Aşk mı para mı?

Evliliğimizin 4 yılında.
Evlenirken ben öğretmendim atanmıştım
Eşim lise mezunuydu inşaatlarda çalışıyordu bildiğin
Tabiki herkes karşı çıktı

7.5 senedir evliyiz ben doktora yapıyorum iş de değiştirdim, eşim de kpss ile atandı, lisans tamamladı. İşçi kalsa da benim için sorun değildi, ama ailelere beğendirmek çok zordu gerçekten
Sonrasında fark ettim ki bişey beğendirmek zorunda değiliz :) o zihniyete ulaşınca rahat ettik
Çok güzel olmuş :) peki evlenme sürecini nasıl geçti. Nasıl katlanabildiniz söylenenlere.

Evet doğru söylüyorsun etkililer. Mesela aynı şeyleri yaşayan çok arkadaşım akrabam oldu ama kimse benim gibi takmıyordu. Kabullenecekler banane diyip Bi gram umurlarında olmuyordu. Ama ben o kadar hassasım ki aileme Bi kelime etsem sabaha kadar uyuyamıyorum acaba annemi üzdüm mü diye. Şimdi aynı şeyi hem ailem için hem erkek arkadaşım için düşündüğüm için gecelerce uyumuyorum o üzüldü mü bumu kırdım mı, ne yapacağım diye kendimi yiyip bitiriyorum. Böyle bir yapımın olmasını istemezdim
her insan başka bir alemdir ..sen bir bireysin ..herkesi aynı anda mutlu edemezsin..hepimiz ailemizi seviyoruz ..zayıf düşersin herkesi mutlu edecem diye ..ve zamanla psikolojin bozulur ..etrafındaki insanları farkında olmadan kırarsın onlara bıkkınlık verirsin.ve senden uzaklaşırlar.. çünkü aynısını ben yaşadım

her insan başka bir alemdir ..sen bir bireysin ..herkesi aynı anda mutlu edemezsin..hepimiz ailemizi seviyoruz ..zayıf düşersin herkesi mutlu edecem diye ..ve zamanla psikolojin bozulur ..etrafındaki insanları farkında olmadan kırarsın onlara bıkkınlık verirsin.ve senden uzaklaşırlar.. çünkü aynısını ben yaşadım
Evet bunun da farkındayım zaten bu şekilde asla mutlu olamayacağımı farkındayım kendimi hasta edecek derecelere getiriyorum. Ama nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum çok üzülüyorum insanların üzülmesine. Siz ne yaşadınız

Çok güzel olmuş :) peki evlenme sürecini nasıl geçti. Nasıl katlanabildiniz söylenenlere.

Eşim yazık kendini babama akrabalarıma yarandırmaya çalışıp durdu ama hep gözlerinde düşük konumdaydı.
Çok pişmanım ezik gibi durup onu o hale düşürdüğüm için. Evlenme aşamasında bir tek kuruş istemedim kimseden. Ekmeğimizi aşımızı vermiyorlardı kimseye kendinizi beğendirmek zorunda değildik aslında.. ama bunu fark etmek yIllarımı aldı.

Annem babam memur emeklisi. Genel olarak dayı amca teyze VS herkes öğretmen doktor. Kafalarında kurdukları damat adayı da sanırım bu yönde olduğu için kabullenemiyorlar bir türlü. Eğitim kültür seviyesi benim içinde önemli tabiki ama karşımdaki insan bilgisiyle beni ikiye katlayabilecek düzeyde. Dediğim gibi hukuk fakültesinden atıldı, yine okumayı bırakmadı onun dışında sürekli kitap okuyan araştıran yazan bilen biri. Ama şanssızlıklar şuanki duruma getirdi, ve bunu sanırım sadece ben anlayabiliyorum. Herkes şuan neyse ona bakıyor. Bilgisiz cahil, iyi bir şey okuyamayan biriymiş gibi küçümsüyorlar ve bu benim bile zoruma gidiyor. Anlamıyorlar çünkü herkes şimdiye bakıyor. 2 yıllık okuyup atanamayan düzgün iş i olmayan tembel biri gibi
eğer annem babam da yim kuzenlerim üzülmesin diyorsan da ki neden uzul
Evet bunun da farkındayım zaten bu şekilde asla mutlu olamayacağımı farkındayım kendimi hasta edecek derecelere getiriyorum. Ama nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum çok üzülüyorum insanların üzülmesine. Siz ne yaşadınız
ben evin tek kızıyım ve eşim farklı bir ilde farklı bir kültürde büyümüş..aynen seninki gibi annem babam dedem amcam halam hatta gelinleri vs bu çocukla evlenme uzağa gitme vs diyorlardı..bende kimseyi kıramıyordum..tek kırdığım canım eşimdi...tabi o.zaman evli değildik..sonra direttim evlendik sukur

şimdi 6 yilimiz geride kaldı iyi ki eşimi dinlemişim diyorum..ama seni sevmesi şart karsiliksiz

eğer annem babam da yim kuzenlerim üzülmesin diyorsan da ki neden uzul

ben evin tek kızıyım ve eşim farklı bir ilde farklı bir kültürde büyümüş..aynen seninki gibi annem babam dedem amcam halam hatta gelinleri vs bu çocukla evlenme uzağa gitme vs diyorlardı..bende kimseyi kıramıyordum..tek kırdığım canım eşimdi...tabi o.zaman evli değildik..sonra direttim evlendik sukur
Anladım. Neyse ki vazgeçmemişsiniz

Eşim yazık kendini babama akrabalarıma yarandırmaya çalışıp durdu ama hep gözlerinde düşük konumdaydı.
Çok pişmanım ezik gibi durup onu o hale düşürdüğüm için. Evlenme aşamasında bir tek kuruş istemedim kimseden. Ekmeğimizi aşımızı vermiyorlardı kimseye kendinizi beğendirmek zorunda değildik aslında.. ama bunu fark etmek yIllarımı aldı.
Neyseki sonu güzel olmuş sevindim sizin adınıza :)

Yani her ikisi de cok onemli bence. Ikisi arasinda gecim dunyasinda secim yapmak zor. Maddiyat yuzunden biten iliskiler evlilikler de artik cogunlukta. Fakat bence aileniz bu kisiyi hicbir zaman damatlari olarak kabul etmeyecek. Simdi kucumsedikleri bu insani isi gucu duzgun olunca birden bastaci yapacaklarini sanmam. Her firsatta laf sokarlar. Bize uygun degil diyorlar da sizin aileniz sultan soyundan mi orasini anlamadim. Sizinde galiba bir isiniz yok hala. Hadi sizin prestijli isiniz olurda orasini az cok anlarim.

Yani aileniz insanlari kucumsuyor, bu bakis acisiyla siz hic mutlu olamazsiniz. Ya kendi kararlarinizi alip sonuclari ne olursa olsun katlanacaksiniz, ya ailenizi dinleyip ayrilacaksiniz.

{
Yani her ikisi de cok onemli bence. Ikisi arasinda gecim dunyasinda secim yapmak zor. Maddiyat yuzunden biten iliskiler evlilikler de artik cogunlukta. Fakat bence aileniz bu kisiyi hicbir zaman damatlari olarak kabul etmeyecek. Simdi kucumsedikleri bu insani isi gucu duzgun olunca birden bastaci yapacaklarini sanmam. Her firsatta laf sokarlar. Bize uygun degil diyorlar da sizin aileniz sultan soyundan mi orasini anlamadim. Sizinde galiba bir isiniz yok hala. Hadi sizin prestijli isiniz olurda orasini az cok anlarim.

Yani aileniz insanlari kucumsuyor, bu bakis acisiyla siz hic mutlu olamazsiniz. Ya kendi kararlarinizi alip sonuclari ne olursa olsun katlanacaksiniz, ya ailenizi dinleyip ayrilacaksiniz.
İşte onlara göre er ya da geç benim prestijli Bi işim olacak. Ben mühendisim normalde ama işsizim. Onlara göre Bi kaç yıl içinde mutlaka iyi yere geleceğim ve o kişi yanıma yakışmazmış.

Evet doğru söylüyorsun etkililer. Mesela aynı şeyleri yaşayan çok arkadaşım akrabam oldu ama kimse benim gibi takmıyordu. Kabullenecekler banane diyip Bi gram umurlarında olmuyordu. Ama ben o kadar hassasım ki aileme Bi kelime etsem sabaha kadar uyuyamıyorum acaba annemi üzdüm mü diye. Şimdi aynı şeyi hem ailem için hem erkek arkadaşım için düşündüğüm için gecelerce uyumuyorum o üzüldü mü bumu kırdım mı, ne yapacağım diye kendimi yiyip bitiriyorum. Böyle bir yapımın olmasını istemezdim

Yorum yapmistim ama bu yorumuzu okuduktan sonra diyorum ki sizin isiniz olmaz. Aileniz statu hastasi. Sizin gibi muhendis olup su an issiz olsaydi bu muameleyi gormezdi. Sevgiliniz ailenizde asla kabul gormeyecektir bence. Kusura bakmayin iyimser degilim. Ayrica siz ailenize karsi tavrinizi belli edemiyorsunuz. Sevgiliniz cok ezilir. Yazik olur.

Yorum yapmistim ama bu yorumuzu okuduktan sonra diyorum ki sizin isiniz olmaz. Aileniz statu hastasi. Sizin gibi muhendis olup su an issiz olsaydi bu muameleyi gormezdi. Sevgiliniz ailenizde asla kabul gormeyecektir bence. Kusura bakmayin iyimser degilim. Ayrica siz ailenize karsi tavrinizi belli edemiyorsunuz. Sevgiliniz cok ezilir. Yazik olur.
Evet mühendis olsaydı ve işsiz olsaydı bu muameleyi kesinlikle görmezdi. Herkes kendi sınıfından VS arkadaşlık kurar diyorlar. Ama sınıf arkadaşlarımın çoğu şuan işsiz diyorum, bir şey demiyorlar. Ben ailemi üzmek istemiyorum o yüzden tavrımı belli etmiyorum. Aynı şekilde sevgilimi de üzmek istemiyorum. Ve bu udurmda kendimi yiyip bitiriyorum.

Sevgimden eminim. Sadece yoruldum. Bu durumu yaşayan bilir. Sürekli olumsuz sözler duymak aylarca duymak yoruyor insanı. Zaten zor olan hayatı daha da zor kılıyor. Bakın yazılan yorumlara, sizin dışınızda herkes para olmadan, diye söze başlıyor. Çevrem de aynı şekilde. Bunların psikolojikmen insanı nasıl etkilediğini düşünün
Siz hangi bolum mezunusunuz erkek arkadaşınızin mesleği ne? Maalesef çok iyi üniversitelerden çok iyi donanımlarla mezun olanlar bile issiz.talihsiz bir dönem ciftisiniz.ama sürekli iş değiştirmesi konjokturel mi onu da sorgulamak lazım.aşk bir arkadaşın yazdığı gibi geçici bir heves...ama belir bir düzeye kadar olmadan da evlilik olmuyor. En iyi ihtimalle ev arkadaşlığı oluyor asksiz tutkusuz evlilikler.ama para olmadan aşk ile ya da mantık ile yapılan evlilikler de yürümüyor.hep bir huzursuzluk sebebi olabiliyor .hayattan beklentileriniz hayalleriniz nedir bilemem ama asgari geçim düzeyinde para şart.

İkisinden de yeterli miktarda olmasi lazim, miktari kişilere kalmiş bisey.
Ama parasiz, gecim sikintisiyla aşk biraz zor dayanir.

Daha yasınız küçük
İns iyi yerlere gelirsiniz iş anlamında

Benn eşimle evlenirken benim yarımdan daha az bir maaş alıyordu işi de pek öyle cok statülü bir iş değildi çevrem çok eleştirdi

Ama hayat bu herşey öyle tersine döndü ki
Suanda benim 3 katımı kazanıyor
Evimizi aldı, arabamizi değiştik
Evlendiğimiz ilk yıla göre koşullar cok değişti ve eşim benden daha güzel bir işe girdi
Çevresi genişledi şartları değişti
Valla suanda iş anlamında ben daha ezik kaldım 😂😂

Hayatın ne getireceği belli olmaz
Umarımm herşey gönlünüzce olur
Zengin biri ile evlensen öyle kalacağının ya da mutlu olacağının garantisi var mi ?
Evlilik de keramet varmış ve bebek kismetiyle gelirmiş sözleri sizde cuk oturmuş maşallah.allah daim etsin:KK200::nazar:

Siz hangi bolum mezunusunuz erkek arkadaşınızin mesleği ne? Maalesef çok iyi üniversitelerden çok iyi donanımlarla mezun olanlar bile issiz.talihsiz bir dönem ciftisiniz.ama sürekli iş değiştirmesi konjokturel mi onu da sorgulamak lazım.aşk bir arkadaşın yazdığı gibi geçici bir heves...ama belir bir düzeye kadar olmadan da evlilik olmuyor. En iyi ihtimalle ev arkadaşlığı oluyor asksiz tutkusuz evlilikler.ama para olmadan aşk ile ya da mantık ile yapılan evlilikler de yürümüyor.hep bir huzursuzluk sebebi olabiliyor .hayattan beklentileriniz hayalleriniz nedir bilemem ama asgari geçim düzeyinde para şart.
Ben makine mühendisiyim ama çalışmıyorum şuan iş bulamadım. Erkek arkadaşım ilk tanıştığımızda hukuk okuyordu sonra atıldı bir takım nedenlerden dolayı, daha sonra 2 yıllık sağlık bölümü okudu. Yeni bitiriyor bu ay fakat atamalar yok, özel sektörde ise asgari ücret ancak bulabilir özel hastanelerde. 2. Öğretim olduğu için gündüzleri bulduğu işleri denedi mümesillik, hastanede danışmanlık VS fakat hepsi asgari ücret ve ben de çalışmadığım için Bi gelecek kuramayız diye o işlerden çıktı. Asıl olarak 14 yaşından beri babası ile tesisat doğalgaz iş i yapıyor ama ailemin küçümseyeceğini bildiğim için, ya acaba başka iş mi arasan diye söylendim, benim için, başka iş arayışlarına girdim ama dediğim gibi hep asgari ücret

X