Artık boşanıyorum ve kocamı evden göndermeyi başardım

Ne emeği yahu, gurursuzluğun adı ne zamandır emek oldu? Çocuklarınıza çok üzülüyorum, inşallah sizi örnek almıyorlardır.

3sayfayi okudum geri kalanini sinirden okuyamadim kusura bakmayin. fazla uzerinize gelmek istemem. gorunen o ki her kes geliyor zaten. sizin sorununuz da bu, biliyor musunuz? sizi kimse anlamiyor. surekli eleştirilmekden, kararlariniz yuzunden hor gorulmekden, zayifsin senden bi iş olmaz_ denilmekden kendinizi boyle oldugunuza o kadar inandirmişsiniz ki. ben guçlu olamam, ben devam edemem, ben qurur yapamam, benim kendime zaten saygim yok_ diye diye omrunuzu heba etmişsiniz. aynanin karşisina geçip konuştunuz mi kendinizle? gozlerinizin içine bakip da "ben cok deyerliyim, bunu kendime niye yapiyorum?" dediniz mi hic? cocuklarima degil, kendime. cocuklariniz, aileniz, etrafiniz.. her şey boş. bom boş. cunku sizin once kendinizi tedavi etmeniz lazim. doktorla, yaşam koçuyla, pskiyatrisle olmaz. once kendiniz bi silkelenin. bi kendinize gelin. ayaklariniz yere sağlam bassin. bassin ki o şeref yoksunu insanin "sen bensiz yapamazsin" diye dediyi sozleri ona yutdurasiniz. bassin ki cocuklariniz sizinle qurur duysun. bassin ki giden neyi kaybetdiğini anlasin. kaçan kovalanir. siz hep kovalamişsiniz. kusura bakmayin ama kocanizin da g*tu kalkmiş. haklı. sonuna kadar haklı. kiminki kalkmazdi ki? kalkdiysa sorumlusu sizsiniz. suç sizde. kendinize gelin. bi salın ya. bi durun. bi nefes alin. giden gitsin. bi durdurun şu dilinizi, mesaj ceken parmaklarinizi. bi yokluğunuzun sessizliyini oluşturun..hiss edilsin yokluğunuz. kendinize saygi gosterin. geçin aynanin karşisina "ben cok değerliyim. benim kimseye ihtiyacim yok" deyin yuksek sesle. başinizi çenenizi kaldirin. ozguvenli olun. lutfen bi sevin kendinizi. cocuklarinizi kocanizi değil. ONCE KENDINIZI.

Bunları çok duyduk oknanus hep aynı hikayeleri yazıyorsun valla ben inanmıyorum sana o adam şoyle bir yan baksa gene koşa koşa gidersin öyle konularını okudum ki zamanında sen iflah olmazsın daha 3 gün önce onunla tatildeydin de simdi mi aydınlanma geldi kandırma kendini hayır bir kadın bu kadar gurursuz nasıl olur aklım almıyor

Açtığınız konudan ziyade yorumlarınızdan anladığım hala tek düşündüğünüz o adam.

Kendiniz için değil de ona karşı güçlü bi kadınım izlenimi nasıl verebilirim onu nasıl umursamıyor gibi görünebilirim gibi.

Hırs gibi intikam gibi kendinize aşık etme ders verme çabası gibi geldi bana yorum içerikleriniz,umudunuzu kırmak istemem ama ben buradan öyle gördüm .

Merak ettim bu adamı özel kılan yni neydi sizin için?Siz aldatma olayları öncesinde veya sonraki dönüşlerinde birleştiğiniz zamanlar size kendinizi mükemmel hissettiren sevgi gösterileri mi var ?İlgisi alakası sohbeti mi vazgeçilmez ?Yatakta arkadaşlığı mı muntazam?Yada kaşları gözleri fiziği felan mı?
Ne sizi kendinize iyi hissettiren şey?Sadece varlığı dursun şurada hiç bir şey olmasa da kendimi yalnız hissetmeyeyim geliniyim evet toplumun baskılarını dul yaftasından kaçış psikolojisi mi?

Ben hala kendinize neden bunu yaptığınızı anlayamadım. Yaşadığınızı evlilik mi sanıyorsunuz gerçekten? Ya da evli olduğunuzu adam?

Adam gitmiş başkasıyla evlenmiş
O kadınında günahına girmişsiniz
O kadın mı sizi ayırdı ?
İlahi adalet sanada yaramamış adam
Ne bekliyordun

Adamı görseniz böğ dersiniz yıllar yıllar önce bir konusunda adamı falan bulanlar oldu meraktan bakmıştım bin tane gönlüm olsa birini vermem
Ama bu kişi gibi birini tanıyorum naparsa yapsın ayrilamaz ve ne yapıyorsa onu etkilemek onun tepkisini çekmek icin yapıyor çocuklarını bile kullanıyordu ne konuları varda o eski konularını bulmak lazım

Hangi vicdan rahatlığı? Kocasının peşinde dönmekten, başkasıyla evlendiğinde bile ayilip bayılmaktan ihmal ettiği iki çocuğa yazık günah degil mi?

Kadın çocuklarını değil sadece kendini düşünen ondada bile isteye yerin dibine batıp çıkan bencilin teki. Bu mu vicdan rahatlığı olacak hayat? Kimbilir ne halde çocukların psikolojisi.

iki çocuğum var.37 yaşındayım. Hastalık demiyelimde.Bağımlıkık alışkanlık Bugüne kadar verilen emekler mücadeleler...

"iyileşmek istiyorum" dediniz, demek ki sizin içinde hala bir umut var. İnsallah bu sefer kararli durup bu zehirli sarmasikdan ebediyen kurtulursunuz
Yemin ediyorum. Şu an yazılanları okuyorum. Nasıl odu anlamadım kk üyeleri eski konuma yrum yapmışlar. Eski kocam barışmak istiyor diye.. tesadüfen onları okudum.Herkes o kadar haklıymı ve çok sevinmişler ben kabul etmedim diye. Tabi sonra beni myle bir kandırdı ki..çok aci çektim dedi.. Birdaha asla dedi.. Ve ben dönmüştüm.. Buraya arklı farklı niclerle yazmıştım.. Karamelek okyanus neslian.. vs.vs.. Şu anki nickimde bile açtığımız konular okudum okudum.Yüreğim dayanmadı.Aptalmışım.. Gerçekten iyileşmek istiyorum.. Mutlu olmak istiyorum.. Kendime inanıyroum artık.Bu adama dönmek yok. Yalvarsada yakarsada bitti gitti.....Benimde onsuz yeni bir hayatım olacak..

ay bu emek verdim muhabbetine de hastayım. adam dön baba dön oynamış. elden geçirmediği kadın kalmamış. hamilelikler, kürtajlar vs vs. eee? emek verdim, boşanamıyorum. ya sen sana on şeyinden birini bile vermeyen ama onunu da on ayrı kadına veren adama ne diye emek verdin de şimdi o emeğin kölesi oluyosun? hiç mantıklı mı?

kaldı ki bir adamı sürekli sürekli ama sürekli affetmek emek vermek değildir.

Adamdada ne para varmış önce sevgilisini tatile götürmüş sonra size sıra gelmiş. Dönüşümlü iş yapıyor.

yooo kadın parasıyla götürüyor.. Kadın hediyeler alıyor.. Kadın harcadıı için kendide harcıyor. Bir de hamie bıraktığı kadınların kürtaj parasını ödüyor. Ama bu kadın bir türlü hamiyim dedi doğuramadı... aldırdım aldırmadım dedi.. Bizimkide kadına gitti.. neyse ya..geçmişi konuçmak yok artık.. defoldu gitti bu psilik..kadında kendide..

Ne güzel demişsiniz.Çok haklısınız. '' sen sana on şeyinden birini bile vermeyen ama onunu da on ayrı kadına veren adam'' benim şu anki en büyük acımda bu biliyormusunuz. Ağlayışlarım.. Üzüntülerim... Aynen o kadar net anlatmısınızkii... 17 yıllık hayatımı verdim. 2 çocuk verdim. Ama bana binlerce kadına verdiği ilgiyi sevgiyi vermedi bir türlü... Belki içimi acıtan bu.. Bu bir yıldır birlikte oldugu kadın.. Adı Emine... O Emine bana mesajlarını attı.. Fotolarını.. Ona ayyüzlüm demiş.. Melek yüzlüm demiş.. AŞK diye hitap ediyor... gördüm.. Ondan çocugu olsun istemiş.O çocugu bilerek isteyerek yapmış... Ve ne büyük aşks ise 3.kez evlenmeemize rağmen kadın evli olmasına rağmen önce kadın boşanıyor. Sonra kendi Behlül gibi korkak çıkıyor sürekli bizi bırakmıyor ama iki evli olmak istiyor. En son ben gönderdim dün.O kadınla her buluşmalarında yalanlarına inanmak istemeidm ve defol git dedim.. Kadın bana ucube onursuz gurursuz kadın dedi.. Zorla yaşıyorsun adamla dedi.. O kadar aşağılayıcıkı... Neyse ... Bunları unutmak istiyorum ama.. En kötüsü işte o kadınlara yaptı değer verdi aşlkım canım dedi. Bana küfürler ..... sevgi yok...
üzüleceğime mutlu olmam lazım değil mi ?

Aynen..Teşekkürler güzel yorumlarınız için. kızmda öyle diyor..Anne diyor biz neyiz.. Aile demek illa anne baba ve çocuklardan oluşmuyor.. iki kızın ve sen .. Bizde aileyiz diyor :) Çok şanslıyım.Artık onları üzmek istemiyorum..

Yahu adam sizi defalarca ama defalarca aldatmış, size hala Emine'ye ay yüzlüm demiş diye dertleniyorsunuz.

Azıcık gururunuz olsaydı da bu adamı ilk aldatmasında hayatınızdan dönmemek üzere çıkarıp o küfürleri işitmeseydiniz.

Siz akıllanmazsınız, çok açık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…