdeysek eğer altını değiştirip oyun oynatıyor bir de gün içinde 2 kere uyutuyor ve gece uykusuna yatırıyor.
Ben size neler yaptığımı anlatayım mı?
Sabah 7’de başlıyorum önce kahvaltısını hazırlıyorum yedirene kadar 30-35 dk geçiyor. Sürekli bez değiştirmem gerekiyor çünkü çiş yaptığı an değişsin istiyor durmuyor yerinde. Günde en iyi ihtimalle 8 kere altını değiştiriyorum. Uyutunca mutfağı topluyorum öğle yemeğini hazırlıyorum. Uyanınca yediriyorum yürüyüşe çıkarıyorum. Dönünce yine uyku vakti geliyor uyutup akşam yemeğimizi hazırlıyorum bebeğime de son öğnünü. Uyanıyor yediriyorum oyun oynatıyorum, yürüme egzersizleri vs. Banyo yaptırıyorum eşim işten geliyor. Her günüm böyle geçiyor ama yine de eşime kötü davranmıyorum. Anladınız mı? Rahata mı alışmışım? Çok rahatım aynen. Günde 1 öğün yiyorum.
Benim bahsettiğim konu kimse güllük gülistanlık yaşamıyor hayatını. O zaman hepimiz kavga dövüşle yaşayalım. Bu mu yani? Siz de demek ki böyle bir insansınız. Ben annemi intiharla kaybettim de yine de yaptığım hataların sebebi olarak bu travmamı göstermedim. Allah aşkına ya neyi savunuyorsunuz?
Ya sinirlenme boşuna buradaki kadınların çoğu erkeklere nasıl yaranilirla yemişler kafayı gerçekten çoğu koca delisi

Bazı konularda çocuksuz bekar kadınların yorumları beni çok güldürüyor
sabaha kadar gülebilirsin beni bağlamaz
ben evli çocuklu olsam da kendi doğrularıma yanlışlarıma göre o yorumu yazacaktım zaten
çünkü bebek bakımını sadece bana yükleyecek adamı baba yapacak bir kadın değilim , tanısan hak verirdin.
diğer üyeye yazdığımın aynısı yazıyorum:

siz kendiniz nasıl deneyimlediniz veya çevrenizde ne yaşandığını görüyorsunuz bilemiyorum
ama benim yakın çevremde var gayet de güzel beraber bakıyorlar karı koca
kimsenin de sızlandığına şahit olmadım çok çok yakın olduğum insanlar
benim kardeşimle aramda 10 yaş var, kardeşim doğduğunda babam da her şeyiyle ilgileniyordu
10 yaşındaydım gayet net hatırlıyorum
benim bebekliğimde de ilgilenmiş benimle
ne kendi çekirdek ailemde ne de çevremde bebeği olan çiftlerde baba kendisini geri çekmiyor
hiç öyle ben çalışıyorum yoruluyorum bebek bakımıyla uğraşamam moduna girmiyorlar
buradakiler babaların yarım saat çocuk pışpışlamasını normalleştirmişler onu yaparsa allah razı olsun modundalar ki ben bunu eleştiriyorum
konu sahibine, adama çok yüklendiği söylenilmiş
benim nezdimde benim normalimde bu bi yüklenme değil gayet de yapması gerekeni yapıyor adam
kolay mı? asla değil. zor. ama ebeveyn olmak zaten kolay değil hem anne hem baba açısından.
ha sıkılmış bunalmış olabilir insan dönem dönem kendini yorulmuş hissedebilir o ayrı konu
lakin çocuk bakımını sadece kadının görevi olarak kanıksamış yorumlar var onlara hayret ediyorum
karı koca beraber çocuk bakmaya şaşırıyor insanlar ben de onlara şaşırıyorum
bana göre olması gereken zaten o . ama birilerine göre lütuf. üzücü bence .

benzer muhabbet ev işleri paylaşımında var mesela bu toplumda
erkek ev işine "yardım edebilir" kafası. yardım demek lütuf demek, canı isterse yapar demek. hayır, kabul etmiyorum
yardım olmamalı, iş bölümü olmalı. ben onda da beraber yapılması gerektiğini savunurum her zaman
çünkü benim babam cam silen, börek açan, yemek yapan vs bi adamdır
ben böyle görmüşüm dolayısı ile böyle düşünüyorum
geliyorsunuz burada, bekarsın tabii konuşursun kafasında yorumlar yapıyorsunuz
kendi babamdan böyle görmüşüm ötesi var mı ? ne tarz birini eş olarak seçeceğim, ne tarzı seçmeyeceğim belli zaten.

Son düzenleme:
Ya sinirlenme boşuna buradaki kadınların çoğu erkeklere nasıl yaranilirla yemişler kafayı gerçekten çoğu koca delisi
bir gurüh var, kadına saygı duymayan, hizmetçi gibi gören erkek profilleriyle büyüyüp evlenmişler
dünyadaki bütün erkekleri de öyle zannediyorlar çünkü daha farklısını görmedikleri için kanıksamış, normalleştirmiş
razı gelmiş kaderine, erkektir öyledir deyip sinmiş
sonra birileri çıkıp kendilerinin tam tersi deneyimlerini aktardığı zaman
hadi canım yok öyle bişey moduna giriyorlar
kendilerine dışarıdan bakabilseler ne kadar üzücü olduğunu görebilirler belki ama dışarıdan bakmayı da öğrenmedikleri için
öyle gelmişler öyle gidecekler. çok berbat bişey ya .
maalesef sayıları da çok.

bir gurüh var, kadına saygı duymayan, hizmetçi gibi gören erkek profilleriyle büyüyüp evlenmişler
dünyadaki bütün erkekleri de öyle zannediyorlar çünkü daha farklısını görmedikleri için kanıksamış, normalleştirmiş
razı gelmiş kaderine, erkektir öyledir deyip sinmiş
sonra birileri çıkıp kendilerinin tam tersi deneyimlerini aktardığı zaman
hadi canım yok öyle bişey moduna giriyorlar
kendilerine dışarıdan bakabilseler ne kadar üzücü olduğunu görebilirler belki ama dışarıdan bakmayı da öğrenmedikleri için
öyle gelmişler öyle gidecekler. çok berbat bişey ya .
maalesef sayıları da çok.
Biz erkek bir şeye elini sürmesin demiyoruz. Adam altı gün çalışıyorsa tek bir gün izni varsa bir zahmet o izinde de çocuğun tüm bakımını vermek eşitlik yada adalet olmuyor.
Aynı şekilde kadın 6 gün çalışıp tek izin gününde de tüm bakımını alsa çocuğun ona da itiraz ederim.
Abartmayın isterseniz

Biz erkek bir şeye elini sürmesin demiyoruz. Adam altı gün çalışıyorsa tek bir gün izni varsa bir zahmet o izinde de çocuğun tüm bakımını vermek eşitlik yada adalet olmuyor.
Aynı şekilde kadın 6 gün çalışıp tek izin gününde de tüm bakımını alsa çocuğun ona da itiraz ederim.
Abartmayın isterseniz
sen abartı buluyorsan uygulamazsın kendi hayatında olur biter
bu benim şahsi fikrim. kimse de hemfikir olmak zorunda değil.
genel anlamda yorumlarını beğendiğim bir üyeydin ancak bana bekar kadınlar vs diyerek
alaycı bir yaklaşımda bulunmanı sana hiç yakıştıramadım ve hakkındaki fikirlerim tamamen değişti.

Abartmayın isterseniz
Boşver bekara karı boşaması kolaydır diye bir laf vardır. İnsan yaşayarak öğrenir bazı şeyleri. Üzerine üstlük kimse ev geçindirme, masrafların sorumluluğu, iş stresi gibi durumları düşünmüyor. Ev de olan fiziksel olarak yorulsa da kafa rahat oluyor.

genel anlamda yorumlarını beğendiğim bir üyeydin ancak bana bekar kadınlar vs diyerek
alaycı bir yaklaşımda bulunmanı sana hiç yakıştıramadım
ve hakkındaki fikirlerim tamamen değişti.
Bekar değil misiniz? Bekar olmak ne zaman alay , hakaret konusu oldu?

Burda "kocam 13 saat çalışıyor, zaten hiç yorulmuyor eve gelince bebeğe de bakıyor, izin günlerinde hep bakıyor ama ben bütün gün evdeyim diye beni pohpohlamiyor ühühü " diyen bir kadını gazlamadik diye bizi "kocatapar" ilan edip canhıraş savaş açan biri için , bekarliği hakaret kabul etmek çok talihsiz bir açıklama olmuş?😂 Bilinçaltı işte, yansıtıyor da yansıtıyor 😂

Son düzenleme:

Burda "kocam 13 saat çalışıyor, zaten hiç yorulmuyor eve gelince bebeğe de bakıyor ama beni pohpohlamiyor ühühü " diyen bir kadını gazlamadik diye bizi "kocatapar" ilan edip canhıraş savaş açan biri için , bekarliği hakaret kabul etmek çok talihsiz bir açıklama olmuş?😂 Bilinçaltı işte, yansıtıyor da yansıtıyor 😂

Mevzu ztn adama robot muamelesi yapilmasi, insan yerine konulmamasi
Bugun cocuk olur yarin baska sey. Vicdansiz bir adam Olsa - bu toplumda binlerce var - cocuk onunla vakit gecirmez yeteri kadar bakmaz anne dayanamaz / adam gayet guzel bakıyor cocukla ilgili sorun yok ama kendi ilgisini eksik goruyor yok artik ya bunu nasil normal gorebiliyorlar
Evdeki duzen gayet guzel tikirinda isliyor ama hala eksik olan adam bu nasil bir bakis acisi

Burda "kocam 13 saat çalışıyor, zaten hiç yorulmuyor eve gelince bebeğe de bakıyor, ben bütün gün evdeyim diye beni pohpohlamiyor ühühü " diyen bir kadını gazlamadik diye bizi "kocatapar" ilan edip canhıraş savaş açan biri için , bekarliği hakaret kabul etmek çok talihsiz bir açıklama olmuş?😂 Bilinçaltı işte, yansıtıyor da yansıtıyor 😂
alaycı yaklaşma konusunun muhatabı sen değilsin, onu seninle konuşmayacağım.

bekarlığın hakaret olduğunu/hakaret kabul ettiğimi nerede söyledim ?
kimi kocatapar ilan etmişim ? kime öyle bir cümle kullanmışım ve nerede kullanmışım ?
iddia ettiğin şeyi ispatlamak zorundasın, yok öyle yalan söylemek. bekliyorum.

Boşver bekara karı boşaması kolaydır diye bir laf vardır. İnsan yaşayarak öğrenir bazı şeyleri. Üzerine üstlük kimse ev geçindirme, masrafların sorumluluğu, iş stresi gibi durumları düşünmüyor. Ev de olan fiziksel olarak yorulsa da kafa rahat oluyor.
bunun yaşayarak öğrenmekle ilgisi yok, seçtiğiniz eş profilleriyle ilgisi var.

X