Gebeliğe Hazırlık BAT Mayıs 2018 Bekleyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Soğan kürünün ikinci asamasındayım bat günüm 27 mayıs aşırı batma ve göğüs hassasiyetim var bu gün ki test sonucu yine negatif hayirlisiyla bi olsa artik

Bence gayette olabilir canım... seni boşa umutlandirmak istemem ama hamile olabilirsin bence... kan testi yaptir

Size hikayemi anlatiyorum
Sabah kalktim memelerimin hassasiyeti belirgin artmis ama öyle böyle degil dokunamiyorum 2-3 adettir de hic hassasiyt olmaz bende...
5 gün de gecmis adet baktim bise yok
Karin sisligim, kötü kokulara hassasiyetim var midem bulanio kokulara karsi...
Kadin dogumcum cumaya kadar olmazsan gel demisti..Mesaj atti 12 gibi 17 ye kadar ordaymis tamam gelirim dedim, bu aksam kutlama yapariz ne güzel dedim...bir keyifliyim bir keyifliyim sormayin...14 gibi disardayim ve hissettim...Mens oldum dedim ama olamaz diyorum inanamiyorum yani bugün mü bu saatte mi tam kadin dogum doktoruna giderken mi ...Lavaboya gidene kadsr gene umut vardi icimde ama maalesef mens oldum...Kadin dogum randevumu da iptal ettirdim...
Ben hep hayirlisini diledim, hayirlisi ile sagliklisiyla olsun dedim olmuyor olmadigi gibi sanki benimle dalga geciliyor...Bana hic psikolojik kendin yapoyorsun demeyin...Hicbir semptomu ben uydurmadim...Bu olaylardan sıkıldım..dalga gecilir gibi olaylar yasamakgan sıkıldım...cocuk olsa da yok kesesi yok kalp atisi yok osu busu sıkıldım kendimi bu strese sokmayacagim herkesin cocugu olmasina gerek yok
Ben artik cocuk istemiyorum kizlar isteyen herkese nasip olur İnşallah

Cnm aynı seyleri bizlerde yani çoğumuz yaşıyor her seferinde bu son diyip yine aynı belirtileri yaşayıp hüsrana uğradığımı biliyorum 5 gün süren reglim 1 gün sürdü kahrengi oldu bitti oda bugün yine test yaptım yine negatif biz bence kafaya cok takıyoruz cocuk olaun diye stres tüm hormonları etkiliyo ister istemez bugün kac saat agladigimi bilmem benim arkadaşım benden önce evlendi 1.5 sene her gün aynı şeyi yaşadı ağladı yerlere yattı en son kafadan silcem kendime zarar veriyorum dedi işe bile girdi oyalanıyım diye 2 ay sonra duydum ki hamile yani biz gercekten takıyoruz takılmıcak bisey değil ama hormonlar aşırı etkileniyo böyle de hayırlısı olsun hepimiz hakkında insallah

Valla bundan sonra umrumda degil kafaya takioyoruz da bilmem ne de olacak olanin oluyor valla..Hic adetim gecikmezdi benim hic genc kizligimdan beri hic gecikmezdi...
Valla artik hormonlar ne oluyorsa olsun ben cocuktan vazgectim korunacağim bundan sonra olmasin diye...

Amin canım Rabbim isteyen herkese versin

Haklisin kuzum bisey diyemem yine de hakkinda hayirlisi olsun sen yine de teglin bitince test yaptır kan testi biz iki kardrsiz annem ikimizin üstüne 2 ay adet görmüs yine bi bak derim

adetin gectimi?

Canım benim çevremde bir çok arkadasımın yakınımın bir kaç sene sonra oldu. Hatta benm ilk gebeliğimde o arkadaslarımdan birine söyledim bana sorduğu soru “kaçıncı denemende tuttu” dedi. Ertesi gün düşük yaptım. Çocuğu oldu ama o kafada takıntısından kurtulamamış. Bir kez olmadı ya taktı taktı taktı en son babasını kaybetmişti amann dedi 2 ay sonra hamile kaldı. Psikolojimiz hormonlarımızı çok etkiliyor. Bence hiç bir kadın eşiyle “çocuk için” ilişkiye girmemeli. Youtube da sebibebi diye bir youtuber var. Onun tüp bebek ve gebelik olayının üzerine çektiği bir video var. Lütfen izleyin. Orada biraz uzun bir seyahate çıkıyor artık salmış çocuk olmaz zaten düşüncesinde. Bunun ilk sebebi ovulasyon döneminden çok uzak bir zaman. Ve dönüşte tüp bebek tedavisi için reglini bekliyor ama gelmiyor çünkü hamile kalıyor. Önce çevremizdeki insanların sağlığı yerinde mi evet yerinde o zaman bazışeyleri oluruna bırakmak lazım. Unutmayın Allahtan ümit asla kesilmez. Sizin için hepiniz için dualar ediyorum. Lütfen hayatınızı çocuk için endexlemeyin. Zamanı gelince olacak Allah’ın izniyle

Ben 5 yillik evliyim bu ekime kadat hic cocuk istemedim hem de hic korunmaya cok da dikkate ettim
Ekimde bir kimyasal oldu.
Kasimda da oldu ama 6 haftalikken kurtaj oldum gelismemisti.
Simdi deniyoruz olmuyor.
Takinti o bu su gecti artik
Her ay dalga gecilir gibi buari yasamaktan biktim ben
Oldugunda da gene dalga gecilir gibi saglikli mi ilweliyor ona takilacaz
Ya doktorum cumaya kadar olmazsa cuma gel bakalim dedi 2 saat sonra doktora gidecem mens oluyorum bu nasil bir dünya..
Neyse ya dedigim gibi esim de cok israrci degil olmazsa olmasin diyor ben zaten artik hic olmasini istemiyorum karar da verdik bundan sonra korunacagiz zaten 30 yasindayim cocuksuz da yasanabilir bence

Üzülmeyin lütfen 30 yaş çok genç vazgeçmek için hayatı akışına bırakın sürekli bu duyguyla yaşamak vücudumuzu ister istemez şartlandırmış oluyoruz beynimizde bize oyun oynuyor bende aynısını yaşadım hamileyim sanıyorum her seferinde sinirlerim bozuluyor bende sürekli kendimi dinlemekten yoruldum inanın şimdi şey diyeceksiniz insanın midesi bulanırmı falan bulanıyo valla bana boş öğürme bile geliyo ortada çocuk yok şaka gibi ama hepimiz anlıyoruz sizi ister korunun ister korunmayın ama bu durumu atın kafanızdan biraz vücudunuzu da beyninizi de dinlendirin yaz geliyor tadını çıkarın. Ve herkesin gerçekten çocugu olmak zorunda degil tabi umarım olur ama hayat çocuğumuz yok diye de kendimizi kapatalım dünyaya demek değil Allah yazmışsa zaten olacak ol demişse boşverin hayatınızın keyfini çıkarın

Hayatimin keyfini cikariyorum
Inanin cok da yogun ve kafa mesguliyetli bir isim var ama bu adet donemleri olan belirtiler beni buna cekio hicbirini ben yapmiyorum e durup duruken adetim gecikince belirtilerim olunca umutlaniyorum olmayinca da büyuk hayal.kirikligi ben kendimi yonlendirmiyorum olaylar yonlendiriyor neden böyle oluyor onu da anlamiyorum
Tum cevremdeki arkadaslarim benden kcuuckler de benden buyukler de hamile kaldi cocuk dogurdular
Benim de istedigim dönemde bi tanidik 45 yasinda hamile kaldi bunlar da ister istemwx uzuyor
Bir arkadasim en buyuk korkusu cocuk sahibi olmakti evlenecegi kisiye de demis kabul etmisti cocuk güya korunuyorlardi kiz hamile kalmis
Simdi de hüngür hüngür agliyor esinden dolayi aldirtamiyor da olana bak biz istiyoruz yok
Dedigim gibi artik takmiyorum olursa olur olmazsa olmaz kismini da gectim
Olmasin diye korunmaya baslayacaz..

Canım benim kendini zamana bırak. 30 yaş çok erken böyle umutsuz olmak için. Artık şimdi kızlar 30 yaşında yeni evleniyor. Yaşadıklarını anlıyorum ama yapacak bir şey yok. Kendine yeni bir başlangıç yap. Sanki yeni evlenmişsin gibi. Korunma ama umursama da bebek olayını elden geldiği kadar. Bir de böyle dene. Rabbim seni sınıyor. En güZel zamanda en güZel şekilde verecek inşallah. Vermek istemeseydi, istemek vermezdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…