Aşırı kıskanç baskıcı sevgili

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evlenince değişir diyen kim varsa bilin ki o sizin düşmanınızdır.

Büyük ihtimal geri döneceksiniz. (Bknz. Stockholm Sendromu)

Son olarak; din sevgilinizin de, sizin de sandığınız, anladığınız gibi bir şey değil.

Allah size muhakeme yeteneği versin inşallah. Size edilecek en iyi dua budur.

Tabiki tepkilerimi verdim kendisine ama tepki verdikçe sinirli ve şiddet yanı ortaya çıkıyor dolayısıyla bende kendimi frenleyip sessiz kalıp her dediğini yapıyorum.
Anahtar kelime bu. Sizi kontrol edebiliyor. Bu kontrol etme gücünü seviyor. Sizi çok fazla psikolojik şiddete maruz bıraktığı için sağlıklı dusunemiyorsunuz. Ayrildiginizda ilerde ne kadar mantıklı karar verdiğinizi anlayacaksınız.

Merhaba kızlar,

Benim bir erkek arkadaşım vardı. 6 sene çıktık. İlk seneler gayet iyiydik üniversitede tanıştık ve çok aşıktık. Bir kaç sene sonra kıyafetlerime karışmaya ve kapatmaya başladı. Normal kısa kollu giyiyordum ama yakası hafif açılsa laf oluyordu v yaka izin vermiyordu. Bana Polo yaka bir sürü tişört aldı son düğmesine kadar kapattım diye. Bol gömlekler aldı. Dar pantolonlarımı yasakladı ve İspanyol paça giymemi istedi. Kısacası tüm giyim tarzımı değiştirdi. Biraz baskın bir karakter olduğu ve çok sevdiğim için söz geçiremedim. Ama memnun değildim. Normal bir tişörtün kenarından aşkım çıksa onu değiştirdi. Tayt yasaktı üstüne uzun giysem bile yasaktı ayak bileğinin dar olmasını da istemiyordu. Etek diz boyu yada altı olacak. Elbise de diz altı olcak. Kısa kollu uzun bir elbise olsa bile koltuk altından iç gözükse oda yasak. Neyse ben çok aşığım o biraz sinirli bende sinirlendirmeyin diye onun istediği gibi giyinmeye başladım. Bol Dursun diye bedenimin iki beden üstü kıyafetler aldım falan. Oje sussak makyaj yasak. Onun istediği gibi giyinirsem sorun yok bana çok iyi davranıyor en pahalı yerlerden kıyafet alıyor paraya acımıyor yeterki onun gözüne göre kapalı olsun. Tatil yasak daha doğrusu mayo bikini yasak haşema yada yarı tesettür mayo giyecekmişim deniz için. Eğer giymezsem ve ve ille havuz için tutturursam muhafazakar villa tutacakmışız orda girecekmişim yada kadınlar plajı. Bir süre bunada okey oldum üniversitedeyim zaten tatil yapmıyorum. Onunla çok gezdik şehir şehir ama istediği şekilde normal yeme içme gezmesi. Tatil yok. Alkol satılan hiç bir kafeye gidemiyoruz. İşe başladım şirket yılbaşı yemeklerine içkili olduğu için gönderilmedim. Okul zamanı iş teklifi aldım kendi mesleğimle ilgili Buda sorun oldu çok az kişinin seçildiği bir fırsatı o istemediği için kaçırdım. Ona zaman ayıramayacakmışım orda başka arkadaşlarım ortamım olacakmış falan. Kendisi zaten okuldan sonra iş kuracakmış beraber çalışacakmışız ki kurdu da. Yoksa zaten çalışmayacakmışım. Okul bitince direte direte bir işe girdim şükür ki çünkü aileme ben bakıyordum. Her neyse iş yerinde bir toplantı olsa o an telefona bakamasam mesajına cevap veremesem kavga çıkıyor. Erkek arkadaşım olmaz. Tüm sosyal medya hesaplarım karıştırılır. Telefonum yanındayken elindedir falan. Belli saatten sonra dışarı çıkmama izin yok. Bu arada benim ailem açık. Onun kapalı. Ben daha modern büyüdüm o muhafazakar. Bunların dışında kendisine sonsuz güvenim vardı haramdan uzak uyarır beni çok sever herşeyime koşar parayı gözü görmez maddi olarak beni rahat tutar bonkördür aileme karşıda. Başım sıkışsa kilometrelerce öteden koşar gelir.fakat ailesi de biraz baskıcı. Yanıma pek gönderme benle tanışmak istemez ben oraya gitsem basıl geldi bu nasıl bi kız ailesi kızmıyor mu derler falan filan. Erkek arkadaşımda yalan söyler benim yanıma gelirken. Benim artık bulmadan baskıya tahammülüm kalmadı ve çok sevmeme rağmen ailesininde baskıcı olmasından korkarak ilişkimi bitirme kararı aldım. O çok üzüldü çok ısrar etti peşimden koştu ama birkaç huyunu değiştirsin istedim değiştirmedi. Bu şekilde 6 sene noktalandı. Ama her gün düşünüyorum acaba yanlış mı yaptım kötü olduğu kadar iyi huyu da çoktu. Böyle durumlar yaşayıp hayatında mutlu olan yada pişman olanlar var mı. Nasıl yol izlediniz benzer durumlarla karşılaştınız mı. Tecrübelerinizden faydalanmak isterim.
Şahsen ben gelemem böyle ilişkiye. Sizin siz olmanıza karşı bu adam. O kadar mantıklı karar vermişsiniz ki ayrılarak tebrik ederim. İlk baskı oluşturmaya çalıştığında yol vermeniz gerekirdi, bence tek pişmanlığınız bu olabilir.

Zaten ben eşime müdahale ederim der hep karışamayacağım bir sevgilim eşim olmaz der psikolojik ve fiziksel şiddet de gördüm ancak hep onu düzeltmeye çalıştım doğruyu öğretmeye çalıştım kendimce çok sevdiğim için bende emek verdim eskiye çok daha iyiydi genel olarak ama tabiki değişmeyen bir çok huyu hala var

ailesinin öğretemediği doğruyu siz öğretmekle kendinizi mükellef mi gördünüz yani..
şu ikiyüzlü erkeklere prim veren kadınlara hayret ediyorum. sizde hayretliksiniz🤷‍♀️

Ben niyeyse ayrildiginiza inanmıyorum. Böyle kontrol delisi bir adam asla bırakmaz. Bana sahip çıktı. Hediye alır parasını verir dediklerinizde birini baskılardan onu size bağlayacak şeyler yapılır. Bunlarda onlardan bazıları. Siz ayrılıyorum dediniz o tepki verdi. Bunlara hiç cevap vermemissiniz

Merhaba kızlar,

Benim bir erkek arkadaşım vardı. 6 sene çıktık. İlk seneler gayet iyiydik üniversitede tanıştık ve çok aşıktık. Bir kaç sene sonra kıyafetlerime karışmaya ve kapatmaya başladı. Normal kısa kollu giyiyordum ama yakası hafif açılsa laf oluyordu v yaka izin vermiyordu. Bana Polo yaka bir sürü tişört aldı son düğmesine kadar kapattım diye. Bol gömlekler aldı. Dar pantolonlarımı yasakladı ve İspanyol paça giymemi istedi. Kısacası tüm giyim tarzımı değiştirdi. Biraz baskın bir karakter olduğu ve çok sevdiğim için söz geçiremedim. Ama memnun değildim. Normal bir tişörtün kenarından aşkım çıksa onu değiştirdi. Tayt yasaktı üstüne uzun giysem bile yasaktı ayak bileğinin dar olmasını da istemiyordu. Etek diz boyu yada altı olacak. Elbise de diz altı olcak. Kısa kollu uzun bir elbise olsa bile koltuk altından iç gözükse oda yasak. Neyse ben çok aşığım o biraz sinirli bende sinirlendirmeyin diye onun istediği gibi giyinmeye başladım. Bol Dursun diye bedenimin iki beden üstü kıyafetler aldım falan. Oje sussak makyaj yasak. Onun istediği gibi giyinirsem sorun yok bana çok iyi davranıyor en pahalı yerlerden kıyafet alıyor paraya acımıyor yeterki onun gözüne göre kapalı olsun. Tatil yasak daha doğrusu mayo bikini yasak haşema yada yarı tesettür mayo giyecekmişim deniz için. Eğer giymezsem ve ve ille havuz için tutturursam muhafazakar villa tutacakmışız orda girecekmişim yada kadınlar plajı. Bir süre bunada okey oldum üniversitedeyim zaten tatil yapmıyorum. Onunla çok gezdik şehir şehir ama istediği şekilde normal yeme içme gezmesi. Tatil yok. Alkol satılan hiç bir kafeye gidemiyoruz. İşe başladım şirket yılbaşı yemeklerine içkili olduğu için gönderilmedim. Okul zamanı iş teklifi aldım kendi mesleğimle ilgili Buda sorun oldu çok az kişinin seçildiği bir fırsatı o istemediği için kaçırdım. Ona zaman ayıramayacakmışım orda başka arkadaşlarım ortamım olacakmış falan. Kendisi zaten okuldan sonra iş kuracakmış beraber çalışacakmışız ki kurdu da. Yoksa zaten çalışmayacakmışım. Okul bitince direte direte bir işe girdim şükür ki çünkü aileme ben bakıyordum. Her neyse iş yerinde bir toplantı olsa o an telefona bakamasam mesajına cevap veremesem kavga çıkıyor. Erkek arkadaşım olmaz. Tüm sosyal medya hesaplarım karıştırılır. Telefonum yanındayken elindedir falan. Belli saatten sonra dışarı çıkmama izin yok. Bu arada benim ailem açık. Onun kapalı. Ben daha modern büyüdüm o muhafazakar. Bunların dışında kendisine sonsuz güvenim vardı haramdan uzak uyarır beni çok sever herşeyime koşar parayı gözü görmez maddi olarak beni rahat tutar bonkördür aileme karşıda. Başım sıkışsa kilometrelerce öteden koşar gelir.fakat ailesi de biraz baskıcı. Yanıma pek gönderme benle tanışmak istemez ben oraya gitsem basıl geldi bu nasıl bi kız ailesi kızmıyor mu derler falan filan. Erkek arkadaşımda yalan söyler benim yanıma gelirken. Benim artık bulmadan baskıya tahammülüm kalmadı ve çok sevmeme rağmen ailesininde baskıcı olmasından korkarak ilişkimi bitirme kararı aldım. O çok üzüldü çok ısrar etti peşimden koştu ama birkaç huyunu değiştirsin istedim değiştirmedi. Bu şekilde 6 sene noktalandı. Ama her gün düşünüyorum acaba yanlış mı yaptım kötü olduğu kadar iyi huyu da çoktu. Böyle durumlar yaşayıp hayatında mutlu olan yada pişman olanlar var mı. Nasıl yol izlediniz benzer durumlarla karşılaştınız mı. Tecrübelerinizden faydalanmak isterim.
Siz siz olun hayatınızın hiç bir döneminde, hangi sıfatta olursa olsun bir başkasının sizi değiştirmesine izin vermeyin.

Hala bizden ne istiyor anlamadım ben konu sahibi. Herkes adam korkunç diyor bu hala kendince savunmaya çalışıyor falan. Adam anormal konu sahibi de normal değil.
Şiddeti kanıksamış bence. Yanımda olsun da yine kısıtlasın, dövsün diye içinden geçirmiyorsa ben de neyim. Ayrıldığına bin pişman.

sorsan namazı cumadan cumaya değil bayramdan bayrama kılıyordur. böylelerinin dinden anladığı başörtüsü. karın başörtülü ise dindar ve muhafazakarsın. gerçekten dini hassasiyet sahibi insanlar zaten bu polemiklere dahi girmiyor bulurken ona göre buluyor.
Her cumaya gider kaçırçax

Her cumaya gider kaçırçax
işte her gün beş kere yapması lazım o işi cumadan cumaya değil. ha yapar yapmaz bana ne benim haddimemi düşmüş. ama kendinde bu kadar din hassasiyeti varken en temel ibadeti yapmayışı da ilginç doğrusu. dinden anladığı başörtüsü mü diye bir sorgulardım.

Allah akıl fikir versin demeye geldim.
Üniversite okumuş bir kızsın bir de yol yordam biliyorsun ; yani ya da bilmiyorsun bilemiyorum. Herşeyden önce psikolojik ve fiziksel şiddet gördüm demişsin hala iyi mi yaptım kafasındasın. Allah akıl fikir versin.
Evlenecein insan seni sn oldugun için kabul etmeli. Seni oldugun gibi sevmeli değiştirmeye calısmamalı. Herifin bir tasma takmadığı kalmış size hala gelmiş burada iyi huyluydu bla bla diyorsun be güzel kardeşim.

Eşimle 13 senedir beraberim, 5 vakit namazını kılar, ailesi muhafazakar kendi de öyle. Ama ben açığım hemde epey. Kayınpederimin karşısına şortla da çıktım, etekle de , pantolon ile de. Köye gittik kafama yazma da taktım, tatile gittik bikini de giydim.
Ama eşim 1 kere bile ne sevgili iken ne evli iken ya bnu giymesen mi acaba demedi bile, çünkü bunları bilerek evlendi, böyle sevdi. Kimse için değişemem. Nerde ne giyeceğini bildikten sonra, sorun olmuyor; olmamalı bence !

babası vursa gönlünü almak için hediyeler almaz ki ondan düşman kesilir🤷‍♀️
Valla bazı kadınların elin heriflerine olan bu toleransları beni dehşete düşürüyor. :olamaz:
Geçen sevgilim saçma bir laf etti. Ağzına ettim valla, sürüne sürüne özür dilettim. Karşısında emir uşağı yok, partneriyim ben onun. Nasıl davranacağını bilecek, bilmiyorsa da bir iki ağzına ederim öğrenir, öğrenmezse de gider.

ben böyle bir evlilikten çıktım, yani kontrol etmeyi seven yönlendiren, kendince her şeyi benim için yaptığına beni ikna eden.. kendim de yorum yaptım, yorumlarıda okuyorum ve kendi ezikliğimi görüyorum. şükür kalktım ayaklandım. üstüne ben 2. evlilik yaptım, o 2. evlilik yaptı benim 2 çocuğum var ve hala yazıyor... bana çok ihtiyacı varmış bla bla blaa. annem kaç kurtar kendini, engellemediğim yer kalmadı ama hala yazacak ulaşacak bir yerler buluyor.. sen, ben gibi enayi bulamayacakları için vazgeçemezler bizden :KK70:

ben böyle bir evlilikten çıktım, yani kontrol etmeyi seven yönlendiren, kendince her şeyi benim için yaptığına beni ikna eden.. kendim de yorum yaptım, yorumlarıda okuyorum ve kendi ezikliğimi görüyorum. şükür kalktım ayaklandım. üstüne ben 2. evlilik yaptım, o 2. evlilik yaptı benim 2 çocuğum var ve hala yazıyor... bana çok ihtiyacı varmış bla bla blaa. annem kaç kurtar kendini, engellemediğim yer kalmadı ama hala yazacak ulaşacak bir yerler buluyor.. sen, ben gibi enayi bulamayacakları için vazgeçemezler bizden :KK70:
Aynen öyle

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X