Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

kaswacım ya moralin düzelsin diye söyledim.... eğer öyle bir problemin varsada allahımıza şükür çözümü olan bir problem.... oluölu düşünki olumlu şeyleri kendine çek diye söylüyorum.....

bu arada bebek odası bayrama yakın gelecek ama bugün aradılar yatak odası ve salon takımı yarın geliyormuş... sevindirik oldum..........

gecmıs olsun arkadasım,senınle aynı durumumuz,,,
benımde 2.8 cıktı ama benı hemen yatırdı serum ve pruton ıgne yapıldı ılaclarda var tabıı,,
hıc kalkmadan yatıcaksın dedı,sadece wc ıhtıyacı,oturmak bıle yok dedı,,,
serklaj ıcın bu donem rısklı dedı,
acıkcası sana oyle demıs bana boyle gıbı seylerden bahsetmek bazen benı uzuyor,
kafa karıstırıcı olması acısından ama yınede soylemekte fayda var dıye dusunuyorum,,,
24 haftadan sonra serklaj uyarıcı etkı yapıyormus rahım ne boluyor dıyıp kasılmaları baslatabılıyormus,,,istersen ınt. en azından bı arastır doktorun serklaj derse,,,
acıkcası sana serklaj dedıgı ıcın benım bıle kafam karıstı yoksa banada atılsın,,,
yeterkı dursun bebısler,,,
bende dun cıktım hastaneden,,,cok dıkkat edıceksın dedı,
rahım ve agzı ıcın 30 haftaya kadar ıyı gıderse hıc korkma dedı,
bu donemler tehlıkelı 30 dan sonrasından korkma dedı...
cok cok gecmıs olsun ıkımızede opuyorummmmmmopuyorumnanaktan

tesekkür ederım canım hamdolsun iyim yemek yıyecegız bırazdan bizimki sofra hazırlıyo ya su ciğer gelısıtırı iğnenın gelısım gerılıgı yaptıgını sormuştum ama kımse görmedı galıba

Canım benim Allah razı olsun.Allah ta senin kalbine göre versin.İnş.Canım sıkıntı olmaz inş.:Saruboceq::Saruboceq:

Ooooohhh yakışır kuşuma,güle güle otur.Ne güzel olur şimdi evin...Ama inan hiç biri çocuk odan gibi güzel olmayack...hihoyyyt

kızlar selam... merak ettim. ikizlerde de serklaj, ciğer geliştirici iğne,falan gerekiyormu...

googleye 26 hafta ikiz gebelıkte rahım agzı uzunlugu dıye yazıp,
ıkız annelerının yasadıkları sıkıntıları okumanı tavsıye ederım,ben orda hem moral hemde bılgı edındım,,,yerimseniben

Sağol canım..Bende düşünmedim değil bu zamandan sonra nasıl olur diye?Mutlaka araştırayım ben onu?Canım sana da tekrar geçmiş olsun.İnş. canım geçiririz o haftaları inş.Dualarında benide unutma lütfen.İnş.Alacağız kucağımıza onları sağlıkla inş....Çok dikkat et kendine.Bakalım cumartesi günü bana ne diyecek.?

kızlar selam... merak ettim. ikizlerde de serklaj, ciğer geliştirici iğne,falan gerekiyormu...

canım hoşgeldin. uzun zamandır denk hgelimiyorduk nasılsın bebişler nasıl?

serklaj da ciğer geliştiricide gerek görülürse oluyor canım. tek sıkıntımız şu an serklajın hangi haftalara kadar yapılabileceğii.:uhm:

googleye 26 hafta ikiz gebelıkte rahım agzı uzunlugu dıye yazıp,
ıkız annelerının yasadıkları sıkıntıları okumanı tavsıye ederım,ben orda hem moral hemde bılgı edındım,,,yerimseniben

Tamam canım araştıyorum şimdi...Çok sağol..

kaswa canım şöyle bi alıntı yaptım yazı çok uzundu seni ilgilendiren kısımı aldım cımbızla..

Acil serklaj uygulanmasını gerektiren durumlar şunlardır:
  • Gebeliğin 28. haftasından önce ve doğum eyleminin başlamadığı durumlarda yapılan pelvik muayenede rahim ağzında açılma ve incelme saptanması nedeniyle yapılır
alıntıdır..

kaswa özür kızzzzz senin kocişini dövmevaktim değilmişş..wavy le karıştırdım seniiii.ii...
wavyyy kocişine söyle döverim ben onu tamam mı.. daha böyle düşünmek için çok erkenn..
oldumu kaswacığımm nasıl fırçaladım amalmaz:

Canım wavy'im benim için araştırdın demek çok teşekkür ederim.Bende okuyordum canım.Bak alıntı yapacağım şimdi.
Rahim ağzı uzunluğu, 3 cm`nin altına indiğinde oldukça riskli olduğunu, 2.5 cm altında ise erken doğum riskinin neredeyse kaçınılmaz hale geldiğini görüyoruz" diyor.

Bu sonuçlar elde edildiğinde tedavi olarak mutlaka rahim ağzına dikiş konulması gerektiğini ifade eden, "Su kesesi açılmadan, sancılar olmadan sadece bir mekanik açılma söz konusu ise bu dikişler faydalı oluyor. Sancılar varsa, sancıları da ilaç tedavisiyle hastaneye yatırarak tedavi edebiliyoruz. Ama su kesesi açılmışsa, özellikle ikizlerde önde gelen bebeğin su kesesi açılmışsa doğumun gerçekleşmesi birkaç haftayı geçmiyor" diye konuşuyor.
Bende açılma yok.Rahim boyumda kısalma oluşmuş.İnş.vardır bir bildiği..Onlara sağlıkla kavuşayımda her şeye razıyım.Ben bugün çok doluyum wavy'im ya...mafoldumben

pense canım onu bende okudum hatta yazdım..ama arkadaş bana yok sanmam dedi ..banada dr ciğer geliştirici iğnenin etkisi kısa sürelidemiştii.. ben çok vuruldum o iğneden ama buradan bir arkadaş sordu drna yok öylebirşey demiş..

çekirgem nasılsınn..

kayra canım bizdede gerek görülürse yapılıyorr.. genellikle ciğer geliştirici iğne yapılıyorr..

arkadaşlar serklaj bildiğim kadarıyla 16. haftaya kadar yapılıyorr.. çünkü bende açılma olmuştu druma dedim serklj yapmayacakmısınız..çok geç dedi 16. haftaya kadar yapılması gerekiyprdunn

hoşbulduk canım.... iyiyim saolasın.... bebişler iyilerdir heralde... cumartesi kontrolum var.... o gün belli olcak...

inşallah guzel haberlerle donersın,rahım agzı bu dınlenırsen 3 e 3.5 m de cıkabılır,
ben yatmanı tavsıye ederım,,,
banada 2 hafta sonra gel dedı ama nasıl dayanırım 2 hafta bu merakla bılmem,,
inşallah güzel günleri görücez,allah hepimizin yardımcısı olsun,,:Saruboceq:

sağol canım benım,ıyı olcam ınsallah,gece sahur vaktı baslayan gaz sancılarım mahvettı benı,
bı ara kuskulandım bu sancılar baska bısey olmasın bıde dıye,
ama hafıf hafıf yellenınce :kedi:baktım hafıflıyor rahatladım,,,,
moralmanda daha ıyıyım bugun,uykumu almısım,bıraz ınt.arastırma yapmısım yakınlarımla konusmusum,en onemlısı ıstanbulda yasayan aılemden annem gelıyor bana bakmaya,,,,opuyorumnanaktancok mutluyum,,,
hastanenın ıcıne gırınce psıkolojıkman çokuyorum artık,,,allah kımseyı dusurmesın,,,:Saruboceq:

Çekirgeler gerçekten mi canım?Rahim boyu uzayabilirmiş mi?İnş. canım ya ağzın bal yesin.Canım sana yatmanın dışında ne önerdi?İlaç tedevisine başladımı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…