Bazen Allah seni kurtarıyor, sen ayrılık sanıyorsun

Uzun olmasın diye bazı şeyleri kaba taslak yazdığım için buradaki duygu size geçmemiş sanırım. Şunu demek istemiştim. Her ailede olan kadar sorunumuz var sanıyordum. Ayrı kaldığımız onbeş gün boyunca watsap konusmalarini roman okur gibi en bastan okuyunca üçüncü bir göz gibi bakmış oldum.
En baştaki kendine güvenen, özsaygısı olan kadın gitmiş. Yerine acınası artık kavga çıkmasın diye susup yutan kadın gelmiş. Atıyorum ilk salak dediğinde ayrılmak isteyip küsmüşüm binbir türlü yolla ikna etmis. Son gelinen noktada cümle sonları kufurlu olmus. Bütününü ancak böyle degerlendirebildim.
Boşanma fikri genellikle bir hatanın duzelmeyecegine anladiginizda aliniyor. İlk hatada bosanir miyiz diye değil. Süreç gerektiyor. Benim bosanma hikayemde böyle oldu.

Ne uzundu ya aşırı uzundu... tamamını okudum sen de suçlusun rezalet bir hayatı kendine reva görmüşsün. Neyse ki boşanıyorsun.
Görmediğim için boşanıyorum. 9aylik evliyken, 3 aylık hamileyken, parasız pulsuzken. Eski eşim çok iyi maaşa yeni kavuşmuşken. Ucretsiz izin alıp kizima iki sene bakabilecekken. Tek başıma olacağımı kimsem olmadığını bildiğim halde. Anne ,baba, çocuk hayalleri kurduğum halde.
Her zorluğa katlanarak bu hayatı kendime uygun bulmadığım için ayrıldım!!

Okuduğunuz şeyi nasıl degerlendiriyorsunuz anlamıyorum. Sadece konu yazarını yeriyim diye yazılan yorum olarak değerlendiriyorum.

Son düzenleme:
Yani aciniza bir şey demiyorum ama siz eşinizden ayrilmamissiniz ki adam sizi yük görüyorum ayrilcam demiş öyle ayriliyorsunuz.

Yani aciniza bir şey demiyorum ama siz eşinizden ayrilmamissiniz ki adam sizi yük görüyorum ayrilcam demiş öyle ayriliyorsunuz.
Yok hayır öyle olmadı. Sehir dışından döndüğümde bosanma davasi açacağımi söyledim. O hayır sacmalama minvalinde konuştu. Bir odada otururum ağzımı bir daha hiç acmadan dedi. Bende tamamen bitirdiğimi davayi acacagimi söyledim.
O sandı ki , evi terk eder ben yapma etme derim susar otururum, yine aynı oluruz.
Yine aynı olmadı.

Allah bundan sonra yolunuzu bahtınızı acık etsın ınsallah kızınızla cok mutlu olacaksınızdır kımsenın yaptıgıda yanına kalmıyor ne onun ne aılesının kalmaz inşallah kurtarmıssınız bır ömrü böyle gecırme ihtimali cok daha kötü hep olunlu tarafından bakın guzel bır avukatlada ıftıraların hepsını zaten sonucsuz bırakırsınız yaptıklarıyla kalırlar hakkınız olanı almaktan cekınmeyın alın cocugunuz hakkı onlar bıryerde hıc bısey bırakmayın böylelerıne siz cok guclusunuz kızınızda sizi ornek alarak buyuyecek cok sanslı

Anneliğini çok sevdiğim kumsarı … Bugün detayları okuyunca tekrardan ne kadar güzel ve muhteşem bir anne olduğunu anladım. Güzel günler yakındır. Sana sarılasım geldi. Evet bir yerlerde hep eksiklikler ve olumsuzluklar olmuş ama Allah’ım sana uysal seni üzmeyen bir bebek nasip etti. Ve o çok istediğin güzel aileni kurdun. Bebeğin ve sen hep mutlu olun

Tamamını okumadığınız için bu yorumu yapıyorsunuz. Tamamını okuyanlar bu yüzden o sorulari sormadı.
Konunuzu okudum ama ne kadar güvenirsek güvenelim, seversek sevelim, evlilik oturmadan çocuk yapılmamalı.
7 aylık evlilikte çocuk erken düşünülmüş süreyi doğru anladıysam.
Evliliğin oturmasi icin 2-3 yıl gerekiyor, çocuk ondan sonra yapılmalı.
Tabii bazılarının gerçek yüzünü görmek daha uzun zaman alabiliyor da. Bazıları evlenmeden önce bazıları cicim aylarında bile belli ediyor kendini.

Boşanmış ailenin çocuğusunuz diye size tavır yapmışlar, oysaki herkesin başına gelebilir, kınamamaları lazımdı.
Herkes kınadığı yerden sınanır, hiç şaşmaz, bu böyledir. Bir gün birinin başına gelir, belki ilerde duyarsınız.
Yaşınız büyük diye de kabullenmek istememişler. Ahlakları zaten belli, yoruma gerek yok.
Böyle bir adama geri dönmeyin bir daha sakın.
Kendinizi kurtarma yoluna girdiğiniz için tebrik ediyorum. Siz ve bütün anneler güçlüsünüz buna inanıyorum.
Allah yardımcınız olsun, işinizi kolay kılsın.

Erkeklerdeki bu bakış açısını anlayamıyorum, bu kadar saygısızlık yaptıkları kadınların onlara karşı hala aynı sevgi ve saygı bağı içerisinde kalabileceklerini nasıl düşünüyorlar? Sizin konunuzdaydı dimi "lan teneke" ifadesi. Okuduğumdan beri kalbimi kırıyor sizi tanımam eşinizi tanımam ama içim acıdı. Sen kadına lan teneke diyeceksin ve sonra iki gün sonra hadi geldim barışalım ben yan odada otururum ses çıkarmam zaten bir aya da sen yumuşarsın hesabı. Aklım almıyor gerçekten almıyor.

İnanın öyle oldu. Bir kac defa dedi hatta. Ben ilkokulda dahi kimse benimle bu şekilde konuşmadı,bu sokak ağzı bana göre değil demiştim oysa ki.

Boşanmayalim diye ikna etmeye çalıştıktan sonra Dilekce safhasında çok aşırı igrenclesti. Bu kadar demez dediğim her seyi de dedi.

Konu sahibi, umarım çok daha güzel günler görürsün. Bu pislikler ikinci evliliklerinde de mi böyle oluyorlar, çok merak ediyorum.

Konu sahibi, umarım çok daha güzel günler görürsün. Bu pislikler ikinci evliliklerinde de mi böyle oluyorlar, çok merak ediyorum.
inanın bilmiyorum bu görüşe göre sırf ilk boşanma kadın yüzündendi diye göstermek için 2.ye melek olabilirler ama ne kadar kendilerini saklayabilirler bilmiyorum. Benimki iki sene boyunca evlenene kadar çok başarılı sakladı. Hatta hamile olana kadar. Bence hamile artık gidemez düşündüğü için gerçek yüzünü gösterdi. Kesin olarak davayı acacagimi soyledikten sonra da geri dönüşü olmadı artık

Kölelik yaparken öf bile demedigim insanlar neler dicek bana, korkuyorum. Düşmekten korkuyorum. Bir düşersem kalkamamaktan korkuyorum.
Herkes her şeyi söyler. İspatlayamadıkları her şey onların iftiraları olarak kalacak. Bir de eşinizin 2. Evliliği mi

Sizin konunuzu okurken bir yerden sonra artık kendimi sıkmışım, nefesimi tutmuşum farketmeden. Devlette mühendisim yazdığınızı okuyunca rahat bir nefes aldım. Çok şükür ki kimseye eyvallahınız olmayacak, güzel kızınızla da çok güzel bir bağınız olduğu anlaşılıyor. Sizi kızın babasız kaldı vs. diye manipüle etmelerine izin vermeyin, bizim toplumumuz sefer böyle akıllar vermeyi. Babasının annesine böyle konuştuğu bir evliliği örnek alacağına, sizin sevginizle huzurla büyüsün. Güzel günler umuyorum ki size çok yakındır..

Onların amacı sizi psikolojik olarak zarara uğratmak. Siz dik durun, duruşunuz onları yıksın.
Alsın baksın bakalım elin çocuklarına nasıl bakabilecek o yeni yetme . Hepsi laf olsun torba dolsun. Eski eşiniz onun kıçına tekmeyi basınca anlar anyayı konyayı. Salak şey.

Ben para nedir ki elininkin kiri diyen, insan seven bir insandım. Bu süreçte anladım ki işim, maaşım benim en yakın arkadaşımmış. Hasta olduğumda paramla dışardan sıcak çorba söyleyebilmekmiş.
Sevgi her şeyi guzellestirir tüm kötüleri iyi eder sanıyordum. Ama kabul etmekte lazımmış. Kötü insanlar vardır..
Kızımın Allah'a şükür sağında, solunda, arkasında, önünde hep ben olucam ama gerçek dünyayı da ona anlatıcam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…