Artık boşanıyorum ve kocamı evden göndermeyi başardım

Siz belli ki; bu çıplak gözle tanımlanamayan, benim hayat görüşüm dahilinde hiçbir sıfata koyamayacağım nesneyle;
Üç değil , on üç kez yine evlenirsiniz. Dipsiz bir kuyu gibi, tek çıkış iki taraftan birinin ölmesi. Şöyle yapsanız, böyle yapsanız demek bile anlamsız. Gerek yok yani :cool:

3sayfayi okudum geri kalanini sinirden okuyamadim kusura bakmayin. fazla uzerinize gelmek istemem. gorunen o ki her kes geliyor zaten. sizin sorununuz da bu, biliyor musunuz? sizi kimse anlamiyor. surekli eleştirilmekden, kararlariniz yuzunden hor gorulmekden, zayifsin senden bi iş olmaz_ denilmekden kendinizi boyle oldugunuza o kadar inandirmişsiniz ki. ben guçlu olamam, ben devam edemem, ben qurur yapamam, benim kendime zaten saygim yok_ diye diye omrunuzu heba etmişsiniz. aynanin karşisina geçip konuştunuz mi kendinizle? gozlerinizin içine bakip da "ben cok deyerliyim, bunu kendime niye yapiyorum?" dediniz mi hic? cocuklarima degil, kendime. cocuklariniz, aileniz, etrafiniz.. her şey boş. bom boş. cunku sizin once kendinizi tedavi etmeniz lazim. doktorla, yaşam koçuyla, pskiyatrisle olmaz. once kendiniz bi silkelenin. bi kendinize gelin. ayaklariniz yere sağlam bassin. bassin ki o şeref yoksunu insanin "sen bensiz yapamazsin" diye dediyi sozleri ona yutdurasiniz. bassin ki cocuklariniz sizinle qurur duysun. bassin ki giden neyi kaybetdiğini anlasin. kaçan kovalanir. siz hep kovalamişsiniz. kusura bakmayin ama kocanizin da g*tu kalkmiş. haklı. sonuna kadar haklı. kiminki kalkmazdi ki? kalkdiysa sorumlusu sizsiniz. suç sizde. kendinize gelin. bi salın ya. bi durun. bi nefes alin. giden gitsin. bi durdurun şu dilinizi, mesaj ceken parmaklarinizi. bi yokluğunuzun sessizliyini oluşturun..hiss edilsin yokluğunuz. kendinize saygi gosterin. geçin aynanin karşisina "ben cok değerliyim. benim kimseye ihtiyacim yok" deyin yuksek sesle. başinizi çenenizi kaldirin. ozguvenli olun. lutfen bi sevin kendinizi. cocuklarinizi kocanizi değil. ONCE KENDINIZI.

İnanın ağlayarak okudum yazdıklarınızı. Yemin ediyorum çok duygulandım. Beni ağlattınız. Bu kadar uzun uzun çok güzel şeyler yazdığınız için çok teşekkürler ederim. Özelliklle bu yazdığınızı kopyalayıp yatak odamdaki aynamın önüne asacağım.Ve o aynaya baktığımda evet ben güçlüyüm değerliyim diyeceğim. İnanın okurken tüylerim diken diken oldu. Evet gerçekten bana inandığınızı hissettim. Ve bu defa başarıcağıma inanıyorum. :) Tekrar çok teşekkürler.Harikasnız.

Merak ettim bu adamı özel kılan yni neydi sizin için?Siz aldatma olayları öncesinde veya sonraki dönüşlerinde birleştiğiniz zamanlar size kendinizi mükemmel hissettiren sevgi gösterileri mi var ?İlgisi alakası sohbeti mi vazgeçilmez ?Yatakta arkadaşlığı mı muntazam?Yada kaşları gözleri fiziği felan mı?
Ne sizi kendinize iyi hissettiren şey?Sadece varlığı dursun şurada hiç bir şey olmasa da kendimi yalnız hissetmeyeyim geliniyim evet toplumun baskılarını dul yaftasından kaçış psikolojisi mi?

Evet çok sorduk bu soruyu kendime. Psikologum ve ben. Hayattan korkum oldugunu söylemişti. Onu bir elim bir bacağım gibi görmüşüm hep. Çünkü ben sadece para kazanır maaş kartım onun elindeydi yıllardır. Yatırımı o yapar. Birikimleri o yapar. Kararları o alır. Evin tüm fatura ödemlerini o yapar. Market alışverişini o yapar. Eve ne alınacaksa ne eksik varsa benden daha iyi bilir takip eder alır.. Çocukların okul toplnatısına o gider. Çünkü onun işi uygun benimki değildi. İzin alamazdm. Çocukların herşeyine o koşturur. Okuldan ararlar çocuk hasta yetişin o gider.Doktora o götürür. Benim altımda arabam yok.Başpınardayım. Hatta çocularım diret babalarını arar . Çünkü mali müşavirim. Bu şirkette izin almak çok zor. Tabiki sağlık çok önemli ama örneğin basit şeyler yada eşimin halladebileceği şeyler olursa o giderdi. Kış zamanı kışlık alıverişini hazırlıklarını hepsini yapardı. Nerede uygun kalitelı ucuz sey varsa bahşire eder indirimli alırdı. Ben hiçbirşey beceremezdim. Biri bana 100 Tl desin.Misal en son ne olur diyemem.Utanırım.. O da bunu bilir beni hiçbirşeye karıştırmazdı. Ben sadece çalışır ona para verirdim. Evde yemek yapar temizlik yapar çocuklarımla ilgilenirdim. Araba kullanmaktan bile nefret ediyorum. Sevmiyorum. Kendi arabam vardı sattım. Sürekli kaza yaptım. Çok masrafım oldu.Benzin masrafım oldu. Sürekli arkadaşlarımı gezdirdim tozdurdum... Sonra olmadı sattım. Yani ulaşım konusunda bile o adam işe yarıyordu. Bizi annemlere götürüp getiriyor du.Arkadaşlarla buluştuğum zaman o bırakı alırdı. Zaten dolmuşa otobüse tek başıma binmeme asla müsaade etmezdi. Yani bu konu üzerine o kadar çok durduk ki... Neden vazgeçemedin bu adamdan... Sorumluydu adam :) Ev işlerinde :) Çocuklarına bakıyordu. herşeye yetişiyordu. daha ne yapsın dedim.. Ve o gittiği zaman tüm sorumluluk bana kalınca korkttum... Ama artık korkmuyorum... Korkacak hiçbirşey yok...

Sayın kk üyeleri
Önceliklle herkesten utanıyorum. Yine herkes beni çevremdeki insanlar ve ailem gibi linç edecek gibi geliyor. Ama yinede sizden gelen herşey kabul. Her kelimeniz her sözünüz yinede bana iyi geliyor.
En son konum silinmiş siteden atılmıştım. Haksızdımda. Eşimle 2 kez boşandım 3 kez evlendim.Her seferinde konu aldatma idi. Bu seferde başka bir kadına hamile bırakmış ve aşık oldu. Aylarca eve gelmedi. Yaklaşık 3.evliliğim diye bir yıl mücade ettim. Gitti geldi.Döndü geri gitti. Olmadı. Baktım ki ikimizi idare etmeye başlamış.Baktımki olmuyor. Artık canımdan olucam. Evi terk ettim. Boşanmam dedi. Dava açtım mahkemeye gelmedi. Yalvardı yakardı.kadın hamie değil yalan söyklüyor dedi.Evine geri dön dedi. Geri döndüm. Tekrar kadına gitti. Kadının evini basmaya gittim. Bir aradalardı ama karşıma çıkmadılar. Tatile gittiler.Geldiler. Hep bekledim. Ama geri dönüşünde de zaten hazmedimiyordum. Artık midem kaldırmıyordu. Daha önce hep kabul ediyordum.Adam evlenmiş boşanmış tekrar dönmüştü.Hiç geçmişten bahsetmemiştim. Artık benimde sınırım varmış demekki. Bilmiyorum.Çocuklarıma çok haksızlık yaptım. Onlar güçlülüer ama çok derin yaralar açtım onlara. O kadar mücade ettimki sadece aile olmak istedim. Bir gün bitecek dedim.Bir gün hevesi geçecek dedim. :KK43: olmadı.. Her seferinde bu kadar yol geldim bu kadar mücadele ettim ha gayret dedim.Ha gayret dedikçe daha beterini yaptı. Vazgeçemedğim çocuklarımın emekleriydi. Bana zaten sürekli çocuklar için geldim sen kendi ayaklarının üzerinde duramaadığın için aciz bir kadın oldugun için geri döndüm dedi. her seferinde kadından vazgeçip eve dönüyor sonra kadın vazgeçmiyor geri gidiyor. Artık bu yalanlara inanmadım. Kendi bırakmak istese bırakırdı.. Artık bitti... Esyalarının hepsini toplayıp defolup gidiyor bugun.Dün 3 günlük tatile gittik. Herşey düzene girsin diye.Adam çatır çatır yanımda yazıştı.İnkar etti.Eve gelir gelmez daha yeni termal otelden havuzdan gelmiş spora gidiyorum dediakşamada düğün var dedi.. Bende defol git artık dedim. Ve bitti. Ailem kutlama yapıyor artık. Nolur kararlı ol diyolar.Adamın seni kandırmasına izin verme diyolar. Bugun eve gittiğimde eşyaları olmayacak. Üzülürmüyüm. Emeklerime sadece. İnşallah geçecek.Bu defa diğer ayrılıklarımızda yaptığım gibi savurgan olup dağıtmıycam. Orda burda ağlamıycam. Artık tek gözşayı yok. Ama nolur beni yargılamayın.. Herkesin gücü farklı. Ben birileri destek olmadan birşeyler yapamıyorum. Daha öncede psikiyatriye gittim.İlaç kullandım.İlaç kullanmak istemiyorum.Şimdi kardeşimle görüştüm.Yaşam koçları varmış. Bu süreci ve bu adam geri dönmemek için harcamalarıma dikkat edip yatırım yapabilmek için mtlu olmak için vs.vs.yaşam koçu arıyorum. Lütfen beni adam olmaz buna yürek tüketmeyelim demeyin. Çok yoruldum. İyileşmek istiyorum. Çocuklarıma sahip çıkmak istiyorum. Doğru ve sağlıklı huzrulu mutlu olmak istiyorum. Sizlere söz veriyorum. Bir daha böyle birkonu açmıycam. Ama bu süreci sizlerin destekleriyle atlatmak istiyorum. Nedir bu aile takıntım. Nedir bu adama olan sabrım affetmelerim nedir ? inanışlarım... Artık kurtulmak istiyorum. Lütfen inanın ve bana iszilerinde bildği çok iyi yaşam koçu varsa bana tavsiye edeblirmisiniz. Lütfen ? Herkes çok güçlü olablir. Ben zayıfım. Ama güçlü olmak yardım almak iyileşmek istiyorum. Çocuklarıma onurlu mutlu biranne olmak istiyorum. lüfen yardımcı olun.Şimdiden iyi kötü fikirleriniz için teşekkürler
Yapdiginiz hatalari fark etmeniz cok önemli, ilk önce kendinize sayginiz olucak ki sonradan eş den dostan saygi bekliceksiniz. Biraz saflik ve iyi niyetlilik diyelim o yüzden belkide hatalari görmezden gelmissiniz yada bu tür hatalari hafife almissiniz. Yaninizda kalmak istemeyen biriyle neden olmak istersiniz? Emeyinizi bosa harcayan biri ile neden sohbet etmek istersiniz? Size deger vermeyen biri ile neden görüsmek istersiniz? Hayatiniz cok daha güzel olabilir.. bu sizin elinizdr yanlizca sizin.. cocuklarinizla güzel vakit gecirebilirsiniz, onlara unutulmaz bir cocukluk yasatabilirsiniz, kendi ayaklarinizin üzerinde durmayi ögrendiginiz an cok pisman olacaksiniz kendinizi bukadar ezdirdiginize ve üzdügünüze. Bir bayan nekadar güclü olursa cocuklari da okadar güclü olur. Bu hayatin sonu degil, hayatin yeni baslangici budur. Ve hersey sizin elinizde.

+eski konularınızda her şeye rağmen boşanmasaydım demişsiniz şimdi neden boşanıyorsunuz
+siz boşanmak isterken aileniz boşanma diyor barışmak isterken de barışma diyor. Neden bu kadar tezatsınız ailenizle
+sizi de sağlıklı görmedim bi paragrafta iyiki boşanmışım diye uzun uzun yazdıktan sonra bi sonra ki paragrafta pişmanım keşke boşanmasam yazmışsınız
+konuya da motive olmak amacıyla yazıyorum yazmışsınız keşke evlenmeden önce okusaydınız onları belki evlenmekten vazgeçerdiniz
+eşinizin diğer eşinden bahsederken çarıklı köylü ve ben çalışıyorum neden bana böyle davranıyorsun diyerek kötü şeylerin sadece çalışmayan kadınların başına gelebileceğini ima ettiğiniz için size kızdım ama üzüntüden söylediğinizi varsayarak bu kısmı atlıyorum
+allah hayırlı kapılar açsın üzüldüm durumunuza. Sadece bi yuvam olsun diye arzularken zor şeyler yaşamışsınız
+Belki ilerde düzgün gönlünüze göre biri çıkar karşınıza🙈

İnanın ağlayarak okudum yazdıklarınızı. Yemin ediyorum çok duygulandım. Beni ağlattınız. Bu kadar uzun uzun çok güzel şeyler yazdığınız için çok teşekkürler ederim. Özelliklle bu yazdığınızı kopyalayıp yatak odamdaki aynamın önüne asacağım.Ve o aynaya baktığımda evet ben güçlüyüm değerliyim diyeceğim. İnanın okurken tüylerim diken diken oldu. Evet gerçekten bana inandığınızı hissettim. Ve bu defa başarıcağıma inanıyorum. :) Tekrar çok teşekkürler.Harikasnız.
bisey değil tatlim. ben piskoloji bolumunu okuyorum Azerbaycanliyim. senin içini gordum sadece. gereken cumleleri gereken anda soyledim. senin bunu duymaya ihtiyacin vardi. kendine guvenmeye ihtiyacin vardi. ne mutlu ki bi nebzede olsa yardim ede bilicem kendi ozguvenini geri kazanman icin. darlamak kolay. suclamak da oyle. empati kurmak lazim. sinirlenmek normal. fakat yardim etmek gerek. yardim etmek gerek ki, sonradan kendine kiyan ya da oldurulen kadinlari gorduğumuzde elimizde pankartlarla usdune yazilmiş "kadin haklari, kadinlara yardim, kadinlara destek" sozleriyle kendimizi avutmayalim. yardim isteyen burnumuzun ucunda. etmek lazim. yeterki sen kararli ol. "bana yardim edin, ben iyileşicem"_ de. "iyleşmek istiyorum"_ değil. emin ol. "iyileşicem"_ de.

Ya ben usenmedim tum konulari tek tek okudum
Tek diyeceğim kari koca s.çmişsiniz cocuklarinizin psikolojisinin icine
igrendim resmen
Baba sanki sizi degil de kizi aldatmis. Kizcagiz bu yasinda baskalarina tercih edilme durumunu yasamis belki milyon kere. Siz bir boşanmişsiniz,kiziniz bin kere bosanma-terkedilme psikolojsine girmis. Yasanan kotu olaylari hep onun yuzunden olmus gibi davranmissiniz. Bu yasinda asla tamir edilemeyecek yaralar acilmis kalbinde.
Bu saatten sonra ya sizin gibi- bir erkegin mali gibi görür kendini. Gurur falan bilmez,hayatini birine yaranmaya harcar. Ya da illallah eder sizden, ben annem gibi biri olmayacagim der, duzgun secimler yapar.
ama ne yaparsa yapsin yillar icinde huzursuzluk olarak cokeceksiniz. İleride sevgilileriyle -kocasiyla yasadigi tüm kavgalarda cocukluğunun izleri olacak.
Yazik gercekten.
Bilmeyenler icin eski konulardan,kizin yasadiklarini yazayim;
*Anneyle babanin bosanmasi
*Tekrar - nikahsiz sekilde- biraraya gelmeleri,adamin annesini aldatmasi ama annesinin binbir ugrasla yeniden resmi nikah kiydirmasi - hatta bu uğurda hamile kalmas
*Gelen yeni kardes
*Kavgali gürültülü ev
*Annenin babayı kendi evinde kendi yataginda basmasi,diger kadini kovmasi-rezalet cikarmasi
*Annenin bu arada bunca atraksiyona dayanamayip kanamasinin gelmesi-yeni bebegi dusurmesi
*Annenin intihar etmesi, bir ay psikolojik gozlem altinda tutulması
*Anne babanin tekrar ayrilmasi
*Babanin hemen baskasiyla evlenmesi
*Babanin kizina her firsatta "ben zaten size geri donecegim" demesi,umutlandirmasi
*Babanin baskasiyla evliyken hala anneyle fingirdemesi
*Her firsatta umitlenip her fırsatta esiyle barismasina tanik olmak
*Babanin yeni esiyle baristigi zamanlar - hatta ber zaman- annenin evde böğure böğure aglamasi
*Babanin baska sevgililerinin de olmasi
*Babanin baska sevgililerine gonderecegi mesajlari kızına yazdirmasi
*Annenin baska adamla gorusmesi-sizi dusunmeden evlenmek istemesi
*Baba kiskandigi icin annenin vazgecmesi
*Babanin odedigi internet faturasini bile tazminattan dusen bir asalak olmasi
*Babandan ayakkabi istemen,secmeye gitmeniz ve kasada "Annenin kartiyla ode" demesi
*Babanin "yeni esim hamileydi ama ben sizin icin o bebeği aldirttim" demesi, kizin bu yasinda kaldiramayacagi bir gunahin sebepsiz yere sirtina binmesi
*babanin tekrar size donecegim yalanlari,tekrar ümitlenme
*Babanin bosanma tarihini umitle bekleme
*Babanin bosanip sizle olacagim dedigi vakit annenizin "cok mutsuzsan ona don" diye bircumle kurmasi ve babanin eski esine kosmasi
*Bu yuzden anneye bilenme 'harcadın bizi' diye sitem etme
*Babaya "ya o ya ben. Su tarihte bosan" manifestosu. Sanki kendi davasi gibi icsellestirmesi
*Babanin bosanmamasi
*Babayla görüşmeye son verme
*Kendi hayatina bakma
*Teogda derece yapip guzel bir hayata baslama
*Babanin bosanmmasi ,anneye tekrar yaltaklanmasi
*Anneye "anne bu adamla barisma. Biz boyle mutluyuz" demesi
*Kocasiz duramayan annenin tekrar barismasi
*Defalarca aldatilma
*Kavga gürültülü ev
...
Yazik gercekten de ya... uzgunum ama berbat bir annesiniz

Son düzenleme:
igrendim resmen
Baba sanki sizi degil de kizi aldatmis. Kizcagiz bu yasinda baskalarina tercih edilme durumunu yasamis belki milyon kere. Siz bir boşanmişsiniz,kiziniz bin kere bosanma-terkedilme psikolojsine girmis. Yasanan kotu olaylari hep onun yuzunden olmus gibi davranmissiniz. Bu yasinda asla tamir edilemeyecek yaralar acilmis kalbinde.
Bu saatten sonra ya sizin gibi- bir erkegin mali gibi görür kendini. Gurur falan bilmez,hayatini birine yaranmaya harcar. Ya da illallah eder sizden, ben annem gibi biri olmayacagim der, duzgun secimler yapar.
ama ne yaparsa yapsin yillar icinde huzursuzluk olarak cokeceksiniz. İleride sevgilileriyle -kocasiyla yasadigi tüm kavgalarda cocukluğunun izleri olacak.
Yazik gercekten.
Anneyle babanin bosanmasi
Tekrar - nikahsiz sekilde- biraraya gelmeleri,adamin annesini aldatmasi ama annesinin binbir ugrasla yeniden resmi nikah kiydirmasi - hatta bu uğurda hamile kalmas
Gelen yeni kardes
Kavgali gürültülü ev
Annenun babayı kendi evinde kendi yataginda basmasi,diger kadini kovmasi-rezalet cikarmasi
Annenin bu arada bunca atraksiyona dayanamayip kanamasinin gelmesi-yeni bebegi dusurmesi
Annenin intihar etmesi, bir ay psikolojik gozlem altinda tutulması
Anne babanin tekrar ayrilmasi
Babanin hemen baskasiyla evlenmesi
Babanin kizina her firsatta "ben zaten size geri donecegim" demesi,umutlandirmasi
Babanin baskasiyla evliyken hala anneyle fingirdemesi
Her firsatta umitlenip her fırsatta esiyle barismasina tanik olmak
Babanin yeni esiyle baristigi zamanlar - hatta ber zaman- annenin evde böğure böğure aglamasi
Babanin baska sevgililerinin de olmasi
Babanin baska sevgililerine gonderecegi mesajlari kızına yazdirmasi
Annenin baska adamla gorusmesi-sizi dusunmeden evlenmek istemesi
Baba kiskandigi icin annenin vazgecmesi
Babanin odedigi internet faturasini bile tazminattan dusen bir asalak olmasi
Babandan ayakkabi istemen,secmeye gitmeniz ve kasada "Annenin kartiyla ode" demesi
Babanin "yeni esim hamileydi ama ben sizin icin o bebeği aldirttim" demesi, kizin bu yasinda kaldiramayacagi bir gunahin sebepsiz yere sirtina binmesi
babanin tekrar size donecegim yalanlari,tekrar ümitlenme
Babanin bosanma tarihini umitle bekleme
Babanin bosanip sizle olacagim dedigi vakit annenizin "cok mutsuzsan ona don" diye bircumle kurmasi ve babanin eski esine kosmasi
Bu yuzden anneye bilenme 'harcadın bizi' diye sitem etme
Babaya "ya o ya ben. Su tarihte bosan" manifestosu. Sanki kendi davasi gibi icsellestirmesi
Babanin bosanmamasi
Babayla görüşmeye son verme
Kendi hayatina bakma
Teogda derece yapip guzel bir hayata baslama
Babanin bosnamasi ,anneye tekrar yaltaklanmasi
Anneye "anne bu adamla barisma. Biz boyle mutluyuz" demesi
Kocasiz duramayan annenin tekrar barismasi
Defalarca aldatilma
Kavga gürültülü ev
...
Burda ki tanımadan yazanlara çok üzülüyorum sanıyorlar ki karşılarında normal bir insan var diyorum 2013 fen beri aynı hikayeleri yazıyor bu kadın hele o çocukları sürekli kullanıp kocasını geriye döndürmeye çalışmasj leşlik resmen çocuklar umrunda değil asla olmadı olmıyacak :KK66:

igrendim resmen
Yazik gercekten.
*Anneyle babanin bosanmasi
*Tekrar - nikahsiz sekilde- biraraya gelmeleri,adamin annesini aldatmasi ama annesinin binbir ugrasla yeniden resmi nikah kiydirmasi - hatta bu uğurda hamile kalmas
*Gelen yeni kardes
*Kavgali gürültülü ev
*Annenin babayı kendi evinde kendi yataginda basmasi,diger kadini kovmasi-rezalet cikarmasi
*Annenin bu arada bunca atraksiyona dayanamayip kanamasinin gelmesi-yeni bebegi dusurmesi
*Annenin intihar etmesi, bir ay psikolojik gozlem altinda tutulması
*Anne babanin tekrar ayrilmasi
*Babanin hemen baskasiyla evlenmesi
*Babanin kizina her firsatta "ben zaten size geri donecegim" demesi,umutlandirmasi
*Babanin baskasiyla evliyken hala anneyle fingirdemesi
*Her firsatta umitlenip her fırsatta esiyle barismasina tanik olmak
*Babanin yeni esiyle baristigi zamanlar - hatta ber zaman- annenin evde böğure böğure aglamasi
*Babanin baska sevgililerinin de olmasi
*Babanin baska sevgililerine gonderecegi mesajlari kızına yazdirmasi
*Annenin baska adamla gorusmesi-sizi dusunmeden evlenmek istemesi
*Baba kiskandigi icin annenin vazgecmesi
*Babanin odedigi internet faturasini bile tazminattan dusen bir asalak olmasi
*Babandan ayakkabi istemen,secmeye gitmeniz ve kasada "Annenin kartiyla ode" demesi
*Babanin "yeni esim hamileydi ama ben sizin icin o bebeği aldirttim" demesi, kizin bu yasinda kaldiramayacagi bir gunahin sebepsiz yere sirtina binmesi
*babanin tekrar size donecegim yalanlari,tekrar ümitlenme
*Babanin bosanma tarihini umitle bekleme
*Babanin bosanip sizle olacagim dedigi vakit annenizin "cok mutsuzsan ona don" diye bircumle kurmasi ve babanin eski esine kosmasi
*Bu yuzden anneye bilenme 'harcadın bizi' diye sitem etme
*Babaya "ya o ya ben. Su tarihte bosan" manifestosu. Sanki kendi davasi gibi icsellestirmesi
*Babanin bosanmamasi
*Babayla görüşmeye son verme
*Kendi hayatina bakma
*Teogda derece yapip guzel bir hayata baslama
*Babanin bosanmmasi ,anneye tekrar yaltaklanmasi
*Anneye "anne bu adamla barisma. Biz boyle mutluyuz" demesi
*Kocasiz duramayan annenin tekrar barismasi
*Defalarca aldatilma
*Kavga gürültülü ev
...
neyseki konularini okuyabilmissin. konular gizlenebiliyor dendiginde, buna sicak bakmayanlardan biri bendim. kadin surda birsey yazip burda bizi kandirir demistim...ama bizim konuya yorum yapmamiz gerektigini ve milletin gecmisiyle ugrasilmamasi gerektigini soylemislerdi bazi uyeler ozellikle. simdi soruyorum; sen bunlari okumasan bilmesen bu kadin gercekten normal biri sanacaktin, ayni bizimde sandigimiz gibi ve normal normal yorum yaptigimiz gibi....Allahim kinatmasin basimiza getirmesin, ama Allah kimseyi 3. defa ayni erkegin yalanlarina kanacak kadar kor eylemesin

Daha ilk konularınızdan biliyorum sizi hatta bayağı olay olmuştu
Fake mi değil mi diye

Size hiç üzülmedim ama çocuklarınız için gerçekten çok üzgünüm
Anne babanın Tek bir defa bile boşanması travma sebebiyken millet çocuklarına psikolojisi bozulmasın diye bunu psikologlar eşliğinde söylerken
Siz ayrıl barış boşan evlen çocuk oyuncağına çevirmişsiniz
birlikteykende kesin kavga dövüşü saklamak gibi olaylarada girmediniz

Çocukların babalarının sürekli gidip gelmesiyle yaşamak zorunda kaldı
anne babadan boşandı ayrıldı tekrar birleşti ayrıldı tekrar birleşti
baba gitti arada başka kadınla evlendi
Şimdi evli olduğu halde başka kadından çocuğu olacak
Ne hakkınız vardı onlara bunları yaşatmaya?

X