Bakire olmadan evlenip mutlu olan var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
bu ülkede şu fakir edebiyatı
doğanın rızkını allah verir edebiyatı
bi de insan sevdiğine dokunamaz edebiyatı bitmedi gitti arkadaş
insan nasıl sevdiğine dokunamaz ya en çok ona dokunmak ister
yok seven kıyamaz yok elleyemez
öle de bi elliyolar ki merak buyurmayın

Biz böyle şeyleri aşamayız. Şu anda yaşamak zorunda olduğum yerde millet başka kızlarla gezip tozup anasının bulduğu kızla evleniyor. Adam daha evleneceği kadına karar veremiyor. Karar mekanizması diye bi şey yok. Öbür tarafta da yok ten uyumu yok mutlu evliliğin sırlarını anlatıyorlar. Bi de kızın ailesi de buna çanak tutuyor. Kız bulunuyor 1 ay içinde nişan yapıyorlar. Bulunan kız tipi de hep aynı. Farklı olanı kabul etmeyecekler asla belli. E erkekler de bunu biliyor. Gelsin mantık evlilikleri. Gelsin mutsuzluklar.

Hesabını veremeyeceğiniz şeyi yaşamayın olsun bitsin . Yaşadıysanız da arkasında durun . Ben inat ettim bakireyim evlenene kadar bu benim tercihim . Ama beni değerli ya da değersiz yapan şey bir zar değil .Mutluluğumun garantisi de değil . Dürüstçe söylemişsiniz ha bana kalsa böyle bir soru soran adamı o an terk ederim bakire olduğum halde . Bilemiyorum bu sadece benim özelim olmalı . Bu arada 30 yaşına kadar bir şey yaşamadıysa problem var diyenlere cevaban inanın o kadar fazla ki kadın erkek bu durumda olan . Tercih meselesi . Onemli olan aynı kafadan birini bulmak

çok üzüldüm yaa. 40 yaşındayım bizim çağımızda da vardı bu zihniyet hala var. içinde doğduğun ailenin, yetiştiğin toplumun kültürü insanı nasıl da zehirliyor, kendi ile barışık olmasını engelliyor. bence bu zehiri akıtmak için yardım alın. bu yardım ile hayatınızın geri kalanında mutlu olmak için farklı bakış açıları kazanırsınız. inanın dünya çok büyük. herkes sizin pencerenizden bakmıyor. biraz farklı pencerelerden bakmayı deneyin. böylece hem siz vizyonu geniş, özgüvenli, ne istediğini bilen, daha bilge bir insan olursunuz ve mutlu olursunuz en önemlisi. ayrıca kafayı daha faydalı önemli şeylerle meşkul edebilirsiniz böylece. çocuklarınıza da yol gösterici olursunuz.

cinselliği yasaklarsanız çocuklarınıza ve evliliğe kadar bekletirseniz sonuçları iyi olmayacaktır. biyolojiye karşı çıkamazsınız. çıkmaya çalışırsanız da hem fizyolojik olarak hem de ruhta hasar bırakır. yapılan araştırmalarda, ileri yaşa kadar cinselliği bastırılmış kişilerin çoğunluğunda cinsel hayatlarında sorun yaşandığı ortaya koyulmuş. erkeklerde erken boşalma ve sertleşememe, kadınlarda vajinusmus, orgazm olamama vs. gibi sıklıkla görülen sıkıntılar oluşmuş.

bırakın 15 yaşında elele tutuşsun yüzü kızarsın, 16-17 de belki bir buse kondurur, 18 den sonra da açılışı yapsınlar bence. çocukları eğitirken sevişme diye değil de sevmeyi, sevmeden sevişmemeyi, bunun karşı tarafı incitebileceğini öğretmek daha doğru olur kanaatindeyim. doğanıza karşı çıkmayın, kurallı ve yasak cinselliği değil, insanı üzmemenin kurallarını öğretmek daha sağlıklı olur çocuklarımız için. çünkü siz ne kdr koyarsanız koyun o kurallar delinecek, çocuklara travma olacak dert olacak, hatta birileri bunu gelenek belleyip öldürecekler bakire çıkmayan kızlarını eşlerini, sonuçlar her yönden ağır olacak

Babasi mi kanli carsaf diye tutturduuu? Kusura bakmayin ama cok ahlaksizca bir davranis!
Evet öyle oldu ama durun ben size burdakilerin anladigini yazayim. Yok ben vajinama sürdügüm kanlı peceteyi illa al babana goster diye bogazina dayandim esimin hatta tüm sülalene goster dedim adamı sık bogaz ettim kesinlikle gostereceksin diye kimse kapimda kanli carsaf diye beklemedi yumruklayarak dayanmadi kapiya oylede bi ruh hastasiyim tutturdum al bunu goster tum sulalene diye

Cocugumla ilgili sizden akil alacak degilim. Bi mesaj vardi simdi bulamadim oglumla ilgili pis biseyler yazilmis ya varya Allah korkusu olmayan insandan herseyi beklersin. Siz sevisin evlatlarinizida oyle yetistirin sonra gelin bunu burda utanmadan konusun ama utanacak olan ben olayim. Rabbime cok sukur hayatimda hic zina yapmadim VE TERTEMİZ O BEYAZ GELİNLİGİN HAKKİNİ VEREREK ESİME GELDİM. Benim oglum Rabbime sukur akli basinda evlenmeden seks yapamazsa kafayi yemez sizi kirli dusuncelerinizle bas basa birakiyor ve simdiki gencler niye bu halde simdi daha iyi anliyorum boyle ebeveynler olduktan sonra daha cok goruruz parklarda kenarlarda koselerde utanmadan sıkılmadan öpüşüp koklaşanları. Ee nede olsa seks önemli tabi evlada aşılanması gereken cok önemli birsey. Benim oglum duzgun ahlakli olsunda gerisi kendiliginden gelir zaten. Allah akil fikir versin ne diyeyim. Hakaret edenleri gaale bile almiyorum Mune burda birsuru hakaret edilmis bana ama yasak bana gelmis kimseyede agzimi bozmadim okadar terbiyesize ragmen.

Mune burda birsuru hakaret edilmis bana ama yasak bana gelmis kimseyede agzimi bozmadim okadar terbiyesize ragmen.
Keşke üyelere mesaj yazmak yerine hakaret edilmiş dediğiniz yorumların altındaki Şikayet Et butonuna bassaydınız zira sitede sistem bu şekilde işliyor, kurallara uymayan konu ya da yorumların altındaki şikayet et butonuna basıyorsunuz, online olduğumuzda okuyup değerlendiriyoruz, kurallara aykırı bir yorumsa işlem yapıyoruz.

Bence asıl mesele. Kan gelip gelmemesi
bir HZ.ÖMERİN bir kıssası var okumanızı öneririm bu konuda iki kimse kimsenin namusuna laf söylemez

hâlâ aynı şeyi diyorsun

ben tertemiz geldim zina yapmadım ya tamam anladık siz tertemizsiniz kimse size pis demedi zaten
mevzu sizin temizliginiz değil niye anlamamakta ısrar ediyorsunuz
mevzu siz kendinizi temizim diye yuceltip ben sizin gibi değilim namusuma sahip çıktım demeniz
size ne hayır da size ne insanları yargılamak size düşmez
elli kere yazıldı yazdım insanların yasam tarzları kültürleri inançları farklı farklı herkes sizin gibi bir ailede yaşamıyor yaşasa dahi baskıdan bunalmış özgür olmak istiyor
herkesin kendine günahı sevabı
kocama temiz geldim kocama temiz geldim amma kocanız varmış iyiki bulmuşsunuz bir koca

bide ağzımı kimseye bozmadım diyorsun
öyle bi bozdun ki
şu yorum bile baştan ayağa ağzı bozuk şeylerle dolu

bide bu kadar büyük konuşma hayat suandan ibaret değil gelecek var oğluna kim ne dedi bilmem ama oğlunu da dillendiren sensin şuanda olduğu gibi

hayat insanı öyle bir kere getirir ki kinadigin şeyin içinde bulursun kendini

o büyük laflar öyle büyük lokmalar olur ki
sırtına vura vura ıkına ıkına o lokmaları yutarsin
o yüzden büyük konuşma kimseyide kınama insanları sorgulama yargılama

Ablacım sen ne anlatıyorsun ya günlerdir??
İnsanlar senin milattan önce 72646363 yılında kalmış düşüncelerini, garip hayatını okumak zorunda mı?
Bu forumda yazdığım en hadsiz yazı budur belki de.
Temiz geldim temiz geldim diyorsun e eşine temiz geldin eşin mi seni kirletti?
Senin söylediğinden bu çıkıyor çünkü.
Seks yapmak, sevişmek, öpüşmek, el ele tutuşmak kirlenmek değildir. İnsanlar senin düşüncene saygı duymuyor, çünkü sen insanları kışkırtmak için elinden geleni ardına koymuyorsun. Kanlı peçeteyi vajina ma sürüp eşime gösterdim hala o şaşkınlığımı hatırlar güleriz diyorsun, sen ağlanacak haline gülüyorsun buradakiler üzülüyor. O kan senden gelmeseydi zarın esnek olsaydı o minnoş kocan sana böyle iyi davranır mıydı acaba bir düşün bakalım??
Bir zahmet ufkunu genişlet, sana yanlış öğretildi diye yanlış düşünceleri devam ettirip çocuklarına aktarmak zorunda değilsin. Yok oğlum sevişmeden durabilir diyorsun, o sürtünüyorlar dediklerinin hepsinin ailesi senin düşünce yapına sahip insanlardan çıkıyor. Bir tanesi de çıkıp demiyor ki "ailem hiç tutucu değil çok modern o yüzden sürtündüm." istisnasız hepsinin ailesi evlilik öncesi cinselliğe karşı olan, bunu utanç verici olarak gören insanlar, hiç sekmedi bu zamana kadar.
Cinsellik bir ihtiyaçtır, ha yaşarsın ya da tercih etmezsin o ayrı ama insanlara hakaret edemezsin, buna hakkın yok.

Kaş yapayım derken göz çıkarmışsınız.

Ne yani oğlunuzun karşısına çıkan kızlar kendileri birey olduğu, haklari, duyguları olduğu, saygıyı hakettiği için değil de birilerinin kızı, bacısı olduğu için mi değer görmeli, "kullanılmamalı"

Katilmiyorum size. Ben evlenene kadar seks yapmadim diye evlendikten sonra hic bir sorun yasamadim. Hatta bu duyguyu en derinine kadar yasadim yasiyorumda. Boyle bir genelleme cok yanlis. Evlenmeden Yapmayan insan sorunlu degildir. Sizde bu ayrimciligi yapip durmayin

Oğlunuz konusunda da emin olmayın Benim eşim ailesinin tam zıttıdır. Sevişerek evlendik. Annesi de sizin kafada yazık, haberi yok biz evlenmeden kaçamak ne tatillere gittik Yaşadığımız şehir ailesinin şehrinden başkaydı illa bizde kalın dediler. Rahat edemeyiz dedik annesi ayılsa da bayılsa da gittik otelde kaldık

Bu zihniyetler yüzünden hala bir gram ilerleyemiyoruz.
Bu zihniyette yaşayıp, karşınızdaki adamlara da çok önemli gibi bir olay gibi lanse ediyorsunuz.
Sonra o adamlar size her şeyi yapma hakkını kendinde buluyorlar.
Bugün hala ölen kadınlar var.
Azıcık başınızı dik tutun.
Hayattaki her şey o bacak arasından gelecek kana bağlı değil.
Seks yapmak yemek, içmek kadar normal bu hayatta ama onları tabulaştıran sizin düşüncenizdeki insanlar.

Lütfen biraz modernleşin.

Eskiden beyaz gelinlik de yokmuş, o zaman neyin hakkını veriyorlarmış?

Biz de çocuklarımızı 18 ine geldiğinde kendi elimizle yatağa koymayacağız zaten. Sadece korumak için fanusa tıkmayacağız o kadar. Gezecekler, görecekler, arkadaşları olacak. Yeterli cinsel eğitimi, kendilerine değer vermeyi verdirmeyi öğreteceğiz , yok sürtündüm hamile kalır mıyım yok bakire değilim beni kabul ederler mi ah nasıl anne olacağım böyle diye vahlanmayacaklar, zar diktirme topiklerini doldurmayacaklar, dolayısıyla sizin oğlunuzun merhametine de ihtiyaçları kalmayacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…