Aynı kişiyle aynı sebepten üçüncü kez boşanmak

drama kesmeye gerek yok.
Haksız bir şey dememiş.
Dön kendi kocana bagır sen.
Dua etki iki zalim ana babadan alim gibi evlatlar yetişmiş.
Ama bu sizin başarınız degil ha.
Çocukların kendi başarısı.

çok teşekkür ederim.. Adam gibi yorum yaptığınız için. inşallah.

Asıl siz utanın burada hiç kimseye “lan” diyecek seviyeye inmedim hiç.

Sizin açtığınız konuya özgürce yorum yapabilme hakkım var bu birincisi. Aslında size laf bile anlatmam çünkü ne söylersen söyle tüm söylediğin karşındakinin anladığı anlama kapasitesi kadar.

İkincisi siz daha kendi söylediğiniz ve benim ağzıma bile alamayacağım sıfatlara sahipken benim nasıl bir öğretmen olduğuma laf söyleme hakkınız yok. Ben hiçbir öğrencimi dışlamam , yazdıklarınızı üslubunuzu bir kez daha okuyun , tabii okuduğunu anlama kapasiteniz varsa !

Üçüncüsü de kızınız oğlunuz çok başarılı olabilir, fen lisesi kazanabilir çok iyi yerlere gelebilir , ben tüm bunlar olamaz demedim. Sadece çocuklarınızın ruhunda açtığınız yaraları, çocukluklarından çaldığınız hayal dünyalarından bahsettim. Sanki ben çocuk o anne demişsiniz, çocuklarınıza bu yükü yüklemeye ne hakkınız var? Çocukluğunu yaşayamamış her çocuk ilerde sorun yaşar, evliliğinde anne baba olduğunda.Cok başarılı bir öğrenci olabilir ama kendiniz demişsiniz erkek arkadaşı yok internete girmez etmez , size göre mükemmel bir başarılı öğrenci profili çiziyor.

Ama ilerde erkeklere güvenip güzel bir evlilik yapabilecek mi?
Çocuklarına iyi bir anne baba olabilecek mi? Aile kavramının tam anlamını öğrenebildi mi?
Nice başarılı olup sosyal hayattan kopuk sorunlu , psikolojik olarak kötü halde olan insanlar var. Ben sizin çocuklarınıza ne verebildiğinizden bahsetmiştim, oysa siz konuyu farklı yerlere çekip benim öğrencilerimi dışladığımı çocuklarınıza dil uzattığımı düşündünüz. Çünkü eşinize olan hırsınız gözünüze perde indirmiş, çocuklarınızın başarısı kendi başarıları. Ne güzel ki böylesi bir aileden bile kendilerini çıkartmışlar, çok var böylesi. Siz sadece kendi çocuklarınızı bilirsiniz ben yüzlercesini gördüm, görüyorum.
Böyle insanlara nefret sunup hakaret edeceğinize eşinizden kurtulup çocuklarınıza ilerde kambur olmamak adına işinize gücünüze bakın, bana da cevap yazmayın.
Farklı frekanstayız .

Son düzenleme:
Bir aşkı memnu havası ay pardon kavak yelleri yok yok yalan rüzgarı ben error !!!

Or... dediğiniz kadınların çoğu birçok insandan daha dürüst.

Şey yalnız bir insanın okul başarısından çok daha fazlası var hayatında. Çocuğunuz okulunda başarılıymış ne güzel, size rağmen derslerine asılmış, aferin ona. Öğretmenleri karakterini beğeniyormuş, bu da sizin değil o çocuğun kendi başarısı, kendi kendini yetiştirmiş, bir aferin daha.
Lakin psikolojisinde açtığınız yaralar, ikili ilişkileri özellikle kadın-erkek ilişkilerinde verdiğiniz hasarı tahmin bile edemezsiniz.

Kimsenin inadına değil, sırf kendiniz ve çocuklarınız için güçlü olsanız keşke. Keşke hiç tanımadığınız insanlara kendi hakkınızda gereksiz, adi, onursuz, gurursuz, iğrenç anne demiyor olsanız (hepsi bizzat kendi kullandığınız laflar). Keşke başkaları konuşmasın diye değil de kendiniz için çocuklarınızla aslan gibi yaşasanız.

Yazık ki kendinizi de çocuklarınızı da bu hayata siz mahkum ediyorsunuz. O yorumu yazıp bas bas bağırdığınız üye illedeben (ki hiçbir tanışıklığım yok kendisiyle) sizin aslan gibi durmanızla da kocanızın önünde paspas olmanızla da bir şey kazanmıyor veya kaybetmiyor. Siz ne yapıyorsanız kendinize ve çocuklarınıza yapıyorsunuz. Bütün bu işittikleriniz, kendinize yakıştırdığınız her türlü sıfat kendi tercihlerinizin sonuçları. Karı koca ikinize de hiç üzülmüyorum, hele size gram üzülmüyorum.

tamda bu tarz hayat yasayan kendıne saygısı olmayan ınsanların agzından dokulecek lafları okudum demın konu sahıbınden
kızmıs bır arkadasa kımsın sen ulan mulan dıye ama o kızdıgı arkadası haklı cıkaracak uslupla konusmus

degısık hayatlar.

Yorumunuz için teşekkür ederim, söylediği kelimeler umrumda bile değil, çünkü herkes kendini bilir az çok , niyetimi de biliyorum anladığı tarzda değildi kesinlikle. Üzüldüğüm tek şey eşine dik duramayıp burada internette aslan kesilip insanlara hakaret ederek bir yere varabileceğine inanması. Herkese de yorum yazılmaması gerektiğini bazen en iyisinin kendi hallerine bırakılması gerektiğini bir kez daha anlamış oldum.

Siz benim çocuklarım bu insanların çocuklarıyla muhatap olmak zorunda dediniz. Bu dışlamak değil de nedir ? Madem niyetinin öyle değil.Kusura bakmayın hanımefendi. Ama insanları bu kadar kolay ve basit yargilayamazssiniz. Evet ben buraya derdimi anlatıyorum Yorum yazsınlar diye. Güç almak için yapıyorum Tüm insanların gücü sabri farklıdır.Maalesef ben güçsüz bir insanım.Vu benim yapım. Olmuyor.Korkularim var.İki çocuğumu tek başıma buyutebilme korkusu.Yanlizlik korkusu. Ben çok saf salak kendi haklarını bile koruyamayan birisiyim.Cocuklarimin hakkını nasıl koruycam. Hem bu düşünceler. Evet kk üyeleri çok haklı yorumlarında. Ama keşke birde uyguluyabilsem. Sadece benmiyimkj. Etrafındaki kadınların kocası aldatıyor ve hala bosanmiyorlar.Burada bile konu açıp kocam beni aldatıyor diyor.kocasi heves geçer demiş aynı benimkisi gibi. O kadında bekliyor. O zaman diyorum bu kadınların hepsimi aptal. 2 defa boşadin.olmadi. Yapamadın. Pişman oldun. Güçlü bir ailem yoktu.Hesabimi kitabı bilemedim psikolojim çok kötüydü. Deli gibi para harcadum. Ailemde iki kişi daha bosandi.onlarda geri dondu. İlk ayrilmamda bir sürü mal vardı .gözüm karardi.hicbirini istemedim şimdi en son evlendihimiz için hiçbir hak iddia edemiyorum.
Yıllarca birlikte yaptık o kadar mali mülkü. Hala salak gibi aldattığını bildiğim halde maaşımı ona veriyodum. Şimdi anlaşmalı ayrılmak istiyorum .boşanmak istemiyor.gdcen hafta sevgilisiyle tatile gitti. Kitametlee koptu dikim uyuystu artık fekclik gelecek bana. Hicbirsry olmamış gibi eve geldi
Dünden beri yalvarıyorum sartlarimi kabul et bosanalim diye ama yanaşmıyor.
Bende dava acicam. Sadece 50.000 TL tazminat ve nafaka alabiliyorum.dun çocukları havuza götürmüştü m. orada 65 yaşında dul bir kadın gördüm. Öyle yaşama baglikisacksr boyalı rujunu sürmüş. Havuza gelmiş tek başına. Dedim tek başına tat alabiliyormusun.33 yaşında boşanmış. Hayat çok güzel dedi. Emekli öğretmen mis. Anlattım bana çok kızdı. Mal mı huzurmu dedi ..evet artık sadece huzur istiyorum. Huzur...keşke daha güçlü olsaydım...
Herkesin yapısı çok farkli işte. Yinede inanıyorum kendime. Güçlü olup kendime çok güzel bir hayat kurucam.

Ya oncelikle cok gecmis olsun Allah sifa versin. Yerinizde olsam ne yapardim diye dusundum. Ben bosanirdim.
3 cocukla yeni bir hayat kurmak zor lakin bu kisiyi kazandiniz diyelim ki...adam size dondu sizden baskasina gitmiyor.dizinizin dibinde.mutlu olacak misiniz?bunu bi dusunun.ben olmazdim ya.bu adam potansiyel ahlaksiz.ve ben cocuklarimin boyle bir adamin yaninda buyumelerini istemezdim.
Annesiniz.3 cocuk.belki bir daha hayatinizda ask olamayacak.ama 3 tane pirlanta gibi evlat yetistirseniz bence ileride bunun gururu size yeter.bosverin artik o adami.o adam yuzunden kanser olmussunuz.yetmedi mi size yaptiklari?bosverin kiminle olursa olsun.
Kaybettim diye dusunmeyin bu adami.bu adami alacak kadin kaybetti.siz hayatlarindan tamamen elinizi cektiginizde onlar mutlu olmayacaklar.su an size karsi beraber hareket etmek onlari motive eder.ama ortada ortak bir hedef kalmadiginda emin ol birlikte mutlu olmayacaklar.gel ayril.al nafakani.arkana bile bakma.nasil iyi mi diye.imkanin varsa bir psikologtan yardim al.
Yasin kac bilmiyorum ama baslamak icin hicbir zaman gec degil.gel bu gun başla...

İnsan ne yaparsa kendine yapar. Bu adamı kabul ederek en büyük zararı kendinize veriyorsunuz. Adamda ahlak, erdem, kişilik sıfır. Boşanıp çocuklarınızla gayet mutlu yaşayabilirsiniz. Adamdan zaten fayda yok. En azından daha huzurlu ve mutlu yaşarsınız, aldattı mı aldatacak mı stresiniz olmaz. Çocuklarınız için güçlü olun, mesleğiniz var, nafaka da alırsınız, geçinip gidersiniz. Önce bu adamdan kurtulun.

Kocanıza helal olsun.

Bu kısır döngüye bir son verin bir an önce boşanın. Şu yaşadığınız şeyler yalnız olmaktan daha çok acı veriyor emin olun. Korkmayın zamanla hayata bağlanirsiniz. Yazılanların hepsini okumadim ama anlattiginiz şeyler sağlıklı bir insanın ruh halini alt üst eder. Buna son vermek sizin elinizde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…