Bakire olmadan evlenip mutlu olan var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hem sasirdim, hem üzüldüm..insanin mutlu gününü böyle zehir ediyorlar sonra neden kirgin oldugunu da anlamiyorlar ama.

Aynen bende bıktım. Bu ülkedeki ne kizlardan ne erkeklerden bı halt olmaz.

bide şu var ilk gece malum gelin adayı heycan dorukta bekaret var hayatında ilk kez ilişki yasiyacak heycan var kan derdi var çarşaf derdi var varda var yani
bütün bu heycan yaşarken erkeğin ilişkiye girememe sorunu da olabiliyor bunları da duyuyoruz ama bunlar nedense konuşulmaz aile içinde kalır gider
ama gelin bakire çıkmazsa ertesi gün aileye gönderilir elaleme denir o gelinin hayatı karatilir
mesele namus oolur kimsenin yüzüne bakamaz olur ne yazık ki

Bizim kültürde sükür carsaf olayi yok. Bir tanidigim anlatmisti: Bir dügüne gitmiş. Kalacagi eve de gelin ve damat getirilmis. Yatak odaya tikmislar. Onlar "isi" bitirene kadar kapinin önünde kadinlar oturup beklemis carsafi. Düsünebiliyormusunuz. Ilk gecen ve kapinin önünde sülalenin yarisi. Allahtan bizde böyle birsey yok. Yoksa hepsini kovalamak zorunda kaldirdik

Nerde beklediler tam olarak ya. nasıl oldu ay inanılmaz ya.

Valla bu zihniyetin son kalintilari bunlar. Z kusagi ve sonrasinin umrunda bile degil bu dusunceler.
Z kuşağı daha rahat eş adayı da dedi önemli ama dedi sonra düşündün20 sene sonra belki hiç önemi bile kalmayacak aslında empati yeteceğim gelişmemiş biri ama işte ailesinden dolayı belki öyle olmuş

Ailenin beyne işlediği kodlardan dolayı sanırım saçma düşünüyorum ne bilim herkes te bir namus. Söyleyişi var anlamadım gitti büyüklerden kaynaklı biraZda

Ya artik su bekaret ile ilgili konulardan biktik. Gercekten. Dizilerde bile bekaret korsesi. Ya elalelem uzaya gidiyor biz hala zar meselesiyle ugrasiyoruz. Konu sahibi bakirelik senin icin bu kadar onemliyse neden birliktelik yasadin? E yasadin neden ezikmissiniz gibi davraniyorsun? Sende eksilen ne var ki? Sen yine ayni sen degilmisin? Karsi taraf cok mu masum sanki?
Kadinlar ne olur gozunuzu seveyim ya kendinizi bu kadar degersizlestirmeyin.

Ahhhh Allah'ım bikaç sayfa atladım hepsini okuyamadım neler okudum bennn

Ailenin beyne işlediği kodlardan dolayı sanırım saçma düşünüyorum ne bilim herkes te bir namus. Söyleyişi var anlamadım gitti büyüklerden kaynaklı biraZda

Benim merak ettiğim bu şekilde yetişip rahatça nasıl cinsel ilişkiye girebildiniz? Hani bir sürü kadın sırf bu şeyler yüzünden vajinismus bile oluyor ya evli olduğu halde. Yaşınız mı küçüktü? Evleniriz diye mi düşündünüz?
İlişki yaşayıp sonradan bu kadar korkmak garip geldi bana.
Benim de eşim ilk değildi evet. Ama ben ona ağzını açtırmazdım.

Aslında çok şey aşıldı hala zar meselesi aşılmadı ne garip demi bunu da biz yapıyoruz herkes haklı görüşlerini destekliyorum ama kimse çıkıp bir açıklama yapmadan evlenmiyor ki buna cesaretimiz yok neden bayan hesap vermek zorunda kalıyor ya da öyle düşünüyor keşke hesap vermesek kendi geçmişimiz geçmişte kaldı diyebilsem

5 yıla yakın görüştüğüm kişi ile oldu aslında yaşayamadım ki ben de vajinısmjs oldum sadece kan geldi başka yok yani iğrendim

Sadece kan geldi tam yaşayamadım denedim vajinusmus olduğumu farkettim sonrada olmadı aslında birçok yakınlaşma olunca kendimi zaten bakire olarak hissetmedim zar olsa ne okur dedim

Baslıgı gorup geldim de..yok anacim yok.Bakire olmadan evlenen degil evliliğinde bu Dünya da huzur yüzü görmüyor! Zulumlerden zulüm begenile.Bekaretiyle gelin olanin yollarina güller ömrüne sürprizler seriliyordu..
Artik gercekten kendinize sunu yapmayi birakir misiniz? Onun yüzü düsmüsmüs sonra tamam demismis.Hadi o dogru yolu buldu diyelim ee??
Eeee siz??
Konu basligina inanan sizsiniz konu sahibi kimse degil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…