Atlatamıyorum. Her gün yeniden başa dönmek..

Sen kendin icin güclü olmalısın onun için değil
Geri döndügünde -ki dönecek eminim- sen zayıf anına yenik düşüp kabul etmeyesin
Ne kadar dik durursan karşısında su cektigin acıyı o cok daha uzun süre cekecek

Yaşadığınız acıyı en iyi siz bilirsiniz ama birçoğumuz benzer acılar yaşadık geçecek. Ama bu süreci en az hasarla atlatmak için gerekirse psikolog yardımı alın. Ben çok eskiden benzer bir ayrılık yaşamıştım. Nefes alamıyordum. Yıllar sonra öğrendim ki maskeli depsreyon geçirmişim. O insan hatasının bedelini bir şekilde öder ilahi adalet var emin olun. Bizzat yaşadım. Ama iyilesmek için o insanı affetmeniz ve kendinizle mutlu olmanız gerekiyor. O zaman yaşamaya başlıyorsunuz. Yaşınız çok genç bir daha bu yaşta olmayacaksınız. Ve boş yere üzüldüğünüze üzülecek belki gülüp geçeceksiniz. Sizi gercekten sevecek değer verecek biri mutlaka karşınıza çıkacaktır. Kabullenmesi gercekten zor olsa da affedin ve geriye dönüp bakmayın. Mutlaka destek alın.

Aslında destek almak istemiyorum. İlaç verilecek muhtemelen. Kendime iyice zarar verdiğimi düşünüp daha kötü olacağım gibi geliyor. Psikolog desteksiz atlatmaya çalışıyorum aslında, doğru mu bilmiyorum ama..

Psikiyatr ilaç verir psikolog ilaç vermez diye biliyorum. Belki farklı aktiviteler farklı ortamlar hobiler zihninizi boşaltacak etkinlikler yapabilirsiniz.

Şimdi küfür edicem de banlanmak istemiyorum. Karaktersiz amip. Daha 24 yaşındasın çok gençsin. Her şeyi yapabilecek güçtesin. Hayatının baharındasın. Aldatacak kadar iğrenç bir adam bundan sonra bir kere bile karşına çıkmasın zaten. İşine dört elle sarıl. Hayatına dört elle sarıl. Kolay kolay geçmiyor çok acı çekiyorsun biliyorum ama yavaş yavaş o acı dağılacak hafifleyecek. Sadece şu an bir süreçtesin. Kendini tutma acını yaşa, ağla sızla. Dök içini.

Bir de eğer kasttettiğin 6 aylık hap tedavisiyse ben de gördüm. O dönemde sivilceler bir dönem artış gösterir sonrada iyileşmeye başlar. Yüzün bebek gibi olacak canını sıkma.

Psikiyatr ilaç verir psikolog ilaç vermez diye biliyorum. Belki farklı aktiviteler farklı ortamlar hobiler zihninizi boşaltacak etkinlikler yapabilirsiniz.
Evet o şekilde ilerliyorlar. Yüzüm için sürekli doktora gidiyorum sivilceler için falan, bir de düzenli olarak psikologa gitsem iş yerinde iyi düşünmezler diye de korkuyorum sanırım sürekli izin alıyor vs falan diye. Spora yazıldım her gün saatlerce yürüyorum bantta, değişik aletlerde çalışıyorum grup dersleri vs. Bir de resim kursum var. Boş kaldığında çıldıracak gibi oluyor insan zaten..

Desteğiniz için teşekkür ediyorum. Gücümü kendime olan inancımı kırdı. Zamanla iyileşirim, biliyorum. Zor zamanlar geçirdim, bu günlere hiç kolay gelmedim ben de. Kendi mücadelemi verdim hep.
Ama güvendiği insanın, bu kadar inandığı bir insanın yaptığı hainlik kalbine bıçak gibi saplanan zaten. Ve sonrasında onun dönüştüğü "kötü bir insan"a inanamıyorsun. O insan nasıl olur bunları söyler diyorsun. "sen benim için değerlisin, bu kadar zamanımız geçti, birbirimize hatrımız var, yine de her zaman yanındayım" bile demedi. Ne önemi var ki diyeceksiniz belki ama bu bir insanlıktır, çok zor zamanları birlikte atlatmıştık. Beni aldatan bir insanın yanımda olmasına gerek yok zaten, o çoktan vazgeçmiş herşeyden, her şeyi göze almış, kaybetme korkusunu yaşamamış. Kalpsiz.

Roaccutane'a doktor başlayalım dedi istemedim. O ara başka ilaçlarla tedavi oluyordum, sonra kontrolde doktor gerek yok iyileşme var dedi. Tam düzeldi derken, bu olaylar olunca iyice kötüleşti. Bugün bir dahiliyeye gittim tahlil falan yaptırdım. Hiç test yapılmamıştı.

Yüzümden dolayı da kendime güvenim kırıldı çok.

Sivilce icin kullandığınız ilaç hap mı r....n olan mı

Hayır, doktor önerdi ama başlamak istemedim. Sonrasında gerek yok iyileşme var demişti. Ama şu an iyice kötüleşti.
Belki ilacın etkisi de vardır diye düşündüm ama zaten kullanmamışsınız. O ilaç depresyona sebep olabiliyor cok yan etkisi var. Ama ben kullandığımda tam tersi kuş gibi hafiftim cok mutlu hissediyordum. Demem o ki ruh halimiz sağlığımızı, sağlığımız da ruh halimiz etkiliyor. Kimsenin ne dediğine aldırmayın. Ilaç kullanmak ayıp değil tabi izin almak sıkıntı olabilir.

Ben de üni döneminde aldatıldım. Tam o sıralarda roac tedavisine başladım. İlacın benim psikolojime kötü etkisi olmadı aksine yüzüm de düzeldiği için daha daha mutlu oldum. İnsan gerçekten inanamıyor, nasıl yapar eder bana şöyle demişti böyle sözler vermişti. Bi de nasıl seviyorum ama anlatamam. Ama sonra bi bakıyorsun tam bir hayvana dönüşmüş. Baya da acı çekmiştim. Çok üzüldüm ağladım. Erkeklere karşı güvenim de kırılmıştı. Sonra sonra geçti, hayatıma farklı farklı insanlar girdi bir sürü sevgili anlamında değil erkek arkadaşlarım oldu. Gerçekten vicdanlı merhametli saygılı adamlar. Bu adamları gördükçe acım da geçince dedim ben ne biçim bir herifle berabermişim ne biçim bir herif için üzülmüşüm. Neyse böyle anlatasım geldi bilmiyorum. İnşallah sen de iyileşeceksin.

Desteğiniz için teşekkür ederim.. Dilerim benim de hayatımda böyle güzel şeyler olur..

Emin ol zamanla iyi ki de çıkmış hayatından diyeceksin. Keşke ben bu kadar geç kalmasaydım diyorum İnan buna

Bence öncelikle onu unutmaya karar vermelisin. Ardından kararlı bir şekilde onunla ilgili her şeyi çıkarmalısın hayatından. Fotoğrafları da şunları bunları da. Daha çok gençsin ve sadece sevgilinde. 4 yıl 4 yıl diyerek de gözünde büyütme onu. Dönse de affetme. O seni önemsemedi çünkü. Aldattı daha büyük ne yapabilirdi bitmesi için? Sürekli bunları tekrar ederek onu gözünde düşür artık. Sevgini bastır. O özlemiyor sen niye özleyesin? O sevmiyor sen niye sevesin? O acı çekmiyor sen de çekme. Gününü gün et bırak bu yas dönemini.

Sanırım unutmaya karar veremiyorum. Unutmam gerektiğini biliyorum. Bu kadar yaptığından sonra olması gereken bu. Her gün azar azar bir şeyleri siliyorum belki ama tam bir bitiriş yapamıyorum. Bende mi bir sorun var, aklım beynim kalbim mi hazır değil?

Benzerini ben de yasadim beni deli gibi seven surekli ailene soyle diye adam uzaklasti ilgisizlesti onu bekle bekle duzelmedi telefonlarimi acmaz umursamaz olmustu okulum bitti askerdi doguda hep bekledim sabrettim dogru duzgun gorusemezdik ama beni severdi iste ilgilenir kiskanirdi 2 sene sevgili olduk okul bitii zaman gecti gayet iyiydik birden uzaklasti baskq biri mi var dedim yok dedi ama hic emin olamadim arkadasim msj atti ona cvp yazdi kiza kizi tanimiyordu denemek icin yazdi arkadasim bana uyuyacagim dedi 1 saat gecti arkadasim msj atti ve ona cvp yazdi basimdan asagi kaynar su dokuldu ayrildum cok zor zamanlar gecirdim nerdeyse aylar gecti tam umidi kestim alistim yokluguna pat geri dondu pismanim kiymetini bilemedim diye agladi kiyamadim ama guvenemedim de zaman ver dedim bu sercte aradim yine telefonumu acmiyor dogru durust isim var goreve gidiyorum diyip ilgilenmiyor geri donus yapmiyor hayatini kimse icin oyuncak etme ne kadar kacarsan o kadar iyi baslarda istemedim hep aradi ilgilendi pismanim dedi tam yumusadim tekrar uzaklasti bir sey koptuysa hicbir sekilde eskisi gibi olmuyor hayatina bak gecer hayatina biri girer iyi ki bitmis dersin vardir bir hayir elbet yolun basinda sevdiginden vazgecen insandan hayır mı gelir herkes hak ettigini bulur onlarda kendileri gibi birine layiktirlar belki boşver onunla var olmadın onsuz da gayet güzel varsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…