Artık boşanıyorum ve kocamı evden göndermeyi başardım

Siz belli ki; bu çıplak gözle tanımlanamayan, benim hayat görüşüm dahilinde hiçbir sıfata koyamayacağım nesneyle;
Üç değil , on üç kez yine evlenirsiniz. Dipsiz bir kuyu gibi, tek çıkış iki taraftan birinin ölmesi. Şöyle yapsanız, böyle yapsanız demek bile anlamsız. Gerek yok yani

İnanın ağlayarak okudum yazdıklarınızı. Yemin ediyorum çok duygulandım. Beni ağlattınız. Bu kadar uzun uzun çok güzel şeyler yazdığınız için çok teşekkürler ederim. Özelliklle bu yazdığınızı kopyalayıp yatak odamdaki aynamın önüne asacağım.Ve o aynaya baktığımda evet ben güçlüyüm değerliyim diyeceğim. İnanın okurken tüylerim diken diken oldu. Evet gerçekten bana inandığınızı hissettim. Ve bu defa başarıcağıma inanıyorum. :) Tekrar çok teşekkürler.Harikasnız.

Evet çok sorduk bu soruyu kendime. Psikologum ve ben. Hayattan korkum oldugunu söylemişti. Onu bir elim bir bacağım gibi görmüşüm hep. Çünkü ben sadece para kazanır maaş kartım onun elindeydi yıllardır. Yatırımı o yapar. Birikimleri o yapar. Kararları o alır. Evin tüm fatura ödemlerini o yapar. Market alışverişini o yapar. Eve ne alınacaksa ne eksik varsa benden daha iyi bilir takip eder alır.. Çocukların okul toplnatısına o gider. Çünkü onun işi uygun benimki değildi. İzin alamazdm. Çocukların herşeyine o koşturur. Okuldan ararlar çocuk hasta yetişin o gider.Doktora o götürür. Benim altımda arabam yok.Başpınardayım. Hatta çocularım diret babalarını arar . Çünkü mali müşavirim. Bu şirkette izin almak çok zor. Tabiki sağlık çok önemli ama örneğin basit şeyler yada eşimin halladebileceği şeyler olursa o giderdi. Kış zamanı kışlık alıverişini hazırlıklarını hepsini yapardı. Nerede uygun kalitelı ucuz sey varsa bahşire eder indirimli alırdı. Ben hiçbirşey beceremezdim. Biri bana 100 Tl desin.Misal en son ne olur diyemem.Utanırım.. O da bunu bilir beni hiçbirşeye karıştırmazdı. Ben sadece çalışır ona para verirdim. Evde yemek yapar temizlik yapar çocuklarımla ilgilenirdim. Araba kullanmaktan bile nefret ediyorum. Sevmiyorum. Kendi arabam vardı sattım. Sürekli kaza yaptım. Çok masrafım oldu.Benzin masrafım oldu. Sürekli arkadaşlarımı gezdirdim tozdurdum... Sonra olmadı sattım. Yani ulaşım konusunda bile o adam işe yarıyordu. Bizi annemlere götürüp getiriyor du.Arkadaşlarla buluştuğum zaman o bırakı alırdı. Zaten dolmuşa otobüse tek başıma binmeme asla müsaade etmezdi. Yani bu konu üzerine o kadar çok durduk ki... Neden vazgeçemedin bu adamdan... Sorumluydu adam :) Ev işlerinde :) Çocuklarına bakıyordu. herşeye yetişiyordu. daha ne yapsın dedim.. Ve o gittiği zaman tüm sorumluluk bana kalınca korkttum... Ama artık korkmuyorum... Korkacak hiçbirşey yok...

Yapdiginiz hatalari fark etmeniz cok önemli, ilk önce kendinize sayginiz olucak ki sonradan eş den dostan saygi bekliceksiniz. Biraz saflik ve iyi niyetlilik diyelim o yüzden belkide hatalari görmezden gelmissiniz yada bu tür hatalari hafife almissiniz. Yaninizda kalmak istemeyen biriyle neden olmak istersiniz? Emeyinizi bosa harcayan biri ile neden sohbet etmek istersiniz? Size deger vermeyen biri ile neden görüsmek istersiniz? Hayatiniz cok daha güzel olabilir.. bu sizin elinizdr yanlizca sizin.. cocuklarinizla güzel vakit gecirebilirsiniz, onlara unutulmaz bir cocukluk yasatabilirsiniz, kendi ayaklarinizin üzerinde durmayi ögrendiginiz an cok pisman olacaksiniz kendinizi bukadar ezdirdiginize ve üzdügünüze. Bir bayan nekadar güclü olursa cocuklari da okadar güclü olur. Bu hayatin sonu degil, hayatin yeni baslangici budur. Ve hersey sizin elinizde.

+eski konularınızda her şeye rağmen boşanmasaydım demişsiniz şimdi neden boşanıyorsunuz
+siz boşanmak isterken aileniz boşanma diyor barışmak isterken de barışma diyor. Neden bu kadar tezatsınız ailenizle
+sizi de sağlıklı görmedim bi paragrafta iyiki boşanmışım diye uzun uzun yazdıktan sonra bi sonra ki paragrafta pişmanım keşke boşanmasam yazmışsınız
+konuya da motive olmak amacıyla yazıyorum yazmışsınız keşke evlenmeden önce okusaydınız onları belki evlenmekten vazgeçerdiniz
+eşinizin diğer eşinden bahsederken çarıklı köylü ve ben çalışıyorum neden bana böyle davranıyorsun diyerek kötü şeylerin sadece çalışmayan kadınların başına gelebileceğini ima ettiğiniz için size kızdım ama üzüntüden söylediğinizi varsayarak bu kısmı atlıyorum
+allah hayırlı kapılar açsın üzüldüm durumunuza. Sadece bi yuvam olsun diye arzularken zor şeyler yaşamışsınız
+Belki ilerde düzgün gönlünüze göre biri çıkar karşınıza

bisey değil tatlim. ben piskoloji bolumunu okuyorum Azerbaycanliyim. senin içini gordum sadece. gereken cumleleri gereken anda soyledim. senin bunu duymaya ihtiyacin vardi. kendine guvenmeye ihtiyacin vardi. ne mutlu ki bi nebzede olsa yardim ede bilicem kendi ozguvenini geri kazanman icin. darlamak kolay. suclamak da oyle. empati kurmak lazim. sinirlenmek normal. fakat yardim etmek gerek. yardim etmek gerek ki, sonradan kendine kiyan ya da oldurulen kadinlari gorduğumuzde elimizde pankartlarla usdune yazilmiş "kadin haklari, kadinlara yardim, kadinlara destek" sozleriyle kendimizi avutmayalim. yardim isteyen burnumuzun ucunda. etmek lazim. yeterki sen kararli ol. "bana yardim edin, ben iyileşicem"_ de. "iyleşmek istiyorum"_ değil. emin ol. "iyileşicem"_ de.

Ya ben usenmedim tum konulari tek tek okudum
Tek diyeceğim kari koca s.çmişsiniz cocuklarinizin psikolojisinin icine
igrendim resmen
Baba sanki sizi degil de kizi aldatmis. Kizcagiz bu yasinda baskalarina tercih edilme durumunu yasamis belki milyon kere. Siz bir boşanmişsiniz,kiziniz bin kere bosanma-terkedilme psikolojsine girmis. Yasanan kotu olaylari hep onun yuzunden olmus gibi davranmissiniz. Bu yasinda asla tamir edilemeyecek yaralar acilmis kalbinde.
Bu saatten sonra ya sizin gibi- bir erkegin mali gibi görür kendini. Gurur falan bilmez,hayatini birine yaranmaya harcar. Ya da illallah eder sizden, ben annem gibi biri olmayacagim der, duzgun secimler yapar.
ama ne yaparsa yapsin yillar icinde huzursuzluk olarak cokeceksiniz. İleride sevgilileriyle -kocasiyla yasadigi tüm kavgalarda cocukluğunun izleri olacak.
Yazik gercekten.
Bilmeyenler icin eski konulardan,kizin yasadiklarini yazayim;
*Anneyle babanin bosanmasi
*Tekrar - nikahsiz sekilde- biraraya gelmeleri,adamin annesini aldatmasi ama annesinin binbir ugrasla yeniden resmi nikah kiydirmasi - hatta bu uğurda hamile kalmas
*Gelen yeni kardes
*Kavgali gürültülü ev
*Annenin babayı kendi evinde kendi yataginda basmasi,diger kadini kovmasi-rezalet cikarmasi
*Annenin bu arada bunca atraksiyona dayanamayip kanamasinin gelmesi-yeni bebegi dusurmesi
*Annenin intihar etmesi, bir ay psikolojik gozlem altinda tutulması
*Anne babanin tekrar ayrilmasi
*Babanin hemen baskasiyla evlenmesi
*Babanin kizina her firsatta "ben zaten size geri donecegim" demesi,umutlandirmasi
*Babanin baskasiyla evliyken hala anneyle fingirdemesi
*Her firsatta umitlenip her fırsatta esiyle barismasina tanik olmak
*Babanin yeni esiyle baristigi zamanlar - hatta ber zaman- annenin evde böğure böğure aglamasi
*Babanin baska sevgililerinin de olmasi
*Babanin baska sevgililerine gonderecegi mesajlari kızına yazdirmasi
*Annenin baska adamla gorusmesi-sizi dusunmeden evlenmek istemesi
*Baba kiskandigi icin annenin vazgecmesi
*Babanin odedigi internet faturasini bile tazminattan dusen bir asalak olmasi
*Babandan ayakkabi istemen,secmeye gitmeniz ve kasada "Annenin kartiyla ode" demesi
*Babanin "yeni esim hamileydi ama ben sizin icin o bebeği aldirttim" demesi, kizin bu yasinda kaldiramayacagi bir gunahin sebepsiz yere sirtina binmesi
*babanin tekrar size donecegim yalanlari,tekrar ümitlenme
*Babanin bosanma tarihini umitle bekleme
*Babanin bosanip sizle olacagim dedigi vakit annenizin "cok mutsuzsan ona don" diye bircumle kurmasi ve babanin eski esine kosmasi
*Bu yuzden anneye bilenme 'harcadın bizi' diye sitem etme
*Babaya "ya o ya ben. Su tarihte bosan" manifestosu. Sanki kendi davasi gibi icsellestirmesi
*Babanin bosanmamasi
*Babayla görüşmeye son verme
*Kendi hayatina bakma
*Teogda derece yapip guzel bir hayata baslama
*Babanin bosanmmasi ,anneye tekrar yaltaklanmasi
*Anneye "anne bu adamla barisma. Biz boyle mutluyuz" demesi
*Kocasiz duramayan annenin tekrar barismasi
*Defalarca aldatilma
*Kavga gürültülü ev
...
Yazik gercekten de ya... uzgunum ama berbat bir annesiniz

Son düzenleme:
Burda ki tanımadan yazanlara çok üzülüyorum sanıyorlar ki karşılarında normal bir insan var diyorum 2013 fen beri aynı hikayeleri yazıyor bu kadın hele o çocukları sürekli kullanıp kocasını geriye döndürmeye çalışmasj leşlik resmen çocuklar umrunda değil asla olmadı olmıyacak

neyseki konularini okuyabilmissin. konular gizlenebiliyor dendiginde, buna sicak bakmayanlardan biri bendim. kadin surda birsey yazip burda bizi kandirir demistim...ama bizim konuya yorum yapmamiz gerektigini ve milletin gecmisiyle ugrasilmamasi gerektigini soylemislerdi bazi uyeler ozellikle. simdi soruyorum; sen bunlari okumasan bilmesen bu kadin gercekten normal biri sanacaktin, ayni bizimde sandigimiz gibi ve normal normal yorum yaptigimiz gibi....Allahim kinatmasin basimiza getirmesin, ama Allah kimseyi 3. defa ayni erkegin yalanlarina kanacak kadar kor eylemesin

Daha ilk konularınızdan biliyorum sizi hatta bayağı olay olmuştu
Fake mi değil mi diye

Size hiç üzülmedim ama çocuklarınız için gerçekten çok üzgünüm
Anne babanın Tek bir defa bile boşanması travma sebebiyken millet çocuklarına psikolojisi bozulmasın diye bunu psikologlar eşliğinde söylerken
Siz ayrıl barış boşan evlen çocuk oyuncağına çevirmişsiniz
birlikteykende kesin kavga dövüşü saklamak gibi olaylarada girmediniz

Çocukların babalarının sürekli gidip gelmesiyle yaşamak zorunda kaldı
anne babadan boşandı ayrıldı tekrar birleşti ayrıldı tekrar birleşti
baba gitti arada başka kadınla evlendi
Şimdi evli olduğu halde başka kadından çocuğu olacak
Ne hakkınız vardı onlara bunları yaşatmaya?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…