Engelli çocukla boşanmak

Otizmli olan çocuğunu kreşe yazdırsan nasıl olur ?Hem onun için çok iyi olur hem de sen çalışırsın Anneni bir şekilde ikna etmeye çalışsan önünde sonunda kıyamayıp size sahip çıkmak isteyecektir. Otizmli çocuklar huzursuz ortamdan çok fazla huylanır o yüzden çocuğuna da kıyamadım.Benim de oğlum engelli ve zamanında otizmle mücadele ettik biz de. O yüzden seni çok ama çok iyi anlıyorum. sağlık problemleri zaten başlı başına büyük bir yük insanın sırtında, üstüne başka şeyler eklenince insanın elini bile kıpırdatası gelmiyor ama bizler güçlü anneleriz herşeyde olduğu gibi bunların da üstesinden geleceğiz
Çok güzel yazmışsınız . Benim de aklıma özel çocukların olduğu yerde konu sahibinin iş bulması ve çocuğunun yanında olması geldi . İnşAllah dilediği gibi olur 👍 🙏

Merhabalar Ne yazacağım nerden başlayacağımı bilmiyorum 10 yıllık evliyim 9 ve 4 yaşında iki oğlum var küçük olan otizimli anlatmaya başlamadan önce lütfen yargılamayın kimse kimsenin yaşadıklarını yaşamadan anlamıyor bende asla yapmam dediğim şeyleri yaşadım çünkü insan büyük konuşunca kesinlikle yaşıyor benim ilk beş yıl iyi giden bir evliliğim vardı eşim asker yani benle evlendikten sonra oldu 5 yıl namazında abdestinde olan adam bir anda değişti alkol almaya mekanlara gitmeye başladı hatta pavyonda bile konumunu yakaladım hep inkar etti bahane buldu hepsine sabahlara kadar eve gelmeyip dışarıda alkol aldı başka kadınlarla telefon konuşmasını yakaladım ona bile bahane bulup başkasının adına konuştum dedi benim engelli oğlumun adına olan arabada kuzenimle alkol alırken yakaladım (kuzenim kadın bahaneside benim arkadaşımla kavga etmişler onu konuşmak için aldım arabaya dedi yanında bir arkadaşı daha vardi iki erkek bir kadın ) oğlum otizimli olduğu için ve arkamda kimse olmadığı için hepsine inanmış gibi bu yalanlarla yaşadım son iki yıl daha kötü oldu herşey ve ben bu süreçte otizimli oğlumla çok kötü zamanlar geçirdim sabahlara kadar uyumayıp ağlayan bir çocuktu iki yıl boyuncada böyle devam etti ve o süreçte eşim dışarıda içip sıçmakla meşguldü ( tüm bunları yaşarkende ben seni çok seviyorum kaybetmek istemiyorum evliliğimizi düzeltelim diye her seferinde yalvardı )daha yaşadığım çok şeyler var ama uzatmak istemiyorum konuyu ben artık onunla aynı evde yaşayamıyorum boşanmaya cesaret edemiyorum bir türlü hep geri dönüş kararı veriyorum boşanırsam sadece devlet yardımlarıyla geçinicem annem bakmak istemiyor çocuğa bende onun yanına gitmek istemiyorum çalışma gibi bir durumum asla yok sadece yardımlarla geçinebilirmiyim bilmiyorum eşimde işten atıldı bu arada 6 aydır falan işsiz mahkeme sonucunu bekliyor karışık yazdım belki biraz ama fikirlerinizi yazarmısınız çok üzgünüm intihar bile düşündüm ama çocuklarıma kıyamadım zaten kıyabilsem tüm bunları yaşamayıp bırakıp giderdim
Eğer kendinize ait eviniz varsa devlet yardımıyla gecinebilrsiniz diye düşünüyorum en azından öyle birinin kahrını çekmezsiniz yolunuza daha sabit fikirlerle bakarsınız daha sağlıklı düşünürsün yine de karar senin

Bende bosanmayin derim tüm yük sizde kalir bir zaman sonra ne arar ne sorar nafakayı bile vermemek için diretir. Şuan iyi kötü bir şekilde geçiniyor sunuz . Gerekirse çoğu şeyi görmezden gelin odalari vs ayırın ama ayrılmayın. Aileniz destek olmazsa çok zorlanırsınız. Anneniz siz çalışırken bakamaz mi peki bakım aylığını ona verseniz çalıştığınızda size kalir

Yurt dışında yaşıyorum burda boşandınız devlet kadını çok destekliyor . Ama ülkede onda biri bile yapılmıyor. Bizim ülkede boşanmak zor herkes başına koca olur. Ekonomi kötü boşanma getirdiğini sat kendini yok say. Enerjini çocuğuna ver . Ailen arkasında olsaydı daha farklı yorum yapardım

Boşanırsak araba onda kalacak ev bende iş den atılma sebebi işe alınmadan önce darp dosyasından dolayı mahkemelik şuan geri dönme ihtimali var mahkeme sonucuna bağlı evde çok mutsuzum o şuan bir şeyleri toparlama çabasına girdi ama benim gücüm kalmadı boşanıp tek başıma tüm yükü üstüme almaktan da korkuyorum ya başaramazsam çocuklarımla dibe batarsam çok korkularım var bilmiyorum napıcağımı
Eşin işsiz güçsüz kalmış, yediği haltların derdine kuyruğu kıstırmış, o yüzden birşeyleri düzeltme derdinde. Büyük ihtimalle hayatı düzene girince eski hayatına geri döner. Özel çocuğun var. Bu sebeple ayrıl diyemem ama onu istemiyorsan umursama, ev arkadaşı gibi kullan. Ve ayrıca çocuktan dolayı araba sende olmalı. Araç kullanmayı bilmiyorsan öğren, ehliyetin yoksa al ve aracın kontrolünü eline geçir.

Yanlış biliyorsunuz. Engelli aracını anne baba birlikteyse ikisi de kullanabiliyor, anne baba ayrılırsa velayet kimdeyse araba ona kalıyor. Arabada engelli olmasına gerek yok.
Boşanma sonrasını söylemiyorum, şu an içinde engelli olmadan trafiğe çıkması sıkıntı diye biliyorum, mutlaka arayıp sorsun.Eşi yine böyle keyif yaparken şikayet etsin

Arkadaşım yanlış anlama ama boşanıp hayatın tüm yükünü üstüne alma hiç. Bana mutlu bir yuva nasip olmadı de ve yaşamaya devam et. Hayattaki tek önemli şey mutlu yuva sahibi olmak değil. Boşanınca hayatın düzene girmeyecek, evladım düzelmeyecek. Adam fırsattan istifade hayatına devam edecek sen bocalayıp duracaksın. Umarım eşin doğru yolu bulur ve sen de mutlu olursun. Olmazsa da çocuklarının ve senin canın sağolsun
Bu yoruma kesinlikle katılıyorum, boşansanız çalışamayacaksınız iki çocukla tüm yükü alıp geçim sıkıntısını da siz çekeceksiniz eşiniz özgürce hiç bir sorumluluk almadan yaşayacak gerek var mı bence yok ha derseniz boşanınca durumum çok iyi olacak o zaman boşanın derdim ama şu şartlarda değil

Bu kadar çıkmazdaysanız şiddet vs yoksa eşinizi artık eşiniz olarak görmeyeceksiniz aynı evde yaşayıp gideceksiniz.

Sonunda boşanma konularında aklı başında bir yorum...Buradakiler boşan diyip geçerler ama hayatın tüm yükü senin sırtına kalır..Adamı görme bilme evin ihliyaclarini karsilasin başka iş baksın en azından tek sorumluluğun çocukların bakımı olsun

Merak etmeyin buradakiler kime boşan diyeceklerini çok iyi bilirler:)

normalde boşanın derdim ama boşanmayın
bir müddet idare edin kıyı köşe para biriktirin

yukarıda arkadaşlar da yazmış özel eğitim okullarında siz görevli çocuğunuz da orada eğitim alsa
gerçi büyük çocuğunuz ne olacak o da var

X