Babamla konuşmam, Eşimin -bana göre- gereksiz triplenmesi

Bence demelisiniz. Sonra, e sen de istersin sandım, gitmem de demedin, bence senin de işine geldi, bebek bakarlar diye düşündün vs der.
Konuştuk aramızda, hiç öyle bir niyetimin olmadığını söyledim. Garibim öyle duygusal ki "bu da benim imtihanımmış" dedi üzülmedi değil ama kabul de etti. Zaten en baştan biz böyle anlaşmıştık, böyle devam edeceğiz

Dönek erkek modeli, baban aklına girer de o tarafa gitmeniz gerekir diye korkuyor.

İkiniz de memursanız kocan tek başına hiçbir yere gidemez bırak triplensin dursun. Ayrıca sakın çocuğa biz bakarız ayaklarına inanma, bakmadıkları gibi hayatının da içine ederler. Ben aile desteği olmadan büyüttüm çocuklarımı. Bakıcı tuttum, akşam dışarı çıkmak istediğimde bakıcıdan rica ettim ek para verdim, geldi baktı. Kimseye minnetin olmasın, tayin falan da isteme

Olmaz o iş, ilk gittikleri yerden çıkamazlar çünkü çocuklar büyüynce düzen değiştirmek çok zorlaşıyor. Ben şu an komşu ilçede çalışıp çok sevdiğim halde taşınamıyorum. Okulları kursları özel dersleri, büyük çocukla yer değiştirmek kâbus.

Zaten ben de çocuğuma kendim bakmak istiyorum. Evet zor olacak ama benim çocuğum, benim sorumluluğum. Ki eşimin de ben yardımcı olacağını düşünüyorum. Yaşadığım yerde tonla kreş var. Güvendiğim bir bakıcı abla var. O olmazsa az çok çevrem var, iyi birilerini bulurum diye ümit ediyorum.

Bir tek artık tek hiç çıkamayacak mıyız diye düşünüyordum. Siz ne güzel çözüm bulmuşsunuz. Öyle yaparım ben de gerektiğinde. Burda çekirdek aile çok daha mutlu olacağımıza eminim

Benim oglanlar da masallah diyeyim akıllı, laftan anlayan cocuklar,eltim kızından daha cok sıkıntı yasadı. Ona hiç belli olmuyor, sosyal medyada erkek cocuklara zorbalık içeren paylasımlarda bakmayın siz

Şimdi söyleme, tekrar yeri gelecektir. Şakayla karışık sokarsın

Benim oglanlar da masallah diyeyim akıllı, laftan anlayan cocuklar,eltim kızından daha cok sıkıntı yasadı. Ona hiç belli olmuyor, sosyal medyada erkek cocuklara zorbalık içeren paylasımlarda bakmayın siz
Oğlumuzun olacağını duyan herkes "Allah yardımcınız olsun" diyormuş eşime. Gözünü çok korkutmuşlar. Benim gözüm korkmuyor açıkçası. Erkek çocuklarda testesteron seviyesi yüksek, enerjilerini atmaları gerekiyor. Her gün parka götürürüz, ki eşim bunun için çok hevesli, gerekirse eve enerjisini atabileceği oyuncaklar alırız bir şekilde hallederiz.

Zaten insan ister istemez anaokulu ogretmeni moduna giriyor:))Ben gece basıma yastıga koyunca farklı, cocukları mutlu edecek, dikkatlerini çekecek etkinlikler planlıyordum, onlara katılıyordum, oyle güzel vakıt geçiriyorduk ki. Şimdi büyüdüler,o zamanki cok farklı deneyim ve etkinliklerin onlara cok faydalı oldugunu söylüyorlar

Yani kedi senin eşini ve yaşam biciminizi burda anlattiklarindan biliyorum da bu adamın asgari düzeyde medeni düşünüp davranabileceğini umarak bir de hemen hamile kalmış olmana çok şaşırıyorum ben de...Senin şasiracagin hiçbir şey yok aslında kocan gayet "kendi" gibi...Hatta daha tam kapasite bile değil, o kadar söyleyeyim...

Bence eşinizin ailesi buraya gelin diye eşinizin üstünde baskı kuruyor. Eşiniz de sizin gitmeyeceğinizi bildiği için babanızı bahane edip size çatıyor.

Evlendikten yaklaşık 1.5 yıl sonra isteyerek hamile kaldım. Pişman da değilim, eşimin iyi bir baba olacağına inanıyorum, inşallah hayal kırıklığına uğramam.
Bu konuyu da konuşup kapattık. Şu anda aramızda lafı geçmiyor bile. Öncesinde de böyle anlaşarak evlenmiştik zaten. Fikrimin değişmediğini gördü ses etmedi tamam dedi

Hakkında hayırlısı olsun o zaman , umarım yanilmazsın.

Bence eşinizin ailesi buraya gelin diye eşinizin üstünde baskı kuruyor. Eşiniz de sizin gitmeyeceğinizi bildiği için babanızı bahane edip size çatıyor.
Ara ara çocuğu bahane edip söylüyorlarmış. Eşim bana bunu "belki zorlanır gelirsiniz" diyorlar şeklinde yansıttı. Belki de "zorlanırsınız, gelin" diyorlardır, bilmiyorum. Eşim de geçiştiriyormuş üstünde durmuyormuş. Bana anlattığı böyle

Hakkında hayırlısı olsun o zaman , umarım yanilmazsın.
Bu konu özelinde baktığımda da medeni olmamasından kasıt baskıcı olması herhalde. Halbuki ben eşimi burda hiçbir zaman bu şekilde tanıtmadım, değil çünkü. Bana danışmadan nerdeyse adım atmayan oldukça sakin, hanımcı ve romantik birisi eşim. Yani bizim ilişkimizde azcık bile baskı yok, muhafazakar insanlarız diye muhtemelen böyle düşündün ama öyle değil

Ben de mesela aksine, senin eşine kıyasla fazla baskın olduğunu düşünüyorum. Biraz karakterinden biraz da eşinden çoğu konuda daha üst seviyede olduğun için elinde olmadan yapıyorsun gibi hissediyorum. Kendinden birkaç yaş büyük, maddi olarak belli bir yere gelmiş biriyle bambaşka bir kedi olurdun sanırım, bu kadar baskın olamazdın. Ne kadar baskın ve eşini kaybetmekten çok korkmayan, kendini daha üstte gören biri olduğun cinsellikle ilgili konularında mevcut. Bu üstün görme kısmını yanlis anlama ama ben insanlara bakınca biri birinden daha iyidir diye hep kıyaslarım ve bence çok normal bu (himym dizisinde bununla ilgili bir bölüm vardi).

Pirayenin dediğine de ev işi konuları ve araba meselelerini de göz önüne alarak, baskın olmak değil de eli rahata ermiş kasabali mentalitesi olarak görmüş gibi geliyor. Hak da veriyorum. Bir şekilde kendi maaşından fazla araba merakı, önünde sonunda ailesiyle aynı şehre taşınma hevesi, ailesiyle ortak para hesabı gibi şeyler var sonuçta ortada. Her ne kadar sonradan değişti desen de ev işini kadın işi görmesi bile mentalite meselesi. Böyle insanlar muhakkak geliştirir kendini ama temelde bir yerlerde ataerkil kafası vardır yani çıkar bir noktada.

Senin tespitlerin genelde tutuyor. Yazdıklarında karşı çıkacağım değil de düzeltme yapacağım bir yer olabilir o da ev işleri konusunu eşimle çoktandır aştık. Önceden de bir şeyler yapardı ama bana yetmezdi, konu da açmıştım zaten. Şimdi eskiden hiç el vurmadığı şeyleri de yapıyor. Sabah uyandığımda bulaşık makinesini boşaltmış ya da güneşlikleri ütülemiş olabiliyor mesela. Gün içinde "şunu yapar mısın" dediğim şeylerde de kuzu kuzu yapıyor. Eşim çevresinden çok etkilenen bir adam. İş yapan erkek pek görmeyince normalinin bu olduğunu düşünüyordu ama tabiri caizse kafasına vura vura öğrettim. Bunu yapabilmiş olmam da söylediğin gibi baskın karakterde olmamdan kaynaklandı muhtemelen. Ama o kendini benim istemediğim konularda törpülediği için ben de kendimi törpülüyorum ve şu anda mutlu bir evliliğimiz var. Başkasıyla evlenseydim bambaşka olurdum evet, ama eşimle evlendiğim için pişman değilim, mutluyum onunla
Ha bir de ailesiyle ortak para hesabı tarzı bir isteği yok. Babasının böyle bir tavrı olmuştu güldü geçti, ciddiye almadı

Tespitlerim genelde tutar çünkü hem ilgi alanım hem de işe alım, pozisyon değerlendirmesi, ekip uyumu vs için lazımdı ve bu konuda eğitimler aldım. Kisi ilgimi çektiyse elimde olmadan inceliyorum

Eşinden muhakkak memnunsundur, zaten bu saatten sonra daha iyisini arayacak halin de yok da şundan dolayı belirttim, mesela ben kendimden baskın biri olsa ayrılır yine baskın olacağım bir ilişkiye geçerdim. Kimisi de karşıdakine göre baskın olup olmayacağını şekillendiriyor, sen böylesin.

zaten bu saatten sonra daha iyisini arayacak halin de yok da
Niye istesem bulamaz mıyım artık benden geçmiş mi
mesela ben kendimden baskın biri olsa ayrılır yine baskın olacağım bir ilişkiye geçerdim. Kimisi de karşıdakine göre baskın olup olmayacağını şekillendiriyor, sen böylesin.
Ben de eşimin benden daha baskın olmasını isterdim kocam çok naif, duygusal, kırılgan bir adam. Daha sert olmasını tercih ederdim ama geri kalan hemen her konuda eşimden memnun olduğum için dediğin gibi kendimi ilişkimize göre şekillendiriyorum ben de. Bir de o da benim gibi olsa belki de birbirimizin boğazına da yapışabilirdik bilmiyorum

Doğuma kalmış 3 gün ettigin kafa bak

Ay benden baskın insanla asla yapamam. Denedim hoşlanmadım. Ama naif insan falan da sevmem, dışarıya baskın olsun ama benden baskın olmasın, oran bu

Öyle evlilikler yürütmeye niyetin varsa tango gibi oluyor senin sopan elindeyse o saklıyor, onunki elindeyse sen saklıyorsun. Şahsım adına keyifli bir ilişki tipi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…