Bebegimin sesinden oturu alt komsum dava acti

çocuktan bahsetmiyor genel gürültü olarak verilmiş. makine çalıştırıyorlar ve evde koşuyorlar denmiş. yani bunun hukuki dilinde yazılmış hali
ben bide şunu merak ediyorum siz kiracıydınız .. o ev sahibimi ? ve ev sahibinize şikayet etsenize.

hayır belediye gelmedi. üstelik bi defasında ben aradım belediyeyi. bu tarz şeyler iş yerlerine takılıyor dediler. talep etme şansımız yok mu dedim. cünkü ölçüm yaptırıp noterden ihbar göndermekti aklımda olan. bizim talebimizle olmuyomuş. onların talep etmesi gerekirmiş.

arkadaşım bebek ağladı gece iki bırakıp gittim. hava soğuk cocuk grip. sen kötü niyetliysen ben ne yapayım.

ben bide şunu merak ediyorum siz kiracıydınız .. o ev sahibimi ? ve ev sahibinize şikayet etsenize.
olur mu? yani acaba yalıtım yapmayı kabul eder mi ? sonuçta evin bazı tadilatlarınıda biz yaptık kiradan düşücez diye ttiysabi bütcemiz neye yettiyse... acıkcası yanaşacağını sanmıyorum ama arayıp bi konuşmakta fayda olabilir.

alttaki ev sahibimi kiracımı ?

bebek ağlamadan önce konuyu açmışsın !
evet sonra ağlayınca kapatım gittim. üstelik tüm bunları pc basında değil cep telefonuyla o anda yaşadığım duyguyla yaptım. size ne soylesek beğendiremeyeceğiz sanırım. siz fazlasıyla müsaitseniz ne güzel.

canım abartılacak birşey yok hiç. dava açan o bırak uğraşsın kanıtlamak için sen dilekçeni ver.bilirkişi gelir inceler ona göre raporunu tutar. sen hiç makine açmayacak mısın sen rutin işlerine devam et. hatta kışkırt haneye tecavüzden tutanak tuttur.

arkadaşım beğendirip beğendirmemek meselesi değil.. . ne kadar kötü niyetlisiniz diye ayrıntıya eklemişsin.. bende diyorumki bizim öyle düşünmemize senin olayı ilk başta ayrıntılı anlatmaman sebep oldu. . sonrada açıklıyorsun çocuğum ağladığı için gittim biz burda müneccim değilizki bilelim . o an okuduğumuza göre yorum yapıyoruz ..

yahu kadın yaza ma mış işte ne uzatıyorsunuz yok yazamadın yok bilmem ne
hay Allah razı olsun yaaa. ya inanın çok sinirlerim bozuk.iki kelimeyi bi araya getiremiyorum. zona cıktı sinirden stresten. kadın gelen tele dünya ekibine bile kan kusturdu kablo çekerken. yani ne yaşadıklarımı doğru ifade edebiliyorum ne gerginliğimi.

ben bugün gidip şu dilekçeyi vereyim. bende bi adım atmış olayım bari.

Yalıtım tek mantıklı çözüm.

Inanamıyorum nasıl bu hale geldik acaba ?
Öyle bir peygamberin ümmetiyizki bizlere yumuşak ve anlayışlı olmayı emrediyor. Komşu hakkında Cebrail bana öyle çok şey anlattıki komşu komşuya mirasçı olacak zannettim diyor. Çok Üzücü şeyler bunlar çok yazık. Benim oğlum 14 aylık ve okadar çok ağlıyor ki geceleri. Komşu sabah 8 de kapıyı çaldı bebeğin ağlıyor bana ver de sen rahat uyu, zaten bütün gece uyumadan diyor. Dilerim Allahtan korkan insanlar bizi bulsu. Yoksa işimiz yaş. Sizin yapacağınız tek çare o evden taşınmak gibime geldi. Allah korusun öyle pisikopatlar varki Müziğin sesini kıs dediği için adam Öldüren.

Aslında bu tarz ilişkiler karşılıklı kurulur.
Benim annemin komşusunun 2 küçük oğlu var,yaramazlar.Ama komşu sürekli annemi arar,gördüğünde özür diler,''bir rahatsızlığınız varsa dikkat edelim'' der.Çocuklu misafir gelirse evine annem aramadan özür dilemek için arar.E annemde duymazdan geliyor,kadıncağızın çocukların gürültüsünü minimuma indirmeye çalıştığını biliyor çünkü.Siz de muhakkak komşunuzun hakkına girmemek için yeri geldiğinde soruyor veya bir''kusura bakma'' diyorsunuzdur da oda size anlayışlı yaklaşıyordur.

yok artıkk ya bu kadarına ne denir bilmiyorum kafayı yemiş bunlar!!! hayır kendilerinin de çocuğu var diyosun hiç mi bebeklik halini hatırlamıyo??? bu nası bi bencilliktir çözemedim.

Bazi yorumlara sok oldum.
Bu zamanda millet hakkini aramayi terbiyesizlik, milleti cekmeyi ya da cektirmeyi normal sayar olmus. Vay efendim onun cocugu evde hopluyormus zipliyormus, ust komsununki evi yikiyormus da kimsenin sesi cikmiyormus. Sesini cikartan veya yasal yollarla hakkini arayan terbiyesizmis! Kimse kusura bakmasin da, apartman icinde ovundugunuz o gurultunuz sizin gorgusuzlugunuz oluyor. Gurultu cekmek istemeyen insanin gerek ev sakinine, gerek polise sikayet etmesi normal ve olmasi gereken. Bu devirde bu medeniyetsizlik de beni cildirtiyor. Herkes birbirinin tepesinde tepinsin, kimse sesini cikarmasin, herkes koyun gibi susup kaderini ceksin. Bu muymus komsuluk? Hadi canim!

Bence fazla iyi niyetli davranmissin. Benimde alt kattaki komsum güya sesli konusuyoruz diye yukari geldi birincide sesimi cikartmadim yolladim. Ikincide actim agzimi yumdum gözümü iyice bir haddini bildirdim. Onlarda bizi polisle tehdit ettiler hatta ev sahibine sikayet etmislerdi. Ama haddini bildirdikten sonra adeta kuzu kesildiler. Agzini acmassan tepene cikarlar yüzsüzler. Seni cok iyi anliyorum ve bence eksik bisey anlatmadin o komsu cinsinden bendede oldugu icin bilirim o tip insanlari hasta ruh tipleri. Bidaha böyle iYi niyetli davranma disini göster yukari cikmaya tenezzül dahi edemesinler.

Kimse kimseyi çeksin demiyoruz tabiki ama 14 aylık bir bebeğin gece Yarısı ağlayıp uyanması polise gidecek kadar rahatsızlık veriyorsa bu insanların Normal olmadığı ı gösterir. Mesela ben evden çıkarken oğlum ağlıyordu 5 6 aylık iken
. Evden çıkarken kan ter içinde kalırdım insanlar rahatsız olacak diye. Hemen karşı komşum kapıyı açar kızım bana ver ağlamasın derdi. İşte komşuluk budur. Ve benim üstümdeki bayanın iki çocuğu var seslerinden oğlumu uyuta aldığım oluyor. Ben ne yapıyorum bana yakışsanı ve dua ediyorum Allahım sen komşuma yardımcı ol ona SABIRLAR ver. Bize yakışan budur. Iki bebeğin ağlaması ayak sesleri yüzünden kapıyı kıracak şekilde şikayet etmek değil. Sizce bu şekilde Kapıya gitmesi doğru mu ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…