Bebek Sonrası Yaşanan Sorunlar

Peki tek tuşla yapılan bu ödemelerin, bu marketteki ince hesapların, ayda yılda bir ödenen faturaların, masrafların parayla yapılabildiğini ve para kazanmanın da büyük bir sorumluluk gerektirdiğini hiç duymuş muydunuz?
Hazır parayı bölüştürmek bu kadar zor muymuş ya? Çalışmayanların böyle her şeyi abartmasından da hem reelde hem sanalda gına geldi bana

Peki tek tuşla yapılan bu ödemelerin, bu marketteki ince hesapların, ayda yılda bir ödenen faturaların, masrafların parayla yapılabildiğini ve para kazanmanın da büyük bir sorumluluk gerektirdiğini hiç duymuş muydunuz?
Ahdhdjjfjf ya sabıırt ya 4 ay öncesine kadar çalışıyordum ben de hanımefendi önceki mesajları okumadan zart diye atlarsanız böyle yanlış kişiye yanlış yerden toslamış olursunuz. Ev işleri yerine çalışma hayatına dönmeyi tercih ederim BİLMİYORUM BUNU KAÇ KEZ YAZDIM önce okusanız keşke

Hazır parayı bölüştürmek bu kadar zor muymuş ya? Çalışmayanların böyle her şeyi abartmasından da hem reelde hem sanalda gına geldi bana
Bacım hayati boyunca gerçek anlamda uzun süre ter döktüğü bir çalışma hayatı, kazanma ve harcama sorumluluğunu aldığı kendine ait bir geliri olmamış insanlar , çalışarak kazanmayı , bir tuşa basmak, şunu şurdan alıp şuraya koymak gibi bişey zannediyorlar. Doğal olarak şunu şurdan alıp şuraya koyduklarinda bile ben de çalıştım işte, ben de yoruldum işte kafasına giriyorlar. Kendileri evde oturmalarına ragmen dışarda çalisan eşle kendini eşit tutup ev sorumluluğu dedikleri şeyi de bolusmeye çalismalari da bu yüzden

Bunu hangi bölgeden uydurdunuz tam olarak? Ben öyle bir şey yazmadım. Dışarda çalışan insanın yükü ağır dedim perhiz de lahana da ortada.
Yahu sabahtan beri bambaşka konulara eviriyorsunuz yazdıklarımı. Tekrar söylüyorum dışarda çalışmayı tercih ederim keşke siz şöyle bikaç hafta evde kalsanız da iş hayatının evde olmaktan (her anlamda) ne muhteşem bişey olduğunu anlasanız.
Belli bir süre için MECBURİ olarak evdeyim ben normalde çalışan bir kadınım bilmeden etmeden yazıp duruyosunuz. Çalışıyorum da çalışıyorum tamam dünyada bir tek siz çalışıyorsunuz tamam. Asıl siz ne abarttınız ya çalışmayı. En basitinden sosyalleşiyorsunuz hanımefendi kafanız dağılabiliyor cidden kıyaslama yapılmayacak noktalar var. Ayrıca burda mesele çalışan kadın-çalışmayan kadın değil konuyu getirdiğiniz yerin saçmalığı?? Konu burda adamın sabah yarım saat akşam yarım saat ilgilendiği çocuğundan dolayı kadına afta tafra yapmasıydı CİDDEN NE ALAKA konuyu getirdiğiniz yer?

Bacım hayati boyunca gerçek anlamda uzun süre ter döktüğü bir çalışma hayatı, kazanma ve harcama sorumluluğunu aldığı kendine ait bir geliri olmamış insanlar , çalışarak kazanmayı , bir tuşa basmak, şunu şurdan alıp şuraya koymak gibi bişey zannediyorlar. Doğal olarak şunu şurdan alıp şuraya koyduklarinda bile ben de çalıştım işte, ben de yoruldum işte kafasına giriyorlar. Kendileri evde oturmalarına ragmen dışarda çalisan eşle kendini eşit tutup ev sorumluluğu dedikleri şeyi de bolusmeye çalismalari da bu yüzden
Dünyada bi tek siz çalıştınız cidden önceki mesajları tekrar tekrar yazmak istemiyorum sizin anladığınız ben anamdan doğduğumdan beri ev hanımıyım😄😄 okuma anlama hızımız eşitlenince tekrar yazın lütfen böyle asla anlaşamicaz belli :)

Anamdan doğduğumdan beri ev hanımıyım😄😄 okuma anlama hızımız eşitlenince tekrar yazın lütfen böyle asla anlaşamicaz belli :)
Asıl siz biraz daha gayretli okursaniz konu sahibinin " kocam 13 saat çalışıyor ama yorulmuyor, evde olduğu zaman çocuga da hep bakıyor " dediği kısmı da görebilirsiniz... Güveniyorum ben size🥰

Son düzenleme:
Asıl siz biraz daha gayretli okursaniz konu sahibinin " kocam 13 saat çalışıyor ama yorulmuyor " dediği kısmı da görebilirsiniz... Güveniyorum ben size🥰
Ben o kısımla ilgili hiçbir şey yazdım mı? Ben kendimce haksızlık olduğunu düşündüğüm yerlere yorum yaptım bu da adamın günde 1 saat kendi çocuğuyla ilgilenmesinin zoruna gitmesiydi. İzinli olduğu tek günde günü ikiye bölmeleri ve ikisinin de dinlenmesi gerektiğini de yazdım ona kalırsa ama o kısım gözünüze görünmüyor anlaşılan.

Yahu sabahtan beri bambaşka konulara eviriyorsunuz yazdıklarımı. Tekrar söylüyorum dışarda çalışmayı tercih ederim keşke siz şöyle bikaç hafta evde kalsanız da iş hayatının evde olmaktan (her anlamda) ne muhteşem bişey olduğunu anlasanız.

Belli bir süre için MECBURİ olarak evdeyim ben normalde çalışan bir kadınım bilmeden etmeden yazıp duruyosunuz. Çalışıyorum da çalışıyorum tamam dünyada bir tek siz çalışıyorsunuz tamam. Asıl siz ne abarttınız ya çalışmayı. En basitinden sosyalleşiyorsunuz hanımefendi kafanız dağılabiliyor cidden kıyaslama yapılmayacak noktalar var. Ayrıca burda mesele çalışan kadın-çalışmayan kadın değil konuyu getirdiğiniz yerin saçmalığı?? Konu burda adamın sabah yarım saat akşam yarım saat ilgilendiği çocuğundan dolayı kadına afta tafra yapmasıydı CİDDEN NE ALAKA konuyu getirdiğiniz yer?
Size çalışmıyorsunuz demedim ki, okudum doğum yaptığınızı ön sayfalarda. Ciddiye alınacak insan değilsiniz, beşik salladığınız için algılar kapalı galiba uykusuzluktan. Ev hanımları sosyalleşemiyor mu 😂😂😂 hiç güleceğim yoktu

Adam 1 saat çocukla ilgileniyor. Çocuk saat 8'de uyuyor; sabaha kadar adamın başka işi kalmıyor. Sabah da ise gittiği için zihinsel olarak yorulmuyor eve kapanan anne gibi. Şu adam da şikayet ediyorsa yuh artık.

Bu arada burada adamın çok iş yaptığını düşünenler TLC'de 5'izleri olan çift var onu izlesinler. Adam kadına alan yaratmak için işten gelince çocuk bakımını alıyor; kadın da spora arkadaşlarıyla buluşmaya falan gidiyor. O kadını görseler çarmıha gereceklerdi sanırım.

Buradaki coğu kadın tembel asalak erkeklerle evlendiği için adam bez değiştirince göklere çıkarıyorlar.

Size çalışmıyorsunuz demedim ki, okudum doğum yaptığınızı ön sayfalarda. Ciddiye alınacak insan değilsiniz, beşik salladığınız için algılar kapalı galiba uykusuzluktan. Ev hanımları sosyalleşemiyor mu 😂😂😂 hiç güleceğim yoktu
Ciddiye alıp sayfalarca yazmayın o zaman? Terbiyesizliğin de alemi yok.

O son muhataplığımdı zaten
Ay kahroldum ya nolur yaz bana. Sizin gibi hemcinslerini küçümseyen terbiyesiz insanlarla tartışmaya uzlaşmaya çalışmak benim hatam. Dünya üzerinde çalışan yorulan bi tek kendisi zanneden çalışmayan kadınları aşağılamaya çalışan bi zavallıyla münakaşaya girilmemesi gerekiyormuş belli ki.

Adam 1 saat çocukla ilgileniyor. Çocuk saat 8'de uyuyor; sabaha kadar adamın başka işi kalmıyor. Sabah da ise gittiği için zihinsel olarak yorulmuyor eve kapanan anne gibi. Şu adam da şikayet ediyorsa yuh artık.

Bu arada burada adamın çok iş yaptığını düşünenler TLC'de 5'izleri olan çift var onu izlesinler. Adam kadına alan yaratmak için işten gelince çocuk bakımını alıyor; kadın da spora arkadaşlarıyla buluşmaya falan gidiyor. O kadını görseler çarmıha gereceklerdi sanırım.

Buradaki coğu kadın tembel asalak erkeklerle evlendiği için adam bez değiştirince göklere çıkarıyorlar.
Hay ağzın bal yesin ya neymiş kış lastiği nasıl alınıyormuş vergi ödeniyormuş🤣🤣🤣 ya şu yorumların saçmalığı insanı çileden çıkarır. Baba olmuş adam bir zahmet günde 1 saat ilgilendiği çocuk için tavır yapmasın karısına.

Kendileri evde oturmalarına ragmen dışarda çalisan eşle kendini eşit tutup ev sorumluluğu dedikleri şeyi de bolusmeye çalismalari da bu yüzden
Dayanamadın kendini tutamadın game over oldun anacım 😂
Yalnız alıntıladığım kısımda yanlışsın kusura bakma, kadın çalışsın çalışmasın erkek ev işleri ve çocuk bakımına ortak olmalı, bu durum kadının eve maddi katkısından bağımsız bir konu çünkü.

Sen de erkek kafasıyla bakıyorsun olaya, o zaman ben para kazanıyorum başka hiçbir sorumluluğun altına girmem, çocuk kadınındır kadın bakacak diyen erkekler haklı, tüm erkekler parasıyla değil mi 1 ay çalışıp aldığım maaşı harcadığım kadına ve çocuğa sadece para eşi ve babası olurum gerisi beni ilgilendirmez der çekilir, aynı eski zamanlarda olduğu gibi.

Çocuklar bir tek anneyi bilir onunla zaman geçirir, hafızasını yoklar yoklar babayla geçirdiği bir hafta sonu etkinliği bile gelmez aklına, baba paranızı eksik etmiyorum ya daha ne istiyorsunuz der sonra burada babadan baba sevgisi ilgisinden eksik kadınların konularını okuruz, evde kendine bir bardak su doldurmaktan aciz erkeklerin neden içeceği suyu bile kendilerinin almadığını masaya yatırırız.

Anne kadar baba da çocuğun hayatında aktif rol almalı zira çocukların genelde rol modeli babadır, çocuğa baba da bakacak, ev işi de yapacak ki bebek kız çocuğuysa babasıyla yaşadığı olumlu şeyleri baz alarak doğru ve uygun eşi seçebilsin, erkek çocuğuysa babasını örnek alıp eşine çocuklarına doğru eş ve baba olabilsin.

Bu konuda sizi haklı buldum eşinizi haksız elbette yardım edecek bebeği isterken tek başınıza mı istediniz çalışmıyor olabilirsiniz ama çocukla ev işini idare etmek de hiç kolay değil eşinizin de üzerine gitmeyin çocuk olduktan sonra bir müddet erkekler böyle oluyor maalesef

Ya bebek gece uyuyormuş karı koca birlikte stres atmadıkları için bunlar oluyor bir sürü insan da ban yemiş yazık ya😂

Ben sizi anlıyorum eşinizi de anlıyorum , biz de o dönemleri yaşadik , ben doğumdan sonra iki buçuk sene ücretsiz izne ayrıldım ,eşim işi gereği nobetle yorucu bir işe sahip .On gunluktu babalık izni bitip göreve gittiğinde ..
O günden sonra iki buçuk sene tek basimaydim . Bir de pandemi patladı üstüne .. Siz de haklı olarak bir bunalmislik , yorgunluk var , eşinizin de işti ,geçim derdiydi , çocuk sorumluluguydu onda da bir birikmislik var , kim ne derse desin ilk iki sene anne ve babalar için zor oluyor , çalışan bir insan olarak ev hanimligi da yapmış biri olarak söylüyorum ikisi de zor , ikisi de kıymetli ,şu bir gerçek kadınlar olarak daha fazla sorumluluk alıyoruz fitratimiz böyle , ama inanın çocuğum şimdi altı yaşında , bir gün bile aileye bırakmadan gezmedigimiz yapmadigimiz aktivite kalmıyor şimdi , düzene oturduk , biraz çocuğunuz büyüyüp hayat ikiniz için de kolaylasinca goruceksiniz herkes sakinlesecek , gerek özel hayat olsun gerek sosyalleşme olsun ikinizde daha mutlu pozitif olacaksınız ,önemli olan o süreç gelinceye kadar biraz sükunetle hareket edebilmek , her şey gönlünüzce olsun ☺️ ☺️

X