Bebek için kayınailenin ve kendi ailemin aldıkları

Merak etmeyin zaten bebek odasını anneanne alır adetlere göre, babanız çocuk odası alıp durumu “eşitler” size göre
Bizde öyle bir adet var mı hiçbir fikrim yok açıkçası. Bu babamın dördüncü torunu. Diğer torunlarına ne yaptı onu bile bilmiyorum hiç haberim yok bayağı uzağım bu tarz şeylere.

Konuyu ben de anlayamadım bile, insanlalr ne güzel torunlarına özenmişler, güçleri kadar hediye yapıp getiriyorlar getirsinller dert nerde

bu bir yarış değil ki.. herkes içinden ne geliyorsa alır hediyesini. benim babamın maddi durumu iyi olmadığı halde bebek odası aldı ayrıca 3 tam altın taktı . kayınvalidemin durumu çok çok iyi olduğu halde bebek kıyafetleri ve 5 gr altın taktı sadece. benim ailem her zaman çok verici maddi manevi. eşimin ailesi pek değil. biz bir şey demedik, desek de üstüne alınmaz zaten.

Vazgeçirmeye çalışsanız bozulurlar mi bilemedim ama baktınız ise yaramıyor, kayınvalidenize arka planda ihtiyacı olduğunda size söylemesini isteyebilirsiniz, en azından çok sıkışırlarsa belki size söylerler. Ben ne yapardım diye düşünüyorum, gerçekten aldıkları araba onları zorlayacaksa; onlar yeni eve taşındıklarında küçük bir ev hediyesi alır yanına da altın koyardım, sıkışırsa bozdurur diye düşünerek, aklıma da başka birşey gelmedi

Ben de sizin gibi düşünüyorum eğer böyle bir yükün altına girerlerse taşınma zamanında en azından borç verebiliriz ya da ona gerek kalmazsa evlerine faydalı güzel bir şey alabiliriz diye düşünüyorum

İnanın yarış diye değil ben kendilerini zorlamalarını zaten çok sıkıntı ettim yani o kadar ihtiyaç şu bu varken tutup da öyle bir fiyat vermelerine ne gerek var diye kendimi kötü hissettim ama belli ki eşimin ailesinin durumu benim sandığımdan daha iyi. Ben evleri yok kiradalar taşınacaklar falan filan diye hep zor durumdalar gibi düşünüyorum ama belli ki sandığım kadar değilmiş yoksa nasıl almaya yeltensinlet

Konuyu ben de anlayamadım bile, insanlalr ne güzel torunlarına özenmişler, güçleri kadar hediye yapıp getiriyorlar getirsinller dert nerde
Kendi ailemden bile bir şey isteyemezken durumları çok da iyi olmamasına ve paraya ihtiyaçları olmasına rağmen böyle bir şeye girişmeleri bana kendimi kötü hissettirdi. Yoksa çok da dert değil biliyorum zaten.

belki de düşündüğünüz gibi zorlanacaklardır, hatta belki borca gireceklerdir. ama sonuçta bunu yapmaları onları mutlu edecek. bence engel olmaya çalışmayın, aileniz de illa benzer tutarda yapsın diye uğraşmayın. herkes gönlünden ne geçiyorsa onu yapar.

Eşinizin ailesi sizin istediğiniz bebek arabasının fiyatını biliyor mu ? Onlar belki daha uygun bir araba almayı planlamıştır sonuçta 4-5 bine de araba var

Eşinizin ailesi sizin istediğiniz bebek arabasının fiyatını biliyor mu ? Onlar belki daha uygun bir araba almayı planlamıştır sonuçta 4-5 bine de araba var
Biliyor. Biz önceden aldık. Şu şunu alır bu bunu alır diye düşünmedik. Ki bebek arabasında kriterimiz çoktu ona göre bir model aldık. Ben en fazla bir taksitine falan yardımcı olurlar diye düşünmüştüm ya da mama sandalyesinin parasını onlar verirler demiştim bir şeyleri alma durumları konuşulunca. Ama onlar bebek arabasının tümünü almayı istiyor. Kayınvalidem kayınbabamı ikna etmiş sen dedesin ver parasını diyerek

Haklısınız ben zaten o çok para gerek yok diye bir kere söyledim kendilerine. Ama illa alacağım diyorlarsa daha da diretirsem hoş görünmez belki kendilerni hakir gördüğümü düşünürler falan. İlla almak istiyorlarsa teşekkür edip geçmek en iyisi sanırım. Babama da eşya konusu falan açılırsa eşine söylerim fiyat falan söylemeden. İlla fiyat sorulursa söylerim yoksa kendi kendime şöyle şöyle aldılar diye söylemeyi de düşünmüyorum

Anladım. Açıkçası ben sizin yerinizde olsam babama laf arası söylerdim çünkü benim kv ve kp her yerde biz bebek arabasını aldık kızın babası zengin olmasına rağmen bir beşik almış falan derler. O yüzden aynı durumda ben olsam babama bebek arabasını kayınpederim alıyor , çok pahalı olduğu için başka bir şey almalarını söyledik ama çok ısrar ettiler , gibi bir şeyler söylerdim. Ama eğer eşinizin ailesi bunun lafını yapacak insanlar değilse söylemenize gerek yok. Hediye sonuçta bu bir yarış değil altta kalacak bir durum yok.

Babam farklı bir şehirde yaşıyor zaten bunları konuşma durumları yok ortak çevreleri yok sorun olmaz onlar açısından. Babam eşime ve bana karşı belki mahçup hisseder bilemiyorum kestiremiyorum. Eşya konusunu konuşurken babamın eşine lafı gelince söyleyeyim diye düşünüyorum sadece bilgi vermek amaçlı. Onlar da şunu aldı gibisinden. Fiyat sormazsa söylemem de. Babamın da aslında hoşuna gider gönülleri bol diye düşünür ama kendini mahçup hissetme durumu da olabilir emin olamıyorum

Baban daha pahalı bir hediye almak isteseydi alirdi zaten. Kayin ailenin aldiği hediyenin fiyatını öğrenip kendini mahcup hissetmez.
Olabilir evet. Bence o da benim gibi şaşırır ama. O da beklemez kayınailemden bu tarz bir hediyeyi o yüzden bi afallayabilir :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…