Babamla konuşmam, Eşimin -bana göre- gereksiz triplenmesi

Öncelikle mesajınız için çok teşekkür ederim, yalnız ben 35 haftalık hamileyim, bu çocuk lafları da ondan çıkmış zaten :) ben çocuğuma tek bakarım Allahın izniyle. Yoğun çalışma saatlerim yok. Ya güvenilir bir kreşe ya da bakıcıya verir kendim alırım. Ne eş ailesiyle ne kendi ailemle aynı şehirde yaşamayı düşünmüyorum. Annesinin de "biraz mesafe olması iyidir" dediğini biliyorum biz evlenmeden. Yani "oğlum aynı şehirde yaşayalım" gibi bir fikri yoktu ya da bana söylenmedi. Şimdi bu lafı ortaya atan kim merak ediyorum doğrusu. Ya görümce ya kv ya kp. Soracağım konuşunca

Valla çoluğa çocuğa bi sinirledim zaten sinirim tepemde. Kocana patlayacam ha. Bu erkeklere nerden geliyor bu tripler nazlar ya. Ne yapacaktı baban? Evlendin diye atsın mı seni ? La havleee
Söyledim "sen kızın olunca sokağa at o zaman" diye ne var adamın dediğinde. Kızım gel diye diretmiyor, ben öyle bir planımız yok dediğimde tamam diyor. Kendi ailesi direkt çağırıyor, ki kendisi de gitmek istediği için aslında onların daha da teşvik etmeleri sorun, çünkü ben istemiyorum gitmek

Hayır yani bu kocalara ne oluyor da ota boka triplere giriyorlar afedersin. Yani baba kalkıp da kızına planınız nedir ? Buraya gelmeyi düşünüyor musunuz? Diye soramayacak mı. La havle la havle.
Valla bu ülkede ki adamlar muayyen güne mi giriyorlar bu aralar topluca

Yok ben onun derdini biliyorum. Kendisi zaten gitmek istiyor memlekete, ailesinin onu bu konuda baskıladığını da itiraf etmiş oldu, benim babamın bi gel sözünden korkuyor planları sekteye uğrar diye.

Cünkü adami simdiden korku basti. Sizi yavastan ailesi tarafindan ikna etmek baska. Sizin ailenizi de karsina almak baska. O saniyordu ki aileniz hic karismayacak ve o sizi daha kolay ikna eder. Simdi tabi korkmaya basladi ya sizin taraf da isterse diye

Canının sıkıldığı babanız değil. Olayı anlatırken babanıza verdiğiniz cevap. Hayalleri suya düşmüş olduğu için tripleri bence.

Hayırlı olsun gebeliğinizi bilmiyordum ama bu durumlar daha çok kvlerin başın altından çıkıyor hayırlısı olsun hakkınızda

Konuştuk eşimle. Sana böyle dediklerinde sen de gitmek istediğin için kendini baskılanmış hissettiğinden benim babam diyince de ben öyle hissederim sandın. Ama aradaki fark sen gitmek istiyorsun ben istemiyorum dedim. Hak verdi. Bu zamana kadar da benim canım sıkılmasın diye ailesinin bu gel gellerini bana söylememiş. Söylediklerinde geçiştiriyorum dedi. Ama kendisinin de gitme niyeti varmış. Önceden bir kere farklı mahallede yaşayabilirim demişim, hiç hatırlamıyorum ben. Onu düşünmüş büsbütün karşı değilimdir diye. Fikrim değişir sanmış. Değişmezse de yapacak bir şey yok duruyoruz burda dedi. Falan filan. Babamın söylediğinde tepki vereceği bir şey olmadığını da kabul etti. Babam ciddiyetle gel diyor sanmış. Ona gel işlerini de görümce ve kv diyormuş. Çocuk olunca zorlanırsınız belki gelirsiniz gibisinden. Onlar bana gıcık olmasın diye "Kedi istemiyor" demiyormuş duruyoruz burdayız falan diye geçiştiriyormuş. Ben gitme niyetim yok dedim o da kabul etti

Normal değil.
Gün gelir de ailesinin bulunduğu şehre tayin istemeye falan kalkarsa, bu anlattıklarından sonra ailesinin baskısı olarak algilayacaginizi ve kesinlikle kabul etmeyeceğinizi soyleseydiniz. Bu da onun canını sıkıp içine dert olsaydı. Belli ki amacı buymuş.
Zaten amacı ailesinin bulunduğu şehre yerleşmek olduğu için babanızın sormasindan bile bu kadar rahatsız oluyor. Aman aklınıza memleketiniz düşer de planı bozulur diye.

Eşime o tavırlarından dolayı koca bir haftayı zehir ederim yerinizde olsam valla.

Senin daha çekeceğin var bunlardan

Senin daha çekeceğin var bunlardan
Hahahha ya kayınvalidemin dört çocuğu var üçü dizinin dibinde. Bırak birisi de 2 saatlik mesafede olsun yahu tek çocuk olsa anlayacağım

Sana tek tavsiyem sakın ailesinin memleketine gitme. Baban da baskıcı falan değil baskıcı baba görmemiş. Muhtemelen kendi ailesi durmadan gelin diyor.

Eşime o tavırlarından dolayı koca bir haftayı zehir ederim yerinizde olsam valla.
Konuştuk. "Yani baban 'kararınıza saygı duyuyorum ama gelmek isterseniz başım gözüm üstüne' demek istemiş, evet bunda sorun yok güzel demiş" diye kabul etti. Başta farklı anladığını ciddiyetle çağırdığını sandığını falan söyledi öyle işte

Sana tek tavsiyem sakın ailesinin memleketine gitme. Baban da baskıcı falan değil baskıcı baba görmemiş. Muhtemelen kendi ailesi durmadan gelin diyor.
Birkaç ay önce bi delilik yapıp düşündüm aslında gitsek nasıl olur acaba diye. İyi ki hiç söylemedim, çaktırmadım. Adamda nasıl bir beklenti olurdu kim bilir

Canım senin eşin çok yalan söylüyor. Başta da anladığı oydu zaten ama tavrını çeviremeyince lafını çevirdi.

Canım senin eşin çok yalan söylüyor. Başta da anladığı oydu zaten ama tavrını çeviremeyince lafını çevirdi.
Bak benim babam üni konusunda böyle dedi, tayin konusunda böyle dedi falan filan tek tek anlattım yani bu adam ciddi ciddi kızım gel demez saygı duyar gibisinden. Daha önce babam ona da söylemiş birkaç kez. Buraya gelirsiniz diye. Sürekli sorunca ben de artık o şekilde hissediyorum falan dedi.
Eşimin bu zamana kadar bir yalanını yakalamadım hiç. Ama olabilir de. Belki lafını çevirmiştir bilemem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…