Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Çok zor karar verdik Bu sabah kakasında kan da vardı çok da dikkat ediyorum her yediğime.
Bakayım mesajlarına inşallah iyidir şimdi
Rota alerjik bebelerde çok yan etki yapıyormuş maalesef inşallah zararsız kısa sürede geçer

Bebem 2 gündür huzursuzdu. Eli sürekli ağzında. Bende dedim diş çıkartıyor heralde. Gittim bunları aldım. En çok oioi diş kaşımayı sevdi. Bileklik çok karmaşık geldi. Eldivende de kavrama filan olayı olmadığı için kullanıyor.

Eklentiler

• 3EF7374E-57AD-4517-BDF7-C98A248FE35C.jpeg
    139,3 KB · Görüntüleme: 74
  • E3D93B49-6E3D-4082-9D4F-264A7A8C5F18.jpeg
    115,1 KB · Görüntüleme: 83
Bnm hanım kızda bizim elimizi tutup ağzına götürüyor

Of seninki daha vahimmiş Arabada gerçekten sorgusuz alıyor ama zor oluyor.
Ben de o şekilde uyku öncesi hemen sonrsı emzirebiliyorum. Bizim meme reddi çok önce başladı. Doktor çok erken başladı demişti. Bir şekilde idare ediyoruz. Zorluğu bana oluyor sadece. Kilo alımı iyiyken mama tercih etmem ben de. Ki zaten biberon da kabul etmiyor. O yüzden sütüm inşallah sonuna kadar yetsin diye dua ediyorum.

Besin alerjisinden dolayı yediğim şeyler çok nadir çok dikkat ediyorum. Parfüm deodarant kullanmıyorum ama şampuan duş jeline dikkat etmiyordum. Şimdi evde değilim mesela bir kaç gündür farklı kullanıyorum. Bir de deterjan değişti. Etkilemiş midir acaba bilemedim şimdi.

Ya kaç zamandır yatarak emzirmeyi deniyorum ama asla beceremiyorum. Googledan çok görsel baktım yok olmuyor
var mı bu işin bir usulü

Hamileyken eğitime katılmıştım oradaki hemşirede demişti
Duş jeli Tenden kokuyu alıyor ya bn dikkat etmeye çalışıyorum gelene kadar bebenin deterjanıyla yıka olmadı
Bu dönem çok hassas bi dönem
Zor geçiyor ama geçiyor ten tene temas çok iyi geliyor bize bi de YouTube da bi müzik var o sakinleştiriyor onla veriyorum belki iyi gelir dene

Oğlanda bu kadar bilgim yoktu emmiyordu dr diyince hmn mama ver demişti sonra da mastitden hastanelik olup ne çekmiştim

Ya kaç zamandır yatarak emzirmeyi deniyorum ama asla beceremiyorum. Googledan çok görsel baktım yok olmuyor
var mı bu işin bir usulü
Valla bnde onu yarım yamalak kas katı kesilerek uyguluyorum nefes alamaz diye kımıldayamıyorum doğru yanlış kafaya göre
Bn kolumun üstüne kafasını koyup göğüs hizasında kafa ağzına sokuyorum yada dirseğimin üstünde hava da durup memeyi tepeden veriyorum o an nasıl tutarsa öyle kalıyordum

Maşallah nazar değmesin 2 zorlu bebeğe bakmayı düşünemiyorum:)) Tecrübe de etkili olmuştur:)
Pişik kremi ben de günde 1 kere mustela kullanıyordum. Ama alerjimiz azdığında pişik olur diye korkup arttırdım. Bakıcımız da gün içinde her açtığında sürüyor korkudan.
Popo yıkama işini yapamıyorum ama yaz geldi her gün yıkamada rahatlar:)

Kakada kan bizim bebelerde besin alerjisini cagristiriyor, kivam nasil mukoza gibi mi ? Farkli birsey yediniz mi?
Canli asi oldugu icin Rota huzursuzluk, hafif ishal ve gaz yapar..
Besin alerjimiz var. 1,5 aylıkken öğrendik. Süt, yumurta ve bazı kabuklu kuru yemişlere. Diyeti eksiksiz uyguluyorum ama ona rağmen hep ishal, mukuslu kaka ve gaz problemimiz var. Tabii eski hallerine göre süperiz
Rotadan sonra eskisi gibi emdiği gibi kaka yapmaları başladı

Ya evet onun deterjanını kullanayım.
Yani hep mememde ama tamamen ten tene temas olayını hiç yapamadım. Hasta olur korkusu var.
Piş piş sesini açıyorum gündüz. Ona da bağışıklık kazandı deneyeyim bunu da. Teşekkür ederim
Oğlanda bu kadar bilgim yoktu emmiyordu dr diyince hmn mama ver demişti sonra da mastitden hastanelik olup ne çekmiştim
Mastit de çok fena Azıcık tıkanma bile nasıl rahatsız ediyor.

Zaten bence hamilelikte bebeğe yapılacak en güzel yatırım emzirme konusunda eğitim, bilgi almak. Ben nasıl önemsemedim kızıyorum kendime.

Haydaa bu yatarak emzirme rahat bir şey değil miydi Ayakta dans ederek emzirmek daha koşay geldi şimdi

Bnm bn ninni söyleyince de sakinliyor diyorum sesimi kaydedin bn yokken uyutursun eşime
Evet sıcak olması lazım artık yaz geliyor inşallah gelir denersin biz ilk 2. Gün hastanede denemiştik
Kesinlikle emzirme kolay gözüküyor ama en zoru bunda eğitim aldım 1. De acemilik çok olduğundan

Eldiven elini çok nemlendirmez mi bende alacaktım vazgeçtim eli içinde terler diye gerci sürekli de takilmaz ama
Değildir inşallah burnunu temizledim az önce. Neler neler çıktı. Tıkanık gibi değildi ama ondan da zorlanıp bırakıyordu belki. Şimdi yine uyudu hemen. Gece duruma bakıp doktoruna yazarım olmazsa
İnşallah canım benim dr böyle durumda hemen tahlil istiyor ondan yazdım,evet burnuna da dikkat et canım

Eldiven elini çok nemlendirmez mi bende alacaktım vazgeçtim eli içinde terler diye gerci sürekli de takilmaz ama
Benim kızım daha nesneleri kavrayamıyor. Eldiveni kullandı. Bir müddet yaptı. Rahatladı. Sonra ben çıkardım. Bunların hiçbiri zaten anne gözetimi haricinde kullanılmıyor diye ikaz yazmışlar. Mesela bir parçayı dişiyle kopardı. Sonuçta boğulma tehlikesi yaşar.
Çıkarıyorlar zaten
Mervecim 2 gündür durmadan ağladı çocuğum. O ağladıkça, benimde sinirlerim allak bullak oldu.
Bnm hanım kızda bizim elimizi tutup ağzına götürüyor
Seri üretime geçmiş o

Benim de aşşırı yabancılama var. Ağlıyo biraz sonra alışıyo. Sakin ol yani gerçekten her şeyi hissediyolar. Biz çok insan gördük kına da vardı. Bazı insanları hiç yabancılamadı mesela. O enerjiyi hissediyolar ya.

Bi de sana da ataklar geliyor olabilir.

İnşAllah Mervecim. Dediğin gibidir. Yarın Allah’ın izniyle dönüyoruz eve. Çok zorlandım bildiğin gibi değil
Bi de sana da ataklar geliyor olabilir.
gün içersinde ara ara alışmasına alışkınımda böyle tüm gün neden ağladı çözemedim. Perşembe doktor kontrolümüz var. İnşAllah bir şey çıkmaz.

Benimki de haftalardır salyalar, nesneleri ağzına götürmeler hiç bitmiyor. Ben de alsam mı bunlardan
Malzeme önemlidir herhalde değil mi? Nereden aldın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…