Bana bir akıl verin.. kayınvalidem :(

Bu şartlarda çalışmam ve kesinlikle çocuğuma kreş yaşı gelene kadar kendim bakarım net.

Birde bu çıktı, büyük anneler toruna bakmak zorunda değil. Niye ya hu insanlık öldü mü? Bu durumda yaşlandıkları zaman onlarda ilgi bakım beklemesinler, gitsinler huzur evine. Tam çoluğu çocuğu büyütmüş evlendirmişim rahat edecekken kv kp bakmam o zaman bende. İkiside aynı mantık oluyor çünkü.

Hay ağzınıza sağlık. İnsanın en yakınları da zor günde yardım etmeyecekse o yakınlar da bir gün zor gününde yardım beklemesin hiç. Gelin bana bakmıyor diye ortaya düşmesin.

Evet kimse kimseye bakmaz zorunda degil fakat aile olmak diye de bir kavram var. Konu sahibi 3 ay kadar diye belitmis kaldi ki 3 ay idare edilemeyecek bir zaman degil.
Zor zamanlarda yardimci olunmayacaksa aile kavraminin da bir anlami da kalmiyor.

Kayınvalideniz çocuklarını büyütmüş zaten
55 yaşında olabilir dinç olabilir ama bakmak zorunda değil.
Torunu olması başka sevmesi başka ama bakması bambaşka
Severek isteyerek bakan yok mu elbette var
Ama bebeği yaparken annem yardımcı olur kayınvalidem bakıverir gibi düşünerek yapmamak lazım
Hele ki işten gelince size yemek yapmasını içten içe istemeniz beklemeniz bile çok garip.
Siz bir yetişkin ve bir ebeveynsiniz
Zaten bu durumunuzun gerektirdiklerini yapabilmeniz gerekiyor kimseden beklemeden.
Yapabileceğiniz en mantıklı şey bir bakıcı tutmak. Sonuçta gönülsüz bakan bir babaanneden ise ücretli bir çalışan daha çok işinize yarar
3 yaşına gelince de kreş.
Annenizi de daha fazla yormayın, o da hastaymış ameliyattan sonra bile bakmasın derim.

Siz kizinizin sevgi ile büyümesi pesinde degilsiniz. Siz acikcasi kapris yapiyorsunuz. "Benim annem bakiyorsa, kv'de bakacak" mantigindasiniz. Ve bu yüzden hirs yapiyorsunuz. Konuya hirsinizdan dolayi görümceyi halayi bile dahil ediyorsunuz. Acikcasi ben bile sizi antipatik buldum. Eminim o ayni elektrigi kv'dede aliyordur ve kadinin bakacagi olsa bile sirf sizin beklentilerinizden dolayi bakmak istemez.

Ha bu arada herkes annesinde kv'desinde aksam yemegi yemez. Calisiyorsaniz kendiniz icin calisiyorsunuz. Calisiyorsunuz diye acinacak hale gelmiyorsunuz. Hafta sonu yemek yapip , buzluga atabilirsiniz. Bir siz, bir esiniz yemek yapabilirsiniz. Disardan yemek siparis edebilirsiniz. Demem o ki, yetiskin insanlarsiniz, bir zahmet yemegide kendiniz düsünün.

Burada bi haksızlık varsa o da sizin annenize yaptığınız haksızlık.
Kayınvalideniz bakmak zorunda değil belli ki bakmakta istemiyor.
Kadın istediğini yapar siz ona sormadınız çocuk yaparken. O da size sormuyor keyf çatarken.
Ha kayınvalideniz bu kadar ilgisizkem sin evladınızın bütün sorumluluğunu kendi annenize yüklemişsiniz.
Ya bakıcı tutun ya da işi bırakın. Başka alternatifiniz yok.

Bence kayınvalideniz beklenti içine girmiş gibi geliyor para diyememiş direk bakıcı felan demiş.Bir miktar para verebilirseniz zevkle bakacaktır.İlla ki bu parayla baktırmak değil anneniz de olsa bakanıun gönlünü hoş tutmaktır.Ayrıca devlet destegi vardı büyükannelerin çocuga bakması için ücret felan ödenecekti araştırabilirsiniz.

Yarisina kadar okudum. Kv nizde temizlik takintisi olabilir. Ayrica cocuga anne bakmakla yükümlüdür. Ikincisi de baskalari hazir yemek yiyor diye böyle bir beklenti olusturmayin. Siz annesiniz yani bir insandan birinci derecede sorumlusunuz. Güclü ve cözüm bulan bir birey olmaniz lazim.
1- yillik izninizi kullanin
2- esiniz yillik izin kullansin
3-bakici tutun
4- krese yazdirin
(Burda isten ayrilin vardi sildim . Bu zamanda issizlik zor )
6- home ofis gibi bir seyle evden calisabiliyorsaniz bu imkani zorlayin
7- cocugunuzu ise götürün
8- kv yi unutun
9- anneniz size yardim ediyor ondan da hazir yemek beklemeyin siz ona yemek yapin bir kac zaman :*
10- Kolay gelsin kadinlar güclüdür yaparsiniz

Bir klasik algı;kız annesi yapmak zorunda,erkek annesi lütfederse..
Yerinizde olsam bakıcı titup annemi de yanıma alırdım,tabi o da istiyorsa..

kimse bakmak zorunda değil diye yorumlar gelse de
Kayınvalide biraz fedakarlık gösterebilir
Konu sahibinin annesi keyfine bakmıyordur
Hadi bakıcı parası verilmesin kızıma faydam dokunsun diye sabır gösteriyordur kadın
Herkesin annesi bakarken zorlanır

Kayınvalidenin de öz oğlu öz torunu
Okey oynadığına göre sağlığı yerinde ve geçici bir süreliğine bakabilir

Yemek konusuna katılmıyorum konu sahibine
Yapmayan yoksa evinde yapsın yemeğini
Bu dert değil
Kayınvalide lafa gelince seviyorum diyorsa
İnsan sevdiği için de bazı zorluklara katlanır

Benimde annem kızıma bakıyor
Kaç kere söyledim istersen kreşe vereyim diye
Hayır diyor
Zorlanıyor mı evet
Ama benim için evladı için katlanıyor
Allah'ın bin kere razı olsun
Allah başımdan eksik etmesin annemi

Bence bebeği annene gönder. Bir yardımcıyla anlaş. Ücreti detayları vs konuşarak yardımcıdan hem annene hem de bebeğe bakması konusunda ücret ödersin. İş çıkışı da bebeği alır evine geçersin. Hem annenin hem senin işin görülür gözün de arkada kalmaz. İlçe olduğu için çok masraflı olmaz ama. Bilemedim nasıl fikir aklıma bu geldi

Insanlar kendi cocuklarina bakmak zorunda ama torunlarina bakmak zorunda degiller gercekten bu boyle oncesinde size bununla ilgili soz verdiyse haklisiniz ama boyle birsey konusulmadiysa karsi tarafa birsey de diyemezsiniz anneniz bakabilmis guzel birsey ama herkes ayni sabiri fedakarligi gosteremez calisan annelerin kimseye guvenmeyip en basindan bakici durumunu ayarlamasi kendi acilarindan daha sikintisiz olur kimseden beklentiye girmemek cok daha iyi ya da isten cikip bakacaksiniz kayinvalide bakamiyorsa yapacak baska birsey yok

55 yaş çok da yaşlı değil bence. Hanımlar belki uç bir örnek ama ben boşandım ve oğluma 58 yaşındaki babam bakıyor. Dedesiyle 7 saat geçiriyor oğlum. Benim yüzümden annemle olan düzeni bozuldu. Bu fedakarlığı herkes yapmak zorunda değil ama kv kısa süreli de bakamıyorsa biraz kaba olacak ama yemişim onun babaanneliğini ...

Benim annem de insan sonuçta diyorsunuz da, size söz mü verdiler çocuk yapın muhakkak bakarız diye. Ben anlamıyorum arkadaş senin hayat standardın bir tık yüksekte olacak diye neden dinlenme çağındaki insanlara bakıcılık misyonu şak diye yapıştırılıyor. Çocuğu yapmadan önce bakmanın planını yapmazsanız faturayı böyle anaya babaya kesersiniz tabi. Ben de olsam 55 yaşımda hergün okey oynar kahve içer keyif yapardım. O kendi anneliğini yapmış çocuğunu size koca olacak yaşa getirmiş. Kimse 55 yaşında tekrar anne rolüne sokulamaz.

bir de ne oluyor biliyor musunuz işten dönünce pişmiş yemek yiyemiyorum da yazmış ya la

Hic ugrasma kv bak falan diye bakici bul annenin yaninda baksin

Kayinvalidenizin tam rahat olacağı zamanda ona böyle sorumluluk yüklemek ve günlük hayatta neler yaptığıyla ilgilenmeniz hiç doğru değil. Ayrıca torununa bakmak istememesi sevmiyor olduğunu da göstermez.
Ben de ileriki yaşlarımda kimsenin sorumluluğunu almayı düşünmüyorum. Ama ben olsam çalışıp çalışmadığınızla da ilgilenmezdim. Herkes kendi hayatını yaşasın ve kimse kimseden bir beklenti içinde olmasın. Şu anda da bu şekilde yaşıyorum.

tabiki değiller
Bana şu mantık çok saçma geliyor annem baktı kayınvalide de baksın YOk çocuğuma baksınlar yok sevmeyi biliyorlar vs vs o kadar mantıksız ki siz o çocuğu anneniz kayınvalideniz baksın diye mi soğurdunuz da sürekli birilerine baktırma peşindesiniz insanlar gelmiş 50 yaşına bu saatten sonra rahat etmeyeceklerse ne zaman edecekler oldu dışarı çıkmasın bakıcılık yapsınlar
Tabiki onlar sevecek siz bakacaksınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…