Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Benimki de haftalardır salyalar, nesneleri ağzına götürmeler hiç bitmiyor. Ben de alsam mı bunlardan
Malzeme önemlidir herhalde değil mi? Nereden aldın
Ben baby mall mağazasından aldım. Ebebek’e göre daha fazla çeşit vardı. Öncesinde bir araştırma yapmaya fırsatım olmadı. Hangisini tutarsa diye 3 tane aldım. Benimkilerim malzemesi silikon ama yumuşak. Daha uygun fiyata sert plastik gibi olanları vardı. Bir de içi sulu olanlar vardı. Dolaba koyuyormuşsun, çocuğun dişleri serinliyormuş. Onu doktora sormadan almak istemedim. Son olarak ahşap vardı. Kimyasal içermediği için çok tercih ediliyormuş. Ama bana fikir olarak çocuğun ağzına tahta almasın pek sıcak gelmedi. Benim kız En çok Oioi sevdi. Özelliklerine bakın isterseniz.
Size de geçmiş olsun.

Eklentiler

• EA2A1D0E-F161-4D5F-B6CB-EA5D9B050347.jpeg
    25,1 KB · Görüntüleme: 33
Benimki de haftalardır salyalar, nesneleri ağzına götürmeler hiç bitmiyor. Ben de alsam mı bunlardan
Malzeme önemlidir herhalde değil mi? Nereden aldın
5 10 tane kemirebileceği oyuncaklar olmalı bu dönemde. Ben sıkıldıkça sırayla veriyorum eline.

Yakında 3 aylık olucak , ben de hep pamuk kullanıyorum . İçme suyunu kaynatıp soğutup şişeye koyuyorum alt değiştirme masamda duruyor . Hiç de zorlanmadım . Pişik olmadı şu ana kadar .

Bende pamuk kullanmak istiyorum
Özellikle ilk 6 ay
İlla ki sıcak mı olması suyun
Benim ki Haziran bebesi olacak
Çeşme suyundan akan sıcaklıkta yani oda sıcaklığında su olsa yetmez mi

Teşekkür ederim Bakayım ben de detaylı

5 10 tane kemirebileceği oyuncaklar olmalı bu dönemde. Ben sıkıldıkça sırayla veriyorum eline.

Uyku arkadaşında, kitaplarında falan var da çok yere değiyorlar. Muhtemelen ağır gelip düşüyor. Her düştüğünde koş temizle gel çok zor En iyisi hafif bir şeyler almak sanırım

Özellikle ilk 6 ay
Ben direk damacana suyla yaptım. Hiç kaynatmadım günlük ,
bir kutu vardı sabahtan ona ıslıyordum pamukları akşama kadar bitiyordu. Sonuçta çeşmeden akan suyla yıkıyoruz diye düşünerek bu şekil yaptım. Çoğu zaman ıslak mendil de kullandım. Çok şükür hiç pişik olmadık.

Özellikle ilk 6 ay

İçme suyunu kaynatıyorum ben sadece önceden , sıcak olmuyor yani . Şişeye koyup temizlerken pamuğu ıslatıyorum .

Tabi bu çok önemli kendileri çok güzel oyalanıyolar hem artık oyuncskla

ilk oğlumdan kalma çok güzel oyun halısı ile yürüme arkadaşı vardı fisher price markaydı
kaynanamın evi büyük diye ona götürdüm yürüme arkadaşı var oyun halısı yok
ne yaptığınıda bilmiyor ne heves etmiştim ya, yine kursağımda kaldı

Ne yaptığını mı bilmiyor

Özellikle ilk 6 ay
Kaynamış ılımış su kullanmak lazım canım çeşme suyu kullanma direk

Banyo suyunu bile kettle da kaynatıp kullanıyorum

Aşılardan sonra olabilirmiş böyle seyler, bizde olmadi hiç ama hastalık falan değildir bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…