Bat'ı kasımın ilk günleri olan hanımlar, gelin bebişlerimizi birlikte bekleyelim!!!

Yumurtlamadan (ovulasyon) adete kadar hangi belirtileri yaşadınız ve hamile misiniz?

• Ankete Katılan
    54
gaz sancisi yok bende ama sürekli bir kasik agrisi var yaa
bende bir kac ay sonra gidicem doktoraa
ve genelde sag kasikta daha cok agri var
bende de kasık ağrısı oldu 3 haftadır şimdi de adet sancısı gibi geliyor arada. benim bi oğlum var, hani hamileyim desem ona hamileyken hiç böyle olmadı öğrendikten sonra olmuştu yani 4 - 5 haftalıkken hayırlısı ya belkide bebiş vardır. yoksa da enfeksiyon falan vardır o da tedavi olunmazsa zor hamile kalınır

evde karşılaşıyomusunuz pekiii:44:

Gececi olduğu zamanlar biraz nadir de olsa karşılaşıyoz bazı günler hiç karşılaşmıyoz... :44::44::44: bi de kocacım ısrarla kızlara sor onlar bilir dedi (kızlar da siz oluyosunuz bu arada sizin cevaplarınıza itimatı tam) En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK o yüzden kocamın size danışmak istediği bi soru var :KK1::KK1::KK1:

Son düzenleme:
Gececi olduğu zamanlar biraz nadir de olsa karşılaşıyoz bazı günler hiç karşılaşmıyoz... :44::44::44: bi de kocacım ısrarla kızlara sor onlar bilir dedi (kızlar da siz oluyosunuz bu arada sizin cevaplarınızda itimatı tam) En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK o yüzden kocamın size danışmak istediği bi soru var :KK1::KK1::KK1:

o uyurken sen evde oluyosan uyandır kaç dk iş :)
yada o seni uyandırsın bul bi yolunu :KK1::KK1:

ne sormak istiyomuş

o uyurken sen evde oluyosan uyandır kaç dk iş :)
yada o seni uyandırsın bul bi yolunu :KK1::KK1:

ne sormak istiyomuş

Tamam ben şu çift çizgiyi bi göreyim hayırlısıyla bi ovulasyonum olsun da gerekirse okula gitmem heheheee:KK1::KK1::KK1:

Kocişimin sorusu:benim adetim normalde 35günde bir 7gün sürüyo... Hani doktor gecikmeli olduğu zamanlar ovulasyon olmuyo dedi demiştim yaa, erken olduğunda hiç bi sorun yok dedi demiştim yaa, kocam da diyo ki acaba senin normal düzeninde hiç mi ovulasyonun olmuyo.....

Tamam ben şu çift çizgiyi bi göreyim hayırlısıyla bi ovulasyonum olsun da gerekirse okula gitmem heheheee:KK1::KK1::KK1:

Kocişimin sorusu:benim adetim normalde 35günde bir 7gün sürüyo... Hani doktor gecikmeli olduğu zamanlar ovulasyon olmuyo dedi demiştim yaa, erken olduğunda hiç bi sorun yok dedi demiştim yaa, kocam da diyo ki acaba senin normal düzeninde hiç mi ovulasyonun olmuyo.....

dur ben bunu bi araştırıyım....

dur ben bunu bi araştırıyım....

Ben de sabahtandır bakıyorum okuyorum ama hiç tam cevap alamadım... eğer öyleyse biz bu zmana kadar boşuna deniyoz...
Oyy canımın benim yaaa saolasın bugünün benim derdimle geçti dur ben de sana dua ediyim: Allahımmm sen mujumun işlerini rast getir, ona sağlıklı mı sağlıklı, sıhhatli mi sıhhatli nur topundan da nurlu en hayırlısından bir evlat nasip et... Amiinnnnnnn :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

Son düzenleme:

bak bunu buldum "

Ortalama olarak adetinin başlangıcından itibaren tam ortasındaki günlere denk geliyor. 33-34 günde bir olyorsan ve bu hep böyleyse sen her ihtimale karşı adetinin ilk gününden itibaren sayarak 15. veya 16. günden itibaren 1 haftayı iyi değerlendir. "

Ben de sabahtandır bakıyorum okuyorum ama hiç tam cevap alamadım... eğer öyleyse biz bu zmana kadar boşuna deniyoz...
Oyy canımın benim yaaa saolasın bugünün benim derdimle geçti dur ben de sana dua ediyim: Allahımmm sen mujumun işlerini rast getir, ona sağlıklı mı sağlıklı, sıhhatli mi sıhhatli nur topundan da nurlu en hayırlısından bir evlat nasip et... Amiinnnnnnn :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

canım benim kalbini temiz tut olucak.

ov. testi yapamıyosan ateş ölç her gün ama normal yumurtlama dönemi adetin başlangıç gününden itibaren 14-15. günler oluyo

bakkkkkkkkkkkkkkk bi yorum buldum ......

gibi 35 gün sürüyo ve bu gebe kalmak için bi sorun değil; sadece adet düzenin bçyle çünkü biraz geç yunurtluyosun dedi doktor. ve ben hiç beklemeden daha ilk denemede hamile kaldım 2 hamileliğimde de; biliyosun birini kaybettim eylül ayında; 3 ay korundum ve 3. ayımda gene hamile aldım, şimdi 3 aylık hamileyim çok şükür. ben adetin 24. gününde kaldım hamile her ikisinde. bence sende 22, 24, 26. günlerinde denemelisin. inşallah alırız en kısa zamanda haberlerini. ama sakın stres yapma olmaz mı acaba diye.

bak bunu buldum "

Ortalama olarak adetinin başlangıcından itibaren tam ortasındaki günlere denk geliyor. 33-34 günde bir olyorsan ve bu hep böyleyse sen her ihtimale karşı adetinin ilk gününden itibaren sayarak 15. veya 16. günden itibaren 1 haftayı iyi değerlendir. "

Hımmmm... Çünkü ben bu kez adetimin ertesi günü ovulasyon testi yapmaya başladım... Abarttım biraz biliyorum ama elim alışsın diye o kadar erken yapmaya başladım:KK1::KK1: ama henüz hiç Tyi göremedim sadece şu son 2gündür yoka yakın siliklikte görüyorum hepsi bu... Ama her ihtimale karşı değerlendirmek gerekir doğru diyosun.... :44::44::44:

bende de kasık ağrısı oldu 3 haftadır şimdi de adet sancısı gibi geliyor arada. benim bi oğlum var, hani hamileyim desem ona hamileyken hiç böyle olmadı öğrendikten sonra olmuştu yani 4 - 5 haftalıkken hayırlısı ya belkide bebiş vardır. yoksa da enfeksiyon falan vardır o da tedavi olunmazsa zor hamile kalınır

inşallah enfeksiyon degildirrr
enfeksiyonda başka ne gibi belirtiler var acaba kasinma vs durumu varmidir ki :KK43:
bende sukur yok

Son düzenleme:
Hımmmm... Çünkü ben bu kez adetimin ertesi günü ovulasyon testi yapmaya başladım... Abarttım biraz biliyorum ama elim alışsın diye o kadar erken yapmaya başladım:KK1::KK1: ama henüz hiç Tyi göremedim sadece şu son 2gündür yoka yakın siliklikte görüyorum hepsi bu... Ama her ihtimale karşı değerlendirmek gerekir doğru diyosun.... :44::44::44:

son yorumu yapan arkadaş, ocakda form açmış nasıl yumurtluyorum diye :KK70: martta hamile kalmış. 34. günde bir regl oluyomuş 17. gün yumurtlamışş. ov. testiyle sabitlemiş

son yorumu yapan arkadaş, ocakda form açmış nasıl yumurtluyorum diye :KK70: martta hamile kalmış. 34. günde bir regl oluyomuş 17. gün yumurtlamışş. ov. testiyle sabitlemiş

Dur ben de nasıl yumurtlayamıyorum diye açıyım topik belki bana da uğurlu gelir heheee:KK1::KK1::KK1: du bakalım ben de sabitlicem ama bi de şu dangalak adetim düzene girse mutlu olcam yani.... :KK35::KK37::KK37:

inşallah enfeksiyon degildirrr
enfeksiyonda başka ne gibi belirtiler var acaba kasinma vs durumu varmidir ki :KK43:
bende sukur yok

aslında kaşınma yanma vs oluyo ve beraberinde kasık ağrıları varsa enfeksiyon oluyormuş bende de olmadı ama adetten hemen sonra gideceğim çünkü beni çok rahatsız etti resmen yumurtalarım ağrıdı felaket kasık batmaları oldu. Belki de hamilesindir sen

bende 8'i diye hesapladım, yumurtlama dönemi içinde olmalısın ama çok vaktin yok, bugünü yarını iyi değerlendir

Mujummm koca yok nasıl değerlendiriyimmm :KK52::KK52::KK52::KK52: ama elimden geleni yapcam bende sen merak etme :KK1::KK1::KK1::KK1: bak ben de ne buldum kafamda iyice netleşti... Diyo ki jinekolog: yumurtlama olmazsa geç başlar, normale göre daha uzun sürer, ay içerisinde adetmiş gibi düzensiz kanamalar olabilir... Normal düzenli adetlerde mutlaka yumurtlama olur. ----
Yani buna göre ben mutlaka yumurtluyom, çünkü ben geç de olsam erken de olsam hep 7günü hiç şaşmıyo benim miktar da hep aynı... Ayrıca ben 6ay öncesine kadar da hep çok dakik hasta olurdum yani düzenli normalde...

Yuppiiiiii demek ki ben yumurtluyorummmm :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Mujummm koca yok nasıl değerlendiriyimmm :KK52::KK52::KK52::KK52: ama elimden geleni yapcam bende sen merak etme :KK1::KK1::KK1::KK1: bak ben de ne buldum kafamda iyice netleşti... Diyo ki jinekolog: yumurtlama olmazsa geç başlar, normale göre daha uzun sürer, ay içerisinde adetmiş gibi düzensiz kanamalar olabilir... Normal düzenli adetlerde mutlaka yumurtlama olur. ----
Yani buna göre ben mutlaka yumurtluyom, çünkü ben geç de olsam erken de olsam hep 7günü hiç şaşmıyo benim miktar da hep aynı... Ayrıca ben 6ay öncesine kadar da hep çok dakik hasta olurdum yani düzenli normalde...

Yuppiiiiii demek ki ben yumurtluyorummmm :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

tabii ki yumurtluyosunnnn gıdak gıdak :KK53::KK53::KK53::KK52::KK52::KK52::KK52:

bak görüyüm seni şu pis doktora inat, iyi çalış, :KK19:

tabii ki yumurtluyosunnnn gıdak gıdak :KK53::KK53::KK53::KK52::KK52::KK52::KK52:

bak görüyüm seni şu pis doktora inat, iyi çalış, :KK19:

Geçen sefer hastalığım geciktiği zamanlar 45.günde olmuştu yani onu baz alarak hesaplarsam gecikti diye, o zaman benim yumurtlamam muhtemelen ayın 8veya 9unda olucak... Yani daha nerdeyse 10gün var yumurtlamama.... :KK1::KK1::KK1: vay anasını beeeeeeehhhhhhh :KK1::KK1: sayısalcı gibi işlem yapıyom gordünnn mü mujumm :KK1::KK1::KK1: benim adet zamanım gelince geçti günüm falan diye yazarsam beni uyar mujum tamam mı beni heveslenme diye:KK1::KK1: çünkü muhtemelen ben bu ay 10 gün kadar geç olucam... Yai ayın 12si değil de 22sine falan sarkabilir...:KK31::KK31::KK31:

X