Babamla konuşmam, Eşimin -bana göre- gereksiz triplenmesi

Ters gününe denk gelmiş ya da kendi ailesi baskı kuruyor onlara soyleyemediklerini senin sessiz ailene söylüyor
Ailesi kendi üstünde baskı kurmuş ya onu benim babam üstünden yansıttı. Kendi ailesi öyle olunca babamın o lafına canı sıkılmış. Kendi kafalarına göre planlarını yapmışlar çünkü.

Kendi ailesinin acısını kimseden çıkaramaz, özür diler büyük ihtimalle sen üzme kendini.

Siz triplenin o suçlansın. Arkanızdan iş çeviriyor. Siz haklısınız. Kendine gelsin kocanız

Siz triplenin o suçlansın. Arkanızdan iş çeviriyor. Siz haklısınız. Kendine gelsin kocanız
Resmen ağzından ailesinin gel demesini çıkarır çıkarmaz ses tonu bi değişir gibi oldu ağzından kaçırdı. Planlar altüst. Güya kendi fikri gibi empoze edecekti beni ikna edecekti. Ailesi gel dedi diye gidelim dese asla gitmeyeceğimi biliyor çünkü. Ben de tepkimi verdim isterse küssün konuşmasın umrumda değil şu anda

Acaba "niye canının sıkıldığı anlaşıldı, ailenle plan yapmışsınız babam işinize çomak sokar diye korkuyorsun. Ama hiç heveslenme ailene söyle onlar da heveslenmesin" desem mi yoksa bu bilgiyi hafızaya atıp o şekilde mi davransam hiçbir şey demeden

Eşiniz kendi ailesinden yana baskı altında olduğu için babanızın bu aşırı normal sorusu kendini kötü hissettirmiş, sizin taraftan da baskılandığını sanmış.

Eşiniz kendi ailesinden yana baskı altında olduğu için babanızın bu aşırı normal sorusu kendini kötü hissettirmiş, sizin taraftan da baskılandığını sanmış.
Bence de öyle. Ama o bu baskıdan memnun, memnun olmadığı şey bana söylese alacağı tepki. O yüzden bunalıyor. Yoksa memleketine gidelim desem koşa koşa gider.

Hayır normal değil

Eşiniz kendi memleketine gitme planları yapıyor ,sizi ufak ufak hazırlayacaktı babanızın sözü tüm planları bozdu,çünkü sizin gözünüz açıldı.Artik manipüle,suçlu çıkarma, küsme, hırçın olma,ve pis tavırlarla sizi yola getirmeye çalışacak

İyi ki konuşmuşuz. Babama kızdığı şeyi kendi ailesinin ciddi manada yaptığı ağzından kaçırdı ne diyeceğini bilemedi sonra da. Zaten planlarındaki değişikliğin farkındaydım ama takmıyordum. Nasılsa burdayız diyordum. Artık ben babama planımızı söylüyorum, sen de kendi ailene söyle beklentileri olmasın diyeceğim

Ailesinin yanına gitme planı var muhtemelen, o yüzden böyle tepki veriyor. Erkekler şaşırtmıyor :)
Sizin yerinizde olsam eş ailesine saha uzak bir yere tayin isterim.
Babanıza niye eş ailesine uzak olur ama diyorsunuz ki? Bak eşiniz sizi düşünüyor mu hiç.

Ay hem suçlu hem mıymıy bırakın küssün

Evet. Ben ona bunu söyleyince de tutmuş "sanki ege mi, niye çok uzak olsun diyor" kendi memleketine taşınırsak benim aileme çok uzak oluruz dediğimde. E madem öyle bizim tarafa daha da yanaşalım. Sonuçta ege mi?

Ben senin eşini fururum kedi o yüzden yorum yapmıyorum
Hamileliğin verdiği hormon değişimleriyle durduk yere benim de eşimi vurasım geliyor. Sıç ortağı ararsam yazarım sana

Ay hem suçlu hem mıymıy bırakın küssün
Küstü mü bilmiyorum, en son benim ona verdiğim tepkilere kızdığını söyledi daha güzel anlatabilirmişim. Ki ben babamın niyetini gayet de güzel anlattım ama onun tepkisine canım sıkıldığından ben de tepki verdim haliyle. Saçmalıyorsun dedim ona laf etti. Amaaaan

İkiniz de şu ailelerden göbek bağınızı koparmanız lazım..

Ayrıca, böyle aileler yüzünden ikinizin triplenmesi tepki göstermesi gayet normal.

İkiniz de şu ailelerden göbek bağınızı koparmanız lazım..

Ayrıca, böyle aileler yüzünden ikinizin triplenmesi tepki göstermesi gayet normal.
Benim ailemle göbek bağım o kadar kopuk ki eşim beni hep teşvik eder babanı ara konuş diye. Kendi isteğimle 8 yıldır başka şehirlerde yaşayan benim. Eşim tam tersim.

Çok basit çocuğu ben kendim için yapıyorum çocuğa ben bakacağım, herkes doğurdduğuna bakmak zorunda de kapat olayı.
Ayrıca :

bence eşin babanın söylediklerinden değil sana söyleyemediklerinden dolayı sıkıntılı olduğunu öğrenmiş oldun. Böyle bir durum varsa ikisine de aynı mesafede olabileceğiniz bir yer tercih etmeniz daha adaletli olur. 8 saat nerde 2.5 saat nerde lütfen yani şimdi yapmasın :) ben olsam kesinlikle istemediğimi belirtirdim çocuk felan da yapmazdım çünkü hep ben ben ben ben benci insanlar aşırı zor oluyor yani fikrini almaktan korkan biri ve asla niyetini söylemiyor ve sana sormadan bunu plana geçirmek istiyor yani bence çok bencilce ve düşüncesizce davranış sen bunu başka nezaman öğrenecektin ? Bu planlar anne babayla değil eş ile yapılır beraber evlisiniz ailelerle değil. Herkesin evi kapısı ayrı. ben babanı taktır ettim bu arada yani asla kötü bir şey çıkmamış ağzından babana sarmasın o hiç. Anasının laflarını planlarını gelip sana aktarmasın boşuna hiç onun düşüncelerinin olduğunu düşünmüyorum bunların. Nerden çıktı ne ara plan yaptı niye sana söylenmedi kaldı ki çocuk planı yoksa çocuğu ne ara düşündü yani baya irdeleyebileceğin konu :) tatlı tatlı konuşursan ağzından alırsın gürültü patırtı olursa asla öğrenemezsin .. inada bindirir.

Valla çoluğa çocuğa bi sinirledim zaten sinirim tepemde. Kocana patlayacam ha. Bu erkeklere nerden geliyor bu tripler nazlar ya. Ne yapacaktı baban? Evlendin diye atsın mı seni ? La havleee

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…