Ayrıldığım Sözlümle Yarın Buluşacağız.

En iyi hissettiren yorum bu oldu sanirim.
Tesekkur ederim canim.

Daha cok sey yazilir da... neyse.

Kendi hayatina bakmadan sizin bekaretinizi konu yapan birinin derdi ahlak degildir... bu cok acik.

O yuzden kendinizi suclamayi birakin,
bu kisi genel anlamda kadina saygisi olan biri degil zaten, iyi ki barismamissiniz.

Ne olursa olsun bir kadina ne cinsel tatmin icin fahise olarak bakilir ne de sirf duygusal tatmin veya oyalanmak icin sevgili denir.

Evlenilecek adam muamelesi diyor da bence kendisini bosuna yuceltmesin, kapimdan iceri sokmam boylesini.

Ona ve yasadiklariniza 3. bir gozle bakmaya basladignizda sizin de iciniz soguyacak...
Sadece biraz zaman gerek.

önceki sevgilinzle beraber olup onunla beraber olmadığınız için alınması gayet normal eğlenilecek erkek evlenilecek erkek ayrımı yaptığınızı düşünmüştür

Bu tip erkekleri taniyor gibi konusuyorsunuz.
Ki bu yüzden size güveniyorum.

Lakin yanlis anladiginiz,eski sozlume uymayan bir iki nokta var; eski sözlüm, ne bu gün, ne de geçtiğimiz bir yol boyunca hiç benim bekaretimi laf konusu bile yapmadi.
Bu gün sordum; hayir dedi; su anki kiz arkadaşı da bakire değilmiş.

Bir diğer nokta bu zamana kadar öyle hizli, uçkur unun peşinde yasayan biri de Değildi.
Onun özeli diye anlatmayacaktim ama anlatsam konu daha iyi anlasilacak; sözlüm, 4 yillik ilişkisi boyunca eski sevgilisiyle cinsel manada birşey yasamamis.
Hep sadik kalmış ayrilirken sevgilisi; "sen enayi isen ben ne yapayim" demiş.
Her olay, bakis acisina göre farkli yorumlanabilir.

Benm devrelerim yandi canm herhalde pek anlayamadm

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Hmm smdi anladm bunu kendince farkli yorumlayip komplekse donusturmus aslinda goremiyor ki saygi gordugu icin boyle yaklasm yasiyor suan onunda kafasi karisti normal canm hakkinizda hayirlisi

canım hiç üzülme
iyi ki ayrılmışsınız
bence hakkında hayırlısı buymuş
sözlün hiç karakterli bi erkek değil bence
kötü bi insan olmayabilir ama sana ahlak verecek biri hiç değil

senin onu aldatmadığını bildiği halde daha doğru düzgü konuşup noktalamadan rus kız buluyo
ne biçim bi aile kardeşiyle bu kız için nasıl tartışabilmiş anlamış değilim

o da yetmiyo komşunun kızıyla birlikte
onu da resmen kullanıyo şu anda
sana da rahatça anlatıyo
çok tuhaf yani
canını acıtmaya ve ben çok iyiyim imajı vermeye de çalışıyo olabilir ama yaptığı hiç hoş değil bence

sonuçta senin aldatmadığını bildiği halde geçmişinle yargılıyo
hiç yargılamıyo deme çünkü ayrılma sebebiniz bunlar
senin geçmişin onun tecrübesizliği
yoksa sen çocuğu aldatmadın
ve şimdi seni yargıladığı olayların bin katını başkalarıyla yapıyo
resmen çifte standart bu

komplekse girmiş olabilir ama senin genel anlamda madur ve suçsuz olduğunu biliyo
bence şu anda ailene söylemediği için ona minnettarsın
biraz zaman geçsin onun davranışlarındaki tutarsızlığı göreceksin
hiç onu savunup kendini suçlama
ahlaki anlamda davranışları hiç hoş değil

Son düzenleme:
Hmm smdi anladm bunu kendince farkli yorumlayip komplekse donusturmus aslinda goremiyor ki saygi gordugu icin boyle yaklasm yasiyor suan onunda kafasi karisti normal canm hakkinizda hayirlisi

Bunu anlayabileceğini de zannetmiyorum canim.
Bu olaydaki krediyi, eski sevgilisi sonuna kadar tüketmiş belliki.

Bunu anlayabileceğini de zannetmiyorum canim.
Bu olaydaki krediyi, eski sevgilisi sonuna kadar tüketmiş belliki.

Anladm canm benm kafani baska seylerle mesgul ol kafani dagit dusunmemeye calis...

Canım yaşadıklarına o kadar üzüldüm ki, Allah sabır versin. Ama sende hatalısın. Keşke bazı şeyleri en başında konuşsaydınız, keşke eski erkek arkadaşınla iletişime geçmeseydin.

Neyse, keşkelerle hayat geçmiyor değil mi? Olan olmuş artık. Bundan sonrasına bakacaksın. Yalnız eski sözlünün hızına da hayran kaldım doğrusu.

Hakkında hayırlısı...

Az once yazacaktim da sizin kirilacaginizi dusunup susmak istemistim.
Kendisinin enayi yerine konuldugnu dusunuyor diye gecmisti aklimdan. Ancak asil sorun eski kiz arkadasinin bunu demesinden ziyade onun kendisinin buna inaniyor olmasi...
Hic kendinden emin olgun biri izlenimi uyandirmiyor maalesef.

Bu arada guveninizi bosa cikarmak istemezdim ama pek bu tip insanlari tanidigim soylenemez.
Genelev icin bile asıl ahlaksizligin oraya giden erkekte oldugnu dusunurum.
Bence bir insan ya sevdigi biriyle paylasim icinde olur ya da kendi prensiplerine gore nikahi bekler.
Bunun disinda insanlara gorunuste saygili davranip ozunde cinselligi takinti haline getiren kisilerin, kendi dusuncelerinin tersi yonde bir durumla karsilastiklarinda bazi seyleri hazmedememesi dogal, henuz kendi celiskilerini cozememis sonucta.
Dolayisiyla nerde nasil davranacagini kestiremedigimden uzak dururum,
ya yozlasmaya aciktirlar
ya da sizi birey olarak kabul etmeksizin baskalarinda yasadiklari sorunlar ile suclama yoneltirler (hatta ayrilmadigi taktirde baski kurmaktan da geri durmazlar)
Maalesef eski sozlunuz her ikisini de yapmis, bir tek barismayarak sizi fanusa kapatmamak gibi birsey yapmaktan geri kalmis...
(Fazlasiyla genelleme yaptigmin farkindayim ancak benzer dusuncelerin kirintisina dahi sahip olan insanlarin ne baskalarini sozlu yargilamalarinda ne de kendi iliskilerinde farkli davrandiklarini gormedim.)

Ilerde barisirmisiniz bilemem ama bence onun once kadina saygiyi ogrenmesi ve kendi celiskilerini cozmesi gerek...

Yazdiklarinizi dikkatle okudum ama iki noktaya itiraz etmek istiyorum.
İlki; çok idealize şeylerden bahsediyorsunuz. Bu ülkenin erkeklerinin zaten tamamina yakini ruh hastasi seviyesinde davranışlara sahip kişiler.
Mesela benim şerefsiz eski sevgilim pek coklarina gayet düzgün biri gelebilir. Ya da yengemin aldatan kocası...
Zamaninda İyi niyet i, iyi niyeti gösterdiği kiz tarafindan yüzüne karsi "Enayisin sen" diye suistimal edilmiş,
Ve bir sure sonra ayni sekilde yabancı bir adam e mail yollayip eski sevgilisinin zamanında söylediğine benzer şeyler tekrarlayinca kitaplarda normal davranış" diye yazan şeyler gerçek hayata uymuyor. Emin ki pek çok mükemmel! Adam olgun davranmayacaktir.
Ayrica sozlumun karakterini değil;çogu kişinin agir olarak niteleyecegi krizler karsisinda verdiği tepkilere bakarak değerlendiriyorsunuz.
Burada tutum değil tepki var.

Ve de tahmin edersiniz ki buraya her şeyi anlatmiyorum.
Sadece tek satir bilginin, yorumunuzu ne ölçüde değiştirdiği ortadayken, her şeyi bilmeden ortaya atilan kalip yargilar yaniltici olabilir.

Sonuç olarak herkesin bi yasanmisligi var. Bizi diğer insanlardan ayiran da bu yasanmisliklar.
Bunlar düzeltilmesi gereken hastalıklar değil; ayni problemi tekrar yaşamamak için kafamiza kazanan dersler.
Muhtemelen ben ileride bu ilişkide aldigim derse göre yoğurdu üfleyerek yaklasacagim.
Eski sozlum de bir süre charly sheen gibi takilip komsu kiziyla evlenecek. "Kirmizi çizgilerimi bilsin diye ayrilma sebebimizi ona anlattim" "senin bakireligine takmiyorum ki; şimdiki kiz arkadaşım da bakire değil" dediğine ve kiz arkadaş inin buraya bi kaç haftalık gezmeye geleceğine göre sanirim o da dersini almış. Ki Eski gerginliği yerini enerjik liğe birakmis adamin. Bir şeyleri çözdüğü ortada. En azından onun için mutlu oluyorum.
Simdi bu adama "geçmişi unut, karsina çikan her kadin ayri BİR birey, 3. Sevgilin eğer düğüne kadar bekleneni isterse bekleyeceksin" diyemezsiniz. İsterse saygi göstermez; terk eder. Bu Mantiken yanlis ama ama fiiliyatta doğru. Tipki taciz edilmiş bir kizin yeni erkeklere önlem alarak yaklaşması gibi.

Biraz ciddi olmak kendimi daha iyi hissettirdi sağ olun.
Doğrudan kişilik profillerinde girdiğinizde göre psikolojiye yabancı değilsiniz. Ben de bir öğretmen olarak psikolojiyi severim.

Son düzenleme:
Uzulme diyecegim ama bunu yapmak imkansiz. Rabbim acıni dindirecek sabri versin sana. Seni cok iyi anliyorm. Bunlarda gececek. Hakkimda hayirli kisi değilmiş demek..

Psikoloji veya egitimiyle hic bir alakam yok.
Sadece hayatimda fazlasiyla ayikladigim seyler oldu.
Idealize ettigmi dusunmuyorum, aksine gercekci biriyim ve birinin gercekligi bana uymuyorsa vazgecmeyi biliyorum... bedelini de yer yer yalnizligi gogusleyerek oduyorum.

Karakter, tutum, tepki; yasanmislik, ders, hastalik vb diger paragraflardaki kilit sozcuklerinize dair dusuncenizin ekstra bilgiler olmaksizin degisecegini dusunuyorum...
Zaten yeterince hos olmayan seyler yasamissiniz, "bence oyle degil boyle..." diye uzatip caninizi sıkmaya niyetim yok.

Umarim karsilastigniz tum sorunlarda alintidaki gibi ciddiyetle kendini toparlamis olur az hasarla atlatirsiniz...

bence sen bu olaya aşırı duygusal yaklaşıyorsun resmen kendini eziyorsun burada seven adam gidip hemen birini bulmaz konuşmaz konuşamaz adam her haltı yiyip gelip utanmadan sana anlatıyor ama tek bir adamın lafına göre hareket edip sözü bozuyor ben burada sevgi görmüyorum kusura bakma ayrıca namus bu değil.... asla namusu 2 bacak arasında görmüyorum namus kesinlikle zihniyete bitiyor.

Anlayisiniz için teşekkür ederim. Ne yazik ki o kadar güçlü değilim. Hem yanlizlik karsisinda hem de sürtüşmelerde.
Bana bu gün sözlüm "soyun" dese direnebilirmiydim emin değilim.

Bu olayda kendimi suçlu ilan ettim, farketmişsinizdir. İtiraf edeyim; Bunun nedeni suçlu olmam. Belki saf bir planla değil ama sezgisel olarak sözlümü enayi yerine koymak istedim sanirim. İlk gorusmemizden ve ona asil olmadan beri; Eğer onunla ÇOK yakinlasirsam, birlikte olursam benle ciddi düşünmez dedim. Onun en tiksindigi şey olan "Evlenilecek erkek" muamelesinin sözlük karsiligi gibiydi tutumum.

Sanirim ictigim şeyden olacak felsefe yapmaya basladim..

Son düzenleme:
Allah sabır versin nasıl zor bi durumdur tahmın edebiliyorum ama kısmet de ve kendını toplamaya bak . evet eski sevgilinle tekrar muhattap olarak buyuk bı hata yapmıssın ama sözlün de dunden razıymıs sankı bıtsede baskalaırnı bulsam gibi cabukk bulmus yani :/ hatalarından ders cıkarmaya bak umarım karsına düzgün biri cıkar ilerleeyen zamanlarda ve bu gunlerını unutursun..

anlayamadığım nokta, hemen sevgilisi mi olmuş? eğer öyleyse yuh yani!

Yoluna bakacaksın, tıpkı onun gibi yapacak çokta bişi yok malesef. bende acı çekiyorum ama çektiğimle de kalıyorum bi çok kişi gibi.

Sevgilisi değil; kiz arkadasiymis!
Artik ilişkisi belli seviyeye gelmeden "sevgili" sifatini kullanmiyormus beyefendi.

Hatta ondan, son sevgilisi gibi değil de muhendis kafasiyla projesiymis gibi söz ediyordu.
Mesela; kizin özgüveni artsin diye sik sik izin aliyormus. Eski kiz arkadaşladini ya da rus sevgilisini felan sorduğunda ise kizin egosu zarar görmesin diye kizlari ve olayları yontarak anlatıyormuş.

bu adam 1-2 aya kalmaz sana barışalım diyecek söyleyeyim
baksana dediklerine resmen sana hava atıyor gözüne gözüne sokuyor
kusura bakma ama çektiğin acıya değecek bir adama da benzemiyor eski sozlün

çok basit sözleri hareketleri var sanki 15 yaşında gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…