Bebek için kayınailenin ve kendi ailemin aldıkları

O zaman iste knks ben arkandayım
Ahshah öyle bir insan değilim işte isteyemiyorum ben zaten adam beni okuttu meslek sahibi yaptı hiçbir şey istemeye yüzüm yok. İlerde ev alma durumunda belki borç isterim o da bir ihtimal. Yoksa keşke onu da istemesem

Kimisi dıştan fakir, perperişan görünür ama aslında epey birikimi vardır. Ailenin banka hesaplarını, altın sayısını vs nereden bileceksin ki?

Sen eşine öyle diyorsun da eş ailesi senin lafını duyup gerçekten bebek için bir şey yapmasa belki sonradan içine otururdu. Bir tulum bile almadılar diyebilirdin. Çünku küçük meblağ bir parayı, bir çift patiği veya ne bileyim bir tulumu maddi durumu kötü olan biri bile hediye edebilir. Burada önemli olan düşünülmek çünkü.

Hamile hamile kızı korkuttuk zenginim demiyor artık püüüü

Hamile hamile kızı korkuttuk zenginim demiyor artık püüüü
Şaka bir yana yanlış anlaşılmak istemiyorum babam evet zengin bir adam ama küçük bir ilçenin zengin adamı. Büyükşehirlerde esamesi okunmaz. Ya da evet evler verdi ama onun verdiği üç evi satsam kendi yaşadığım yerde bir ev alabiliyorum. Ya da aldığı araba 3-4 yıl önce 120k idi. Yani öyle babam bana araba aldı ev verdi derken villa verdi ya da mercedes aldı falan bu durumlar yok gayet mütevazı yaşıyoruz lüks bir yaşamımız yok. Ki evet babam zengin ama ben zengin değilim ki babamın parası o benim değil

Aslında dıştan da fakir görünmiyorlar harcamaları gayet normal ama sanırım ben çok tutumlu biri olduğumdan bana evleri yok falan diye perişan oluyorlar gibi geliyor

Tulumdur patiktir bunları zaten yaparlar hiç o şekilde düşünmedim yani zaten alırlar, karakter olarak alacak insanlar hediyeleşmeyi falan severler. Sadece çok yüklenmek istemiyorum ben

Valla ben de bu kafadayım. Kendi ailemin de eşimin ailesinin de durumu fena değildir. Onlardan bize kalacak şeyler var ama onlara güvenmem hiç. Çünkü şu an benim değil. Kullanım hakkı kendilerinde olduğu için yarın ne olur, o mallar yerinde kalır mı bilemiyoruz. En iyisi kendine bir standart ve hedef belirleyip ona göre yaşamak. Aileden bir şey de kalırsa ne ala.

Bu kafalara gelmek için ne yiyip içiyorsunuz siz allasen. TLC kanalındaki para takıntıları olan insanlar gibisiniz.

Evet babam bana ev verdi ama tapusunu verdi kirasını vs o alıyor mesela. O evler gözümde yok hükmünde. Çünkü benim tasarruf hakkımın olması için babamın vefat etmiş olması gerekiyor zaten annem yok bi de yetim kalmaktansa hiçbir şey gelmesin elime. Eşimle de plan yaparken hep kendi birikimlerimizle planlar yapıyoruz babam şu kadar verir falan filan yok hiç. Borç dahi istemek istemiyorum

İnsanlar hakkında çok kolay kötü fikirlere sahip olabiliyorsunuz dilerim bu huyunuz bir gün değişir.
Burada anlatılan kadar yorum yapabiliriz ancak, fazlasını okuyucunun hayal gücüne mi bıraktınız?
Ayrıca bunda kötülük yok ki.
Bence gereksiz, gönlünden ne koparsa o alınır. O onu aldı bunun fiyatı bu kadar şu şu kadar diye hesap yapmak bence şık davranışlar değil.

Tabii ki burda gördüğünüz kadarıyla yorum yapıyorsunuz. Şık değil diyerek fikir belirtirseniz ben de başka bir fikri daha öğrenmiş olurum tutumum ona göre değişir. Ama şöyle diyorsun da aslında böyle görünüyor tarzı bir yorum bence hoş durmuyor. Çünkü hayalgücüne bırakmadığım bir konu hakkında bunu söylüyorsunuz öyle durmuyor diyorsunuz. Yoksa konuyla ilgili elbette yorum yaparsınız haksız bulursunuz gereksiz dersiniz, ben de fikir almış olurum

Haklısınız. Konuya yorunum kim ne istiyorsa onu alsın. Kimseye bi şey söylemenize gerek yok.

Yani sen teklif et de baktın yok yok kendileri bilirler madem

Babana çıtlat doğumda altını fazla taksın.
Ben de istemem durumum iyiyken kızımın kayın ailesinden az şey yapmış olmayı.

Ne kadar yanlış bişey babanızın belki durumu iyi olduğu için parmağını şıklatıp alabileceği şeyleri kayın aileniz kendi ihtiyaçlarından kısarak alıcak bunu yarışa çevirmenin anlamı varmı? babanız size vermek istiyosa kayın ailenizden gizli (yani sizde onlara duyurmadan) şekilde vermeli ki asıl o aile kendisini altta kalmış hissetmesin.

şimdi babanız k.aileden daha daha fazla şeyler yaparsa kırılmasınlar altta kalmasınlar diye bunu da gidip onlara söyleyip bir üstünüde onlar yapsın diye mi bekliceksiniz?

10 şekeri olup 2 tanesini sana veren babana 2 tane daha vermek kymaz, ama 2 şekeri olup 2 sinide sana veren eşinin ailesinin başka imkanı yok bu yüzden babanda böyle bi yarışa girmemeli

Babam ve kayınailem farklı şehirlerdeler. Kim ne almış buna takılmıyorlar da. Ama babamın kayınailemin böyle bir para vereceğini tahmin ettiğini düşünmüyorum. Belki de hiç bilinmeyecek. Eşi ile konuşurken muhtemelen konu açılır o da tahmin etmez ne kadar verildiğini. Yoksa cidden yarış olayı yok burda. Zaten benim en büyük derdim de böyle sıkıntıya girmeleri bu kadar para vermeleri eş ailesinin. Herhangi bir yarış falan istemem kesinlikle

Eee alsın o zaman bişeyler daha yanına nolmuş madem durumu varmış

Merak etmeyin zaten bebek odasını anneanne alır adetlere göre, babanız çocuk odası alıp durumu “eşitler” size göre

Yalnız değilmişim. Yillar yıllar önce esim asgari ucret kazanırken ee tabii herseyin fiyati bu kadar uçuk değilken kızımın herseyini para biriktirip biz aldık. Hic borca girmeden. Aileler de altınını taktı. Konu sahibi cok şansli

İşte o ikisine kesinlikle taviz vermeyin kaynınız evlenirken filan başınızı ağrıtmasınlar.

aklınız fikriniz para ve para yarıştırmak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…