Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

valla dırım senin bu oğlanlar çok uslu galiba. aşkı memnu seyrediyon... bütün gün nettesin.......duruyorlar demekkiiiiii. yoksa ne bilgisayar ne tv başına oturmazsın valla. kınasamda başıma gelse bariiiiiiiiiiiiiiiiii

Canım wavy'im benim için araştırdın demek çok teşekkür ederim.Bende okuyordum canım.Bak alıntı yapacağım şimdi.
Rahim ağzı uzunluğu, 3 cm`nin altına indiğinde oldukça riskli olduğunu, 2.5 cm altında ise erken doğum riskinin neredeyse kaçınılmaz hale geldiğini görüyoruz" diyor.

Bu sonuçlar elde edildiğinde tedavi olarak mutlaka rahim ağzına dikiş konulması gerektiğini ifade eden, "Su kesesi açılmadan, sancılar olmadan sadece bir mekanik açılma söz konusu ise bu dikişler faydalı oluyor. Sancılar varsa, sancıları da ilaç tedavisiyle hastaneye yatırarak tedavi edebiliyoruz. Ama su kesesi açılmışsa, özellikle ikizlerde önde gelen bebeğin su kesesi açılmışsa doğumun gerçekleşmesi birkaç haftayı geçmiyor" diye konuşuyor.
Bende açılma yok.Rahim boyumda kısalma oluşmuş.İnş.vardır bir bildiği..Onlara sağlıkla kavuşayımda her şeye razıyım.Ben bugün çok doluyum wavy'im ya...mafoldumben

canım bak ne demiş burda.. bence içinbi ferah tut ve cmt ye kadar bol bol dinlen.
"Su kesesi açılmadan, sancılar olmadan sadece bir mekanik açılma söz konusu ise bu dikişler faydalı oluyor.

biraz önce bende rahim boyu ile ilgili sonuçlarıma baktım. hani hatırlarsan bi hafta sonu çok ağrın olmuştu ve pzt devlete gitmiştim muayeneye orda iki tane ultrason görüntüsü var birinde 2.8 diğerinde ise 3.1 görünüyor. ve bu hafta kendi doktorum 3.6 ölçtü. ve devletteki doktor dinlen yürüme dolaşma demişti bana. bende o günden beri pek dışarı çıkmadım sadece evde bişeyler yapomıştım ama abartmadan. gerçekten işe yaramış demekki dinlenmek. sende ayaklarını uzat yastık koy hatta altına ohh yat sürekli canım.. iki gün dişnlenme bile iyi gelecektir.. yüreğini ferah tut bence erşey yoluna girecek canım benim..Şeniz

Çekirgeler gerçekten mi canım?Rahim boyu uzayabilirmiş mi?İnş. canım ya ağzın bal yesin.Canım sana yatmanın dışında ne önerdi?İlaç tedevisine başladımı?

tabıkı uzayabılır,,,gunde 6 nıdılat,3 progestan ve haftada 1 pruton ısmınde rahımı rahatlatıcı bır ıgne oluyorum, rahım agzına baskı olmazsa kasılma olmazsa uzar,,,
bu yuzden doktor demıstır 3 gun sonra gel yıne bakalım dıye,,,
inşallah doktor muaynesınde ıyı sonuçlar cıkar,,,
ustten yapılan muaynedekı rakam cok net sonuc vermıyor,
asıl alttan muaynede net cıkıyor ölçü,cok az ultrasonu sokuyor doktor zarar vermesın dıye,,,
serklajdan sonrada süreklı yatılıyor bılıyorsundur zannedıyorum,rahım agzı iple büzülüyor,
doktor o anda ıyı tutup tutmadıgını anlıyor ıyı tutmamıssa wc ye bıle kaldırtmıyor,,
sen bu cmt.bende sonrakı cmt.gıdıcem doktora hayırlısı bakalım,
inşallah dört gözle iyi haberlerini beklıyorum,bebıslerle bol bol konus uslu uslu dursunlar,
yoksa dogduklarında kıclarına bi şaplakta bizden yicekler...kaydirigubbakcemile3 :eek:klava::nazar:kaydirigubbakcemile3

canım bak ne demiş burda.. bence içinbi ferah tut ve cmt ye kadar bol bol dinlen.
"Su kesesi açılmadan, sancılar olmadan sadece bir mekanik açılma söz konusu ise bu dikişler faydalı oluyor.

biraz önce bende rahim boyu ile ilgili sonuçlarıma baktım. hani hatırlarsan bi hafta sonu çok ağrın olmuştu ve pzt devlete gitmiştim muayeneye orda iki tane ultrason görüntüsü var birinde 2.8 diğerinde ise 3.1 görünüyor. ve bu hafta kendi doktorum 3.6 ölçtü. ve devletteki doktor dinlen yürüme dolaşma demişti bana. bende o günden beri pek dışarı çıkmadım sadece evde bişeyler yapomıştım ama abartmadan. gerçekten işe yaramış demekki dinlenmek. sende ayaklarını uzat yastık koy hatta altına ohh yat sürekli canım.. iki gün dişnlenme bile iyi gelecektir.. yüreğini ferah tut bence erşey yoluna girecek canım benim..Şeniz

İnş. canım inş.Araştırdım bu akşam içim rahatladı wavyim.Demek seninde 2.8 olmuş.Bol bol yatacm kuşum.Ayaklarımın altında yastık koyacam.İnş.İyi olacak inş.Ay iyi ki varsınız ya iyi ki.....Bayılıyorum sana yiyecem seni yiyecem..kaydirigubbakcemile

tabıkı uzayabılır,,,gunde 6 nıdılat,3 progestan ve haftada 1 pruton ısmınde rahımı rahatlatıcı bır ıgne oluyorum, rahım agzına baskı olmazsa kasılma olmazsa uzar,,,
bu yuzden doktor demıstır 3 gun sonra gel yıne bakalım dıye,,,
inşallah doktor muaynesınde ıyı sonuçlar cıkar,,,
ustten yapılan muaynedekı rakam cok net sonuc vermıyor,
asıl alttan muaynede net cıkıyor ölçü,cok az ultrasonu sokuyor doktor zarar vermesın dıye,,,
serklajdan sonrada süreklı yatılıyor bılıyorsundur zannedıyorum,rahım agzı iple büzülüyor,
doktor o anda ıyı tutup tutmadıgını anlıyor ıyı tutmamıssa wc ye bıle kaldırtmıyor,,
sen bu cmt.bende sonrakı cmt.gıdıcem doktora hayırlısı bakalım,
inşallah dört gözle iyi haberlerini beklıyorum,bebıslerle bol bol konus uslu uslu dursunlar,
yoksa dogduklarında kıclarına bi şaplakta bizden yicekler...kaydirigubbakcemile3 :eek:klava::nazar:kaydirigubbakcemile3

Canım bol bol okudum bu akşam nette.İçim ferahladı biraz.Her şey iyi olacak.Hiç korkmayalım tatlım.Şeniz.22.haftada bir bayanın 1.8 miş sadece yatarak şu an 32. haftaya gelmiş ikiz annelerinde okudum.Doktorların sitelerinede baktım.Ama doğsunlar inan acımadan bende vuracağım o şaplağı hiç merak etme...Şenizopuyorumnanaktankaydirigubbakcemile5

İnş. canım inş.Araştırdım bu akşam içim rahatladı wavyim.Demek seninde 2.8 olmuş.Bol bol yatacm kuşum.Ayaklarımın altında yastık koyacam.İnş.İyi olacak inş.Ay iyi ki varsınız ya iyi ki.....Bayılıyorum sana yiyecem seni yiyecem..kaydirigubbakcemile

ay dur kıs yime beni kendine acı 3 kişiyiz valla midene otururuzkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

he işte böyle toparlan canım benim .kuzularında üzülmüşlerdir. sen neşeli ol kendine iyi bakki onlarda huzurla rahat rahat büyüsünleropuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

öpüyorum hepinizi kociş gel hatun gel diye çığırıyorkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3:kedi::kedi:

yeni gelen arkadaşlar öncelikle topiğimize hayırlı sağlıklı bir hamilelik diliyoruumm:1rolleyes:
femalexx canım ben kanama yaşamadım ama burda bu sıkıntıyı yaşayıp sana yardımcı olabilecek arkadaşlar var,çok geçmiş olsun,
biv canım maşallah canım,cinsiyetler konusunda çok aceleci olma,bak ne güzel sağlıklı bebeklerini görmüşsün canımm,çünkü ben 12.haftada ense kalınlığı ölçümünde iki erkek olarak söylenen bebeklerimin 20-21.haftalar arasında iki kız olduğunu öğrendim hahahah,yani erken teşhis ikiz bebeklerde biraz yanıştıcı olabiliyor,yine de Allah gönlünüze göre versinn..
femalexx ve biv canlar siz de bana bilgilerinizi yazın,topiğimizin ilk sayfasındaki listemize ekleyeyim..

canım arkadaşım liste için hemen bilgilerimi veriyim:) sat 03.06.2009 tüp bebek tahmini doğum 10 mart 2010

günaydınlarr kayra cnm benimkiler sabah 8 de ayaktalar tüm günde en fazla yarım saat olacak şekilde bölük pörçük uyuyolar ama hiç durmadan kuduruyolarrr ben evin halısına örtü seriyorumm yere koyuyorum onlarıı biri kuduruk biri usluu dengeliyolarr....aksamda 8-9 arası sızıyolar ben rahat oluyorum
babaları varsa aksamları sızmazlarsa babaya postalıyorumm...

hee kk sürekli açık pc kullanımda hızlıyım konların ne olduğunu bildiğim için hızlı geçmiş iletilere bakıp yetişiyorum........burası haricinde gebelikde ve mayıs annelerindede aktifim heheheh benim dünyam burası kayra ben hiç kimse ile görüşmüyorumm çünkk

kızlar günaydın herkese hayırlı cumalar sağlıklı sancısız günler 7
kızlar dün öğlenden sonra eyüp sultana gittim allah kabul ederse hepimiz için dua ettim bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alıp onları büyütmeyi nasip eylesin diye . ve tabi erken doğum felan tehlikelerde olmasın ama bi kalabalık bi kalabalık göreceksiniz ya epeyde hamiş vardı göbişleri tokuştura tokuştura gittik :)

ya kızlar ben bu serkaj olayını merak eetim ya nedir bu serkaj

kızlar bızım üçüz sayfasında huzun var...............cok uzgunuz..............

kızlar şimdi bebiş istiyoruz ile konuştum yine hastaneye kaldırmışlar sancları 2.5 dk da bire düşmüş yine ciğer geliştrici iğne vurmuşlar bu 4.cüymüş moreli çok bozuktu allahım yardımcısı olsun

bebış ıst allah yardımcısı ols.................bızım uçuz annelerınden lotus arkadasımızda doguma gıttı ıkı bebegını kaybetmış çok uzulduk................bu sıralar sıkıntılı gunler herkes dıkkat etsın .............rabbım yardımcımız olssssssssssss

bu mübarek cuma saati, bol bol dua edelim kızlar, hakkımızda hayırlısını versin rabbim.. amin.. lotus kaçıncı haftadaydı?

Allah allaaaaaaaaaaaaaaa acaba sıcaklardanmı böyle oluyor Rabbim şifalar versin bende korkmaya başladım çoğul gebelik ne zormuş bende bugün ikili test yaptırdım kızlar inş olumlu olur sonuç

kızlar merhaba cok yazamasamda takip ediyorum sizi ve cok bilgiler öğrendim
yani sizleri birer rehber oarak görüyorum ...allah hepimizi ve yavrularımızı bu güzel kutsal günlerde korusun ve hayırlı zamannda doğumlar nasip etsin inşallah

sıkıntılı olan arkadaslara sabırlar diliyorum

X