Aşırı kıskanç baskıcı sevgili

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz nasıl karar verdiniz ayrılmaya nasıl kurtuldunuz
baktım onun ailesi, onun arkadaşları, onun kararları.. o dünyanın merkezi bende yörüngesinde dolaşıyorum "o izin verdiğince".. iş yerinde çalışmaya gelirim, piknik olunca erkekler var olur, yemeğe gderiz biri sarhoş olur suçlusu ben olurum.. para getirirken sorun yok ama normalde tü kaka.. sonra bi çevreme baktım dedimki ben bana destek olacak bir eş istedim, köstek olacak değil. mesela araba aldı benim üstüme yaptı ballandıra ballandıra anlattı herkese evlilik yıldönümüne araba aldım diye ama benim kullanmama izin vermiyordu, ne gerek varmış.. böyle bir manyak işte..
ya dedim birlikte parlarız yada ben yokum.. aile terapistinede gittik ama olmadı ben artık kişilik haklarıma saldıran, bana saygı duymayan ama sonsuz saygı, hürmet, sevgi bekleyen birine tahammülüm yok dedim. ve tek seferde bitti. defalarca geldi bazen şans verdim bir kaç kez görüşünce pişman oldum ama gerçekten olmaması ne hayırlısı çünkü çok yoruyor kendini unutursun, kendine saygın gelmez. ve bir kere giden biri asla aynısı olarak geri dönmez (senden bahsediyorum) önüne bak, işine bak, hayatına bak, ama bu adama bakma!!!

evli şu an ama hala deli gibi yazıyor gel diye. hatta geçen sene bana diyoki "artık çok şükür şöyle şöyle insanlar yok hayatımda, sende biraz daha düzgün olsaydın akıllı olsaydın boşanmazdık."
cümlenin neresinden tutsan elinde kalıyor. düzgün bir insan değilsem neden hala peşimdesin, akıllı değilsem neden hala yazıyorsun aynı hataları yapmaya müsaitim demkki, etrafında öyle insanlar yok ama sen eşinlede sorun yaşıyorsun, ve en kötüsü sen ne kadar düzügünsün ki evli bir adam olarak kalkmış bana yazıyorsun ve bundan utanmak aklına bile gelmiyor..

Fanusta süs biberi gibi yaşatılmayı sevgi sanıyorlar. Adam her şeye koşuyormuş hiç yormuyormuş, maddi kaygısı olmazmış. E hayatın gitti?

Babaları bi tokat atsa evi terkederler , herif tekme tokat dövünce dövdüğü yer ballanıyor.

Cidden ha. Ne dediğini kendi de bilmiyor. Yoksa insanın şunları yaşayıp muallakta kalmasının mantıklı hiçbir açıklaması yok , olamaz yani.
Adamın düzeleceğini bilse bugün koşa koşa gidecek. Çok aman aman aşık olduğunu sanmıyorum, hayat korkutuyor,, adam narkozu iyi vermiş zamanında şimdi arıyor onu.

Çok iyi biriymiş erkek arkadaşın ne güzel tarzını değiştirmiş kapalı ama pahalı kıyafetler almış helal olsun adama seni doğru yola yönetmiş 6 sene emek vermişsiniz neden ayrıldın biraz alttan alıp ta kabul etseydiniz evlenirdiniz ne mutlu yuvaniz olurdu ailenize re sahip çıkmış çok merhametli adammış böyle birisini bulmak çok zor şimdi bence ara onu pişman olduğunu söyle tekrar barış

hayır ayrıldım
Birincisi ayrılan kişi nasıl ayrildiniz diye sorup tavsiye istemez. Siz ayrılmaya kalkarsanız yapacaklarindanda korkuyorsunuz o nedenle kişilerden nasıl ayrılacağıniza öneride bekliyorsunuz çünkü bu kadar psikolojik fiziksel şiddetten dolayi sinmiş bir kisiliktesiniz. (bu 6 yillik bir manipülasyon ve sindirilmede normal bence). Diger cevabım ayrildaydiniz bu kişi asla sakin kalmazdı. Önce yalvarır sonra korkutmaya çalışırdı. Kim bu anlamda yorum yapmış ve sormuş ise hiç cevap bile vermediniz. Cunku bu durum yaşanmadı sizde uzun bir yalan ağı kuracak bir kişilikte olmadığınız için sessiz kaldınız. Benim tahminin evlilik yolunda gidiyor ama siz rahatsız olduğunuz durumlar var ve evlenmek istemiyorsunuz bir taraftan. Bu nedenle yaşadığınız durumu anlatıp içinizdeki korkuların yerli yersiz olup olmadığını görmek istiyorsunuz. Daha önce yorum yaptım size bolca. Son kez yazıyorum. Bu sizin hayatınız evlenince kat ve kat olacak. Ne siz sahip olunan malsınız ki size ve ailenize sahip çıksın bunu nimet gibi düşünmeyin. Benimde bir sevgilim sizinki gibiydi. Bana tasma takarsın izin verdiğin ölçüde ipimi belirlersin çevrende gezerim demistim cevap olarak. Ondan sonraki günde ayrıldım. Hayatta yaptığım en iyi şeylerden birisiydi. Hayatımı bir adamın ağzındaki iki kelimeye sığdıramam kimse kusura bakmasın. Simdi evliyim 2 cocuk annesiyim. Suan canim gezmek istese eşime bugun cocuklara sen bak ben dışarı çıkacağım diyorum. Bakin izin istemiyorum. Bildiriyorum eş olarak haberi olsun diye. Telefonuma asla elini sürmez benden izin almadıkça ki şifrelerimizi hep biliriz. Hep ortadadır telefon. Kıyafet konusunda asla müdahale etmez. Beğenmiyorsa söyler bazen ben seviyorum derim sen bilirsin der. Olması gerekn budur. Sağlıklı ilişki kavramı başkasını çevreden soyutlayip kontrol etmeye çalışmak değildir. Benim bekarlığimdan tanidigim erkek arkadaşlarım gelir şehrime görüşürüm kahve içmeye giderim. Esim git ben bakarım der cocuklara. İlk tanıştırmak için eve yemeğe davet ederim arkadaşlarımı tanır. O kadar yobazlık görmedim ben hayatımda sizin yaşadığınız kadar. Insanin önce kendisine saygısı olmalı. Yapmayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…