- 8 Kasım 2018
- 5.735
- 13.828
- 248
- Konu Sahibi merllins06
-
- #1.021
Evet o kısmı atladım. Herşey iki katına hatta 3 katına çıktı. Ama un deterjan bakliyat her ay alınan şeyler değil. Mesela 5 kiloluk pirinç alıuorım He ay bitiyor. Ama 5 kiloluk zeytin yağı aldım halen daha yarılanmadı Bile. Her ay 3000 sadece mutfak masrafı şaşırttı1.5 sene öncesi ile bugün bir değil ki ama.
Evet o kısmı atladım. Herşey iki katına hatta 3 katına çıktı. Ama un deterjan bakliyat her ay alınan şeyler değil. Mesela 5 kiloluk pirinç alıuorım He ay bitiyor. Ama 5 kiloluk zeytin yağı aldım halen daha yarılanmadı Bile. Her ay 3000 sadece mutfak masrafı şaşırttı
Köyünden organik ürün gelenleri cok kıskanıyorum bende.Ben internetten köy ürünleri siparis ediyorum dunya para veriyorum. Hem bedava hem organik besleniyorlar. Tereyag, salca, bakliyat, ceviz, findik, fistik gelse bana da ne mutlu olurdum.Buradaki tavsiyeler üzerine bi kaç gündür marketlerden indirimdeki ürünlerden stokluyorum. Mesela normalde 20 tl olan yumuşatıcıyı 12 tlye buldum bugün, yine %30 indirimle filtre kahve aldım. Bir de buraya yazdığımdan beri dışarıdan yemek söylemedim nedense içim elvermiyor:d böyle böyle %15-20 düşürürüm gibi geliyor masrafları. Hedefim 2500’ü geçmemek. Ama 1500 falan cidden imkansız bu pahalılıkta, sadece no name markalar alıp balık et vs tüketimini çok ama çok azaltmak gerekiyor bence o rakamlara düşebilmek için.
Bir de gördüğüm kadarıyla çoğu insana köyünden ailesinden birşeyler geliyor. Biz de dışarıdan bu tarz bi katkı 0. Mesela arkadaşlarımdan görüyorum ailelerinden ceviz fındık vs geliyor en azından, ben 100 gr cevize bile 20 tl vermek zorunda kalıyorum
Buradaki tavsiyeler üzerine bi kaç gündür marketlerden indirimdeki ürünlerden stokluyorum. Mesela normalde 20 tl olan yumuşatıcıyı 12 tlye buldum bugün, yine %30 indirimle filtre kahve aldım. Bir de buraya yazdığımdan beri dışarıdan yemek söylemedim nedense içim elvermiyor:d böyle böyle %15-20 düşürürüm gibi geliyor masrafları. Hedefim 2500’ü geçmemek. Ama 1500 falan cidden imkansız bu pahalılıkta, sadece no name markalar alıp balık et vs tüketimini çok ama çok azaltmak gerekiyor bence o rakamlara düşebilmek için.
Bir de gördüğüm kadarıyla çoğu insana köyünden ailesinden birşeyler geliyor. Biz de dışarıdan bu tarz bi katkı 0. Mesela arkadaşlarımdan görüyorum ailelerinden ceviz fındık vs geliyor en azından, ben 100 gr cevize bile 20 tl vermek zorunda kalıyorum
Köyünden organik ürün gelenleri cok kıskanıyorum bende.Ben internetten köy ürünleri siparis ediyorum dunya para veriyorum. Hem bedava hem organik besleniyorlar. Tereyag, salca, bakliyat, ceviz, findik, fistik gelse bana da ne mutlu olurdum.
Kiminin ailesi kv veya annesi surekli gonderiyor.Hani marketten alir gibi bittikce geliyor.babannemler köyde yaşardı ama biz senede bir geldiklerinde görürdük köy ürünü. onlarda kaldıkları 1-2 ay içinde biterdi zaten. kısacası gene bir katkı olmazdı aman aman.
Bende rocs alicaktim yeni zam gelmiş sanırım ya da ben stoklu aldığım için bilmiyorum .Elim varmadı görünceBiten diş macunumuzu yeniledim az evvel. Paradontax üstün koruma 38 liraMisvak mı alsam
O ıspanağın tadı çok güzel ben bugün gittim kalmamış indirimde diye herhaldeEvet aynen öyle aynı ildeyiz görümcemin kızı uzak bir semtte mamak tarafında o 2.5 tl den ıspanak alıyor ben çayyolu tarafında file marketten 1 paket kuzu ıspanağı 7.90 a aldım az diye de içinde 2 paket aldım pişince 1 avuç oluyor diye de pirinç ekledim pişirirken. Mamağa ıspanak almaya gitsem benzin masrafından batarım bu seferde
İndirimli fiyatı mı bu yaniO ıspanağın tadı çok güzel ben bugün gittim kalmamış indirimde diye herhalde
Aman sakın peynirde ucuza kaçma. Hadi tasarruf yapayım dedim orta yollu kilosu 30 tl olan peynırden börek yapayım dedim ciddi farketti tadında maalesefGeçen Falım reklamı var ya günde 3 makina bulaşık çıkınca vs diye
babam kimin evinde çıkıyormuş bu kadar bulaşık demiş
ben benimmmm dedim
hatta o reklam çıktığında hislerime tercüman oldu diye burada da yazdım
58 tablet 100 TL civarı aylık bulaşık makinesi deterjanı masrafı 100 TL imiş sadece
çayı kahvesi ara öğünü fena
öğlen karaşimşek yaptım birazdan ara öğünde ben ne yiyeceğim diye gelir oğlum
sabahtan kaşarlı börek var ama maliyetli malum lordan yapmak lazım :)))
Şaşırıyorlar aylık 4 kişiye 3000 4000 mutfağa harcıyoruz deyince. Ha deseler bizim gelirimiz az borcumuz var 1000 tlye geçinmek zorundayız diye çok haklılar derim. Ama yok nasıl harcarmışız yok restorant mı işletiyormuşuzOff yazmayayim diyorum dayanamiyorum. Bir dis ipi olmus 30 tl, dis macunu en az 20 tl, bulasik eldiveni 25 tl. Ne kadar basit seyler, topla kac tl oldu? Alisveris yaparken buyuk kalemleri daha uyguna almaya, indirim kovalamaya calisiyorum ama bir dis ipi icin de o site senin bu market benim en uygununu arayacak ne vaktim ne enerjim var. Bu kadar basit, temel seylere bile saatlerce arastirma yaparak 2-3 tl daha ucuza almak icin ugrasmak yasamak degil. Yasamak boyle bir sey degil. Kral da ciplak. Siz de 1000 tl'ye gecinmiyorsunuz, gecindiginizi saniyorsunuz.
Bazen esimle hesap yapiyoruz, kisalim diyoruz bir seylerden cok acildik. Ama kisacak bir sey bulamiyoruz. Temel ihtiyaclardan kisacaksam ne anladim bu isten.Şaşırıyorlar aylık 4 kişiye 3000 4000 mutfağa harcıyoruz deyince. Ha deseler bizim gelirimiz az borcumuz var 1000 tlye geçinmek zorundayız diye çok haklılar derim. Ama yok nasıl harcarmışız yok restorant mı işletiyormuşuz4000 tl yi bir akşam boğazda balık restoranında harcayana tepki yok bir ay boyunca sağlıklı beslenmeye çalışana tepki var. Edit: bir akşam yemeğine 4000 vermek te normal geliri yüksek insan için
Damacana da plastik aslında. Benim pürsu’ya geçmemin sebebi üzerinde hem damacana üretim tarihinin hem su dolum tarihinin olması. Şimdi diğerlerinde var mı bilmiyorum ama Pınarda yoktu ben alırken. 1 ay plastik damacanada kalmış su içmek de istemiyorum, özellikle yazın.bazıları arıtıcı kullanıp musluktan içiyor ama içime sinmiyor açıkçası.annem hayattayken çay için bir tık daha ucuz bir markadan yine damacana alıyorduk. şimdi çayı musluk suyu ile yapıyorum. yoksa 10 günde ortalama 40 tl ödemem gerekir suya.
Öyle aynen çok pahali20 tl ye mı alırdım.ö 200 lu yıllarda falan sanırım ahhh ahh ben cocukken bıle pahalıydı baklava hep
fıstıgın kılosunu 170 tl ye aldı esım 2 gun once
yenı mahsul agac altı dedıklerı boz fıstık 1 kilosunu
baklava 150 tl zaten
100 tl ye satılan market baklavasıdır buyuk ıhtımal onlara fıstık kullanılmıyor ıcındekı yesıllık bezelyeden ve palm yagı kullanılıyor ondan ucuz
baklava kanayan yaram
We use cookies and similar technologies for the following purposes:
Do you accept cookies and these technologies?
We use cookies and similar technologies for the following purposes:
Do you accept cookies and these technologies?