Aşırı kıskanç baskıcı sevgili

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Birincisi ayrılan kişi nasıl ayrildiniz diye sorup tavsiye istemez. Siz ayrılmaya kalkarsanız yapacaklarindanda korkuyorsunuz o nedenle kişilerden nasıl ayrılacağıniza öneride bekliyorsunuz çünkü bu kadar psikolojik fiziksel şiddetten dolayi sinmiş bir kisiliktesiniz. (bu 6 yillik bir manipülasyon ve sindirilmede normal bence). Diger cevabım ayrildaydiniz bu kişi asla sakin kalmazdı. Önce yalvarır sonra korkutmaya çalışırdı. Kim bu anlamda yorum yapmış ve sormuş ise hiç cevap bile vermediniz. Cunku bu durum yaşanmadı sizde uzun bir yalan ağı kuracak bir kişilikte olmadığınız için sessiz kaldınız. Benim tahminin evlilik yolunda gidiyor ama siz rahatsız olduğunuz durumlar var ve evlenmek istemiyorsunuz bir taraftan. Bu nedenle yaşadığınız durumu anlatıp içinizdeki korkuların yerli yersiz olup olmadığını görmek istiyorsunuz. Daha önce yorum yaptım size bolca. Son kez yazıyorum. Bu sizin hayatınız evlenince kat ve kat olacak. Ne siz sahip olunan malsınız ki size ve ailenize sahip çıksın bunu nimet gibi düşünmeyin. Benimde bir sevgilim sizinki gibiydi. Bana tasma takarsın izin verdiğin ölçüde ipimi belirlersin çevrende gezerim demistim cevap olarak. Ondan sonraki günde ayrıldım. Hayatta yaptığım en iyi şeylerden birisiydi. Hayatımı bir adamın ağzındaki iki kelimeye sığdıramam kimse kusura bakmasın. Simdi evliyim 2 cocuk annesiyim. Suan canim gezmek istese eşime bugun cocuklara sen bak ben dışarı çıkacağım diyorum. Bakin izin istemiyorum. Bildiriyorum eş olarak haberi olsun diye. Telefonuma asla elini sürmez benden izin almadıkça ki şifrelerimizi hep biliriz. Hep ortadadır telefon. Kıyafet konusunda asla müdahale etmez. Beğenmiyorsa söyler bazen ben seviyorum derim sen bilirsin der. Olması gerekn budur. Sağlıklı ilişki kavramı başkasını çevreden soyutlayip kontrol etmeye çalışmak değildir. Benim bekarlığimdan tanidigim erkek arkadaşlarım gelir şehrime görüşürüm kahve içmeye giderim. Esim git ben bakarım der cocuklara. İlk tanıştırmak için eve yemeğe davet ederim arkadaşlarımı tanır. O kadar yobazlık görmedim ben hayatımda sizin yaşadığınız kadar. Insanin önce kendisine saygısı olmalı. Yapmayın.
hayır yanlış düşünüyorsunuz bitirdim sancılı oldu 1-2 sene uzattı önünü kestim en sonunda tamamen koptuk. başlarda çok snirli davran kızdı yarı yolda bıraktım falan muamelesi yaptı sonra toparlanaya çalıştı ben zorda olsa tuttum kendimi geriye dönmek istemedim bu süreçte baştan yapayım derken yıktığı da birsürü şey oldu ve devam etmedim. benim şuan sizden aldığım yorumları terapi gibi ve destek gibi düşünebiliriz. Zaten yeni yeni tanımayı düşündüğüm biri var aynı hatalara düşmek istemiyorum.

Birincisi ayrılan kişi nasıl ayrildiniz diye sorup tavsiye istemez. Siz ayrılmaya kalkarsanız yapacaklarindanda korkuyorsunuz o nedenle kişilerden nasıl ayrılacağıniza öneride bekliyorsunuz çünkü bu kadar psikolojik fiziksel şiddetten dolayi sinmiş bir kisiliktesiniz. (bu 6 yillik bir manipülasyon ve sindirilmede normal bence). Diger cevabım ayrildaydiniz bu kişi asla sakin kalmazdı. Önce yalvarır sonra korkutmaya çalışırdı. Kim bu anlamda yorum yapmış ve sormuş ise hiç cevap bile vermediniz. Cunku bu durum yaşanmadı sizde uzun bir yalan ağı kuracak bir kişilikte olmadığınız için sessiz kaldınız. Benim tahminin evlilik yolunda gidiyor ama siz rahatsız olduğunuz durumlar var ve evlenmek istemiyorsunuz bir taraftan. Bu nedenle yaşadığınız durumu anlatıp içinizdeki korkuların yerli yersiz olup olmadığını görmek istiyorsunuz. Daha önce yorum yaptım size bolca. Son kez yazıyorum. Bu sizin hayatınız evlenince kat ve kat olacak. Ne siz sahip olunan malsınız ki size ve ailenize sahip çıksın bunu nimet gibi düşünmeyin. Benimde bir sevgilim sizinki gibiydi. Bana tasma takarsın izin verdiğin ölçüde ipimi belirlersin çevrende gezerim demistim cevap olarak. Ondan sonraki günde ayrıldım. Hayatta yaptığım en iyi şeylerden birisiydi. Hayatımı bir adamın ağzındaki iki kelimeye sığdıramam kimse kusura bakmasın. Simdi evliyim 2 cocuk annesiyim. Suan canim gezmek istese eşime bugun cocuklara sen bak ben dışarı çıkacağım diyorum. Bakin izin istemiyorum. Bildiriyorum eş olarak haberi olsun diye. Telefonuma asla elini sürmez benden izin almadıkça ki şifrelerimizi hep biliriz. Hep ortadadır telefon. Kıyafet konusunda asla müdahale etmez. Beğenmiyorsa söyler bazen ben seviyorum derim sen bilirsin der. Olması gerekn budur. Sağlıklı ilişki kavramı başkasını çevreden soyutlayip kontrol etmeye çalışmak değildir. Benim bekarlığimdan tanidigim erkek arkadaşlarım gelir şehrime görüşürüm kahve içmeye giderim. Esim git ben bakarım der cocuklara. İlk tanıştırmak için eve yemeğe davet ederim arkadaşlarımı tanır. O kadar yobazlık görmedim ben hayatımda sizin yaşadığınız kadar. Insanin önce kendisine saygısı olmalı. Yapmayın.
sizin kıyafetinize laf ettiğinde veya erkek arkadaşlarınızla onsuz kahve içmeye çıktığınızda buna itirazı olmadı mı veya siz onu uyarıp bana karışma dediğinizde üzerinizde bir baskı kurmaya çalışmadı mı benim sözüm geçecek evde ben erkeğpim falan şeklinde.

Sevgi fedakarlık olabilir ama bahsedilen fedakarlık sizin yaptığınız değil. Kendinden büyük ödünler vermek de aslında fedakarlık değil (affınıza sığınarak söylüyorum) enayiliktir. Madem sevginiz o kadar büyük sevgiliniz de fedakarlık yapsın, kişiliğinden ödün versin, mesela iş hayatınızın decamına onay versin. O neden fedakarlık yapmıyor. Ayrıca ailenizin geçimini siz sağlıyormuşsunuz, işi bırakacaksınız onun yanında çalışacakaınız diyelim, size ailenize yardıö etmeniz için maaş verecek mi, çalışıp ailene yediriyorsun derse ne cevap vereceksiniz, çalışmazsanız ailenize nasıl yardım edeceksiniz. Adamın size davranış şekli insan haklarına bile aykırı farkında mısınız. Yaşadığınız normal bir ilişki değil. Normal bir ilişkide yaşanan fedakarlıklar kişilikten mutluluktan sosyal hayattan ödün verme şeklinde değildir. Maddi fedakarlıklar ya da yaşanacak alan olur. Kişilikten özgürlükten fedakarlık olmaz. Sevgi bununla ölçülmez

sizin kıyafetinize laf ettiğinde veya erkek arkadaşlarınızla onsuz kahve içmeye çıktığınızda buna itirazı olmadı mı veya siz onu uyarıp bana karışma dediğinizde üzerinizde bir baskı kurmaya çalışmadı mı benim sözüm geçecek evde ben erkeğpim falan şeklinde.
ben her zaman şeffaf oldum yalan söylemedim hayatımda. Güvenle ilgili hiç problem yasamadim. Benimle sevgili olurken o kişiler arkadaşımdı. Yeni edindikelrimide hep tanır. Mesela iş yerinde en çok sohbet ettiğim grupta çoğunluk erkektir. Bir kere beni almaya geldiğinde tanıştı grupla. Gayet normaldi. Simdi selam söyle der konusu geçtiğinde. Kahve konusunda karma gruplada çıkarım asla itirazı olmadi. O nedenle bu konuda birsey konuşmadık. Kiyafette ben sine kismi açık severim o daha birsey dememiştir. Bir kere ince askılı için demisti ki disarda giymem balkona çıkmıştım. Bana rahatsız oluyorum demisti. Bende ne güzel benim.bir rahatsızlığım yok sen rahatsızsan problemi çözmede başarılar demistim. Bisey demedi devamı gelmedi. Bizim evde söz gecme durumu yok. Akşamları cocuklari uyuyunca oturup konuşuyoruz neyi nasıl yapalım diye. Mesela şimdi bayram var benim aileme gideceğiz (mesafe uzak o nedenle bir bayram birine bir bayram diğerine gidiliyor.) Bana izinlerini saydı planla bakalim ne zaman gidelim ne kadar kalalım dedi. Ortak planladık dun aksam gidişi. Elbette her zaman insan anlaşamıyor. Çatiştığımız yer oluyor. Duygularımızı mantikli düşüncemizi paylaşıyoruz. Sonra karşılıklı birbirimiz için fedakarlık yapiyoruz. Ama karşılıklı. Hep ben yada hep o yapmıyor.

hayır yanlış düşünüyorsunuz bitirdim sancılı oldu 1-2 sene uzattı önünü kestim en sonunda tamamen koptuk. başlarda çok snirli davran kızdı yarı yolda bıraktım falan muamelesi yaptı sonra toparlanaya çalıştı ben zorda olsa tuttum kendimi geriye dönmek istemedim bu süreçte baştan yapayım derken yıktığı da birsürü şey oldu ve devam etmedim. benim şuan sizden aldığım yorumları terapi gibi ve destek gibi düşünebiliriz. Zaten yeni yeni tanımayı düşündüğüm biri var aynı hatalara düşmek istemiyorum.
2 seneye yakın toparlamış olmanız lazım. Gercekten allahin sevgili kulusunuz. Bunu cidden söylüyorum. Böyle bir insandan kurtulduğunuz için.. hayatınıza daha iyi insanlar girecek ve sukredeceksiniz. Ben şükretmistim kurtulduğum o kişiden.

Baskıcı ailede büyüdüğü için yaptıkları kendisine normal geliyordur çünkü o öyle görmüş öyle büyümüş eğer kendi gibi biriyle beraber olsaydı belki çok mutlu olabilirlerdi ama rahat bir hayatı olan biri için anlaşmanız çok zor ben aşırı muhafazakar bir ailede büyüdüm ve alışık olmama rağmen bazen tahammül edemiyorum siz hiç bilmediğiniz bir baskı içine girmekten kurtulmuşsunuz inanın zor bir durum baskıcı aileler insanın sabrını sınıyor

Gerçekten böyle bir adam la bir ömür geçer mi kölesi gibi neden davranıyor sun seni ilk gördüğünde beğendiği de onun tabiriyle açık değil miydin ailesine uymuyorsa baştan başlamasıydı ilişkiye allah aşkına bir erkek için hayatınızı maf etmeyin geri dönme gibide bir hata yapmayın

Haha ananız yasaklasa sen kimsin ben yetişkin bi bireyim dersiniz ya da gizli yaparsınız haa..sizi gidi sizi erkek manyakları haha helal olsun çocuğa bedavaya ego tatmin edecek yol bulmuş ben arkasındayım abimizin😅
Annem asla h birleyi karışmaz beni Özgür büyüttü ve asla yalan söylemem ona gizli yapmam bereye gideceksem haberi olur ama onlar kırk takla atıyordu ailelerine bir yere gezmeye gitsek

Annem asla h birleyi karışmaz beni Özgür büyüttü ve asla yalan söylemem ona gizli yapmam bereye gideceksem haberi olur ama onlar kırk takla atıyordu ailelerine bir yere gezmeye gitsek
Öyle olması lazım zaten kimseye muhtaç değilsin sen. Daha iyisini de bulacaksın bu heriften eminim. Ama bir şekilde buna saplantılı kalırsan, onu da asla bulamayacaksın. Benim de manüplatif bir ilişkim vardı eski konularımdan bulabilirsin belki bu şekilde değildi ama beni oyalıyordu. Onu tamamen bıraktım, daha iyisini buldum ve hiç umudum yoktu. Yurtdışında hem iş hem tatildeyim şuan o kadar saçma çıktı ki karşıma iş dolayısıyla. Bunları şuan bikinimle güneşlenirken yazıyorum kimsenin de iznine ihtiyacımız yok bunun için. Ha bir önceki ilişkimden de aşırı pişmanım nerdeyse 2 yılım çöpe gitti, zaman kaybettim olan bu 🤷‍♀️

Son düzenleme:
Sen de "evet erkeksin, benden üstünsün" diyordun ki kabul ediyordun heralde
Ben 31 yasindayim, çok da sevgilim oldu. Hiç duymadım ki biri kıyafetime laf etsin. Ne haddine
Üniversitedeyken bir sevgilim 'egilince için gözüküyor' demişti. Haddinden fazla iğneleyici bir nezaketle 'aaaa öyle mi? Ben de salaktim ve hiç farketmemistim bunca zaman. Teşekkür ederim' demiştim:)
Geçenlerde annemin bir arkadaşına gittik,oradan giyindim suslendim bir davete geçtim. Üstümde de cok citipiti, gayet de kibar mini bir elbise vardı. Dönüşte tutturdu 'benim yanımda bunu giyemezsin, pantalonunu giy' diye. Dedim 'ne münasebet? Ben uygun görmüşüm ki bunla çıkmak istiyorum. Neden annem, sevgilim,kocam beğenmedi diye kıyafetimi değiştireyim? Sakıncası olsa salak mıyım,zaten ben giymezdim' dedim. Baktım hala mirin kırın ediyor,elalemin evinde tartışmaktansa ben onden çıktım, ondan ayrı döndüm.
Kimse bana karışamaz, çünkü bu hakkı kimseye veremem .
Üstümde baskı kurmak isteyen insana da hayatımda yer vermem.
Onsuz kahve içmeye çıkmak.... Şaka gibi . Ben sevgilim olmadan tatile de giderim,bazen tek,bazen eş dostla. İsteyen (mesela annem) istediği kadar laf etsin, neden istediğim bir şeyi yapmayayim ki? Hemen yarın trafik kazası geçirip geberip gitsem yaşayamadıgim gençliğimin hesabını kim verecek?
Bu arada ben de sevgilime asla karışmam. İsterim ki çok güzel bir hayat yaşasın, gençliği maceralarla dolu geçsin. Destek olurum bunun için. Asya'ya gideceğim dediyse ucuz bilet bulurum.
Kuşumu serbest bırakırım, dönerse benimdir:)
Beni de kafese sokan adama değil elimi , çöpümü bile vermem.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X