Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Demekki pamuktan kaynaklı herhangi bir şey olmuyor . Bana da ıslak mendiller temiz içerikli gelmiyor gerekirse yanımda silmek için su taşırım valla dikkat etmeyi düşünüyorum.
Yakında 3 aylık olucak , ben de hep pamuk kullanıyorum . İçme suyunu kaynatıp soğutup şişeye koyuyorum alt değiştirme masamda duruyor . Hiç de zorlanmadım . Pişik olmadı şu ana kadar .

Demekki pamuktan kaynaklı herhangi bir şey olmuyor . Bana da ıslak mendiller temiz içerikli gelmiyor gerekirse yanımda silmek için su taşırım valla dikkat etmeyi düşünüyorum.
3 aylık olduk bende pamuk kullanıyorum ve iki farklı doktora gittik şimdiye kadar ikisi de asla ıslak mendil onermiyorlar , en saf temiz dogal denileni bile temiz değil dediler. Arada dışarı çıkarken eger sıcak suyum yoksa mecbur ıslak mendil kullanıyorum ama onun dışında küçük termosla suyumuzu taşıyoruz

Dogdu dogali mendil kullandim pisik yok, ne isim olur pamuk vb. vakit mi varmis, dun gece yataga 1 milyon kez girip yastiga kafa koyamadan kalkmis insanim
Herkesin kendi tercihi tabiki ama yeni doğum yapacak anneleri yanlış yonlendirmemek adına, pamuğun o kadar vakit alan bir şey olmadığını söylemek istiyorum

Dogdu dogali mendil kullandim pisik yok, ne isim olur pamuk vb. vakit mi varmis, dun gece yataga 1 milyon kez girip yastiga kafa koyamadan kalkmis insanim
Valla ben de ilk 1,5 ay o ağlama krizlerinde pamuk kullandığımı düşünemiyorum. Alerjiden 7/24 onlinedık. Ayrıca hala günde 10-12 bez değiştiriyoruz. 10 günlük tatile 100 bezle geldim ama yetmeyecek gibi duruyor. Zor yani benim için. Çok şükür besin alerjisine rağmen pişik olmadı.

Tabii pamuk kullananları da tebrik ediyorum. Ben de almıştım başucumda paketle duruyordu ama gecenin bi yarısı gözümü açamadan su doldururken taşan suyu falan sildim

Kızlar bir akıl verinya.
Bebeğimin ne derdi var. Bayram bayram doktoruna yazıp randevu almalı mıyım size sorayım.

Emme süremiz uzun zamandır max 5 dakika. Çünkü direkt uyuyor. Ben zorla elimle dürterek devam ettiriyorum. Yine çok az oluyor. Ben de çözümü 5 dk da olsa 30 dk da olsa uyanır uyanmaz koşarak beşikten alıp emzirmekte buldum. Böylece normal bir emzirme süresini yakalamış olduk. Bu şekilde kilo alımı da gayet iyiydi.

25 Nisan Pazartesi Rota ve Memenjit aşısını olduk. O zamandan beri uyanınca da pek almamaya başladı. Bu yüzden max saatte 1 emmek için ağlıyor. Emzirince de 2 dk anca sürüyor.

Son 2-3 gündür de geceleri neredeyse yarım saatte bir ağlıyor. Memeye alıyorum susuyor. Max 3-4 kez çekip uykuya devam ediyor. Sanki sadece susuzluğunu gideriyor. Ne yapsam devam ettiremiyorum.
Şimdi bugün gündüz sadece 12-12:20’arası uyudu. Bir de 14:45-16:45 arası. Ama bu 2 saat içinde 6 kez ağladı gözlerini açmadan. Memeye alıyorum susuyor 3-4 kez çekip uykuya devam ediyor. Uyanmıyor da. Fazlasını da almıyor.

Nedir bu yaşadınız mı hiç?

Dönemsel olabilir bi şeyden etkilenmiştir belki. Ben yaşamadım ama çok doktorluk gelmedi bana.

Aşı etkiledi iyice sanırım bir de öksürüp duruyor ama hava değişimi o muhtemelen
Ben bu alerjiklerin rota olmaması gerektiğini düşunenlerdenim. Çat pat duyduğum mantıklı görüşlerin dışında da bu şekilde tecrübeler de çok okudum burda. nily_y de kötü etkilendi malesef. Bi geçmiş mesajlarına bak hele. Çocuğu çok korkuttu bi kaç gün önce bizi.

Biz meme reddi döneminde böyleydik inşallah sizde olmaz
Aşı da ağır devlet aşılarına göre bi tık daha o da tetiklemiştir geçici süreç biraz sabır gerektiriyor
Strese sokmadan kendini ve bebişi rahat takılmaya çalış canım
Bizde 2. Aydan beri max 5 dk emiyoruz dr sorduğumda normal demişti

Kan idrar tahlili verin canım enfeksiyon olmuş olabilir

Çok zor karar verdik Bu sabah kakasında kan da vardı çok da dikkat ediyorum her yediğime.
Bakayım mesajlarına inşallah iyidir şimdi

İnşallah Zaten gündüz ayakta şarkı söylemeden emmiyor. Şimdi de böyle olunca zorlanıyorum. Sabrediyorum çok şükür yine.

Peki bu 5 dk olunca aralıkları nasıl? 2 saati bulabiliyor mu? Bir de tek meme alıyor sanırım? Bizim de bir emzirmede tek meme

Bn arabayla otobana çıkıp emziriyordum öyle emiyor diye
Dr la konuştuğumda uykuya dalarken uykudan kalkar kalkmaz sersemlikle verebiliyordum
2 saat Aralık koyunca daha iyi oluyordu gerçi hala çoğunluk 2 saat ara oluyor çok nadir 3-4 saat
Evet cnm memeyle devam
Dr danıştığımda hiç mama önermedi Bnde istemedim
Bi de kokuna dikkat et değiştirme bn parfüm kullanmam zaten deodorant tek kullanıyorum yumuşatıcı duş jeli kokusunu bile alıyor tenden bebe onkadar hassas koku duyuları kokulu yiyeceklere özellikle tiksinmesin soğan sarımsak gibi

Değildir inşallah burnunu temizledim az önce. Neler neler çıktı. Tıkanık gibi değildi ama ondan da zorlanıp bırakıyordu belki. Şimdi yine uyudu hemen. Gece duruma bakıp doktoruna yazarım olmazsa
Bana dr red devam ederse idrar tahlili isteriz demişti devam edince verdik temiz çıktı çok şükür
Senin alı etkilemiştir red bu dönemde çok oluyor bizim 3 aylıkken başladı ara ara yokluyor
Yatarak emzir fayda görürsün pes etme

Bende var iki bebek hem de premature, ×2 aglama krizi, reflu ve alerji de cabasi :)) Pamuk benim icin never ever olamazdi. Ama 3. bebek bakisim, birini buyutmusum neredeyse hic pisik ya da pisik kremi ihtiyacim olmadi.
Kritik nokta neyle sildigimiz degil de kurutmak, bebegin tenine en uygun, butcenize gore en kaliteli bezi bulup kullanmak bir de dediginiz gibi sık degisim. Sabah ilk bez degisiminde de popo yikanip kurutulursa mis :))

Son düzenleme:
Çok zor karar verdik Bu sabah kakasında kan da vardı çok da dikkat ediyorum her yediğime.
Bakayım mesajlarına inşallah iyidir şimdi
Kakada kan bizim bebelerde besin alerjisini cagristiriyor, kivam nasil mukoza gibi mi ? Farkli birsey yediniz mi?
Canli asi oldugu icin Rota huzursuzluk, hafif ishal ve gaz yapar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…