Bana bir akıl verin.. kayınvalidem :(

Canımın içi... 3 ay bakar mısın diyorum evime kadın tutarsan bakarım diyor.. buradaki haksızlığı göremiyorsan aile olma kavramını tam olarak anlamamışsın diyorum
Madem cocugun babaanne dede sevgisiyle buyumesini istiyorsun ki oyle yazmissin onceki mesajlarinda o halde kv ye arada temizlige yardimci tutmanda sakinca yok. bakici parasinin yaninda daha az kalir

Kadin cocuga bakarken ev islerini yetistiremeyecegini dusunuyorsa bu konuda da hakli olabilir.

Sonucta herkesin 19 aylik bir cocuga tahammulu. Ev isi yemek cocuk vs konularina ayni anda hakim olmasi ayni olamaz. Sizin anneniz hepsini yapar da baska bir kadin yapamaz mesela.

Biraz da bu pencereden bakin ..

Bence herseyin sizin istediginiz gibi olmasini istiyorsunuz.

Son düzenleme:
Bana yardımcı kadın tutarsınızdan sonrasını okumadım. Hem çok uzun hem de bu kadar beklenti içinde olmanız, kv bakmak zorundaymış gibi davranmanız rahatsız etti. Kayınvalideye güvenerek mi çocuk yaptınız? :/ yazının devamında var mı bilmiyorum ama arada kadının gönlünü hoş etseniz daha istekli olur diye düşünüyorum.

Bence liseden okul oncesi mezuni bi kizla anlasabilirsiniz genc oldugu icin bebeginizle iyi anlasir cok fazla para da istemez annenizde basinda durur. Ben calissaydim planim buydu. Annenizde cocukla yorulmaz yemek yapabilir. Ama bence anne ve kv cok beklenti içine girmeyin. Herkes kendi çocuğuna bakmakla yükümlü.

sen okadına baktırırkende hasta olursun istemediğin seyleri yapar bence beklentiyi kes mutlu ol . biz napalım ne babamne ne anane bakmıyor baska sehirdeyiz.mecbur kaldım calısmaya basladım. biri illaki bulunur

Birilerinin yemek yapmasi ve cocuk olunca bakmasina guvenerek mi evlendiniz ve yaptiniz bu cocugu?

Anneniz isterse sacini supurge etsin. Ayagina paspas olsun. Isterse ömrünü yollara sersin. Istiyordur ve yapiyordur. (Tabii zorla yaptirmiyorsaniz) Bu asla kayinvalidenizin yapmasini gerektirmez.

Ameliyatli kadin nasil bakacak ki? Mecbur bakici tutacaksiniz zaten. Yok ameliyatli annenize cocuk baktiracaksaniz kayinvalidenizden evvel kendi degerlerinizi sorgulayin.

Bir de sosyal mesaj ekleyeyim; yiyecegi yemegi denklestiremeyen insanlar evlenip cocuk yapmasin bence.

Bastan sonra bana yanlis geldi dusunceleriniz.Anneniz bakmis olabilir zorunlulugu yok.Kayinvalideniz sizin cocugunuza bakmak zorunda degil.Size yemek yapmak zorunda degil.Yaparsa lutf eder yapmazsa da ayip etmez. 55yasindaki kadin asiri da genc degil.Benim annemde cocuklarimi cok seviyor ama seslerine tahalmmulu kalmiyor bazen .18aylikken koydum bnde cocuklari bakiciya birsey olmadi.Rahat etmezse iciniz bir suru cozum var.Arife herkesin isi olur olmasa da mesgul olur gereksiz trip atmayin. Bence kv okey saatlerine takilacaginiza akilci bir cozum olarak bakici arayin akraba komsudan.

Canımın içi... 3 ay bakar mısın diyorum evime kadın tutarsan bakarım diyor.. buradaki haksızlığı göremiyorsan aile olma kavramını tam olarak anlamamışsın diyorum

Ben burda valla haksizlik gormuyorum.
Size ters gelen durum olabilir. Mantiginiza aile yapiniza uymaz vesaire. Ama haksizlik nerede?
Annenizin karsiliksiz bakmasini ama kayinvalidenizin karsilik beklemesini mi kastettiniz haksizlik olarak?
Oyleyse o is oyle olmuyor. Anneniz gonullu bakmis. Kayinvalideniz bakmak zorunda degil.
Bakacaksa karsilik da bekler.

Bazı sırf eleştiri olsun diye yazanlar mı var bu forumda?

Bu da yeni moda oldu. Alacaginiz farkli goruslerden fikirlere acik degilseniz boyle bir forumda konu acmayin.

Bence burada sirf elestri olsun diye yazanlar yok da siz sirf kayinvalide diye kadinin okey oynamasini ve pazarini bile elestirmissiniz.

Canim, ben bu tip konularda hep ayni seyi soyluyorum. En iyisi bakici. Ben oglumu biraktigim zaman 2.5 aylikti. Su an 14 aylik ve cok mutlu bir cocuk. Inan bana 19 aylik cocukta bir terslik olup olmadigini cok rahat anlarsin.

Haksizlik konusuna gelince annen ve kayinvaliden farkli kisilik yapilarindalar, dolayisiyla ikisini ayni kefeye koymamalisin.

Bence bakici tut, hem ev isine yardim eder hem cocuga bakar, sen de kimseye minnet etmezsin.

Kızıma annem baktığı dönem anneme bakıcı tuttum. Sonuçta belli bir yaşta insanlar. Bünyeleri herşeyi yapmak için uygun değil.

Bazı sırf eleştiri olsun diye yazanlar mı var bu forumda?
NE alakası var şimdi bununla
Şayet buraya sadece siz haklısın yazsınlar istiyorsan o zaman konuda bunu belirt
Ama yok fikir istiyorsan olumlu olumsuz herşeyi dinlemek zorundasın
Kaldı ki haksızsın bence de niye bu kadar beklenti içindesin YOk yemek yapmıyorlar bilmem ne niye yapsınlar ne zorunlulukları var
Madem iyi kazanıyorsun tut bi bakıcı hem annene yardımcı olur hem çocuğuna bakar

Ben sizi haklı buldum .Bende aile tanımı zor zamandada ihtiyaç duyulduğu her anda da birbirine destek olmakdır.hemde koşulsuz beklentisiz.kv diniz cidden bencil .Sizin için yapmak istemiyorsa bile Oğlu ve torunu için 3 aylık idare edebilir ,erteleyebilir bi süre işlerini.Ki Anneniz zaten bakmış destek göstermiş bu zamana kadar. Hem madem oğlu evi geçindirmekde zorlanıyor.sizde çalışmak zorundasınız .Kv Bakması lazım toruna.yada maddi destek çıksınlar siz çıkın işden kendi çocuğunuza bakarsınız evinizde. Hem işden ayrılmanızı istemeyip hemde çalış demesi kolay geliyo nedense. Ya ücretsiz izne çıkın bi süre evinizde bakın çocuğunuza eşiniz herhalde temel ihiyaçlarınızı karşılayabilecek kadar maaşı varsa tabi . Yada annenizi getirin eve haftada 2 gün yardımcı çağırın eve.

Kızlar herkese merhaba. 19 aylık kızım var ellerinizden öper. Çalışan anneyim. Çok yoğun ve yorucu işim var. Annemin tek çocuğuyum. Babam yok. Kızım doğduğundan beri annem yardımcı oluyor bakıyor hergün. Fakat annemin önemli bir rahatsızlığı çıktı. Eylül 14ünde ameliyat olacak. En az 3 gün yoğun bakım, en az 7 gün normal odada toplam 10 gün hastanede kalacak. Ameliyattan sonra da ağır kaldırması, iş yapması yasak. Tabi annemi bir heyecan sardı gün yaklaştıkça. Ameliyattan evvel biraz kafa dinlemek istiyor. Çocuk bakmak zor iş sonuçta. Yoruluyor da.
Biz.. yani biz derken annem ve ben hatta eşim de dahil olmak üzere kayınvalideme söylüyoruz. Bugün bakar mısın yarın bakar mısın..gibi günlük kısa programlar yapıyoruz. Kısa kısa bakıyor. Kendisi ev hanımı. Bütün gün sabahtan önce ev temizler, kocasıyla kahvesini içer, sitede arkadaşlarıyla 13:00-17:00 arası kesinnnn okey oynar. Akşam çıkar yemeğini yapar. Eşiyle oturur yer yatar, sabah kalkar. Bu arada kendisi genç. 55 yaşında ve çok sağlıklı maşallah. Bizim kıza bakacağı gün mutlaka bir iş uydurur. Ama bugün evde temizlik var, ama bugün misafirim var, ama bugün pazara çıkmam lazım... baktığı gün olunca da almaya gideriz sürekli dırdır. Evimin işi vardı da yetiştiremedim de baban da aç kaldı adamcağız da bir kahve içemedik çocuk hiç durmadı da. Ama benim annem de insan sonuçta onun da aynı ihtiyaçları var. Pazar, temizlik, dinlenmek, misafir gibi..
Dün kayınvalideme dedim ki.. anne bugün kıza sen bakar mısın? Annemin de arife günü biraz evi toparlaması lazımmış, hem alışverişe de çıkmamız lazım kadının evinde birşey yok bayram önümüz dedim. Aaa kızım bizde de temizlik var bugün bakamam dedi. O an resmen durdum durdum ama resmen gözlerimden kan fışkırdı sinirimden. Hiçbirşey demedim ama içimde bomba patladı sanki. Gözlerimin beyazına resmen kan oturmuş.
Bu sabah bayram için gittik evine. Ya dün de hiç elimiz iş görmedi. Oturduk biz de bugüne bıraktık temizliği kahvaltıdan sonra ortalığı silip süpürücez demesiyle benim ağlamam bir oldu. Dayanamıyorum ya resmen haksızlık yapıyor. Oradan konu konuya bağlandı bütün düşündüklerimi söyledim bayram günü. Kayınpederim de konuya girdi tabi öyle ortada konuşulunca. Bütün kelimelerin sonunda dedim ki... Yarından itibaren en az 3 ay annem iyi olana kadar bu bebeye bakar mısınız ben bunun cevabını duymak ve gelecek programımı yapmak iatiyorum dedim. Kayınvalidem dedi ki: kız bende olunca ben hiç evimin işini yapamıyorum, benim de bir evim var, ben kıza bakarım ev işleri için de bana yardımcı kadın tutarsanız bakarım dedi ;(
Bu nasıl annelik? Nasıl babaannelik? Üstelik ilk ve tek torunları. Lafa gelince çok seviyorlar ama bakıma gelince yoklar.
Bu arada, biz eşimle işten döndüğümüzde diğer şanslı çiftler gibi annemizde kayınvalidemizde pişmiş yemek yiyemiyoruz. Bizi düşünen yok o konuda. Annem zaten yapmıyor yapamıyor, kayınvalidemin de öyle bir destek olma düşüncesi yok. O yorgunlukla çocuğu kucakla eve gel, o arada evde yemek pişir veya dünden kalanı ısıt derken akşam yemeklerimizde de doğru dürüst yemek yiyemiyoruz. Yani diyeceğim o ki..kayınvalidem öyle akşamları bizi yemeğe de çağırmaz. Anca haftasonu davet havasında görümcem kaynım da geldiğinde sofralar kurar çağırır.
İşi bırakacağımı söyledim sabah. Çok bozuldular. Hem işi bırakma, hem çocuğa annem baksın, hem herkesin yüzü gülsün olmuyor.
Biz İlçede yaşıyoruz. Oturduğumuz yerde kreş bakımevi vs var ama 3 yaş altı almıyorlar. Şehire göndermem gerekiyor. İmkansız tabi. Eve bakıcı gelse diyorum..henüz kızım konuşmaya başlamadan yabancı birine emanet etmek bana çok korkutucu geliyor. Lütfen bakıcıya evladını teslim eden anneler kırılmasın. Bizzat onlardan görüş bekliyorum. Kızıma ufak bir kötülük yapılsa bana söyleyemez bile. Belki 6 ay sonra herşey daha rahat olur.
Birçoğunuzun diyeceği gibi, benim de aynı fikirde olduğum gibi..herkes torun çocuk bakmak zorunda değil. Ama burada büyük bir haksızlık yapılıyor..
ne yapacağımı şaşırdım. Annemin ameliyat ve iyileşme sürecinde kayınvalideme bırakıp evine de temizlik işlerine yardımcı kadın tutmalı mıyım? Bu konuda kayvalideme güvenemiyorum. Heran benim işim çıktı bu hafta yokum falan deme ihtimali çok yüksek. Daha önce çok defa yaptı. Kadın tutsam bile işten izin al gel diyebilir bana. Yoksa evde bakıcı mı? Yoksa annem bizim evimize yerleşse, kızım gene anneannesiyle kalsa, eve de hem ev işi hem bakım işi yapacak bir kadın mı alsam? Tabi bunların hepsi para demek. Bir de bu bütçeyi ayarlamak var. Hem çok üzülüyorum, hem çok kızıyorum. Bana bir akıl verin ben ne yapayım?
bu babanneler hep aynı olmak zorunda mı :KK12:Canım benim tavsiyem kavınvalidenden ümidi kes illa ki bi bahane bulur güzel de bir tavır almanı ve mesafeli davranmanı tavsiye ederim eğer izne ayrılma şansın varsa ücretli ya da ücretsiz ayrıl kendin bak eğer yoksa evine bakıcı al ama annen yanında olsun kesinlikle hiç güvenemiyorum insanlara sende sakın güvenme evinin temziliğini de artık yapabildiğin kadar yaparsın .

Benim iki çocuğuma annem ve kardeşim baktı. Bir talepleri olmadığı halde kardeşimin isteğe bağlı sigortasını ödedim. Allah ikisinden de razı olsun.
Ama ben büyük konuşmayayım torun falan bakmam. Kendimde o gücü ve isteği bulamıyorum.
O nedenle çocuk bakmak istemeyene saygım var.

Eyvallah kendi çocuğumuzun sorumluluğu kendimizin olsun. Babaanne Anneanne vb bilumum akrabalardan beklentiye girmeyelim amenna.
Ama eğer babaanneden annemin nekahet döneminde bebeğime bakar mısın diye bi soru soruyorsan bu sürenin azlığı Yen'i bi bakıcı için hem gereksiz hem de uyum sürecini zorlaştıracağını düşünüyorsan babaanneden belli bir süreliğine beklentiye girebilirsin
Ben bunda herhangi bi keyfiyet durumu sezmedim. Aksine mecburiyet söz konusu. İnsanlar dara düşerler ve ailelerinden yardım beklerler bu kadar basit
Ama bunun dışında bence kalıcı olarak anne ve bakıcı senin için daha uygun

Kızlar herkese merhaba. 19 aylık kızım var ellerinizden öper. Çalışan anneyim. Çok yoğun ve yorucu işim var. Annemin tek çocuğuyum. Babam yok. Kızım doğduğundan beri annem yardımcı oluyor bakıyor hergün. Fakat annemin önemli bir rahatsızlığı çıktı. Eylül 14ünde ameliyat olacak. En az 3 gün yoğun bakım, en az 7 gün normal odada toplam 10 gün hastanede kalacak. Ameliyattan sonra da ağır kaldırması, iş yapması yasak. Tabi annemi bir heyecan sardı gün yaklaştıkça. Ameliyattan evvel biraz kafa dinlemek istiyor. Çocuk bakmak zor iş sonuçta. Yoruluyor da.
Biz.. yani biz derken annem ve ben hatta eşim de dahil olmak üzere kayınvalideme söylüyoruz. Bugün bakar mısın yarın bakar mısın..gibi günlük kısa programlar yapıyoruz. Kısa kısa bakıyor. Kendisi ev hanımı. Bütün gün sabahtan önce ev temizler, kocasıyla kahvesini içer, sitede arkadaşlarıyla 13:00-17:00 arası kesinnnn okey oynar. Akşam çıkar yemeğini yapar. Eşiyle oturur yer yatar, sabah kalkar. Bu arada kendisi genç. 55 yaşında ve çok sağlıklı maşallah. Bizim kıza bakacağı gün mutlaka bir iş uydurur. Ama bugün evde temizlik var, ama bugün misafirim var, ama bugün pazara çıkmam lazım... baktığı gün olunca da almaya gideriz sürekli dırdır. Evimin işi vardı da yetiştiremedim de baban da aç kaldı adamcağız da bir kahve içemedik çocuk hiç durmadı da. Ama benim annem de insan sonuçta onun da aynı ihtiyaçları var. Pazar, temizlik, dinlenmek, misafir gibi..
Dün kayınvalideme dedim ki.. anne bugün kıza sen bakar mısın? Annemin de arife günü biraz evi toparlaması lazımmış, hem alışverişe de çıkmamız lazım kadının evinde birşey yok bayram önümüz dedim. Aaa kızım bizde de temizlik var bugün bakamam dedi. O an resmen durdum durdum ama resmen gözlerimden kan fışkırdı sinirimden. Hiçbirşey demedim ama içimde bomba patladı sanki. Gözlerimin beyazına resmen kan oturmuş.
Bu sabah bayram için gittik evine. Ya dün de hiç elimiz iş görmedi. Oturduk biz de bugüne bıraktık temizliği kahvaltıdan sonra ortalığı silip süpürücez demesiyle benim ağlamam bir oldu. Dayanamıyorum ya resmen haksızlık yapıyor. Oradan konu konuya bağlandı bütün düşündüklerimi söyledim bayram günü. Kayınpederim de konuya girdi tabi öyle ortada konuşulunca. Bütün kelimelerin sonunda dedim ki... Yarından itibaren en az 3 ay annem iyi olana kadar bu bebeye bakar mısınız ben bunun cevabını duymak ve gelecek programımı yapmak iatiyorum dedim. Kayınvalidem dedi ki: kız bende olunca ben hiç evimin işini yapamıyorum, benim de bir evim var, ben kıza bakarım ev işleri için de bana yardımcı kadın tutarsanız bakarım dedi ;(
Bu nasıl annelik? Nasıl babaannelik? Üstelik ilk ve tek torunları. Lafa gelince çok seviyorlar ama bakıma gelince yoklar.
Bu arada, biz eşimle işten döndüğümüzde diğer şanslı çiftler gibi annemizde kayınvalidemizde pişmiş yemek yiyemiyoruz. Bizi düşünen yok o konuda. Annem zaten yapmıyor yapamıyor, kayınvalidemin de öyle bir destek olma düşüncesi yok. O yorgunlukla çocuğu kucakla eve gel, o arada evde yemek pişir veya dünden kalanı ısıt derken akşam yemeklerimizde de doğru dürüst yemek yiyemiyoruz. Yani diyeceğim o ki..kayınvalidem öyle akşamları bizi yemeğe de çağırmaz. Anca haftasonu davet havasında görümcem kaynım da geldiğinde sofralar kurar çağırır.
İşi bırakacağımı söyledim sabah. Çok bozuldular. Hem işi bırakma, hem çocuğa annem baksın, hem herkesin yüzü gülsün olmuyor.
Biz İlçede yaşıyoruz. Oturduğumuz yerde kreş bakımevi vs var ama 3 yaş altı almıyorlar. Şehire göndermem gerekiyor. İmkansız tabi. Eve bakıcı gelse diyorum..henüz kızım konuşmaya başlamadan yabancı birine emanet etmek bana çok korkutucu geliyor. Lütfen bakıcıya evladını teslim eden anneler kırılmasın. Bizzat onlardan görüş bekliyorum. Kızıma ufak bir kötülük yapılsa bana söyleyemez bile. Belki 6 ay sonra herşey daha rahat olur.
Birçoğunuzun diyeceği gibi, benim de aynı fikirde olduğum gibi..herkes torun çocuk bakmak zorunda değil. Ama burada büyük bir haksızlık yapılıyor..
ne yapacağımı şaşırdım. Annemin ameliyat ve iyileşme sürecinde kayınvalideme bırakıp evine de temizlik işlerine yardımcı kadın tutmalı mıyım? Bu konuda kayvalideme güvenemiyorum. Heran benim işim çıktı bu hafta yokum falan deme ihtimali çok yüksek. Daha önce çok defa yaptı. Kadın tutsam bile işten izin al gel diyebilir bana. Yoksa evde bakıcı mı? Yoksa annem bizim evimize yerleşse, kızım gene anneannesiyle kalsa, eve de hem ev işi hem bakım işi yapacak bir kadın mı alsam? Tabi bunların hepsi para demek. Bir de bu bütçeyi ayarlamak var. Hem çok üzülüyorum, hem çok kızıyorum. Bana bir akıl verin ben ne yapayım?

Anne bakamiyor KV bakmıyor bakıcı istemiyorsunuz kreş yok KV nin isteği çok çok saçma o zaman yapacağınız tek şey işten ayrılmak.

.belki 5 sene sonra hayatta yoklar onlar zamaninda cocuk yapmis buyutmusler herseyin vakti var. Bunlari neden onlarin elinden aliyorsunuz ? 55 yasinda insan sakinlik sukunet isteyebilir siz anne babasiniz gerekiyorsa isten cikin cocgunuza bakin.
Birincisi kimsenin yarina cikacagi garanti degilken bile 5 sene sonrasini dusunmenizi garipsedim

Ikincisi annelik babalik cocuklarini evlendiresiye kadarda surmuyor. Omur boyu bakilmayacak illaki cocuga belirli bi donem veya ay icin demis konu sahibi. Isten cik demeside kolay . Ne kadar borclari var ne sikinti cektiler biliyor musunuzda? Cok gaddarca yorumunuz .

Herkesin bi hayati varsa eger. dede ve babannenin basina bi is gelirsede konu sahibinin de bakamam edemem isim var demeye hakki var o zaman.ama o zaman koyu gelin etiketi yapistiriliyor orasi ayri

X