Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

ooooooooooo gezmeler var ha vayyyyyyyy be...............pıs dırım kızı kıskandırıyoooooooooon dımı bızı.........................

ohhhhhhhhhhhh bıseycık yıyemedınız....................ohhhhhhhhhhhhhh....................delikafadulden

hymary nasıldı emınım neselenmıştır sızı gorunce................senı senı kızlara sımdıden gozkoydun ndemı...........................

iyi olmaya çalışıyoruz işte cnm,bütün gün evde ya yatıyorum ya oturuyorum günler böyle geçiyor işte,sen nasılsın bebişim...resimlere baktım harika cnm Allah içlerinde görmeyide nasip etsin....bende bebeklerin cicilerini yıkıyayım diyorum ama erken mi acaba?

sağol nvracığım..yat canımm boşverrr...canım yıka ütüle onlarıı çok erken değil.. bak bizler 30.haftadan sonra döküldükk..allhımkimsyeye göstermesin....yap hastane çantanı hazırla sonra yat heyfine bakk

ay valla gelin beklerim. ben anadolu yakası kartal canım

olsun ne yapayımmm..kızımolursa marryy hiç heveslenmesin ali benimm..çok tipsizzz yaaaaa..

hehehhehehe marry çok neşeliydi ama zaman çok kıstlıı olduğundan istediğimiz gibi konuşamıyoruz
wavy çok uzak yaww hymarry doğursunnn çocuklarla gelirimm

ya ben özendim ama üçüz annelerimiz liste yapmış.... kim teker teker doğuma gidiyor diye..... bizde niye yok? acaba ben kaçıncı sırada doğurucamki? CADIARZU

Anne sütü alamayan bebeğinize keçi sütü verin
14 Ağustos 2009 Cuma 03:35 ANKARA -AA- "Anne sütüne en yakın süt" olan keçi sütünün yeni doğan bebeklerin beslenmesinin yanı sıra bir çok hastalığın tedavisine de yardımcı olduğu bildirildi.
Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Celalettin Koçak, laktoz oranı bakımından yüksek proteinlere sahip olan keçi sütünün değerli besin ögelerini içerdiğini söyledi.
Keçi sütündeki yağ asitlerinin bazı rahatsızlıklara iyi geldiğini ifade eden Prof. Dr. Koçak, bu sütün organizmada iltihaplanmayı önlediği gibi diş ve kemik gelişimi için de iyi bir kalsiyum kaynağı olduğunu kaydetti.
Doğal homojenize olan sütün, vitamin A, fosfor, magnezyum ve selenyum miktarı açısından anne sütüne en yakın süt olduğunu bildiren Prof. Dr. Koçak, şöyle devam etti:
"100 gram anne sütünde kalsiyum oranı 32, inek sütünde 119, keç i sütünde 134 miligramdır. Keçi sütündeki bakteri miktarı ve yağ oranı diğer hayvanlardan daha azdır.
Laktoz oranı bakımından yüksek proteinlerine sahip olması nedeniyle keçi sütü değerli besin ögelerini içeriyor. Yeni doğan bebekler, anne sütü alamadığı dönemlerde ihtiyaç duyacağı besin elementlerini en iyi keçi sütünden alabilir."
Keçi sütünden yapılmış ürünlerin Avrupa'da "özel sağlık marketlerinde" özel fiyatlarla satıldığını ve bebeklere anne sütünün alternatifi olarak verilebileceğini bildiren Prof. Dr. Koçak, "Ancak bazı kişiler tat anlamında sevmeyebilir, onlara ağır gelebilir. Örneğin koyun sütü ya da peyniri de tat ve koku anlamında herkes tarafından tercih edilmeyebilir" dedi.
Keçi sütünün serum proteinlerinin alerjik özelliği olmamasından dolayı sindirim sistemi rahatsızları ile bazı cilt hastalıkları için tedavi edici olabilece ğini ifade eden Prof. Dr. Koçak, "Ama ne olursa olsun, aşırıya gidip abartılmaması lazım. Keçi sütü ilaç değildir. Yani hiç bir gıda tek başına tedavi edici özelliğe sahip değildir. Ne olursa olsun abartmayalım. Öncelikle her türlü rahatsızlıkta ilaçla tedavi yolunu seçilmelidir" dedi.
Tarihte de keçi sütünün bazı faydalarına rastlandığını bildiren Prof. Dr. Koçak, "16. yüzyılda 1. François rahatsızlanmış ve hastalığına hiç kimse çare bulamamış. O dönemde Kanuni Sultan Süleyman'dan yardım istemişler. Kanuni kendi doktorunu ve yanında keçisini göndermiş. Keçinin sütünü ve yoğurdunu her gün içen François bir süre sonra eski sağlığına kavuşmuş ve Fransa'da yoğurt, ilaç niyetine kullanılmaya başlamış. Tıp kitaplarında da keçi sütünün iyileştirici gücüne yönelik çeşitli eserler yer alır" diye konuştu.

alıntıdır...

kıslar keçi sütünün anne sütüne çok yakın olduğunu söylerlerdi arkadaşım emmeyince annesi onu hep keçi sütü ile beslemiş.. maşallahı var:))) siz ne düşünüyorsunuz bu konuda..

DıRıMMMM beklerim canım. ohh bir sürü bebiş ayy şenlik olur vallaakaydirigubbakcemile2

canım benım nıdılat ve progestan gıbı ılaclara baslandımı bırakılmıyor dıye net bılıyorum,bende kullanıyorum,bence tekrar danıs,,,

arkadasım bugün doktorumu aradım nidilatın yüzümde kızarıklık ve ateş yaptıgını sordum bunun çok normal oldugunu bı yan etkısı oldugunu söyledi .biraz daha dayan zaten sana 1 hafta kullanmanı söylemıstım bırakacaksın dedi ama doktorum ne düşünüo bılmıyorum canım yaaa önümüzdekı çarsamba tekrar kontrole gidecegım gelısmelerı bıldırırım arkadasım

penses,çekirgeler çok geçmiş olsun kızlar...bebiş istiyoruz paşaların rahat ve huzurla yatsın inşallah odalarında,hayırlı olsun...yerleşince fotolar bekliyoruz vallahi çok merak ettim...

çok tesekkür ederım nevracım hamdolsun bugün dahada iyiyim aman dıkkat et arkadasım bu zamanlar gercekten zormuş allah cümlemızın ve evlat bekleyenlerı korusun

çok tesekkür ederım nevracım hamdolsun bugün dahada iyiyim aman dıkkat et arkadasım bu zamanlar gercekten zormuş allah cümlemızın ve evlat bekleyenlerı korusun

yatıyomusun cnm sende,gerçekten dikkat etmek lazım,bende 23. ve 24. haftalarda acillik oldum o günden beri hergünüm korkuyla geçiyorsenağlama sen bebek hazırlıklarını tamamladın mı?ya birde drum mantar için fitil verdi korkuyorum koymaya ama alttan baktı çok mantarın var dedi napsammafoldumben

canım evet genelde 1 haftaya yaklasak neredeyse yatıyorum.eşim izin aldı o bana bakıyo .ben hiç ağrısız sızısız gittim doktora hastanede kaldım canım kasılmadan dolayı işte .mantar varsa ve doktorun kullanmanı söylediyse mutlaka kullan canım ihmal etme evet canım bır tek beşik ve biberon tarak tırnak makası kaldı .onlarda sonradan alınabılecek seyler diye düşünüyorum ve herseylerı yıkanıp ütülendi canım

yaa kızlar bı arkadasımız fazla vurulan ciğer gelısıtırıcı iğnenın bebekte gelısım gerılıgı yaptıgını söylemıs yaa kafam takıldı şimdi bana doktorum 2 gün arayla 2 ser tane toplamda 4 er doz vurulmamı istedi ama özellıkle erken doğum olursa baska bı hastaneye sevk edılmem durumunda hastaneye mutlaka bu iğneden 4 er tane vuruldugunu söyle dedi

Geldim.O kadar yoruldum ki.Şükür bebeklerim iyi.Aralarındaki fark kapanmış.760 gr olmuşlar.Ama rahim boyumda sorun var sanırım.Bu haftaya göre tam sınırdaymışım ben.Cumartesi gene çağırdı.Eğer kısalma olursa serklaj yapacağım dedi.şu an 2.5.Şeker,idrar tahlilerimi verdim.Yükleme için 1 saat sonraya çağırdı.O süre içinde ben nst'ye girdim.Of ne yoruldum anlatamam belimden.Ağlayacaktım artık belimin ağrısından.Birde çok yaramazlarmış kıpır kıpır.Ondan çıktım şeker tahliline gittim dediki hemşire vaktin yarım saat geçti.Aradı dr.u ameliyata girmiş.Ben genede verdim ama tekrar ister sanırım.Böyle işte çok yoruldum bugün aç,aç birde.

bende senden haber bekliyordum .Şenizcanım maşllah kuzularına... rahim boyuna alttan mı yoksa üstten mi baktı canım. bazen üstten bakma yanıltabiliyor. nst de sancı çıktı mı? bide bu kasılma gibi şeyler için bişey dedimi doktorun canım. ayy yine çok soru sordum:kedi::kedi:
bu arada şekr testini yenilemeni isteyebilirler canım:gitme:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…