Bana bir akıl verin.. kayınvalidem :(

Bence ne anneanne ne babaanne sizin çocuğunuza bakmak zorunda değil.onlar kendileri dünyaya çocuk getirmiş ve bakmışlar buyutmusler.hic olmazsa çocuğunuz kreş yaşına gelinceye kadar çocuğunuza kendiniz bakın.

Kv çocuk bakmak zorunda değil. Hala da değil. Ben de 30 yaşındayım neredeyse. Kardeşim yok ama olsa ve yeğenim olsa ona bakmak istemem. Herkesin işi gücü var kendine göre. Benim de annem diyor torunuma olsun bakarım diye. Bakar da ama ne gerek var? Kaç yaşında kadın. Çocuğunu doğurdu ve büyüttü. Kv de aynı şekilde. Artık onların rahat etmesi lazım. Hayatın keyfini onlar çıkaracak. Hakettiler çünkü. Eğer maddi durumunuz yoksa da bunları hesaba katacaktınız. Kuzenim 37 sinde ve yeni oldu çocuğu çünkü şartları yeni olgunlaştı. Hem kendileri hem çocuk rahat.

Yerden göğe kadar haklısınız. Ben yeğenime bakmıştım. Halbuki babanesi vardı ve evleri yanyana idi üstelik. Paylaşamadık yeğenimi. Tatlı bir rekabete girmiştik. Sizin pek şansınız yokmuş. Zor durumda kalmışsınız.

Sizin çocuk yapmadan önce ekonomik durumunuzu ayarlamanız gerekirdi. Bu şekilde birilerine sorumluluk yüklemeniz doğru değil. Anneniz de keşke sadece sevse, bakmasa. Hangi insan 50 yaşından sonra çocuk bakmak ister ki ?

Bir de yemek demişsiniz, şok oldum ya öyle birşey olabilir mi insan utanır bir kere yaşlı başlı insan hergün yemek mi yapacak.

İii de niye insanlara sizin çocuğunuza bakmak zorundalarmış gibi davranıyosunuz? Sevgiyle büyütesiniz varsa her akşam işten gelince götürün madem.

Bence bir tane güvenilir bakıcı bul kendi annene de kızına baksın babanneye güvenme

Hay agzina saglik anlamak mumkun degil bu dusunce yapisini
Yahu ben 39 yasindayim bebegime bakarken zorlaniyorum 55 yasindaki kadin nasil zorlanmasin
İyide ne yapsın kadın şimdi. Şu zamanda iş bulmak çok zor, işten mi ayrılsın. Ne yapacağı belli olmayan tanımadığı yabancı birine mi emanet etsin çocuğu? Amcamın torununa bakıcısı hep iğne batırıp korkutmuş. Çocuğun öğrendiği ilk cümle cıs cıs olmuş. Neler duyuyoruz daha kötü! Babanenin sevdiği halde bakmaya üşendiği torununa, para karşılığında bakacak kişi nasıl muamele eder kim bilebilir. Neden böyle bir travmayı çocuk yaşasın. Babane kahve içecek diye mi? Temizlik yapacak diye mi? Torunu daha önemli değil mi bu durumda. Çok ilginç gerçekten. Kadıncağız zor durumda kalmış evet. Yakınlar zor zamanlarda destek olmadıktan sonra uzak olsunlar zaten.

Hanimefendi 2 cocugumu da bakiciyla buyuttum
Her bakici tasvir ettiginiz gibi kotu degil
Bende calisan bir kadinim , kimseye isten ayril demem ama kendi annemden bile cocuklarim konusunda bir beklentim yok
Bu da benim gorusum , annem omru boyunca calismis artik emekli ve dinlenme zamani kalkip bu yasinda ona cocuklarima bak diyemem , demedim de
Bir kere 3 hafta bakmasi gerekti yorgunluktan yatak dosek hasta oldu , benim ne hakkim var anneme bunu yasatmaya ?
Herkesin aile yapisi , yasadiklari farkli , ben boyle dusunuyorum cok sukur cocuklarimda , annemde , bende gayet mutluyuz bakicili hayatla

Ayrica kv bakmam dememis , yardimci tut demis , bakicidan endise ediyorsa birakir xoxugu kv sinin evine , bakici da orda bakar hem kv de goz kulak olmus olur kadinla cocuga , atla deve degil bu

Siz de onlara bakmayın denmiş,
Allah kimseyi elden ayaktan düşürmesin, ama yanlış hesap yapıyorsunuz yada anne değilsiniz, bir çocuk hangi emeklerle yetişiyor bihabersiniz.

Ana-baba hakkı size baktığı için var. Anneniz sizi 9 ay karnında taşıdı, emzirdi, hastalandığınızda geceledi, gaz sancınız var diye sabahlara kadar kucağında pışpışladı etti, yedirdi, giydirdi, okula gönderdi, ergenliğinizi, kaprislerinizi çekti... okuttu, iş-güç sahibi oldunuz vs...

Bunların hakkını bile ödeyemez durumda iken bir de torun baktırmaya çalışıyorsunuz.
Üstelik bunları unutup toruna bakmazsa sizde ona bakmayın diyorsunuz.
Ailelerimize bakacak olma sebebimiz bizim üzerimizde olan emekleri. Torunlarına bakmaları degil.

Üstelik duygusal olarak insan her yaşta kendini çocuk bakmaya hazır hissedemez.
Ben çoçuğumun isteklerini karşılayacak enerji bulamadığımda içime öküz oturuyor resmen.
Yetemedigim vicdan azabı yada fazladan izlediğim 1 saat çizgi film beni gece uyutmuyor.
Torunum içinde aman boşver diyemeyeceğime göre bu kadar duygusal yükü de o yaşta istememem gayet normal. Enerjim olduğu kadar sever, oynar, gezdiririm, ama öyle bir sorumluluk almam.

size tek soylicegim "bakmak zorunda degil" kendinizi bukadar kurup durmayın bu konuda anneniz bakıyor belkii kafası kaldırıyor ama kv nin kafası kaldırmıyor olabilir bu onu sevmedigi anlamına gelmez . ben de ev hanımıyım mesela bir isim olur bırakırken bile cekinirim yani acaba yorulcakmi edicekmi diye hani o yaşta ki her insan kafası musait olmuyo emin olun.

Bunların tartışılması bile tuhaf geliyor bana.

On
Oncelikle allah kolaylik versin hem çocuk bakımı icin hem de bencil insanlarla görüşmek zorunda olduğunuz için. .evet ben de diğer tüm arkadaşlar gibi annelerin torun bakması zorunluluğu olmadığınà inanıyorum tıpkı sizin gibi..ama aile olmak zor zamanları beraber atlatmayı gerektirir. .diyelim o hastalandı 3 ay yardıma ihtiyacı var eğer siz de diyorsanız banane, diyecek lafım yok az bile demis kayinvalide niz ;ama benim hissettiğim demeyemeğini z yönünde. .Tabiki her şey karşılıklı olmamalı aile içinde ;ama durum bunu gerektiriyorsa siz de zamanı geldiğinde aynı şekil yaklasirsiniz..çözüme gelince ben şöyle yapardım. .öncelikle daha mesafeli olurdum ama asla küs gibi değil çünkü haklı iken haksız olursun..ikincisi çocuğuma kimseye baktir Maz ücretsiz izni mi alır oturur dum. .azıcık asım kaygısı z başım. .sonra da kreş. .

Arkadaslarin coguna katiliyorum,kesinlikle bakmak zorunda degil,yemek yapmak zorunda da degil..Cocuk sizin cocugunuz ve sorumlu sizsiniz..En iyisi bir bakici tutun,hem cocugunuza bakar hem de annenize yardimci olur(kendi annenize) Cünkü anneniz de hasta olmus onun da size ihtiyaci vardir sonucta..

İnsanın ömrü çocuklarını ve torunlarını büyütecek kadardır. Anne genç olduğu için çalışır büyük anne torunlara bakar. Bu eski topluluklarda böyleydi.
Şimdi durumlar çok farklı modern toplumlar olduk ama nedense bunu yazasım geldi.

Ben okey masasına takıldım yalnız..
Hasta olsa gelinim bak bana demeye çekinmez gibi..
İşte o zaman okey 3'lün gelsin baksın sana denilesi bir durum

Şuraya bir yaşlı anketi açmak lazım çocuğa bakmak zorunda değil diyen kaç kişi yaşlıya bakmak zorunda değil der acaba merak etmeden alamıyorum kendimi?
Ona da huzur evi mi diyecek millet

Ben okey masasına takıldım yalnız..
Hasta olsa gelinim bak bana demeye çekinmez gibi..
İşte o zaman okey 3'lün gelsin baksın sana denilesi bir durum
Okey ve evde yapılan günlük temizlik torundan daha önemli bazı babaneler için demek ki. Onların çocukları da kendi kendine büyümüştür. İhmal edilmişlerdir. Böyle düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum. Ben babane olsam torunuma da bakardım. Eğer öyle istiyorsa gelinimi yedirir, içirir evine öyle gönderirdim. Gelinimin bana sevgiyle, eline sağlık anne demesi hayatıma okeyden daha çok anlam katardı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…