Bakire olmadan evlenip mutlu olan var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizlerin yaşı genç belki duymadınız ama bu çarşaf balkona bayrak gibi asılır, görmeyenler için kayınvalidenin sandığında saklanırmış, gelin görmeye gelenler kız mıydı diye sorunca çarşaf sandıktan çıkarılıp gösterilirmiş, ben kadını bu kadar aşağılayan adetlere karşıyım, hep karşı çıktım.
Sonra bu kadın ağaca bile çıkamaz bacağı ayrılır, hastalıktan ölse ayağını uzatamaz kimsenin yanında ayıp, hamile kalır bol elbise ile saklar neden çünkü ayıp.

Evlenecegi kisininin adetlerinde carsafi gosterme olayi varmis.

ben 8 yıl evvel van'a gittim kardeşim ordaydı

gittim evin damında dam diyorlar orda çatı yok dümdüz teras gibi bir şey
neyse çamaşır serilmiş akşam oldu çamaşır topaladılar ama büyük bir şey tam bir hafta durdu bu arada çamaşırlar seriliyor toplanıyor ama o büyük şey serili kalıyor aradan 15 gün geçti halen o şey ipte sallanıyor bahçede komşularla çay içiyoruz komşu dediki şu komşularda ne temizler bende dedim ki bana neyse ağzımdan çıktı iste
bir aya yakındır damda sallanan seyi niye almıyorlar madem temizler bence değiller dedim
bana tuhaf tuhaf baktılar ne oldu dedim oraya gelin geldi o çarşafı kırkı çıkana kadar durur adet

Içimden dedim ki adetinize tüküreyim
Ne iğrenç bir şey
Kocaya kanıtla aile büyüklerine kanıtla ve konuya komşuya kanıtla
Bayrak gibi kanlı çarşafı

Senden kanlı çarşaf bekleyen kayınbabaya az dilini çıkarsan aaaa ne ayıp diyorlar değil mi? Sigara içmen bile ayıptır şimdi yanında.
Aynen oyle ama sigara falan kullanmiyorum Allahtan☺️ yinede saygisizlik etmem hicbirzaman. Annem evin kotusu elin iyisinden binkat iyidir kızım derdi. Allah korusun bugun birsey olsa yine ana baba koşar iyide olsa kotude olsa. Esimi seviyorsam anne babasinada katlanmam lazim. Esim cok tersler lafı verir hemen ozaman bile icim sızliyo tamam sonucta bazen cok zorluyolar ama hakli bile olsa evladin ana babaya bagirmasi cok zoruma gidiyor benimde evladim var bana oyle davransa hosuma gidermi? Herkesi idare etmek cok zor bir durum. Hep boyle yetistirildim haklida olsan sen sus gelinlikle gittin kefenle cikarsin hep ezil ama sus sen kızsın o oglan yapar(erkek kardesim icin) Eger birgun kizim olursa herne yasarsa yasasin hicbirzaman kendini ezdirmemesini herzaman kendi ayaklari uzerinde durabilmesini bunun icin bir erkege ihtiyaci olmadigini ogretecegim ona. Okumasini ehliyet almasini haksizlik karsisinda hicbirzaman susmaması gerektigini ogretecegim. Yani benim annem bana ne ogrettiyse tam tersini ogretecegim ona..

Benim kuzenimin kayinvalidesi annesi arayip "Gözün aydin, kizin temiz cikti" dedi. 🦧 Onlarin yerine biz utandik. Bizim adetlerimizde ne kanli carsaf nede kirmizi kusak vardir
Teyzeniz ya da halanız bilemiyorum, dünüründen damat için temiz raporu aldı mı peki?
Büyük konuşmayayım bana böyle dünür denk gelmesin rezil ederim öyle telefonda falan da kalmaz bizzat gider yerinde cümle aleme rezil ederim.
Katibin Ruhu Katibin Ruhu valla doğru diyorsunuz, hep bize ayıp.

Teyzeniz ya da halanız bilemiyorum, dünüründen damat için temiz raporu aldı mı peki?
Büyük konuşmayayım bana böyle dünür denk gelmesin rezil ederim öyle telefonda falan da kalmaz bizzat gider yerinde cümle aleme rezil ederim.
Katibin Ruhu Katibin Ruhu valla doğru diyorsunuz, hep bize ayıp.

Bizim oralarda böyle seylerin ulu ortam konusulmasi ve sorgulanmasi ayip sayiliyor. Ne olup bitiyorsa eslerin arasinda kalmasi gerek diye. Teyzem o saskinlikla ne diyecegini bilememis. Allahtan benim esimin ailesi o kafada degil. Kirmizi kusak baglamak istemedigime ilk sasirsalar da karismadilar

Niye aciklama yapma ihtiyacı duydunuz ki? Ne gerek var yani? O size anlatir miydi eğer bakir olmasaydi? Insanin kendine ait sırları olmali kanaatindeyim. Kaldi ki, ayıp olacak birsey de degil. Günah sizin, sevap sizin, beden sizin, kime ne? Birde öyle ezilip büzülmeyin, rica ediyorum. Kendinizin ve yaptıklarınızın arkasinda durun lütfen. Siz yapmazsaniz kimse yapmaz bunu sizin için.
Söylemeseydim şimdi ilerde bana sorsa ne diyecektim diye düşündüm

Merak ettiğim için soruyorum.cevap verip vermemek size kalmış. Siz ve çevreniz hangi dine mensupsunuz? Cinsellik yasamayani ayıplarlar diyorsunuz da? Çünkü İslam dininde zina çok büyük günah. Sizde nasıl oluyor bilmem ama biz Müslümanlarda evlenmeden cinsellik düşünülemez.
Sizi ilgilendirmeyen bir dine mensuplar. Haa gerçekten günah mı? Saolun bu bilgi için efendim ha bu arada sitede dini konu ve yorum yasak

Gerçekten çevre önemli
Çevre kadar sizin kafa yapınızda önemli, çok kapalı ve tüm adetlere sıkı sıkıya bağlı bir semtte geçti çocukluğum, kızlara her şey ayıptı, biraz farklı davran hakkında olmadık iftiralar dedikodular dönerdi, eğer doğduğum yerin kafa yapısına uysaydım aynı onlar gibi düşünür ve yaşardım ama aklım onların yaşam biçimini reddetti, elimde çekirdeğim kimin kızı nerede, kaç kişiyle birlikte, kaçta dönmüş, ne giymiş konuşmak yerine karşılarında durdum, onlara göre marjinalim bana göre de olması gereken gibiyim, yaşam biçiminizi çevrenizin şekillendirmesine izin vermeyin, ne olursa olsun kendinize değer verin, değeriniz akıtacağınız kanla doğru orantılı değil karakterinizledir.

Son düzenleme:
Bizim oralarda böyle seylerin ulu ortam konusulmasi ve sorgulanmasi ayip sayiliyor. Ne olup bitiyorsa eslerin arasinda kalmasi gerek diye. Teyzem o saskinlikla ne diyecegini bilememis. Allahtan benim esimin ailesi o kafada degil. Kirmizi kusak baglamak istemedigime ilk sasirsalar da karismadilar
Kuşak demisken kayinvalidem gelinligin uzerine süslü kirmizi kurdalelerden almisti kina gecesi icin takim satilanlar varya eldiven duvak kusak ondan. Ama bizimkiler erkek kardesime normal bir kirmizi kusak baglattilar. Dugun salonunda kayinvalidem onu çözüp kendi aldigi süslüsünü baglamak istedi bizimkiler çıldırdı bagirdi cagirdi olacak işmi o kizimizın namusunun gostergesi kardesi bagladı ancak kocası çözer! Kayinvalidem diyor okadar özendim aldim gelinlige uydurdum bizimkiler diyor oyle gelin odasinda bir tartisma. Kimsede benim kizimin namusunu bir kurdaleye baglayacak kadar nasil bukadar kucuk düşürebiliriz yeni ailesine karşı demedi... Nedesem boş işte....

Neden daha önce cinsel ilişki yaşamış kadın anne olamıyor? Erkekler çatır çatır baba oluyor ama.
bütün bunların sebebi de kadınlar

kadınlar adet etraf elalem lafını çok sever
onlar için yasarlar çünkü kendileri için değil

İşin garip yanı ne biliyor musunuz? Ulu orta konuşmak ayıp ama çarşafı kadın erkek herkesin görebileceği balkonlara, damlara asmak ayıp değil.
Bir kıza cinsellik hakkında konuşmak anlatmak ayıp ama o kızın namusu kavga konusu olunca çarşafını herkesin içinde odanın ortasına atıp alın işte evlendiğinde kızdı demek ayıp değil.
Ayıp bile duruma göre şekil değiştiriyor.

Senin sorunun bakire olmaman değil. Senin sorunun yaptığın seçimin arkasında duramaman. İlk evlendiğimde 20 yaşında bakire değildim. Eşimle flört etmeye başladığımız ilk zamanlarda durumu söyledim. Kendi benden 2 yaş büyüktü, bakirdi. Üzüldü “keşke ilk beraber yaşasaydık” dedi. Ama kabullendi. Evliliğimiz 15 sene sürdü. Bu konu bir daha gündeme gelmedi. İkimizden başka bilen olmadı.
Bu bence hata değil, kirlenmek hiç değil. Senin tercihin. Hayatta ne seçim yaparsan yap arkasında dur. ✋🏻 Bu psikolojiyi atamaz isen evlenmen hem senin için hem de damat adayın için doğru olmaz. Herkesin hayattaki nihai hedefi mutlu olmak. Ama sen bu konuya saplanıp kalmışsın. Hayatı kendine zehir ediyorsun.

Öff her hafta açılmak zorunda mı bu içerikte konular.
Tamam herkes istediği konuyu açabilir de, bu da baydı yani.
Anket açar gibi kimin ne durumdayken evlendiğinden size ne? Herkesin yaşayışı başka iken.

Bakire olmayıp evlenip mutlu olan var.
Bakire olmayıp evlenip mutsuz olan var.
Bakire olup evlenip mutlu olan var.
Bakire olup evlenip mutsuz olan var.

Üşenmedim yazdım.
Kendiniz dışındaki insanların bekaret durumu sizin evliliğinizi etkilemez.
Bu sizin ve karşınızdaki adamın meselesi.
Hatta aslında sizin meseleniz.

Ben bakire evlendim.
Mutluyum.
Mutlu olmamın bakire olmamla bir alakası da yok zaten.
Benim yaşantıma göre evlilik dışı cinsellik bana ters.
Size ters değil mi?
Sizi kınayayım mı şimdi burda?
Faydası var mı?
Ya da evlilik öncesi cinsellik maceralarımı anlatıp, sakın sevişmeden evlenmeyin diyeyim?
Bunun faydası?
İçim şişiyor şu konularda

Kendinize güvenmediğiniz işlere kalkmayın. Sonra da böyle elin oğluna boyun bükmeyin.
Ya kendinize güvenin kimseye laf düşmesin.
Ya da yapmayın arkadaşım.

Haydi eyvallah sustum ben 😄😄🥴🥴
Evlilik öncesi cinselliği kınayanlarla , nasıl seviştiklerini ballandıra ballandıra anlatanlar iç şişirmekte yarışır bence 🥴

Son düzenleme:
Aileden yetişme tabular beynimin içine etmiş gibi
Evet etmis bence de, benim hic umuruma gelmedi, bana bunun muhabbetini yapacak adamla isim olmazdi, ben kizlik zarimla ölculecek, degeri artip azalacak muzayede esyasi degilim, bikbik yapan kafada ki adamla konusmam bile, sen rahat ol, bu konuda ezik hissedersen daha da cok ezerler

Daha önce de yazmışlar ama bakireliği bu kadar önemsiyorsanız neden sevişiyorsunuz yahu? Hayır yani bir de suçlu psikolojisine girmişsiniz adamın karşısında, bugün olmazsa yarın yüzünüze vurabilir. En azından yaptıysanız arkasında durun bu olayı kafanıza ne kadar çok kafaya taktığınızı belli etmeyin. Bir de anne olmak sanki sadece bakirelerin hakkıymış gibi konuşmuşsunuz. Tam çıldırmalık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X